Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2015 o 10:25, Braveheart napisał:

Heja Ho

A mógbłbys mi powiedziec, która jest na tą chwilę bardziej czytaj najbardziej opłacalna
? czy w ogóle się nie opłaca bo zbliża się nowy rok ? itp itd.

Jakby poszedł na całość nie pieprząc się w tańcu i kupił eeeeee TITANA ? <--- miało
by to sens ? wydajność / potencjał.... Czy szkoda kasy na zasadzie "bo by się marnował"
/ "nie wykorzystywałbyś potencjału"
?


Gdybym miał teraz kupować kartę i gdybym miał odpowiednią ilość kasy, to brałbym GTX 980TI.

- karta dobrze radzi sobie z DX12
- posiada 6GB VRAM

GTX 970 był opłacalny w październiku 2014, zanim wyciekły problemy z uciętą pamięcią VRAM i zanim wyszły lepsze karty od Nvidii. Kart od AMD nie używam od 2011, więc się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2015 o 10:25, Braveheart napisał:

A mógbłbys mi powiedziec, która jest na tą chwilę bardziej czytaj najbardziej opłacalna
? czy w ogóle się nie opłaca bo zbliża się nowy rok ? itp itd.


W cenie podobnej do GTX970 moim zdaniem bardziej opłacalny jest R9 390 - lepiej przystosowany do wyższych rozdzielczości, a nawet w FHD wydajnościowo praktycznie równy. Jeśli teraz kupować, to raczej Radeona, natomiast ja bym ogólnie poczekał do przyszłego roku.

Dnia 16.11.2015 o 10:25, Braveheart napisał:


Jakby poszedł na całość nie pieprząc się w tańcu i kupił eeeeee TITANA ? <--- miało
by to sens ? wydajność / potencjał.... Czy szkoda kasy na zasadzie "bo by się marnował"
/ "nie wykorzystywałbyś potencjału"
?


Nie miało by to sensu :D Jesli już wydawać kupę kasy, to na GTX980 Ti, ale ja bym się na pewno wstrzymał do przyszłego roku :) Zależy też jaki procesor masz, bo przy tych potworach słabszy może być wąskim gardłem ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 10:25, Braveheart napisał:

Jakby poszedł na całość nie pieprząc się w tańcu i kupił eeeeee TITANA ? <--- miało
by to sens ? wydajność / potencjał.... Czy szkoda kasy na zasadzie "bo by się marnował"
/ "nie wykorzystywałbyś potencjału"
?

Tytan jest opłacalny tylko wtedy, gdy wiesz, że 6GB VRAMu w 980Ti to mało, czyli do grania w 1440p i 4K. Wbrew pozorom już całkiem sporo gier ten limit przekracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 17:08, Henrar napisał:

Tytan jest opłacalny tylko wtedy, gdy wiesz, że 6GB VRAMu w 980Ti to mało, czyli do grania
w 1440p i 4K. Wbrew pozorom już całkiem sporo gier ten limit przekracza.


Przejrzałem sobie testy tych kart w 4K i nawet w tej sytuacji Titan X nie jest opłacalny - zapewnia 1-2 kl/s więcej niż GTX980 Ti, a kosztuje...z 1500 zł więcej :D Kupowanie w tej chwili Titana X do gier jest kompletnym nonsensem - lepiej albo wziąć GTX980 Ti, albo poczekać na przyszłoroczne premiery kart. W ogóle ten rok na zakupy sprzętu nie jest dobry - słaby złoty, słaba dostępność procesorów Skylake połączona z wysokimi cenami nowych płyt głównych, pikująca opłacalność GTX970 (zaraz po premierze to był hit na miarę GTX770 - świetna wydajność w akceptowalnej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 17:08, Henrar napisał:

Tytan jest opłacalny tylko wtedy, gdy wiesz, że 6GB VRAMu w 980Ti to mało, czyli do grania
w 1440p i 4K. Wbrew pozorom już całkiem sporo gier ten limit przekracza.

Hmmm czytając troszku na "zielonych stronach" ;-) nVidia informuje, że tytan jest gotowy wręcz nawet na eeee 5K dobrze zrozumiałem ? Zaciekawiło mnie to trochę i pytam się tych co mają bardziej rozległą wiedzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 12:28, Braveheart napisał:

Hmmm czytając troszku na "zielonych stronach" ;-) nVidia informuje, że tytan jest gotowy
wręcz nawet na eeee 5K dobrze zrozumiałem ? Zaciekawiło mnie to trochę i pytam się tych
co mają bardziej rozległą wiedzę :)

Pod względem ilości pamięci to jest rzeczywiście gotowy, pod względem mocy w nowszych grach już nie zawsze. 5K to jednak w cholerę pikseli, które trzeba obliczyć.

No ale od czego są dwa Titany :v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 12:36, Henrar napisał:

No ale od czego są dwa Titany :v

Internety gramowe mówią, że sam jesteś w posiadaniu dwóch tytków ;]
dobrze kiedys tu co nieco wyczytałem ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 23:30, Braveheart napisał:

Internety gramowe mówią, że sam jesteś w posiadaniu dwóch tytków ;]
dobrze kiedys tu co nieco wyczytałem ?:>


Dobrze wyczytałeś :D Pewnie dlatego tych Titanów tak broni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 23:30, Braveheart napisał:

> No ale od czego są dwa Titany :v
Internety gramowe mówią, że sam jesteś w posiadaniu dwóch tytków ;]
dobrze kiedys tu co nieco wyczytałem ?:>

Tajest. Spełniają swoje zadanie w 100%, aczkolwiek sterowniki od Nvidii a raczej proces ich instalacji w takim przypadku woła o pomstę do nieba (po każdej instalacji wraca do jednej karty i trzeba ręcznie wszystko ustawiać z powrotem. Wg nVidii to feature a nie bug -_-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2015 o 23:30, Braveheart napisał:

Internety gramowe mówią, że sam jesteś w posiadaniu dwóch tytków ;]
dobrze kiedys tu co nieco wyczytałem ?:>


A ie ma niejaki Alex?
Ja zakupię najnowszego GTXa, ale dopiero za dwa lata, jak spłacę obecny sprzęt ;) Ponoć do FHD nie trzeba nic mocniejszego niż GTX 980, tylko ta mała ilość VRAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2015 o 23:53, pawbuk napisał:

Dobrze wyczytałeś :D Pewnie dlatego tych Titanów tak broni ;)



A nie dlatego, że to całkiem solidny układ jest?
Nawet się sam zastanawiam ostatnio nad przesiadką, bo koszta były by dosyć niskie, tj sprzedał bym swojego 980 TI, a to jest wersja Classified od EVGA, zadbana, jeszcze nawet na gwarancji. Dopłacił bym sobie różnicę na poziomie +/-2 kafli do Titana Superclocked od EVGA.
Tylko to taka trochę "sztuka dla sztuki", ale z drugiej strony długo bym go już na nic nie zmieniał.

Za swojego 980 wyjmę pewnie luzem z 2.5 nawet gdyby mi się bardzo spieszyło, on chyba dalej fabrycznie nowy sklepowy z lady kosztuje koło 3.3-3.5 kafla. Titan SC od EVGA z kolei wyjdzie gdzieś w okolicach 4.5-5, więc dopłacić z własnej kieszeni musiał bym między 2-2.5 koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 10:17, Zekzt napisał:

A nie dlatego, że to całkiem solidny układ jest?


Owszem, ale dochodzi jeszcze kwestia opłacalności :D Zależy oczywiście do czego tej karty graficznej używasz - jeśli to 12GB VRAMu jest Ci rzeczywiście potrzebne (podejrzewam, że Henrarowi jest, choć nie wiem do czego swoich Titanów używa), to rzeczywiście jest to opłacalna oferta.
Jednak jeśli ktoś używa komputera głównie do gier, to Titan przy GTX980 Ti jest komletnie nieopłacalny - w tej chwili nawet w 4K nie widać przewagi jego dwukrotnie większej pamięci. Zresztą, w tej chwili ja bym się wstrzymał z jakimikolwiek zakupami jeśli akurat nie padła Ci stara grafa - brak nowości na rynku i wysoki kurs dolara wywindowały ceny w kosmos :D W tym momencie opłaca sie kupić chyba tylko pamięci DDR4, bo rzeczywiście są dosć tanie.

Dnia 18.11.2015 o 10:17, Zekzt napisał:

Tylko to taka trochę "sztuka dla sztuki", ale z drugiej strony długo bym go już na nic
nie zmieniał.


Nie bądź tego taki pewien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2015 o 10:42, pawbuk napisał:

Owszem, ale dochodzi jeszcze kwestia opłacalności /ciach/



Poza graniem [i tu różnicy bym nie zobaczył pewnie żadnej, jeśli coś ma dobrą optymalizację to i tak wyciąga 60-120 klatek, jak coś ma gównianą to żeby to było 10 titanów i tak się "usra" =P] do renderingu audio-video i remasteringu bym tej karty używał. Tylko tu się zastanawiam, czy warto - podejrzewam, że nie. Przyczyna jest prosta - trzeba czekać na nowy rozwój technologiczny procesorów i prawdziwego następce i7mki i wtedy do pary z nowymi prockami zaopatrzyć się w nowe wydajne układy.
Na profesjonalne studio mnie nie stać =P
Natomiast na potrzeby domowe i nazwijmy to "hobbystyczne" musi mi starczać domowy blaszak.

Dnia 18.11.2015 o 10:42, pawbuk napisał:

Nie bądź tego taki pewien ;)


Oj tam, forsa tez na drzewach nie rośnie ;)
Ok - zarabiam tyle, że stać mnie na dobry komputer [tak jak innych stac np na rower za 15 tysięcy czy sprzęt wędkarski np za dwa razy tyle, kwestia kto w jakie hobby kasę pompuję], ale nie aż tyle, żeby co kwartał wymieniać bebechy za 5-8 patoli ^^
No chyba, ze dostanę status uchodźcy i 3 patyki ojro miesięcznie za pierdzenie w stołek, wtedy poszalejemy.

Ale tak poważnie - chyba się faktycznie wstrzymam, mam trochę grosza odłożone, może część sobie pomnożę na Forexie a część wcisnę gdzieś na lokatę i przyszykuje się do wejścia nowszych technologii.


@Lis

Czy taka znowu różnica jest między zwykłym 980 a TI - nach, nie powiedział bym.
Ja swojego TI dostałem w bardzo dobrej cenie jako "dill" po znajomości.
Jak cię znam - to u ciebie w kompie nie podzespoły są przyczyną pewnych problemów jakie nagminnie miewasz, tylko bajzel w systemie i twoja paranoiczna niechęć do nauczenia się jak ten sprzęt skonfigurować samemu i jak go nie zamulać =P
Ale wracając do meritum - nie, nie wymieniał bym karty na TI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2015 o 11:18, Zekzt napisał:



@Lis

Czy taka znowu różnica jest między zwykłym 980 a TI - nach, nie powiedział bym.
Ja swojego TI dostałem w bardzo dobrej cenie jako "dill" po znajomości.
Jak cię znam - to u ciebie w kompie nie podzespoły są przyczyną pewnych problemów jakie
nagminnie miewasz, tylko bajzel w systemie i twoja paranoiczna niechęć do nauczenia się
jak ten sprzęt skonfigurować samemu i jak go nie zamulać =P
Ale wracając do meritum - nie, nie wymieniał bym karty na TI.


Bajzlu staram się nie mieć i nie twierdzę, że mam " pewne problemy " ;) używam regularnie CCleaner, itp.
Ok, przydałoby się kompa przeczyścić ( ja nawet obawiam się otworzyć obudowę ;) ) i może zdefragmentować dyski ( poza systemowym ) czymś lepszym niż systemowy defragmentator ;) ale poza tym, jest ok, a problemy z niektórymi grami były na czystym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee a ty czasem nie masz dysku SSD jako systemowego?
Wiesz, że tych dysków się nie defragmentuje prawda =P?

Jeszcze tak wracając do porównania 980 v 980 TI czysto w kwestii gier - niektóre tytuły działają lepiej na zwykłej 980tce. Warto tylko pamiętać, że grając w większości przypadków na monitorach zdolnych wyświetlić maksymalnie 60 do 120 fps obie te karty i tak w 90% gier wyciągają takie wartości luzem. Jedyna zauważalna poprawa u mnie to wydajność w kilku sieciówkach i mmo. Od czasu jak przeskoczyłem na TI taki np SWTOR ma dużo mniejsze czkawki [chociaż to dalej optymalizacyjne badziewie i tu jedyne co pozwala w miarę komfortowo grac to nadwyżka surowej mocy kompa, co kompensuje w pewnym stopniu denny poziom optymalizacji i wydajności tego tytułu].
No i z plusów takich czysto technicznych - ta karta [a przynajmniej mój model] jest dużo cichsza niż moja stara 980tka. Teoretycznie ma tez spory potencjał do OC, jest z resztą fabrycznie podkręcona [jak wszystko z tych serii EVGA], aczkolwiek sam jej nie śrubowałem, nie widzę ani sensu ani potrzeby [nie mniej jak ktoś jest wielkim entuzjasta oc - to tu ma spore pole do zabawy].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 12:31, Zekzt napisał:

Eee a ty czasem nie masz dysku SSD jako systemowego?
Wiesz, że tych dysków się nie defragmentuje prawda =P?

Napisałem, że poza dyskiem systemowym. Jego nie wolno.

Mój GTX 980 jest dosyć chłodny - obecnie, przy włączonym centralnym ogrzewaniu mam 32 - 34 stopnie podczas przeglądania neta, więc chłodzenie Gigabyte jest dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 10:29, lis_23 napisał:

Hmmm ... a zwykłą 980 tkę dałoby radę sprzedać za ok. 2 tys. zł? Ile trzeba by dołożyć
do TI i czy warto?


Zależy jaka 980tka. Konkretny model i ile masz jeszcze gwarancji. W przypadku nowych kart - niereferencyjnego GTX980 można dorwać już za 2100 zł. Zakładając że pozostał ci rok gwarancji a karta to niereferent ale nie jakaś EVGA czy super podkręcony model a Gigabyte Windforce przykładowo - to na więcej niż 1750 się nie nastawiaj.

Co do tego ile byś dopłacał - najtańsze 980Ti jakie widzę jest za 2700 zł (od Gainwarda a więc nie szajs). Za 2900 zaś zaczynają się modele niereferencyjne.


Raczej się jednak nie opłaca. Dam ci lepszą radę - wystaw swoją kartę na Allegro tak w okolicach kwietnia-maja (gdy już będzie znana data premiery nowych układów). Dostaniesz pewnie z 1600 zł. Dopłać 400-500 zł gdy wyjdą Pascale, pewnie dostaniesz wówczas coś typu GTX1080. Który wydajnościowo powinien znacznie wyprzedzać obecnego 980Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2015 o 13:46, ziptofaf napisał:



Raczej się jednak nie opłaca. Dam ci lepszą radę - wystaw swoją kartę na Allegro tak
w okolicach kwietnia-maja (gdy już będzie znana data premiery nowych układów). Dostaniesz
pewnie z 1600 zł. Dopłać 400-500 zł gdy wyjdą Pascale, pewnie dostaniesz wówczas coś
typu GTX1080. Który wydajnościowo powinien znacznie wyprzedzać obecnego 980Ti.


I o czymś takim właśnie myślę.
Moja 980 tka to chyba referencyjny Gigabyte WindForcex3 GI GAMMING.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować