Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2013 o 18:38, Shinigami napisał:

> /.../ 99% użyci gpu - mój błąd.

To akurat w większości nowych tytułów normalne, artefakty jednak nie pojawiają się bez
powodu, część z nich wcale nie oznacza, że karta padnie na dniach. W jednym przypadku
z jakim się spotkałem karta działa przez prawie trzy miesiące, od czasu do czasu wyświetlając
dziwne tekstury - do momentu aż nie zmieniła barw na 4 bity ;)


Ponoć artefakty w " Crysis 3 " to błąd gry, gdyż inni gracze też się z nimi spotkali, a moja karta graficzna nie ma jeszcze dwóch lat, więc jest jeszcze na gwarancji, jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 19:01, lis_23 napisał:

Ponoć artefakty w " Crysis 3 " to błąd gry /.../


Ładnie, nie spotkałem się z niczym takim, może to wina obozu zielonych w takim razie. Wersji gry lub sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 19:29, Shinigami napisał:

> Ponoć artefakty w " Crysis 3 " to błąd gry /.../

Ładnie, nie spotkałem się z niczym takim, może to wina obozu zielonych w takim razie.
Wersji gry lub sterowników.


Na razie sprawdziłem " Bioshock Infinite " - zero artefaktów, potem sprawdzę inne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(nie ma już możliwości edycji)

I od razu to samo pytanie o tę kartę: Nvidia GeForce 9600 GS.

Zaznaczam, że mam świadomość tego, ile warte są te karty na obecnym rynku. :> Niestety, bariery finansowe są na razie po prostu nie do przeskoczenia. Chodzi mi wyłącznie o porównanie ze wspomnianą integrą.

Dodam, że mam zamiar zagrać sobie głównie w Skyrima (bez uderzania w jeszcze nowsze tytuły; gram raczej w starsze). Reszta Parametrów komputera poniżej. Karta graf. stanowi najsłabsze ogniwo.

Procesor 4x, 3100 MHz
Pamięć fizyczna 8087 MB
Windows 7

W tej chwili mogę grać w Skyrima z ~15 FPS (nie pamiętam dokładnie) na minimalnych detalach, co prezentuje się beznadziejnie.
Wydaje mi się, że przeskok na wspomnianą Nvidię (znajomy przechodził na niej Skyrima przy reszcie parametrów gorszych od moich) pozwoli mi już czerpać pełną przyjemność z rozgrywki. Potrzebne mi tylko wasze potwierdzenie. ;-)

Mam na oku używaną Nvidię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 06:56, Kardithron napisał:

(nie ma już możliwości edycji)

I od razu to samo pytanie o tę kartę: Nvidia GeForce 9600 GS.

Zaznaczam, że mam świadomość tego, ile warte są te karty na obecnym rynku. :> Niestety,
bariery finansowe są na razie po prostu nie do przeskoczenia. Chodzi mi wyłącznie o porównanie
ze wspomnianą integrą.

Dodam, że mam zamiar zagrać sobie głównie w Skyrima (bez uderzania w jeszcze nowsze tytuły;
gram raczej w starsze). Reszta Parametrów komputera poniżej. Karta graf. stanowi najsłabsze
ogniwo.

Procesor 4x, 3100 MHz
Pamięć fizyczna 8087 MB
Windows 7

W tej chwili mogę grać w Skyrima z ~15 FPS (nie pamiętam dokładnie) na minimalnych detalach,
co prezentuje się beznadziejnie.
Wydaje mi się, że przeskok na wspomnianą Nvidię (znajomy przechodził na niej Skyrima
przy reszcie parametrów gorszych od moich
) pozwoli mi już czerpać pełną przyjemność
z rozgrywki. Potrzebne mi tylko wasze potwierdzenie. ;-)

Mam na oku używaną Nvidię.



W cenie 6450 bez problemu kupisz znacznie lepszego i znacznie wydajniejszego Radeona 4850 na którym pograsz sobie bez problemów w Skyrima :

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=radeon+4850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problemik:
chciałem wkleić Wam screena z " Crysisa 3 " aby pokazać, co dzieje mi się z grafiką w grze, niestety, normalne metody zrobienia screena nie działały, udało mi się zrobić go za pomocą Frapsa ale tu zaczynają się kolejne problemy ...
nie mogę dodać owej fotki w odpowiedzi, po wybraniu " przeglądaj " i wybraniu zdjęcia po prostu znika mi, zamyka się okienko z odpowiedzią
próbowałem dodać zdjęcie poprzez Image Shack ale zdjęcie jest zbyt duże, zmniejszyłem je zmniejszaczem online ale IS nadal pisze, ze fotka jest zbyt duża ...
co zrobić?

edit: zobaczymy, czy tak będzie coś widać:

http://s1.zmniejszacz.pl/112/crysis3_2013-05-28_22-50-22-80__934320.bmp

prawa strona zdjęcia, widać błędy graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam się czym martwić w związku z tym " Crysisem 3 ", czy nie?
dodam, że w innych grach nie mam tego ... hmmm ... efektu, a w C3 pojawił się on od misji " The Root of All Evil ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może uznasz ten komentarz za całkowicie bezsensowny, bo nie bardzo znam się na sprawie, ale widzę, że bardzo Cię to męczy. Kilka osób już Ci odpowiadało, a ja mogę doradzić jedno- jak nie możesz przez to spać to oddaj kartę na gwarancję (jeśli jeszcze masz) lub do "naprawy" jeśli nie szkoda Ci kasy. Lub po prostu daj sobie spokój jak problem występuje tylko w jednej grze.
Ja swego czasu zaraz po premierze ME3 miałem "kolorowe kwadraciki" na dole ekranu. Było to wkurzające, ale występowało tylko w tej grze, więc olałem problem i po którymś patchu z kolei już tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 20:14, Radekl2 napisał:

Może uznasz ten komentarz za całkowicie bezsensowny, bo nie bardzo znam się na sprawie,
ale widzę, że bardzo Cię to męczy. Kilka osób już Ci odpowiadało, a ja mogę doradzić
jedno- jak nie możesz przez to spać to oddaj kartę na gwarancję (jeśli jeszcze masz)
lub do "naprawy" jeśli nie szkoda Ci kasy. Lub po prostu daj sobie spokój jak problem
występuje tylko w jednej grze.
Ja swego czasu zaraz po premierze ME3 miałem "kolorowe kwadraciki" na dole ekranu. Było
to wkurzające, ale występowało tylko w tej grze, więc olałem problem i po którymś patchu
z kolei już tego nie było.


Aż tak się nie martwię, po prostu chciałbym zasięgnąć opinii osób, które bardziej / o wiele bardziej / znają się na kartach grafiki, niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzieje się tak jedynie w jednej grze, to nie masz się czym przejmować :D Przestań tak się martwić o swoją kartę graficzną, jak Ci padnie to zaczniesz się martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale ciągniesz ten temat już troszkę zbyt długo. Myślę, że osoby, które coś wiedziały na ten temat już się wypowiedziały.
Żebyś źle mnie nie zrozumiał- sam często pytam o rożne rzeczy i mi to nie przeszkadza co teraz robisz, ale na chłopski rozum jeśli problem jest tylko w jednej grze i sam wspomniałeś, że ludzi na rożnych forach się na to skarżą to w czym problem? Wina gry i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 21:22, Radekl2 napisał:

Wiem, wiem, ale ciągniesz ten temat już troszkę zbyt długo. Myślę, że osoby, które coś
wiedziały na ten temat już się wypowiedziały.
Żebyś źle mnie nie zrozumiał- sam często pytam o rożne rzeczy i mi to nie przeszkadza
co teraz robisz, ale na chłopski rozum jeśli problem jest tylko w jednej grze i sam wspomniałeś,
że ludzi na rożnych forach się na to skarżą to w czym problem? Wina gry i kropka.


Wiesz, martwi mnie na razie tylko to, że podobny problem ma jeszcze tylko jedna osoba z forum PCLab - grę sprawdzała na GTX 480 i na 660 i ma to samo co ja, ale tylko ta jedna osoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jedna osoba więcej :)
Dobra, kończę wypowiadanie się tutaj, bo raczej w niczym Ci nie pomogę :) Mogę tylko doradzić, żebyś poszedł z tą kartą do serwisu jeśli masz ją na gwarancji i jeśli nie daje Ci to spokoju.
Możesz również poszukać na jakiś angielskojęzycznych forach i może okaże się, że osób z tym kłopotem jest więcej.
Jeśli jesteś uparty możesz też napisać do pomocy technicznej od tej gry- może napiszą Ci, że to ich problem (mało prawdopodobne pewnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 08:24, KrzysztofT napisał:

W cenie 6450 bez problemu kupisz znacznie lepszego i znacznie wydajniejszego Radeona
4850 na którym pograsz sobie bez problemów w Skyrima :

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=radeon+4850

Dziękuję za radę. Będę chyba uderzał w ten model. ;-) Mam jednak pytanie: czy kupując nową kartę powinienem jeszcze o czymś wiedzieć? Pomijając takie oczywiste kwestie, jak np. kompatybilność złącza na płycie głównej?

Kolega mi wspominał, że kupując nową kartę graficzną powinienem zwrócić uwagę, czy nie będzie mi potrzebny nowy zasilacz. Mógłby ktoś to rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 15:40, Kardithron napisał:

> W cenie 6450 bez problemu kupisz znacznie lepszego i znacznie wydajniejszego Radeona

> 4850 na którym pograsz sobie bez problemów w Skyrima :
>
> http://allegro.pl/listing/listing.php?string=radeon+4850
Dziękuję za radę. Będę chyba uderzał w ten model. ;-) Mam jednak pytanie: czy kupując
nową kartę powinienem jeszcze o czymś wiedzieć? Pomijając takie oczywiste kwestie, jak
np. kompatybilność złącza na płycie głównej?

Kolega mi wspominał, że kupując nową kartę graficzną powinienem zwrócić uwagę, czy nie
będzie mi potrzebny nowy zasilacz. Mógłby ktoś to rozwinąć?


Chodzi o ilość amperów na linii/ach +12V. Napisz jaki masz zasilacz (Marka i Moc w W) i się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem tą kartę i polecam ten model. Szukaj z chłodzeniem niereferencyjnym (nie takie http://allegro.pl/ati-radeon-hd-4850-512mb-okazja-gw-fv-i3274570493.html - posiadałem niebotyczne temperatury, gdzie skończyło się dla mnie wymianą chłodzenia) Ten model jest świetny, ale warto popytać o szczegóły(gwarancja, stan, zdjęcia) http://allegro.pl/vtx-radeon-hd-4850-od-1-pln-bcm-i3279575412.html
Nie znam dokładnie twojego budżetu, ale do 200zł można postarać się Radeona HD5770

@Edit
Oczywiście dane o zasilaczu są ważne

@Edit2
Taki wykresik dot. Skyrima(z lepszymi kartami http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7770-7750-benchmark,3135-8.html )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować