Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Sprawdziłem jeszcze, ile pamięci RAM zużywa system i w menedżerze zadań pisze, że 2,70 GB, czyli zostaje niecałe 6GB na gry, chyba, że te 2,70 GB to nie wszystko z czego korzysta system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się długo nie miało formata i do tego nie robiło czystych instalacji sterowników, to jest duże prawdopodobieństwo, że coś się może zepsuć. Musisz kombinować-wyłącz te aero i sprawdź czy gra będzie śmigać, zobacz do skrzynki, czy wszystkie styki są podociskane możesz kompa przedmuchać, usuń całkowicie sterowniki i na nowo zainstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 15:20, Tobison napisał:

Chciałbym zapytać się Was drodzy forumowicze o to abyście polecili mi karte graficzną
typu low profile żeby nadawała się do grania w nowe tytuły. Mój komputer to acer aspire
x5950
więc nie zmieści mi się tam każda karta. Gram w rozdzielczości 1280x1024


to ma PSU 220W, bez wymiany pewnie żadnej mocniejszej kart graficznej nie włożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 15:20, Tobison napisał:

Chciałbym zapytać się Was drodzy forumowicze o to abyście polecili mi karte graficzną
typu low profile żeby nadawała się do grania w nowe tytuły. Mój komputer to acer aspire
x5950
więc nie zmieści mi się tam każda karta. Gram w rozdzielczości 1280x1024

Anyway do grania w 1280x1024, powinna wystarczyć r7 250, nie wydasz dużo, a wzrost powinien być znaczący. Może i bez wymiany PSU uda się ją włożyć.

Jak chcesz więcej to GTX 750 TI, ale to już przerost formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 22:15, lis_23 napisał:

Tak u mnie wygląda odpalenie gry " Śródziemie Cień Mordoru " ( fotka ), wtedy gra działa
źle. Jeżeli włączy się bez tego jest ok.


No i wypadałoby abyś podał do tego jakie masz temperatury na układach w momencie wystąpienia błędu, jakie obciążenie procesora/zajętość pamięci, jakie procesy i usługi działają w tle, jaki jest rozmiar pliku wymiany. Bo jak na razie to jest wróżenie z fusów. W te chwili to uniwersalnym rozwiązaniem twoich problemów jest: strzel formata, tyle tylko, że ani to eleganckie ani przyjemne, ani oszczędzające czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie błędy występują często właśnie w wyniku wadliwej instalacji sterowników karty graficznej. Zrobiłbym czystą instalację (oczywiście po uprzedniej eksterminacji poprzednich) i wtedy zobaczył czy błąd dalej występuje. Możliwe, że winny jest jedne z programów działających w tle, wyłącz wszystkie zbędne pierdoły i sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 18:16, Pawel5235 napisał:

Hejka jak myślicie grafika w grach będzie nadal rozwijać się w takim tępie jak teraz
czy trochę przystopuje?


Przeciwnie, mozna spodziewac sie, ze tempo bedzie przez jakis czas (1-3 lata?) szybsze, zwlaszcza jak teraz jak wyszly nowe konsole z lepszym sprzetem (Xbox One, PS4). A jesli nie grafika, to na pewno wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 23:31, Pawel5235 napisał:

Kiedy wyjdzie GTX960?


Nie wiadomo, plotki mowia, ze dopiero w przyszlym roku:
http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/anton-shilov/nvidia-postpones-release-of-geforce-gtx-960-graphics-card/

Dnia 08.10.2014 o 23:31, Pawel5235 napisał:

Bo tak się własnie zastanawiam czy kupić sprzet za jakieś 2,5 tyś (mam na myśli pc) czy za 3+


Lepiej za 3k+, za 2.5k tez we wszystko pograsz, ale nie zawsze w najwyzszych detalach.

Zreszta chyba w innym watku ziptofaf wszystko co bylo do wyjasnienia wyjasnil w tej kwestii, wiec nie ma tu nic do dodania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem się czy czekać na GTX960, bo wg pierwszych przeciekow miala wyjśc już za kilkanaście dni i cieszę się, że jednak nie czekałem. Dzisiaj kupiłem GTX970 w wersji Strix od Asusa i mam nadzieję, że z 3 lata mi posłuży ;)
Jest jednak duży problem z dostępnością tych kart, sporo jest chyba tylko modeli od MSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 21:15, Xanas napisał:

Siema, mam taką sprawę. Niedługo oddaję kartę graficzną na gwarancję i chciałbym coś
taniego, na czym mógłby lol pochodzić. Kumpel ma mi do zaoferowania
http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=106 za 70 zł
czy ktos zna cos lepszego za około 100 zł czy brać?


Za 70 zł zdecydowanie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf, słyszałes o technologii Dynamic Super Resolution (DSR) , którą Nvidia dodała w najnowszych sterownikach?
Ma ona ponoc skalować rodzielczość 4K w dół dla posiadaczy monitorów z rozdzielczością 1920x1080. Jak myslisz, mocno to obciąży kartę graficzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie słyszałem ale to brzmi po prostu jak SSAA ze zmienioną nazwą. I jeśli to działa na podobnej zasadzie to ilość fps-ów wręcz masakruje (spadki o 40-60% względem FullHD ^_^). 4k to jeszcze trochę za dużo dla pojedynczych kart graficznych, na razie realnym dla nich maksem jest 2560x1600. Dopiero za jedną-dwie generacje będzie można o tym pomyśleć - na chwilę obecną najbardziej popularne jest w końcu zwykłe FullHD, gracze z bliżej nieznanych mi przyczyn mimo posiadania dobrego sprzętu są niechętni do wyższych rozdzielczości - więc nie ma na to za bardzo rynku ani w przypadku optymalizacji gier ani w przypadku samych producentów kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować