Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Witam Wszystkich Forumowiczów
Mam pewien problem, a mianowicie: Posiadam w kompie (MINI ITX) zasilacz seasonic 350 W i chciałem wymienić karte graficzna z radeona hd 5570 na 7750 low profile od Sapphire. I tu pojawia się pytanie czy ten zasilacz wystarczy ?
Z góry dzięki za podpowiedzi
Miłej Niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie(problem?), otóż czy istnieje taka możliwość, że wydajność karty jest przez coś blokowana w laptopie? Mianowicie, mam problem ze Starcraft 2, ponieważ na notebook check mam napisane, że na mojej karcie (geforce 740M), SC2:HoTS, powinno działać w ~80FPS na medium, a u mnie na medium FPSy wynoszą 45-53. Włączoną mam wysoką wydajność, nie wiem czy to ma znaczenie, ale temperatura karty podczas grania nigdy nie jest większa niż 61 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 22:31, B1SH0P napisał:

Witam, mam pytanie(problem?), otóż czy istnieje taka możliwość, że wydajność karty jest
przez coś blokowana w laptopie? Mianowicie, mam problem ze Starcraft 2, ponieważ na notebook
check mam napisane, że na mojej karcie (geforce 740M), SC2:HoTS, powinno działać w ~80FPS
na medium, a u mnie na medium FPSy wynoszą 45-53. Włączoną mam wysoką wydajność, nie
wiem czy to ma znaczenie, ale temperatura karty podczas grania nigdy nie jest większa
niż 61 stopni.


Może procesor, lub mała ilość RAMu jest wąskim gardłem? Albo inne procesy, które działają w tle, są zbyt zasobożerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 22:41, eNcore napisał:

Może procesor, lub mała ilość RAMu jest wąskim gardłem? Albo inne procesy, które działają
w tle, są zbyt zasobożerne.


Właśnie wydaje mi się, że to nie jest problem, ponieważ grając w takiego Rome 2 Total War, spadki fpsów są tylko wtedy gdy podczas bitwy jest ponad 2-3k żołnierzy i to dopiero gdy mocno przybliżę. W SC, gdy zmieniam opcje graficzne, które zjadają CPU to nie ma spadku FPS, a gdy tylko zmienię coś związanego z GPU to widać, np. na shaderach high mam po 30FPS, ogólnie zdziwiony jestem tak słabą wydajnością podczas grania w SC, bo przecież SC jest grą, która jest CPU intensive, a nie GPU.

Ramu mam 8GB, a procek to i7 4700MQ 2.40GHz z turbo boost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak wyłączam kartę intela, a zostawiam włączoną kartę Nvidii, to gdy włączam SC2, mam komunikat o tym, że jest za mało VRAMU. o_o, oraz nie mogę włączyć panelu sterowania Nvidia, mam komunikat "Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do kart graficznej NVIDIA".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawić, by Catalyst Control Center zapamiętał, jakiej karty chcę użyć do danej aplikacji? W przypadku Anomaly: Warzone Earth i Burnout Paradise karta automatycznie przełączała się ze zintegrowanej grafiki Intela na Radeona (nie sprawdzałem tego, ale Burnout Paradise raczej by nie śmigał na najwyższych detalach, gdyby aktywna była zintegrowana karta graficzna), w przypadku Risena muszę natomiast ustawiać żądaną wydajność po każdym uruchomieniu laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Niedługo chciałbym wymienić swoją kartę graficzną (GeForce GTS 250 1 Gb)na coś mocniejszego. Szukałem trochę i zastanawiam się nad 670, 760 lub 770. Czytałem opinie i testy i za bardzo to nie pomogło. Max mogę dać 1300-1200 zł. I jeśli już miałbym wymieniać to czy wejście PCI - Express 3.0 działało na PCI - Express x16.
Moja płyta główna: http://www.gigabyte....55m-s2h_10.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że niektóre sklepy zaczeły niedawno sprzedawać GeForce GT640 2048MB za ok. 350 zł. Czy to jest już opłacalna oferta? Będzie niedługo taniej? Jakiej firmy najlepiej kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)
W tym roku wychodzi nowy "Wiesiek" i dlatego chciałbym zamienić moją kartę graficzną GTX 560 na jakąś nowszą. Mój pomysł to GTX 780 Ti, czy myślicie że byłby to dobry wybór ? Słyszałem, że jest to jedna z najwydajniejszych kart na rynku, ale kosztuje bardzo dużo :( Czy moglibyście się podzielić swoimi pomysłami na ten temat ? Czy może wybrać coś innego, czy poczekać ? Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż zostaną ujawnione wymagania sprzętowe Wiedźmina 3 - być moze do tego czasu na rynku będzie już też nowa generacja kart graficznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 12:48, volcik97 napisał:

Mam Intel Core i7-2600K 4 x 3,4 GHz

Da sobie radę, ale na razie poczekaj z zakupem karty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

780Ti istotnie jest nieprawdopodobnie szybki i jest to bez dwóch zdań najwydajniejsza karta na rynku. Jest tylko jedno ale - bardzo rzadko jest sens by ją mieć w swoim komputerze. To karta stworzona dla rozdzielczości powyżej FullHD (pazur pokazuje dopiero w 2560x1600 bądź na monitorach ultrapanoramicznych). W połączeniu z ceną na poziomie 2600 zł - moim zdaniem nie warto. Za ok. 2100 dostaniesz o 10% wolniejszego Radeona R9 290X. 500 zł za 10% wydajności której i tak nie zobaczysz bo jeśli używasz pojedynczego monitora FullHD to w obu przypadkach te karty wyciągają ponad 100 fps w każdym obecnym tytule. Ba, w praktyce na twoim miejscu zszedłbym do poziomu R9 290 (bez dopisku X):
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-780-ti-test/strona/21179.html?
Tracisz kolejne 10% wydajności, w zamian jednak płacąc za kartę 1600 zł. Czyli w sumie 20% wolniej za 1000 zł mniej. A jeśli znalazłaby się gra która potrafi zadusić R9 290 to i 780Ti nie wystarczy bo te karty nie są aż tak różniące się od siebie wydajnością - jeśli na jednej miałbyś 15 fps-ów to na drugiej byłoby z 18-20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 14:05, ziptofaf napisał:

/.../

780Ti istotnie jest nieprawdopodobnie szybki i jest to bez dwóch zdań najwydajniejsza
karta na rynku. Jest tylko jedno ale - bardzo rzadko jest sens by ją mieć w swoim komputerze.
To karta stworzona dla rozdzielczości powyżej FullHD (pazur pokazuje dopiero w 2560x1600
bądź na monitorach ultrapanoramicznych). W połączeniu z ceną na poziomie 2600 zł - moim
zdaniem nie warto. Za ok. 2100 dostaniesz o 10% wolniejszego Radeona R9 290X. 500 zł
za 10% wydajności której i tak nie zobaczysz bo jeśli używasz pojedynczego monitora FullHD
to w obu przypadkach te karty wyciągają ponad 100 fps w każdym obecnym tytule. Ba, w
praktyce na twoim miejscu zszedłbym do poziomu R9 290 (bez dopisku X):
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-780-ti-test/strona/21179.html?
Tracisz kolejne 10% wydajności, w zamian jednak płacąc za kartę 1600 zł. Czyli w sumie
20% wolniej za 1000 zł mniej. A jeśli znalazłaby się gra która potrafi zadusić R9 290
to i 780Ti nie wystarczy bo te karty nie są aż tak różniące się od siebie wydajnością
- jeśli na jednej miałbyś 15 fps-ów to na drugiej byłoby z 18-20.


Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) A co do karty - chyba sobie poczekam, aż zostaną ujawnione wymagania sprzętowe i wszystkie karty stanieją, wtedy się zastanowię :) Chcę, żeby ta nowa karta którą kupie pochodziła trochę dłużej, bo nie mam tyle pieniędzy, żeby wymieniać kartę co 1.5 roku. Muszę się przełamać, bo prawdę mówiąc jestem fan-boy''em kart GeForce i co do Radeon''ów to nie jestem przekonany, ale jest jeszcze czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 14:34, volcik97 napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) A co do karty - chyba sobie poczekam, aż zostaną
ujawnione wymagania sprzętowe i wszystkie karty stanieją, wtedy się zastanowię :) Chcę,
żeby ta nowa karta którą kupie pochodziła trochę dłużej, bo nie mam tyle pieniędzy, żeby
wymieniać kartę co 1.5 roku. Muszę się przełamać, bo prawdę mówiąc jestem fan-boy''em
kart GeForce i co do Radeon''ów to nie jestem przekonany, ale jest jeszcze czas :)


Wyjaśnię to w ten sposób - w tej chwili na rynku jest takie coś co się nazywa R9 280X, kosztuje ok. 1200 zł. Tak naprawdę jest to odświeżony model karty z maja 2012 roku (HD7970 GHz Edition). W momencie premiery HD7970 kosztował ok. 1800-1900 zł. Na dzień dzisiejszy ta karta pozwala na grę we wszystkie dostępne tytuły w max detalach i jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim się to zmieni. To nie te czasy gdy trzeba było zmieniać kartę co 18 miesięcy żeby móc sobie pograć, high-endowy układ w tej chwili z 3 lata spokojnie wytrzyma, co najwyżej lekko zmniejszysz detale pod koniec. Nowe konsole na szczęście dla PC-towców nie powalają parametrami technicznymi więc wymagania większości nadchodzących gier multiplatformowych nie będą mogły sięgnąć za wysoko (no chyba że zostaną dodane zupełnie nowe efekty graficzne do edycji na PC-ta) nawet jeśli konwersja będzie nieźle skopana.

Osobiście odradzam GTX780Ti głównie dlatego że TU i TERAZ jest nieopłacalna - gdyby ona była o 60-70% szybsza od R9 290 to tak, byłby to bardzo fajny układ. Ale płacić ok. 1000 zł za 20%? No to już jest dla mnie pewna przesada. Oczywiście nie oznacza to że Nvidia nie ma fajnych układów - GTX770 za ok. 1200 jest równie szybki co R9 280X. Ale już nisza 1300-2000 zł jest na razie zdominowana przez AMD - R9 290 i R9 290X są wyprzedzane dopiero przez GTX780Ti, z kolei 780(bez dopisku Ti) co prawda jest równie szybki co R9 290 ale o 300 zł droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 14:48, ziptofaf napisał:

> Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) A co do karty - chyba sobie poczekam, aż zostaną

> ujawnione wymagania sprzętowe i wszystkie karty stanieją, wtedy się zastanowię :)
Chcę,
> żeby ta nowa karta którą kupie pochodziła trochę dłużej, bo nie mam tyle pieniędzy,
żeby
> wymieniać kartę co 1.5 roku. Muszę się przełamać, bo prawdę mówiąc jestem fan-boy''em

> kart GeForce i co do Radeon''ów to nie jestem przekonany, ale jest jeszcze czas
:)

Wyjaśnię to w ten sposób - w tej chwili na rynku jest takie coś co się nazywa R9 280X,
kosztuje ok. 1200 zł. Tak naprawdę jest to odświeżony model karty z maja 2012 roku (HD7970
GHz Edition). W momencie premiery HD7970 kosztował ok. 1800-1900 zł. Na dzień dzisiejszy
ta karta pozwala na grę we wszystkie dostępne tytuły w max detalach i jeszcze
sporo wody w Wiśle upłynie zanim się to zmieni. To nie te czasy gdy trzeba było zmieniać
kartę co 18 miesięcy żeby móc sobie pograć, high-endowy układ w tej chwili z 3 lata spokojnie
wytrzyma, co najwyżej lekko zmniejszysz detale pod koniec. Nowe konsole na szczęście
dla PC-towców nie powalają parametrami technicznymi więc wymagania większości nadchodzących
gier multiplatformowych nie będą mogły sięgnąć za wysoko (no chyba że zostaną dodane
zupełnie nowe efekty graficzne do edycji na PC-ta) nawet jeśli konwersja będzie nieźle
skopana.

Osobiście odradzam GTX780Ti głównie dlatego że TU i TERAZ jest nieopłacalna - gdyby ona
była o 60-70% szybsza od R9 290 to tak, byłby to bardzo fajny układ. Ale płacić ok. 1000
zł za 20%? No to już jest dla mnie pewna przesada. Oczywiście nie oznacza to że Nvidia
nie ma fajnych układów - GTX770 za ok. 1200 jest równie szybki co R9 280X. Ale już nisza
1300-2000 zł jest na razie zdominowana przez AMD - R9 290 i R9 290X są wyprzedzane dopiero
przez GTX780Ti, z kolei 780(bez dopisku Ti) co prawda jest równie szybki co R9 290 ale
o 300 zł droższy.

Do premiery jest jeszcze trochę czasu, więc prawdopodobnie zdecyduje się na R9 290X, może za parę miesięcy będzie za około 1900 - 2000, więc wtedy kupię i mam nadzieję, że uciągnie "Wieśka" na max detalach. Wydaje mi się, że wszystko inne mnie puszcza, bo mam procka 4 x 3,4 GHz, ewentualnie mógłbym go podkręcić do 4 x 3,8 GHz, a RAM 8 GB, więc chyba tylko karta do wymiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)
moglibyście zrobić w tym temacie jakieś FQO na temat ustawień grafiki i objaśnień tych wszystkich opcji ustawień graficznych, typu:

antyaliasing:
SSAA
FXAA
TXAA
MSAA
VSYNC
AF

itp. itd.

oczywiście, używam Google ale ciężko jest się samemu połapać, co jest co i czego najlepiej używać na danym sprzęcie, gdyż, jak wiadomo, ilu ludzi tyle opinii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja GTX 770(GTX 770 OC) vs GTX 680(OC Windforce)?
Poszukuje używanej karcioszki do 1000PLN w oczekiwaniu na Maxwelle(i na ich obniżki?). Wiadomo coś z premierą? Słyszałem o Q1, Q2. Jest połowa lutego i nie wiadomo kiedy tego oczekiwać.. przed następną sesją? :D
Co czytam to wychodzi coś innego o tych kartach. Każdy inną gloryfikuje.
Chcę wyrobić się w 475W po OC(wraz i5 4670k), najlepiej cicho.

Tak, dużo wymagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować