Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2015 o 10:58, leven napisał:

Przejrzyj ten test i zobacz, jak bardzo karta może się przydusić, gdy brakuje pamięci:
http://pclab.pl/art63612.html


Ech, różnica polega na tym że 960tka w ogóle może zapewnić płynność w takim Ultra w Shadows of Mordor. 750ti i 950 i tak by spadały poniżej 30 fps nawet z tymi 4GB. A w nieco niższych detalach to (zwłaszcza szczegółowości tekstur) to i pamięć przestaje być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem karty GIGABYTE GTX970 4GB. Wszystko działa niby fajnie ale czasami widzę spadki FPS-ów a szczególnie przy nowym Wiedźminie. Stąd też pomysł na stworzenie SLI. I teraz pytanie do Was, z jaką kartą mógłbym stworzyć duet i czy mógłby to być dla przykładu GTX750 TI. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 00:15, MagicznyPaweu napisał:

Witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem karty GIGABYTE GTX970 4GB. Wszystko działa
niby fajnie ale czasami widzę spadki FPS-ów a szczególnie przy nowym Wiedźminie. Stąd
też pomysł na stworzenie SLI. I teraz pytanie do Was, z jaką kartą mógłbym stworzyć duet
i czy mógłby to być dla przykładu GTX750 TI. Z góry dziękuje.


SLI możesz stworzyć z GTX970, najlepiej jeszcze dokładnie taką samą jak masz :D Teoretycznie możesz wykorzystać swoją słabszą kartę do obliczeń PhysX, ale realnie nic to nie daje, a może jeszcze wszystko pogorszyć :) Niestety, tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zainstalowaniu nowych sterowników wyskakuje mi informacja, że nie mam zainstalowanych sterowników albo działają one niepoprawnie (coś takiego, może nie jest to słowo w słowo). Przez jakiś ostatni rok (a może i więcej?) próbowałem każde nowe sterowniki i zawsze to samo, ostatnie działające to 14.9. Sprzęt w podpisie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem kolekcję gier z serii SpellForce w sklepie Gram.pl. Niby mam wydania premierowe ale dwójka nie chce się zainstalować na W7. Wersja cyfrowa na Steam działa normalnie, ma jednak inne wady:

- gry są tylko w oryginalnej, angielskiej wersji językowej
- maksymalna rozdzielczość to 1280x1024

Poszperałem trochę w necie i ponoć można sobie wpisać w pliku konfiguracyjnym gry inną, wyższą rozdzielczość. Pytanie brzmi: jaką?
Wiem, że inne rozdziałki są pod 16:9 a inne pod 16:10. Zakładam, że 1920x1080p nie zadziała, więc jaką rozdziałkę można wpisać bezpiecznie?

Sorry jakby post pojawił się dwa razy ale są problemy z ich dodawaniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 08:27, lis_23 napisał:

Wiem, że inne rozdziałki są pod 16:9 a inne pod 16:10. Zakładam, że 1920x1080p nie zadziała,
więc jaką rozdziałkę można wpisać bezpiecznie?


Wpisać to możesz tam i 3840x2560. Pytanie na które możesz odpowiedzieć sobie sam, co najwyżej gra się zawiesi. Szybkie googlowanie powiedziało mi że gra musi się uruchamiać w oknie z niestandardową rozdzielczością więc np. zamiast 1920x1080 wpisz sobie 1970x1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2015 o 13:24, ziptofaf napisał:


Wpisać to możesz tam i 3840x2560. Pytanie na które możesz odpowiedzieć sobie sam, co
najwyżej gra się zawiesi. Szybkie googlowanie powiedziało mi że gra musi się uruchamiać
w oknie z niestandardową rozdzielczością więc np. zamiast 1920x1080 wpisz sobie 1970x1050.


A żeby mieć full screen? Nie lubię grać w oknie ;)
Taki np. WDoW Solusstorm obsługuje FHD, a jest z podobnego okresu co SF2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 13:58, lis_23 napisał:

A żeby mieć full screen? Nie lubię grać w oknie ;)
Taki np. WDoW Solusstorm obsługuje FHD, a jest z podobnego okresu co SF2.


Nie patrz na to kiedy wydano daną grę. W FullHD + fullscreen to ja grałem nawet w Zeusa: Pana Olimpu wydanego 15 lat temu. A jednocześnie kojarzę kilka produkcji wydanych po 2010 które nie lubią się z ekranami 16:9. Czasem się da a czasem nie. W tym przypadku >ponoć< się nie da (choć nie wczytywałem się dokładniej, może ktoś pracował nad takim modem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 18:24, scott napisał:

Mam Radeona R9 280 i zastanawiam się nad GTX 970, jest sens wymiany ?
Powiem, że mnie korci bardzo...


Nie ma - poczekaj na przyszły rok, wtedy będzie sens brać nową kartę :) GTX970 w tej chwili jest już mało opłacalny, zwłaszcza po aferze z brakującym 0,5GB pamięci i kompatybilnością kart Zielonych z DirectX12 :)
I to pisze posiadacz tej karty (choć moja pochodzi z pierwszej dostawy tych kart do naszego kraju) - boję się, że przez te afery w przyszłym roku będę zmuszony mojego Strixa taniej sprzedać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 18:24, scott napisał:

Mam Radeona R9 280 i zastanawiam się nad GTX 970, jest sens wymiany ?
Powiem, że mnie korci bardzo...


Zmiana z 280tki do 970tki to przesiadka z detali wysokich na ultra w FullHD. I tylko tyle. Lepszego wsparcia dla DX12 nie ma, wydajnościowo też nic aż tak nadzwyczajnego. Skok rzędu 30-50% to za mało by wydawać kasę.

Zaczekaj sobie spokojnie do II-III kwartału 2016 aż pojawią się Pascale Nvidii i Arctic Islands AMD. Biorąc pod uwagę ilość zmian jakie są wprowadzane w nadchodzącej generacji to prawdopodobnie w cenie tej 970tki dostaniesz coś co mocą dorównuje obecnym 980Ti/Fury X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko w klimacie historii ;-)

Potrzebne mi hmmm najpotężniejsze jak na tamten okres modele kart graficznych z lat 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 [top3 maks top 5]
Tamtejsze odpowiedniki takich jak dzisiaj 980 Ti albo wręcz TITANY. :P ;]

Ktoś pamięta? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 12:40, Braveheart napisał:

Takie małe pytanko w klimacie historii ;-)

Potrzebne mi hmmm najpotężniejsze jak na tamten okres modele kart graficznych z lat 2001,
2002, 2003, 2004, 2005 [top3 maks top 5]
Tamtejsze odpowiedniki takich jak dzisiaj 980 Ti albo wręcz TITANY. :P ;]

Ktoś pamięta? :P


Coś tam pamiętam, może się przyda.

Z całą pewnością najmocniejszym układem w roku 2002 był Radeon 9700. Rangę drugą tego okresu prawdopodobnie można nadać karcie Matrox Parhelia-512.

2005?
Radeon X1800XT oraz Nvidia GTX 7800.

2004?
GeForce 6800 Ultra oraz Radeon X850 XT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe modele kart graficznych tak dziwnie się zachowują? Mam od tygodnia gtx 970 i wszystko niby jest ok, ale karta dziwny cichy dźwięk wydaje przykładowo przy zwykłym scroolowaniu. Dla przykładu jestem na facebooku i każdy scrool w dół lub najechanie na jakiś element powoduje takie jakby ciche syczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już chyba domyślam się co to może być. Piszczące cewki o których już trochę słyszałem, ale ze względu na stary komputer nigdy nie miałem do czynienia. Pewnie się przyzwyczaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 14:49, Nightdew napisał:

Już chyba domyślam się co to może być. Piszczące cewki o których już trochę słyszałem,
ale ze względu na stary komputer nigdy nie miałem do czynienia. Pewnie się przyzwyczaję.


Niestety, problem z piszczącymi cewkami w GTX970 jest naprawdę powszechny. Ja akurat miałem szczęście i w moim Strixie to nie występuje. Generalnie mam wrażenie, że pierwsze partie GTX970 miały z tym mniejsze problemy.

EDIT: Mam wątpliwości czy kupowanie obecnie GTX970 jest opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 16:38, pawbuk napisał:

EDIT: Mam wątpliwości czy kupowanie obecnie GTX970 jest opłacalne.

Heja Ho

A mógbłbys mi powiedziec, która jest na tą chwilę bardziej czytaj najbardziej opłacalna ? czy w ogóle się nie opłaca bo zbliża się nowy rok ? itp itd.

Jakby poszedł na całość nie pieprząc się w tańcu i kupił eeeeee TITANA ? <--- miało by to sens ? wydajność / potencjał.... Czy szkoda kasy na zasadzie "bo by się marnował" / "nie wykorzystywałbyś potencjału" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować