Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2013 o 10:19, White_Eagle napisał:

Kupowałem ostatnio paste, ale na procesor. Jest różnica między pastą do procesora, a
do karty graficznej ?


O ile wiem, to nie ma różnicy. Tą co Ci podałem położyłem na grafikę i na procesor i wszystko mi działa bez zarzutu. Więc pewnie tak samo będzie z tą co Ty kupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 11:31, Cierpik182 napisał:

O ile wiem, to nie ma różnicy. Tą co Ci podałem położyłem na grafikę i na procesor i
wszystko mi działa bez zarzutu. Więc pewnie tak samo będzie z tą co Ty kupiłeś.


Sam raczej nie podejme się przyrządzenia pieczeni z karty graficznej, ale mam kumpla informatyka to może on mi pomoże. Jeszcze w tym tygodniu kupię pastę do karty, bo ta poprzednia już mi się skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, ja mam pytanie podobne jak @up, karta jest nowa Radek 7850 HD 1GB, a procesor Athlon X2 5200+, ramu jest 4GB. Karta była 9800 GTX, ale poprawa jest znacznie mniejsza niż bym się spodziewał, no i pytanie czy procesor faktycznie tu kartę ogranicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 19:31, tomoliop napisał:

Ha, ja mam pytanie podobne jak @up, karta jest nowa Radek 7850 HD 1GB, a procesor Athlon
X2 5200+, ramu jest 4GB. Karta była 9800 GTX, ale poprawa jest znacznie mniejsza niż
bym się spodziewał, no i pytanie czy procesor faktycznie tu kartę ogranicza?

tak, ten procesor to ograniczał lekko nawet poprzednią.

@zero

u Ciebie nie powinno być problemów, mocny procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 20:16, Pernia napisał:

tak, ten procesor to ograniczał lekko nawet poprzednią.


Kurczę, poważnie? W znaczącym stopniu? A jaki byłby minimum do wykorzystania tej karty w pełni? Z kompa korzysta raczej tylko brat, żeby go więcej rozwinąć trzeba by również płytę wymieniać... bo na podstawkę AM2+ nic sensownego już chyba nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2013 o 13:52, tomoliop napisał:

Kurczę, poważnie? W znaczącym stopniu?

Tak, grafika jest naprawde mocna, a procek, podobnie jak mój stary. Do tej karty bym proponował Phenoma X4 albo core i5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 16:17, Pernia napisał:

Tak, grafika jest naprawde mocna, a procek, podobnie jak mój stary. Do tej karty bym
proponował Phenoma X4 albo core i5


No dobra, dobrze wiedzieć, ale brat będzie niepocieszony, bo ja sądziłem, że proc będzie ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 17:18, tomoliop napisał:

No dobra, dobrze wiedzieć, ale brat będzie niepocieszony, bo ja sądziłem, że proc będzie
ok...


X2 5200+ ok? ^^ On jest tak w sam raz dla GeForce 9600GT (choć faktem jest że trzeba go nieco podkręcić dla niej już ;)) A HD7850 jest mniej więcej... 5x szybszy ;) Nie mniej niż podkręcony Phenom II X4 bądź jakiś Core i3 2xxx do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 19:31, tomoliop napisał:

Ha, ja mam pytanie podobne jak @up, karta jest nowa Radek 7850 HD 1GB, a procesor Athlon
X2 5200+, ramu jest 4GB. Karta była 9800 GTX, ale poprawa jest znacznie mniejsza niż
bym się spodziewał, no i pytanie czy procesor faktycznie tu kartę ogranicza?


Polecam Ci poczytać artykuł na pewnym laboratorium testujacym sprzęt. Podałbym Ci link, ale nie wiem czy mozna :)
Generalnie wszystko zależy od tego w jakie gry grasz, ale nie można uogólniać żę procek ograniczna kartę. W jednej grze ją ograniczy a w innej nawet stary procek będzie się nudzić.
Wpisz w googlach:
czy procesor bedzie ograniczać kartę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam jakiś problem ze sterownikami, pobrałem najnowsze / z sierpnia / ale zawsze, gdy instaluję jedne na drugie, problem nie znika - ktoś mi tu pisał, że podczas instalacji można wybrać instalację sterowników " na czysto ", która to opcja?, co wybrać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z temperaturą GPU przy ustawionym wyłączaniu monitora. Normalnie w idle jest ok. 40 stopni, ale jak monitor wejdzie w stan oszczędzania energii to temp. karty rośnie i utrzymuje się na poziomie 55 stopni jakby normalnie pracowała. Nie mam włączonego wygaszacza itp. Spotkał się już ktoś z taką sytuacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się zapytać czy uszkodzona karta graficzna ma wplyw na granie w gry?. W tym roku mialem naprawianą karte gdyż była spalona i często komp się resetował i nie ragował jednak nie gwarantowali cudu i nie wiem czy nie ma to związku z problemem jakim, mam w gta4 gdyż tnie się jak cholera a na moje wymagania powinna być płynna, nawet pomoc techniczna z cenega nic nie skutkuje. Moja karta to Nvidia GeForce 8600GT . Sklepie facet mi powiedział że i tak bd zmuszony kupić sb nową ale nie znam się na kartach i nie wiem jaką by można by kupić tanią jak się okaże, że ta już pada
Parametry:
Intel Core2Duo
2.53Ghz
2,00GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 20:58, Kubson023 napisał:

Chciałem się zapytać czy uszkodzona karta graficzna ma wplyw na granie w gry?.

Oczywiście, że tak. Jak też wiele innych rzeczy typu śmieci w systemie, źle nałożona pasta na CPU/GPU i kupę innych rzeczy.

Dnia 13.09.2013 o 20:58, Kubson023 napisał:

Sklepie facet mi powiedział że i tak bd zmuszony kupić sb nową
ale nie znam się na kartach i nie wiem
jaką by można by kupić tanią jak się okaże, że ta już pada

To nie koło fortuny. Tutaj samogłoski są za darmo i możesz je stosować do woli.
BD = Bardzo Dobrze
SB = Służba Bezpieczeństwa

Poszukaj czegoś pokroju GF 9800 i powinno być dobrze, bo do tego kompa w zasadzie nie ma co pakować lepszej grafiki już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Martwią mnie temperatury mojej karty graficznej...

Sprawa wygląda tak: MSI GTX 770 TwinFrozr, temperatury w stresie: 83 st. C. Normalne to to? Taka temperatura wydaje mi się trochę za wysoka. Nie ma mowy o kurzu, bo to nowa karta i komp w ogóle, mam go od miesiąca.

No i martwię się też o dźwięk, który powstaje przy grze w niektóre tytuły (ACIII, Grid 2, a zwłaszcza War Thunder). Przypomina on to: http://www.youtube.com/watch?v=Kae3e0xqhHg , ale jest jeszcze donoślejszy. Czy jest to możliwe i nie jest to jakiś objaw tego, że z kartą jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 21:21, Narmo napisał:

To nie koło fortuny. Tutaj samogłoski są za darmo i możesz je stosować do woli.
BD = Bardzo Dobrze
SB = Służba Bezpieczeństwa

Poszukaj czegoś pokroju GF 9800 i powinno być dobrze, bo do tego kompa w zasadzie nie
ma co pakować lepszej grafiki już.

A masz ogl, coś na oku nie chcę też kupować trefnej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam Panowie jakiejś grafiki na wymianę za gtx260. Reszta zestawu i7 920 2,79, 3gb ram. Cenowo myślałem do 800zł, chyba że będzie coś do czego warto dołożyć kosztem znacznie lepszej wydajności. Przy wymianie również zmieniłbym cooler coby móc mocniej procek podkręcić do 3,0. Tak żeby w nowe tytuły móc grać na wysokich. Przy okazji, za ile mogę opchnąć na alledrogo tą gtx260? Z góry dzięki.
PS. I oczywiście dorzuciłbym kostkę ramu jeszo.
edit; dodam że ta 260 jest od evgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować