Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2014 o 17:35, pawbuk napisał:

Dlatego jeśli ktoś chce kupić kartę graficzną pod W3, to musi poczekać mniej więcej do
premiery :) Ja powoli zaczynam się zastanawiać nad następcą mojego GTX560, ale chyba
poczekam na kolejne generacje kart. Zwłaszcza, że GTX560 ciągnie Watch Dogs na wysokich
ustawieniach graficznych i w FHD, czyli nie jest jeszcze z nim tak najgorzej :D


Mi się tam nie śpieszy, mam R9 290tkę więc zanim gry zaczną mi ciąć w średnich detalach to powinno minąć jeszcze kilka latek, wątpię żeby Wiedźmin 3 zmienił coś w tej kwestii... Byleby tekstury działały płynnie na wysokich bo rozpikselizowane postacie to jedyna rzecz której nie potrafię wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 17:35, pawbuk napisał:

Dlatego jeśli ktoś chce kupić kartę graficzną pod W3, to musi poczekać mniej więcej do
premiery :) Ja powoli zaczynam się zastanawiać nad następcą mojego GTX560, ale chyba
poczekam na kolejne generacje kart. Zwłaszcza, że GTX560 ciągnie Watch Dogs na wysokich
ustawieniach graficznych i w FHD, czyli nie jest jeszcze z nim tak najgorzej :D


Mój były GTX 570 miał już trochę problemów (np. CoH2 czy AC IV) i nie odważyłbym się nań grać w WD
obecnie gra to padaka: są momenty, gdy jest ok, są takie, gdy się zacina, jazda samochodem czy motocyklem jest niegrywalna, niezależnie od pory dnia i nocy a raz, podczas jakiejś akcji na chodniku w nocy miałem pokaz slajdów (pierwszy raz od czasów Radeona 4870 i Wiedźmina 2) ale za to w nocy podczas burzy i ulewy jest ok ;)

Kwestię procesora opisałem już parę postów wcześniej, kogo nie zapytam o podkręcanie to albo się nie zna, albo boi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał nowiutkiego R9 290, to też bym się nad zmianą nie zastanawiał :D Nie jestem osobą, która musi mieć wszystko co najnowsze. Dlatego chyba poczekam jeszcze ze zmianą karty kilka miesięcy (a może nawet i z rok, się zobaczy), zarobię trochę kasy i zobaczę na co mnie stać. Pewnie teraz brałbym GTX760, bo kosztuje ok 900 zł.
Na razie mój GTX ma "tylko" 2,5 roku, więc nie jest to stara karta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 17:57, lis_23 napisał:

Mój były GTX 570 miał już trochę problemów (np. CoH2 czy AC IV) i nie odważyłbym się
nań grać w WD
obecnie gra to padaka: są momenty, gdy jest ok, są takie, gdy się zacina, jazda samochodem
czy motocyklem jest niegrywalna, niezależnie od pory dnia i nocy a raz, podczas jakiejś
akcji na chodniku w nocy miałem pokaz slajdów (pierwszy raz od czasów Radeona 4870 i
Wiedźmina 2) ale za to w nocy podczas burzy i ulewy jest ok ;)


A Twój GTX nie miał jakichś problemów z temperaturami? :) Bo jest to mocniejsza karta od GTX560.
Na całe szczęście kupiłem Asusa z tym wydajnym systemem chłodzenia DirectCU II i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza po wymianie pasty.
Co do Watch Dogs - niestety, gra na wysokich wygląda niewiele lepiej od GTA IV i podobnie do Sleeping Dogs. Może na Ultra jest znacznie lepiej, nie wiem...

Dnia 27.05.2014 o 17:57, lis_23 napisał:

Kwestię procesora opisałem już parę postów wcześniej, kogo nie zapytam o podkręcanie
to albo się nie zna, albo boi ;)


Przecież Ci napisałem, żebyś sam to zrobił. Jeśli potrafisz czytać i obsługiwać komputer, to będziesz potrafił podkręcić 2500K na P67 Pro 3 ;) Lekkie podkręcanie nie wymaga w ogóle otwierania obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 18:53, pawbuk napisał:

Gdybym miał nowiutkiego R9 290, to też bym się nad zmianą nie zastanawiał :D Nie jestem
osobą, która musi mieć wszystko co najnowsze. Dlatego chyba poczekam jeszcze ze zmianą
karty kilka miesięcy (a może nawet i z rok, się zobaczy), zarobię trochę kasy i zobaczę
na co mnie stać. Pewnie teraz brałbym GTX760, bo kosztuje ok 900 zł.
Na razie mój GTX ma "tylko" 2,5 roku, więc nie jest to stara karta :)

Ja mojego GTXa 570 zmieniłem po dwóch latach a najdłużej siedziałem na Radeonie 4870 (od sierpnia 2008 do października 2011, od tego momentu mam też obecny procesor), myślę, że od stycznia do października zacznę sobie odkładać trochę kasy, wezmę coroczny limit z banku i na jesieni 2015 roku wymienię procesor, płytę główną, chłodzenie, RAMy i grafikę - chyba, że W3 pójdzie mi na low ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2014 o 18:59, pawbuk napisał:


A Twój GTX nie miał jakichś problemów z temperaturami? :) Bo jest to mocniejsza karta
od GTX560.


Tak, miał:
po starcie systemu miałem ok. 38 stopni a podczas normalnej pracy od 45 do 50 stopni
obecnie, po starcie systemu mam 29 a podczas pracy max 33 stopnie.

Dnia 27.05.2014 o 18:59, pawbuk napisał:



Przecież Ci napisałem, żebyś sam to zrobił. Jeśli potrafisz czytać i obsługiwać komputer,
to będziesz potrafił podkręcić 2500K na P67 Pro 3 ;) Lekkie podkręcanie nie wymaga w
ogóle otwierania obudowy.


Ponoć to nie jest trudne ale skoro nawet informatyk zawalił to co dopiero ja, komputerowy laik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 19:06, lis_23 napisał:

Ponoć to nie jest trudne ale skoro nawet informatyk zawalił to co dopiero ja, komputerowy
laik? ;)


To tylko pokazuje jaki to był informatyk... Nie każdy informatyk ma jakiekolwiek pojęcie o sprzęcie, tym bardziej o podkręcaniu :)
To jest dość proste, zwłaszcza z 2500K i Twoją płytą, ponieważ jest masa artykułów o podkręcaniu na tym sprzęcie. Jeśli nie spróbujesz, to nigdy się nie dowiesz. Zawsze musi być pierwszy raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2014 o 19:11, pawbuk napisał:


To tylko pokazuje jaki to był informatyk... Nie każdy informatyk ma jakiekolwiek pojęcie
o sprzęcie, tym bardziej o podkręcaniu :)
To jest dość proste, zwłaszcza z 2500K i Twoją płytą, ponieważ jest masa artykułów o
podkręcaniu na tym sprzęcie. Jeśli nie spróbujesz, to nigdy się nie dowiesz. Zawsze musi
być pierwszy raz :D


Wiesz, akurat z informatyka jestem zadowolony pod kątem składania PC ta, kupuję już u niego trzeci raz i zawsze wszystko jest złożone szybko i schludnie, a pamiętam, jak zakupiłem kompa za ok. 5 tys. zł w 2006 roku i gościu miał problem z montażem zasilacza i czegoś tam jeszcze, składał to pięć dni i doliczył sobie do rat ponad 300 zł ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 19:06, lis_23 napisał:

Ponoć to nie jest trudne ale skoro nawet informatyk zawalił to co dopiero ja, komputerowy
laik? ;)


Widzisz, na porządne podkręcenie, czyli takie że komputer działa stabilnie potrzeba więcej czasu niż godzinę, a jeżeli informatyk jest dobry to pewnie ma więcej innych klientów i podkręcanie było na zasadzie, zmieniamy taktowanie, odpala się system, sprawdzamy na szybko jakimś programem, finito. A samo porządne przetestowanie nie tylko programami do tego służącymi ale i przy wykorzystaniu gier to kilka godzin.
Ja swojego C2D E8400 wykręciłem na początku na 4GHz co i tak zajęło mi ok 4 godzin i przez 2 dni nie zauważyłem z nim problemów, ale jak odpaliłem coś bardziej wymagającego co zajmowało cały komputer dość mocno to nagle zaczęły pojawiać się BSoDy. Dla stabilnego działania musiałem zejść do obecnego 3,8GHz i od tej pory czyli od jakiś 4 lat żadnego problemu.
Polecam podkręcić samemu a i czegoś ciekawego dzięki temu się nauczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2014 o 19:36, Nufiko napisał:


Widzisz, na porządne podkręcenie, czyli takie że komputer działa stabilnie potrzeba więcej
czasu niż godzinę, a jeżeli informatyk jest dobry to pewnie ma więcej innych klientów
i podkręcanie było na zasadzie, zmieniamy taktowanie, odpala się system, sprawdzamy na
szybko jakimś programem, finito.


Dokładnie tak wyglądało to podkręcanie, tyle że On przyznał przedtem, że się na tym nie zna i że tego wcześniej nie robił.

Dnia 27.05.2014 o 19:36, Nufiko napisał:

Ja swojego C2D E8400 wykręciłem na początku na 4GHz co i tak zajęło mi ok 4 godzin i
przez 2 dni nie zauważyłem z nim problemów, ale jak odpaliłem coś bardziej wymagającego
co zajmowało cały komputer dość mocno to nagle zaczęły pojawiać się BSoDy. Dla stabilnego
działania musiałem zejść do obecnego 3,8GHz i od tej pory czyli od jakiś 4 lat żadnego
problemu.


U mnie nie było problemu przez trzy tygodnie, potem dłużej zagrałem w AC IV i po jakimś czasie, bluescreen (przynajmniej szybko forumowicze doszli do wniosku, że to wina podkręconego procka, przy okazji zjechano mnie tu, że niepotrzebnie podkręciłem procesor, który tego nie wymaga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 19:41, lis_23 napisał:

Dokładnie tak wyglądało to podkręcanie, tyle że On przyznał przedtem, że się na tym nie
zna i że tego wcześniej nie robił.


No niestety, podkręcanie wymaga trochę czasu, po każdej zmianie taktowania, napięcia i czegokolwiek jeszcze warto wygrzać procesor przez przynajmniej godzinkę, a jak na stałe chcemy takie parametry zachować, to warto zostawić komputer na noc z włączonym jakiś dobrym programem. Przy ostatnm podkręcaniu testowałem stabilność OCCT.
Tak się zachowujemy jeśli chcemu przetestować możliwości procka i chłodzenia, ale Ty możesz skorzystać z porad na podkręcanie do mniejszych watości, choćby 4,3 GHz

Dnia 27.05.2014 o 19:41, lis_23 napisał:

U mnie nie było problemu przez trzy tygodnie, potem dłużej zagrałem w AC IV i po jakimś
czasie, bluescreen (przynajmniej szybko forumowicze doszli do wniosku, że to wina podkręconego
procka, przy okazji zjechano mnie tu, że niepotrzebnie podkręciłem procesor, który tego
nie wymaga).


Jak testowałem możliwości mojego procka to bluescreena oglądałem średnio co 3 minuty :D To jest normalka i po prostu oznacza, że coś nam nie do końca poszło i trzeba w BIOSie coś pozmieniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadania niepodkręconego 2500k przez tyle lat i wzywanie do tego informatyka.. srsly? Do takich rzeczy od razu trzeba mieć wykształcenie wyższe techniczne czy jak?
Jest tyle stuffu w sieci nt. podkręcania procków, że przez ten czas z nudów już sam bym spróbował.

Tak samo GPU - najprostsza zasada, wpierw GPU clock, później memory. Lepwszą, lepszą sztuką dobijasz ~1150Mhz na rdzeniu(u mnie sprawdza się 1241MHz i muszę wyłączyć boosta do dalszej zabawy).

Wystarczy chcieć. Dopóki nie robisz dużego narzutu na napięcie to puszczenie czegoś z dymem jest marginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 15:20, Niewiernus napisał:

Karta ma być nowa czy używana?
Zasilacz.. konkretnie jaki (marka wraz z pełną nazwą)
Co jeszcze jest podłączone do zasilacza(reszta komponentów)


Zasilacz to Chieftec GPS 550AB-A 550W, procesor i5 650 3,2, Geforce 650ti. Wolałbym nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 16:16, Misiek357 napisał:

> Karta ma być nowa czy używana?
> Zasilacz.. konkretnie jaki (marka wraz z pełną nazwą)
> Co jeszcze jest podłączone do zasilacza(reszta komponentów)

Zasilacz to Chieftec GPS 550AB-A 550W, procesor i5 650 3,2, Geforce 650ti. Wolałbym nową.


Gigabyte Windforce GE gtx 770, a dokładniej np. ten model: Gigabyte GeForce GTX770 4GB OC (GV-N770OC-4GD)
Choć po prawdzie jest 100zł droższy niż zakładałeś, ale można znaleźć tańsze modele z 2GB RAM ( 1100 zł ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisze do obeznanych w tym temacie może mi doradzicie cóż uczynić/wybrać:>

Otóż mam aktualnie http://www.asus.com/Graphics_Cards/ENGTX560_Ti_DCII_TOP2DI1GD5/
Pracuje u mnie już 2 lata, teraz gry ciepłe dni są z lekka wyje w obudowie jak gram w coś obciążającego. Na pulpicie jest cichutko. I teraz o co mi chodzi:
Myślałem nad zmianą tej karty nie tyle na coś mocniejszego co będzie po prostu ciche i porównywalnie wydajne, ewentualnie mocniejsze:) I tutaj spojrzałem na Geforce 750Ti które nie dość że mało prądu zjada to ciche podobno dzięki temu. Jak wychodzi porównanie tych kart? Cały myk w tym że moją obecną sprzedałbym na allegro i za minimalnym dołożeniem zakupił coś cichego gdzie nie stracę wydajności:)

Z dziedziny gier komp służy głównie do pykania w MMO typu World of Tanks, WoW, Hearthstone. Od grania w inne gry mam PS4.

Co o tym myślicie? Pytam was bo jesteście tu ekspertami i wiecie nie raz co i jak w praktyce działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat GTX560 z tym samym chłodzeniem i nawet w upały działa super - niskie temperatury, cicha. Masz ją przeczyszczoną? Może warto wymienić pastę termoprzewodzącą? Może wentylacja obudowy nie jest prawidłowa?
Wentylatory mogą chodzić na pełnych obrotach z powodu zbyt wysokiej temperatury karty - jak to wygląda z temperaturą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 10:10, pawbuk napisał:

Mam akurat GTX560 z tym samym chłodzeniem i nawet w upały działa super - niskie temperatury,
cicha. Masz ją przeczyszczoną? Może warto wymienić pastę termoprzewodzącą? Może wentylacja
obudowy nie jest prawidłowa?


Problem występuje tylko jak jest gorąco, ale wtedy wiatraki dają o sobie tak znać że komfort spada do zera:) Lubię ciszę:P
Wentylacja obudowy jest ok, przeczyściłem wczoraj bo nazbierała sporo kurzu, ale efektu zbyt wielkiego to nie dało.
wymiana pasty termoprzewodzącej brzmi dla mnie trochę przerażająco, ponieważ nigdy nie bawiłem się w takie rzeczy:>

No wiatraki wyją bo chcą schłodzić kartę która robi się zbyt ciepła prawda?:)
Jesli chodzi o konkrety to musiałbym sprawdzić jak dokładnie wyglądają liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 10:16, Stfforex napisał:

wymiana pasty termoprzewodzącej brzmi dla mnie trochę przerażająco, ponieważ nigdy nie
bawiłem się w takie rzeczy:>


Nie jest to nic specjalnie trudnego - trzeba odkręcić kilka śrubek, wytrzeć starą pastę, nałożyć nową, wszystko dokręcić :) Trzeba tylko przelamać strach przed grzebaniem w sprzęcie :D

Dnia 07.06.2014 o 10:16, Stfforex napisał:


No wiatraki wyją bo chcą schłodzić kartę która robi się zbyt ciepła prawda?:)
Jesli chodzi o konkrety to musiałbym sprawdzić jak dokładnie wyglądają liczby.


Tak, najlepiej podaj konkretne liczby - jaką temperaturę ma karta w spoczynku, a jaką pod obciążeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować