Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2015 o 21:49, kuba9876543210 napisał:

Nie instalujcie nowych sterownikow (Crimson) od AMD, niektorym spala karty w grach, gdy
wentylator jest na stale ustawiony na 20% albo mniej. Jutro ma byc hotfix.


I obowiązkowy filmik obrazujący problem i metodologię AMD (w sumie brzmi prawdopodobnie bo istotnie rodzina Fury od tego nie cierpi):
https://www.youtube.com/watch?v=ruCr6OXbK5E

Ale muszę przyznać, AMD się "postarało" z tymi Crimsonami. U mnie akurat jest normalnie i wentylatory normalnie sobie pracują w okolicach 40-60% ( http://puu.sh/lDk1R/88fb7b2f51.jpg) ale fakt - należy tego na dzień dzisiejszy unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2015 o 22:43, ziptofaf napisał:

I obowiązkowy filmik obrazujący problem i metodologię AMD (w sumie brzmi prawdopodobnie
bo istotnie rodzina Fury od tego nie cierpi):
https://www.youtube.com/watch?v=ruCr6OXbK5E

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, Nieeeeeeeeeeeeeee coś Ty mi Zip zrobił z czaszą przed 10 rano XD .... znów ten człowiek i przeróbki pod niego.... Buhauhauhauhauhauh. Tym razem na blat leci AMD buahuahauha.

@Henrar

Dnia 29.11.2015 o 22:43, ziptofaf napisał:

Tajest. Spełniają swoje zadanie w 100%

Cwaniak z PeKaSu. To ile Ty masz VRAMU ? z 12 GB pewnie lekko co ? ;>
Ogólnie to o ile dobrze wyczytałem tytki to karty eee jedno coś tam........ aaa z jednym rdzeniem na pokładzie. ;-)
Czyli co jednojajowiec czasem nawet wydajniejszy od tych potencjalnie dwu jajowych. Dobrze kminię ?
Taki GTX 980 to już inna że tak to ujmę technologia ? dwa układy a nie jeden ?

No i takie pytanko z ciekawości, bo korci strasznie... ale zadam. I tu nie chodzi o bronienie TITANÓW jak wspomniał pawbuk Bo jeżeli ciśniesz z nich 100% i wiesz że nie zawiodą jeszcze przez długi czas to spoko. Przeca obcykany w te klocki jesteś więc sam najlepiej wiesz.
Zajmujesz się jakimś renderingiem / masteringiem że takiego "Nitro" potrzebujesz ? :>
Grasz czasami na tym swoim sprzęcie? Pewnie na takie wymagania Wiesława Trzeciego to nawet nie musiałeś patrzyć. Na zasadzie "Po co mam się przejmować jakimiś wymaganiami i tak pójdzie na ultra" :P czy do gier używasz konsol ? [nie wiem chociażby takiej ''plejstacji''] Chyba, że zwyczajnie w świecie nie masz czasu na gry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Cwaniak z PeKaSu. To ile Ty masz VRAMU ? z 12 GB pewnie lekko co ? ;>

On ma dwa Titan X''y. 24GB VRAM łącznie (choć to niezupełnie tak działa bo w grach pamięć jest tak czy siak klonowana na obu kartach więc realnie "tylko" 12).

Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Taki GTX 980 to już inna że tak to ujmę technologia ? dwa układy a nie jeden ?

Um. Nie. Tak Titan X jak i GTX 980 są kartami jednordzeniowymi. Ogólnie rzecz biorąc 2x GTX 980 zresztą wyprzedziłyby jednego Titana (zakładając że gra wspiera multiGPU) choć podejrzewam że 2x Titan X wyprzedzają 4x GTX 980 (bo takich gier które skalują się powyżej 2 kart graficznych w zasadzie nie ma a po dodaniu czwartej wydajność potrafi spadać).

Przykłądem karty dwurdzeniowej byłby R9 295X2:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_295x2_kontra_reszta_swiata_test_kart_graficznych

To są dwa razy R9 290X zamknięte w jednej obudowie. Bardzo wysoka wydajność ale dochodzą wszelkie problemy z konfiguracjami z kilkoma GPU - zawsze istnieje szansa że dana gra tego nie wspiera i wtedy liczysz na to że jedna z kart wystarczy do płynności.

Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Zajmujesz się jakimś renderingiem / masteringiem że takiego "Nitro" potrzebujesz ? :>

Paradoksalnie - najnowsza generacja kart graficznych niezbyt nadaje się do prac profesjonalnych. Poprzedni Titan (nie X) był tak z 10x wydajniejszy w obliczeniach podwójnej precyzji od Titana X. Ot, jak sprawić by karta była szybsza mając do dyspozycji mniej więcej tą samą technologię co wcześniej? Skupić się na jednym elemencie (gry) rżnąc gdzie popadnie na innych.

Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Grasz czasami na tym swoim sprzęcie? Pewnie na takie wymagania Wiesława Trzeciego to
nawet nie musiałeś patrzyć.

Ech, ty nie doceniasz Wiedźmaka 3. Ustawiasz wszystkie detale na Ultra , rozdzielczość na 4k i... masz marne 70-80 klatek na sekundę (a chciałoby się mieć 144).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Cwaniak z PeKaSu. To ile Ty masz VRAMU ? z 12 GB pewnie lekko co ? ;>

12 GB :D W SLI VRAM się niestety nie sumuje.

Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Ogólnie to o ile dobrze wyczytałem tytki to karty eee jedno coś tam........ aaa z jednym
rdzeniem na pokładzie. ;-)
Czyli co jednojajowiec czasem nawet wydajniejszy od tych potencjalnie dwu jajowych. Dobrze
kminię ?
Taki GTX 980 to już inna że tak to ujmę technologia ? dwa układy a nie jeden ?

Wszystkie karty serii 9x0 i nowe Titany to jednordzeniowe karty. Titan Z z poprzedniej generacji był dwurdzeniowy i kosztował tyle, że bardziej opłacalne było branie dwóch Titanów (lub ich mocniejszych wersji - Titan Black) i spięcie w SLI.

Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Zajmujesz się jakimś renderingiem / masteringiem że takiego "Nitro" potrzebujesz ? :>

Lekki rendering, zabawy w proste obliczenia (nie potrzebuję wydajności w FP64) a także grania. Trochę nauki gamedevu również, bo ogólnie w to planowałem iść, ale na razie raczej zostanę w dziale R&D, w którym jestem, bo jednak praca spoko jest.

Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Grasz czasami na tym swoim sprzęcie? Pewnie na takie wymagania Wiesława Trzeciego to
nawet nie musiałeś patrzyć. Na zasadzie "Po co mam się przejmować jakimiś wymaganiami
i tak pójdzie na ultra"
:P czy do gier używasz konsol ? [nie wiem chociażby takiej
''plejstacji''] Chyba, że zwyczajnie w świecie nie masz czasu na gry ;]

Czasu ogólnie na gry mam mało, bo uczelnia, życie i praca robią swoje. Aczkolwiek na tym sprzęcie jak najbardziej gram. Na konsolach też gram, ale przez problemy z zestawem audio na razie aktywność została wstrzymana.

Zresztą tak jak ziptofaf wspomniał - Titany obecnie to karty typowo dla graczy. Poprzednie wersje były kartami półprofesjonalnymi, ale uznano, że to nie ma sensu, bo większość i tak kupowała je do grania. Dla profesjonalistów zostaje Quadro M6000, który kosztuje ponad 20 tysięcy.

A tak swoją drogą

Dnia 01.12.2015 o 10:00, Braveheart napisał:

Wiedźmaka 3. Ustawiasz wszystkie detale na Ultra , rozdzielczość na 4k i... masz marne 70-80 klatek na sekundę (a
chciałoby się mieć 144).

4K z dwoma Titan Xami w Wiedźminie 3 da Ci mniej niż 70-80FPS. Tyle to wyciąga się w 1440p właśnie. Ta gra ma duży apetyt na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2015 o 20:57, Henrar napisał:

12 GB :D W SLI VRAM się niestety nie sumuje.

Ja niestety nie do końca się na tym znam więc jak coś wiem kogo zapytać
Co nie zmienia faktu że dalej jesteś cwaniak z PeKaSu ;-)
Jestem ciekaw ile twój PieC jest wart ale nie wiem czy wypada pytać :P
Same karty pewnie z 12 tysi łącznie. A procek to pewnie też masz siedmio-jajowca ;-)

Dnia 02.12.2015 o 20:57, Henrar napisał:

Wszystkie karty serii 9x0 i nowe Titany to jednordzeniowe karty. Titan Z z poprzedniej
generacji był dwurdzeniowy i kosztował tyle, że bardziej opłacalne było branie dwóch
Titanów (lub ich mocniejszych wersji - Titan Black) i spięcie w SLI.

=)

Dnia 02.12.2015 o 20:57, Henrar napisał:

Lekki rendering, zabawy w proste obliczenia (nie potrzebuję wydajności w FP64) a także
grania. Trochę nauki gamedevu również, bo ogólnie w to planowałem iść, ale na razie raczej
zostanę w dziale R&D, w którym jestem, bo jednak praca spoko jest.

Aha no cóż. Mam nadzieje że kapustę też dobrą zarabiasz dzięki temu potworowi
Tak z ciekawości zapytam jeszcze. Jaki do tego zalecany zasilacz?
1k Watt jak mniemam ?

Dnia 02.12.2015 o 20:57, Henrar napisał:

Czasu ogólnie na gry mam mało, bo uczelnia, życie i praca robią swoje. Aczkolwiek na
tym sprzęcie jak najbardziej gram.

A ten cały niesławny Crysis 3 to też pewnie na ultra 4k pociągniesz?
W sumie o ile dobrze pamiętam on miał premierę 2 lata temu a to w dobie dzisiejszego sprzętu już dawno.
Ale przecież to ten sławią owiany Cry engine jo?

Dnia 02.12.2015 o 20:57, Henrar napisał:


Zresztą tak jak ziptofaf wspomniał - Titany obecnie to karty typowo dla graczy. Poprzednie
wersje były kartami półprofesjonalnymi, ale uznano, że to nie ma sensu, bo większość
i tak kupowała je do grania. Dla profesjonalistów zostaje Quadro M6000, który kosztuje
ponad 20 tysięcy.

Wiesz co. 5 kapci czy 6 za kartę to jednak sporo i za tyle niezły komputer by teraz złożył ale z tym Quadro M6000 to mnie całkowicie zbiłeś z tropu ;]
Poczytałem sobie tutaj o niej
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_quadro_m6000_premiera_nowej_karty_z_rdzeniem_gm200
Takie może głupie pytanie. Na ile by taka karta starczyła?
jeśli chodzi o same wykorzystanie jej do gier? Zakładając że się jest grubo nadzianym i nie ma co się z pieniędzmi robić. Byłby sens brania takiego demona mocno przedłużając sobie [bo chyba jest czym E-Pena ;-)]
Czy byłoby to jedno wielkie wyrzucenie kasy w błoto. Może nie tyle co w błoto a marnacja ?
I lepiej kupić załóżmy takie dwa tytki X jakie Ty posiadasz ;]
Ludzie przecież to aż 20 tysi. Za taką cenę można..... wiele

Spoiler

złożyć ;-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak odpowiem co do kwestii ogólnych:

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

Jestem ciekaw ile twój PieC jest wart ale nie wiem czy wypada pytać :P
Same karty pewnie z 12 tysi łącznie.

Aż tak dolar jeszcze nie podrożał. Titan X chodzi po 5000 zł sztuka.

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

A procek to pewnie też masz siedmio-jajowca ;-)


Jeśli to ma być do grania to powyżej 6 się średnio na dzień dzisiejszy opłaca. Z prostego powodu - gry tego nie wykorzystują a 6 rdzeni będzie miało wyższy zegar niż 8+. Intel ma i 18 rdzeniowe procesory jak ktoś potrzebuje (Xeon E7-8890 v3, coś koło 25000 zł za sztukę) - ale w grach to wcale nie będzie lepsze od i7-5820K za 1650. Co innego w stacjach roboczych albo serwerach, tam się bardzo ładnie rozkłada wszystko na dowolną ilość rdzeni.

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

Tak z ciekawości zapytam jeszcze. Jaki do tego zalecany zasilacz?
1k Watt jak mniemam ?

Do 2 kart graficznych? 750 starcza. Można 850 jeśli będziesz podkręcać.

Samemu używałem 1000W dopiero przy trzech high-endowych GPU - 2x R9 280X + R9 290 w 2013 (też całkiem miły komputerek, mogłem ogrzewanie wyłączyć w pomieszczeniu w środku zimy).

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

Poczytałem sobie tutaj o niej
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_quadro_m6000_premiera_nowej_karty_z_rdzeniem_gm200
Takie może głupie pytanie. Na ile by taka karta starczyła?
Jeśli chodzi o same wykorzystanie jej do gier?

Na krócej niż Titan X. To NIE SĄ karty do grania. A takie do obliczeń - wydajność topowych serii Quadro i FirePro jest porównywalna do GTX''a 980 i R9 290X w grach. Ale co innego jeśli chodzi o obliczenia wymagające precyzji - wówczas FirePro S9100 (o wydajności 2.0 Tflops w takim zastosowaniu) jest 10x szybszy od Titana X. Ale w grach dostałby od Titana po tyłku.

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

Ludzie przecież to aż 20 tysi. Za taką cenę można..... wiele

Spoiler

złożyć ;-)



20 tysi to nie aż tak drogo jak na stacje robocze. Podpowiem:
http://www.nvidia.com/object/visual-computing-appliance.html

Tu masz 8 takich Quadro. 20 rdzeniowy procesor. 256GB RAM''u. $50 000. Rodzimy Platige Image pewnie ma takich kilka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

Co nie zmienia faktu że dalej jesteś cwaniak z PeKaSu ;-)
Jestem ciekaw ile twój PieC jest wart ale nie wiem czy wypada pytać :P

Sporo :D

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

Same karty pewnie z 12 tysi łącznie. A procek to pewnie też masz siedmio-jajowca ;-)

Tak dokładnie to ośmiordzeniowego 5960x. Tego to pewnie przez długi czas nie wymienię na nic innego (bo DX12), chyba że będę chciał wrzucić do komputera SSD na PCI-e 3.0, a tego moja płyta akurat nie wspiera.

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

1k Watt jak mniemam ?

Aż tak to nie, chyba że chcesz podkręcić procesor a ten potrafi zeżreć wtedy nawet 300W. Mam 1500W, jakby mnie naszło na jeszcze jedno GPU i granie w wyższych rozdzielczościach, ale na razie nie ma u mnie miejsca na takie rzeczy.

Spoiler

I dziewczyna krzyczy :D

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

A ten cały niesławny Crysis 3 to też pewnie na ultra 4k pociągniesz?

Daje radę :D W sumie wszystko na 4K spokojnie taki sprzęt wciągnie, lepiej lub gorzej (głównie lepiej). W niektórych grach trzeba wręcz ograniczać framerate (tutaj pozdrawiam gry Bethesdy i same studio), bo fizyka wariuje, gdy FPS przekracza 60 :D

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

W sumie o ile dobrze pamiętam on miał premierę 2 lata temu a to w dobie dzisiejszego
sprzętu już dawno.

Dawno jak dawno, wciąż ma bardzo dobrą grafikę i wysokie wymagania, gdy chce się go odpalić na ultra.

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

Wiesz co. 5 kapci czy 6 za kartę to jednak sporo i za tyle niezły komputer by teraz złożył
ale z tym Quadro M6000 to mnie całkowicie zbiłeś z tropu ;]
Poczytałem sobie tutaj o niej
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_quadro_m6000_premiera_nowej_karty_z_rdzeniem_gm200
Takie może głupie pytanie. Na ile by taka karta starczyła?

Teoretycznie tyle samo co Titan X, bo rdzeń jest praktycznie ten sam + dodatkowo FP64. Problemem jest to, co Nvidia robi ze sterownikami.

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

jeśli chodzi o same wykorzystanie jej do gier?

Całkowity brak sensu. Titan X jest o wiele tańszy a wydajność w grach jest taka sama.

Dnia 12.12.2015 o 21:18, Braveheart napisał:

I lepiej kupić załóżmy takie dwa tytki X jakie Ty posiadasz ;]
Ludzie przecież to aż 20 tysi. Za taką cenę można..... wiele

Spoiler

złożyć ;-)


Ano można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 11:35, Henrar napisał:

Tak dokładnie to ośmiordzeniowego 5960x. Tego to pewnie przez długi czas nie wymienię
na nic innego (bo DX12), chyba że będę chciał wrzucić do komputera SSD na PCI-e 3.0,
a tego moja płyta akurat nie wspiera.


Zaraz... to jaką ty masz płytę na X99 że nie wspiera NVMe? Myślałem że to standard i co najwyżej trzeba na nowy BIOS nieco zaczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 11:40, ziptofaf napisał:

Zaraz... to jaką ty masz płytę na X99 że nie wspiera NVMe? Myślałem że to standard i
co najwyżej trzeba na nowy BIOS nieco zaczekać.

Nie wszystkie wspierają. EVGA nie wspiera żadna (wszystkie jak lecą mają przeznaczone na SSD PCIe2.0 na złączu NGFF), Gigabyte''ów też w sumie sporo nie wspiera, ASUSy przykładowo wspierają wszystkie.

Aha, mówię o dedykowanym dla dysku złączu a nie normalnych PCIe. Te odrzucam, bo fizycznie mi się to nie zmieści. Dwa Titany i karta dźwiękowa trochę miejsca już zajęły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 21:34, ziptofaf napisał:

Tak odpowiem co do kwestii ogólnych:

Twoje posty i podobnym Tobie zawsze z miłą chęcią czytam =)

Dnia 12.12.2015 o 21:34, ziptofaf napisał:

Aż tak dolar jeszcze nie podrożał. Titan X chodzi po 5000 zł sztuka.

;] Co i tak nie zmienia faktu że to wciąż 2x 5k pln :P
Jestem ciekaw jaki komputer byś mi złożył jakbym miał 10k pln na samego PieCa :)

Dnia 12.12.2015 o 21:34, ziptofaf napisał:

Jeśli to ma być do grania to powyżej 6 się średnio na dzień dzisiejszy opłaca. Z prostego
powodu - gry tego nie wykorzystują a 6 rdzeni będzie miało wyższy zegar niż 8+. Intel
ma i 18 rdzeniowe procesory jak ktoś potrzebuje (Xeon E7-8890 v3, coś koło 25000 zł za
sztukę) - ale w grach to wcale nie będzie lepsze od i7-5820K za 1650. Co innego w stacjach
roboczych albo serwerach, tam się bardzo ładnie rozkłada wszystko na dowolną ilość rdzeni.

I teraz wszystko jasne. Postaram się zapamiętać.

Dnia 12.12.2015 o 21:34, ziptofaf napisał:

Samemu używałem 1000W dopiero przy trzech high-endowych GPU - 2x R9 280X + R9 290 w 2013
(też całkiem miły komputerek, mogłem ogrzewanie wyłączyć w pomieszczeniu w środku zimy).

No i na gazie zaoszczędzisz ;-)

Dnia 12.12.2015 o 21:34, ziptofaf napisał:

http://www.nvidia.com/object/visual-computing-appliance.html

Tu masz 8 takich Quadro. 20 rdzeniowy procesor. 256GB RAM''u. $50 000. Rodzimy Platige
Image pewnie ma takich kilka :P

Jak tak patrze na to to zadam pytanie ;-)
Ten komputer pewnie potrafi również latać ? ;-)
Takie demony to do robienia CGI do chociażby Transformersów czy innych filmów AAA ma się rozumieć ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 20:00, Braveheart napisał:

Jestem ciekaw jaki komputer byś mi złożył jakbym miał 10k pln na samego PieCa :)

Całkiem niezłego - 2x R9 Fury, i7-5820k... w grach byłby tak o 25-30% słabszy od tego co ma Henrar.

Dnia 13.12.2015 o 20:00, Braveheart napisał:

No i na gazie zaoszczędzisz ;-)

Tutaj mam piec węglowy - zaoszczędzałem na łopatach które trzeba do niego wsypać :D

Dnia 13.12.2015 o 20:00, Braveheart napisał:

Jak tak patrze na to to zadam pytanie ;-)
Ten komputer pewnie potrafi również latać ? ;-)

Latających niestety jeszcze nie widziałem. Ale są takie które jeżdżą!
https://www.youtube.com/watch?v=hiFY9gQSWM0

Widziałem jeszcze kiedyś zdalnie sterowany wariant na gąsienicach który ział ogniem. O, tu jest:
http://www.dzikie.net/index.php?art=zjazd2007&ap=3&cpage=1

Dnia 13.12.2015 o 20:00, Braveheart napisał:

Takie demony to do robienia CGI do chociażby Transformersów czy innych filmów AAA ma
się rozumieć ? :>

Tak. Albo do zaawansowanych obliczeń typu symulacja komórek rakowych, poszukiwanie życia pozaziemskiego itp. Jest bardzo dużo zastosowań w których potrzebna jest OLBRZYMIA moc obliczeniowa. Ostatnio nawet pomagałem budować komputer do Deep Machine Learning (przykładem takiego zastosowania jest np. uczenie komputera jak rozpoznawać twarze czy elementy na zdjęciach) - choć to była taka ekonomiczna wersja z 3x GTX 970.

Karty graficzne ogółem bardzo ładnie się skalują względem procesorów - zależnie od zastosowania taki Titan X potrafi być z 20-70x szybszy od Core i7. Więc jeśli masz jakieś obliczenia które łatwo podzielić na bardzo dużo małych fragmentów to zdecydowanie warto korzystać wówczas ze wsparcia karty graficznej.

Jednocześnie jednak zwykły procesor oferuje o wiele większe "skupienie" swojej mocy obliczeniowej - i7 6700K oferuje ok. 100 Gflopsów podzielonych na 4 rdzenie. Titan X ma teoretyczną wydajność łącznie na poziomie 7000 Gflops ale jest to rozdzielone na coś koło 3000 rdzeni (to takie duże uproszczenie). Dlatego zresztą w superkomputerach nie zobaczysz aż tak często setek Quadro (choć się zdarza to ostatnio coraz częściej) za to grube tysiące rdzeni procesora i owszem - bardziej uniwersalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, będę potrzebował pomocy...;/

Sytuacja przedstawia się tak - mam paroletniego już Radeona 6850 HD i dziś wykonał on bratu niezbyt fajną rzecz. Otóż grając w WoTa ekran zrobił mu się nagle biały i komp zaliczył totalny zwis, po resecie pojawiło się jak zawsze logo wczytującego się systemu, ale zamiast pulpitu pojawił się ekran czarny, w małe , pionowe paski nieco innego koloru(nie wiem w sumie jaki, wygląda jak bardzo ciemno zielony).
Komp w trybie awaryjnym staruje normalnie i działa sobie bez problemu. Ba, po wywaleniu sterowników od karty wstaje nawet w swoim normalnym trybie(siedzę tak teraz już jakieś pół godziny). Natomiast po tym jak sam zainstaluje aktualne sterowniki ze strony ATI(te same które miałem już od jakiegoś czasu i wszystko na nich działało), czy też sam Windows poprosi mnie o restart(na szczęście jest opcja ''później) po tym jak sam sobie ''jakieś tam podstawowe ściągnie'' problem pojawia się ponownie...
No i szczerze mówiąc to pojęcia nie mam co robić, żeby jakoś dojść do tego co jest nie tak...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 01:19, Nephren-Ka napisał:

Heh, będę potrzebował pomocy...;/
/ciach/


edycja wygasła, wiec dodaję parę szczegółów ''opisowych'' w ten sposób:

Z innych rzeczy: komp nie jest zakurzony, wszystko w środku wygląda jak zawsze(własnie robiłem inspekcję, i wszelkie wiatraki kręcą się jak powinny, zero zapachu spalenizny czy śladów jakiegoś zwarcia/czegokolwiek w tym stylu).
W środę wymieniałem zasilacz(z dziadka-Corsaira na EVGA Supernova G2), ale wątpię żeby to po kilku dniach nagle zaczęło jakiś błąd powodować. Poza tym w kompie były instalowane sterowniki do bezprzewodowego pada od X-Boxa(tego w wersji PC ofc), i też działał sobie w najlepsze, żadnych bugów nie powodując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, by kupić Radeona R7 250X, ale nigdzie nie ma dostępnej wersji z 2 GB w normalnej cenie (tzn. w granicach do 460 zł). Za tyle jest już jeden czy dwa modele R7 360 2GB, ale różnica w cenie pomiędzy innymi modelami tego typu jest duża. Może ktoś coś doradzić? :D Kupić R7 250X z 1GB? Karta do starego kompa, nie ma sensu pakować chyba nawet takiej karty tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2016 o 13:03, Nightdew napisał:

http://lowcygier.pl/darmowe/darmowy-rise-of-the-tomb-raider-dla-posiadaczy-kart-msi-instrukcja/#comments

Chętnie bym przygarnął nowego Tomb Raidera, tylko mam podstawowe pytanie. Myślicie, że
może być później problem z gwarancją po takim postępowaniu?


Nie wydaje mi się :D Sam tak zrobiłem, jak i wiele osób, wątpię, żeby jakoś mogło to wpłynąć na gwarancje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2016 o 13:23, pawbuk napisał:

> http://lowcygier.pl/darmowe/darmowy-rise-of-the-tomb-raider-dla-posiadaczy-kart-msi-instrukcja/#comments

>
> Chętnie bym przygarnął nowego Tomb Raidera, tylko mam podstawowe pytanie. Myślicie,
że
> może być później problem z gwarancją po takim postępowaniu?

Nie wydaje mi się :D Sam tak zrobiłem, jak i wiele osób, wątpię, żeby jakoś mogło to
wpłynąć na gwarancje :)



Z tego co widzę to ludzie już nie dostają kodów więc chyba niestety przegapiłem szansę i nie ma się co bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2016 o 16:09, Nightdew napisał:

Z tego co widzę to ludzie już nie dostają kodów więc chyba niestety przegapiłem szansę
i nie ma się co bawić.


Cóż, ja kupiłem GTX970 Strix w październiku 2014 roku - najpierw udało mi załapać na AC Unity, choć promocja zaczęla się dopiero w listopadzie 2014, a teraz dorwałem jeszcze RoTR i AC Syndicate + Season Pass :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ludzie, "ratataujcie" :D

Pamiętam jak dziś jak pod koniec 2012 roku Zip skleił mi kompa [taaaa, to był raczej zip]
Komp banglał do dziś bez jakichkolwiek problemów. I chyba [no właśnie] dopadły mnie te dni. Do biegania i grania oraz farmienia w Diablo III zupełności wystarczał. Oraz w klilka gier innych też na nim pograłem. Głownie zależy mi na diablo 3.

Mam kartę graficzną bez rewelacji jak na dzisiejsze standardy. To tylko Gigabyte Geforce GTX 560 TI z 1 GB VRAMU na pokładzie. Miałem przerwę z grami chyba z 8 miesięcy więc karta miała spore wakacje od "stresu". Wracam ostatnio do gry, po kilku może 20 minutach grania zaczęło mnie z niej wywalać. Nie wiedziałem o co chodzi za bardzo myślałem, że to wina plików gry czy samych sterowników karty, Ale jak przed jednym wywaleniem z gry na monitorze zaczęły pojawiać się czarne krzaki i inne kolorowe wynalazki z miejsca stwierdziłem: KARTA
90 stopni na karcie to nie jest fajna sprawa :D
Szukam jako tako problemu i znalazłem go. Jeden z wiatraków hmmmm jakby to powiedzieć ma jakieś "trzaski". Podczas gdy jeden kręci się jako tako dobrze tak drugi potrafi zwyczajnie w świecie zwolnić obroty przez co z 74 stopni leci na 90 + :[ :[ By jako tako ten wiatrak wrócił do normy wystarczyło go zatrzymać palcem na chwile by znów zadziałał. Ale to znów na pare, pare naście minut i problem się powtarza. I tu pytanie bom zielony w tym doszczętnie
Czy są jakieś na to "domowe sposoby" by ten wiatraczek znów powrócił do łask?
Nie wiem, rozkręcić go i skręcić? bo może coś tam nie domaga czy zwyczajnie w świecie trzeba wymienić kartę bo jeden z wiatraków się po prostu "zaciera" i niedługo przestanie kręcić? :D :D :D
Jako tako nie chce mi się kupować nowej. W sumie, jak patrzyłem na allegro, to używki 560 ti czy to ASUS czy od ZOTACA czy inne firmy to koszt 300 + pln. Osobiście nie potrzebuję nie wiadomo jak potężnej karty. Zwyczajnie w świecie jej potencjał i moc by się marnowała jak na aktualne moje potrzeby. D3 to nie jest nie wiadomo jak wymagająca gra, jednak powoduje stres a wiatraki kręcić się muszą :D
Jakieś porady, pomysły ? da radę coś temu zaradzić czy jak to mówią dupa blada albo tak zwana lipa z miodem :D gdzie wpierw miałem miód a teraz mam lipę xD

PS: Szkoda, że Henrar oficjalnie zawinął się z tego forum, nie dziwie się mu bo tej planety niczym planety supermana nie da się uratować ale szkoda, bo może by i on coś doradził. Ale liczę na resztę zaglądających jeszcze w ten wątek.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować