Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2014 o 00:38, ziptofaf napisał:


Jak sama gra żre 6GB a ty masz łącznie 8 to tak, brakuje ci pamięci ;P


Dałem skrót do gry na pulpit ( zwykle gry Steamowe uruchamiam bezpośrednio ze Steam ) i już jest ok, gra odpala się normalnie. Ewentualnie ile by kosztowało 4 lub 8 GB RAM DDR3 1600? To nie musi być taka sama pamięć jak ta, którą posiadam, muszą się tylko zgadzać parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 01:27, lis_23 napisał:

Dałem skrót do gry na pulpit ( zwykle gry Steamowe uruchamiam bezpośrednio ze Steam )
i już jest ok, gra odpala się normalnie. Ewentualnie ile by kosztowało 4 lub 8 GB RAM
DDR3 1600?

4GB to pewnie ze 150 zł. 8GB z 290-300 zł za jakieś sensowne kości.

Dnia 02.10.2014 o 01:27, lis_23 napisał:

To nie musi być taka sama pamięć jak ta, którą posiadam, muszą się tylko zgadzać
parametry?

Może nawet być szybsza, po prostu wtedy automatycznie zwolni do parametrów tego co masz. W miarę możliwości jednak wybieraj w miarę znane marki a nie jakieś Integrale czy Silicon Power.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2014 o 01:32, ziptofaf napisał:

Może nawet być szybsza, po prostu wtedy automatycznie zwolni do parametrów tego co masz.
W miarę możliwości jednak wybieraj w miarę znane marki a nie jakieś Integrale czy Silicon
Power.

Nie może być szybsza, moja płyta główna obsługuje max 1600, tak mi przynajmniej powiedziano, gdy pytałem o szybsze RAMy.
Obecnie mam ADATA, gdybym chciał dokupić to tej samej firmy, czy coś innego? Co polecasz w miarę tanio?
Swoją drogą, jak to jest z tym zużyciem pamięci RAM?
System i programy bierze 25 - 35% RAMu, czyli jakieś 3GB, zostaje 5GB, gry w zalecanych wymagają 8GB, ale na system, programy i grę, czy na samą grę? jeżeli na samą grę, to większość gier powinna cierpieć na niedobór pamięci ( co by tłumaczyło częsty komunikat po wyjściu z gry, czy chcę zmienić schemat kolorów systemu ). Co to za czasy, 3GB V-Ram to za mało, jak i 8GB RAM ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 10:07, lis_23 napisał:

Nie może być szybsza, moja płyta główna obsługuje max 1600, tak mi przynajmniej powiedziano,
gdy pytałem o szybsze RAMy.

Jak mówiłem - jak weźmiesz szybszą to po prostu będzie działać z prędkością pozostałych. Więc jeśli akurat w sklepie nie ma takich samych kości a są jakieś 1800tki to nie musisz się tym nadmiernie przejmować.

Dnia 02.10.2014 o 10:07, lis_23 napisał:

Obecnie mam ADATA, gdybym chciał dokupić to tej samej firmy, czy coś innego? Co polecasz
w miarę tanio?

GoodRAM Play, HyperX Blue chociażby. Z tych korzystam przynajmniej i nie narzekam.

Dnia 02.10.2014 o 10:07, lis_23 napisał:

Swoją drogą, jak to jest z tym zużyciem pamięci RAM?
System i programy bierze 25 - 35% RAMu, czyli jakieś 3GB, zostaje 5GB, gry w zalecanych
wymagają 8GB, ale na system, programy i grę, czy na samą grę?

Na wszystko. W swoim czasie w wymaganiach było np. "2GB (Windows XP), 3 GB (Windows Vista, Windows 7)". Tym niemniej jest to założenie że system jest w miarę "czysty" - jak masz otwarte 50 zakładek w Operze, włączonego Skype''a, GG, antywirusa i pewnie z 10 innych programów które łącznie żrą kolejne 1.5-2GB to oczywiście te wymagania wzrosną.

Dnia 02.10.2014 o 10:07, lis_23 napisał:

Co to za czasy, 3GB V-Ram to za mało, jak i 8GB RAM ...

Mi tam 8GB RAM''u nie starczało od lat ;) I nawet nie kpię, jak oddałem 8GB pamięci bo budowałem komputer ojcu i przez chwilę musiałem jechać na 1x8 to mi wywalało tylko co chwila komunikaty że w PC-cie skończyła się pamięć i żeby zapobiec utratom danych muszę wyłączyć przeglądarkę/grę/cokolwiek. I musiałem dzień później lecieć do komputronika i dokupić jakąś sensowną kość (fakt że nie mieli wydajnych 8GB a tylko 4GB ale na razie 12GB starcza choć i tak planuję albo rozszerzyć do 28-32 w tym roku albo jeśli DDR4 nieco stanieje to przerzucić się na Haswella-E + 16GB DDR4). Bierze się to częściowo z tego że mam w zasadzie zmniejszoną do zera pamięć wirtualną (zostawiłem coś koło 1GB, nie chce mi się katować SSD-ka dziesiątkami GB zapisów dziennie tylko dlatego żeby programy mogły działać wolniej)... Tym niemniej to właśnie dobry dowód na to że 8GB pamięci fizycznej po prostu nie starcza jeśli system musi dobrać przynajmniej kolejne 2 z dysku twardego.

Zresztą nie przesadzajmy - za pakiet 16GB pamięci (i to dobrych, klasy 1866-2133 MHz) się płaci z 575-580 zł. A jest to część bardzo łatwa do rozszerzenia więc można to sobie łatwo rozplanować na kilka niezależnych modernizacji za 200-300 zł na przestrzeni lat. Byleby mieć płytę z 4 slotami na RAM (albo 8 jeśli przypadkiem masz i7-5820K ;)) a nie tylko 1-2 bo wtedy trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2014 o 10:27, ziptofaf napisał:

Na wszystko. W swoim czasie w wymaganiach było np. "2GB (Windows XP), 3 GB (Windows Vista,
Windows 7)". Tym niemniej jest to założenie że system jest w miarę "czysty" - jak masz
otwarte 50 zakładek w Operze, włączonego Skype''a, GG, antywirusa i pewnie z 10 innych
programów które łącznie żrą kolejne 1.5-2GB to oczywiście te wymagania wzrosną.


Mam system zainstalowany od trzech lat ( nie lubię reinstalacji, więc staram się jak najdłużej opóźniać ów moment ), regularnie używam CClenera do czyszczenia rejestru, wyłączam przeglądarkę jak gram, czy mogę zrobić coś jeszcze? Czy programy do przyśpieszania systemu ( tryb turbo ) są w miarę bezpieczne? Warto z nich korzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 10:56, lis_23 napisał:

Mam system zainstalowany od trzech lat ( nie lubię reinstalacji, więc staram się jak
najdłużej opóźniać ów moment ), regularnie używam CClenera do czyszczenia rejestru, wyłączam
przeglądarkę jak gram, czy mogę zrobić coś jeszcze? Czy programy do przyśpieszania systemu
( tryb turbo ) są w miarę bezpieczne? Warto z nich korzystać?


Bezpieczne - zazwyczaj tak. Czy warto - nie. One zasadniczo nie robią nic magicznego i ten tryb "turbo" zwolni pewnie ze 100 MB RAM, może wyłączy jakiś efekt Windowsa i to by było na tyle. Nic wartego uwagi ani gwarantującego realny skok wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 10:56, lis_23 napisał:

Czy programy do przyśpieszania systemu ( tryb turbo ) są w miarę bezpieczne? Warto z nich korzystać?


Na wszelki wypadek pogoogluj czy z tego ludzie korzystaja, jesli dales sie nabrac na sciagniecie jakiegos syfu to jest szansa, ze ktos inny takze i o tym napisal.

A to co taki program zrobi raczej moglbys sam zrobic np. wylaczajac uslugi w windowsie, z ktorych nie korzystasz; jak nie wiesz, ktore potrzebujesz, a ktore mozesz zostawic ---> google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2014 o 11:12, kuba9876543210 napisał:


A to co taki program zrobi raczej moglbys sam zrobic np. wylaczajac uslugi w windowsie,
z ktorych nie korzystasz; jak nie wiesz, ktore potrzebujesz, a ktore mozesz zostawic
---> google.


Usługi nie są zbyt dobrze opisane w menedżerze zadań, procesy już tak. Zastanawiam się, dlaczego taki np. Steam ma aż cztery procesy?
Byłem w komputerowym i 2x4GB RAM DDR3 1600 KingStone to koszt 330 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam w okresie poświątecznym zakupić kartę Nvidia Geforce 970, gdyż wydaje mi się że będzie to najbardziej opłacalny wybór, lecz moje pytanie jest następujące:

Karty 970 są aktualnie warte jakieś 1500 zł, jak to jest z cenami kart graficznych, czy w tym okresie poświątecznym dostanę ją za jakieś 200-300 zł taniej?

Nie mam pojęcia jak wygląda rynek kart graficznych w kwestii właśnie spadku cen, stąd też to pytanie :)

PS.

Czy to prawda że 970 - tki mają niższy pobór energii niż inne karty z tego segmentu? z tego co zauważyłem, to ma podobny pobór jak 760 GTX prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 15:13, The_Warrior napisał:

Witam,

Dnia 03.10.2014 o 15:13, The_Warrior napisał:

Karty 970 są aktualnie warte jakieś 1500 zł, jak to jest z cenami kart graficznych, czy
w tym okresie poświątecznym dostanę ją za jakieś 200-300 zł taniej?

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gefoce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-dp-ne5x970014g2f-649144/
http://www.alternate.pl/html/search.html?query=gtx+970&x=0&y=0
Za niecałe 1400 znajdziesz niereferencyjnego Zotaca.

Zaś co do dalszego spadku cen - wątpliwe. Po świętach co prawda wychodzą nowe Radeony ale zanim pojawią się w Polsce to zaczekasz sobie do lutego a to jedyny powód dla którego Nvidia potencjalnie miałaby redukować koszta. A nawet jeśli spadnie to w stopniu niewielkim - GTX770 jak się pojawił to w ciągu 2 lat jego cena spadła o 250 zł.

Dnia 03.10.2014 o 15:13, The_Warrior napisał:

Czy to prawda że 970 - tki mają niższy pobór energii niż inne karty z tego segmentu?
z tego co zauważyłem, to ma podobny pobór jak 760 GTX prawda?

Nie przesadzajmy. Pobór mocy mają jak GTX770:
http://pclab.pl/art59688-21.html
Co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę wydajność w zasadzie równą GTX780Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość, żeby zestaw który podałem w innym temacie:

Intel Core i5 4670 3,40 GHz
GeForce GTX 970 Gigabyte 4GB
Gigabyte GA-B85-HD3
GoodRam DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Red

Dał radę na zasilaczu Chieftec (GPS-450A) 450W
Wiem że jest to zasilacz bardzo stabilny, mam go już dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf, miałem dziś podczas gry w " Cień Mordoru " restart PC ta i zdarzenie 41 kernel power, czy to może być spowodowane zbyt małą ilością VRAM na karcie, czy raczej pamięcią RAM?
Bardzo to dziwne, z żadną grą nie miałem takich problemów jak z tą, źle się włącza,itp. a teraz jeszcze to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się resetuje komp to albo gra jest nieprawdopodobnie źle napisana albo masz uszkodzoną maszynę. Nie mam najmniejszego pojęcia co to może być konkretnie (i tego się nie da wychwycić o ile się sytuacja nie powtórzy X razy przy włączonych różnych skanerach temperatur, zużycia pamięci itd), wszystko od przegrzanego procesora po uszkodzony sektor w pamięci RAM bądź jakiś bug w samym Windowsie. Ot, pytasz niewłaściwą osobę, ze mnie żaden serwisant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 14:35, Gacol08 napisał:

To nie jest wina malej ilości ramu ani vramu, tylko prawdopodobnie windowsa lub zasilacza.
Może masz coś niedopięte od zasilacza? Albo windows zasyfiony. http://support.microsoft.com/kb/2028504/pl


Zasilacz liczy sobie dziewięć miesięcy, podobnie jak i grafika. Płyta główna, procesor i RAM mają trzy lata ( październik 2011 ), system liczy sobie tyle samo i na pewno jest zasyfiony ale będą instalował od nowa dopiero wtedy, gdy uda mi się zakupić dysk SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć jakiś styk luźny od zasilacza. Kiedyś coś czytałem, że ten cały problem 41 kernel power może się brać też z winy procka, ale nie wiem o co dokładnie chodziło. Mi ogólnie shadow of mordor chodzi bez problemu, a jak patrzyłem ile ramu ciągnie to 5gb nie przekroczyło+ windows- ustawienia mam wszystko na maxa tylko tekstury i cienie na wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>Mi

Dnia 05.10.2014 o 14:51, Gacol08 napisał:

ogólnie shadow of mordor chodzi bez problemu, a jak patrzyłem ile ramu ciągnie to 5gb
nie przekroczyło+ windows- ustawienia mam wszystko na maxa tylko tekstury i cienie na
wysokie.


U mnie się nawet źle włącza: podczas startu gry wyskakuje komunikat o zmianie schematu kolorów systemu windows, pasek zmienia się na szary a gra ma problemy graficzne. Jeżeli gra uruchomi się bez tego komunikatu to działa dobrze. Występowanie owego komunikatu jest losowe i nie występuje przy każdym uruchomieniu gry, zauważyłem jednak, że nawet jeśli nie wyskoczy to i tak po wyjściu z gry wraca na pasek styl areo, czyli systemowi brakuje jakiś zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz to całe aero w windowsie, od jakiegoś czasu w7 ma problem ze sterami od nvidi i różne rzeczy się w grach dzieją np. problemy ze synchronizacją pionową lub po odpaleniu w sterownikach synchronizacji adaptacyjnej występują w grach przekłamania obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 15:04, Gacol08 napisał:

Wyłącz to całe aero w windowsie, od jakiegoś czasu w7 ma problem ze sterami od nvidi
i różne rzeczy się w grach dzieją np. problemy ze synchronizacją pionową lub po odpaleniu
w sterownikach synchronizacji adaptacyjnej występują w grach przekłamania obrazu.


Wiesz, jestem przyzwyczajony do tej przeźroczystości w systemie ale przypomniałem sobie coś odnośnie sterowników:
we wrześniu zmieniałem stery i pierwszy raz podczas zmiany sterowników zrestartował mi się komp, potem instalacja została dokończona ale komp jakby się zwiesił, nie chciał wrócić do rozdzielczości FHD a potem się zawiesił i dopiero po dwóch restartach ( w międzyczasie pobrały się i zainstalowały aktualizacje do systemu ) było już dobrze. Może te stery coś tam nakopały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać się Was drodzy forumowicze o to abyście polecili mi karte graficzną typu low profile żeby nadawała się do grania w nowe tytuły. Mój komputer to acer aspire x5950 więc nie zmieści mi się tam każda karta. Gram w rozdzielczości 1280x1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować