Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2016 o 13:49, Braveheart napisał:

Jakieś porady, pomysły ? da radę coś temu zaradzić czy jak to mówią dupa blada albo tak
zwana lipa z miodem :D gdzie wpierw miałem miód a teraz mam lipę xD


Podejrzewam, że jego żywot się powoli kończy. Można spróbować rozebrać i wyczyścić jeżeli coś tam się nazbierało, ale nie wiem czy to coś da.

Ewentualnie zdemontować wentylatory, kupić dwa z pwm i odpowiednim rpm, podłączyć do karty przy pomocy rozdzielacza na 4 pin i załatwić to w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2016 o 13:49, Braveheart napisał:

Jakieś porady, pomysły ? da radę coś temu zaradzić czy jak to mówią dupa blada albo tak
zwana lipa z miodem :D gdzie wpierw miałem miód a teraz mam lipę xD


Łożysko w wentylatorze pewnie sie zatarło/rozsypało. Można je wymienić ale trzeba najpierw się dobrze go naszukać, bo one są zwykle na tyle małe, że praktycznie nigdzie ich nie ma. Polecam sprawdzić sklepy z modelami RC ja w takim trafiłem. Musisz jednak znać wymiary tego łożyska a do tego konieczne jest rozebranie wentylatora. Koszt takiego łożyska to kilka złotych. Jeżeli w wentylatorze są 2 to polecam wymieniać oba na raz, bo jak posypało się pierwsze to drugie pewnie też padnie w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Niebawem będę kupować kartę graficzną do swojego kompa (na razie korzystam ze zintegrowanego intela hd4600). Jestem w zasadzie już zdecydowany na to:
http://www.x-kom.pl/p/208786-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx970-4096mb-256bit-directcu-ii-strix-oc.html
tym bardziej, że niebawem cena zostanie opuszczona do 1200 złotych z okazji turniejów IEM 2016. Dużo się jednak nasłuchałem o piszczących cewkach i niższej wydajności tej karty w porównaniu z odpowiednikiem MSI albo chociażby serią 3xx od Radeona.
W związku z tym prosiłbym o poradę i wszelkie propozycje innych kart graficznych o podobnej wydajności (i w podobnej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1200 zł to w tej chwili adekwatna cena dla GTX970. Cewki potrafią piszczeć w modelach różnych producentów, zależy od sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Radeonie R9 370? Mam plus minus 700zł i bardzo mnie zainteresowała ta karta jednak nie mam za bardzo pewności co do AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od oczekiwań. Sam zdecydowałem się na 370 żeby lekko wskrzesić stary komputer z C2D i w sumie otrzymałem to na co liczyłem (czyli gry ery UE3/x360/ps3 w UHD i 60fps - w nowościach pewnie można liczyć na wydajność i jakość obrazu porównywalną z PS4 o ile port nie jest zachrzaniony i procesor nie będzie wąskim gardłem jak mój) . Tylko, że ja Pitcairna wsadzić do tego staruszka planowałem jeszcze w 2013. Żadnych problemów z tym, że to układ AMD nie zauważyłem (a Radeonów używam od czasu usmażonego 8800GT przez 196.75). Jeśli chodzi o kulturę pracy, to nie jest to Hawaii z 290W TDP. Mój MSI jest niesłyszalny. A osiąga 65*C tylko dlatego, że póki nie osiągnie tego poziomu jest kompletnie pasywny.

Ot karta wyprzedza 750ti od którego jest tańsza, zostaje w tyle za 950. Za 700 karta zielonych chyba ma więcej sensu. Jeśli już Radeon to tylko z 2GB VRAM i bliżej 600 niż 700.

Ale trzeba pamiętać, że czip ma już 4 lata więc to nie jest wyjątkowo przyszłościowy zakup. Opłacalność zależy od procesora z jakim będzie łączony. Jeśli to coś silniejszego niż 2 rdzeniówka a sama zmiana nie jest pilna, to może warto poczekać na Pascale i Polarisy. Zakup jakiejkolwiek karty w tym momencie jest mało optymalny. Z drugiej strony jeśli procesor może być wąskim gardłem to czekanie może zaoszczędzić ci kilkadziesiąt złotych, a dla tego może niekoniecznie warto czekać kiedy przez te kilka miesięcy można pograć bardziej komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2016 o 22:32, HerMetic napisał:

Pod AMD Phenom''a II X4 965 BE 3,4Ghz byłby dobry?


Będzie ok, ale na cuda (np. Wiedźmin 3 na średnich w FHD i >30fps) bym nie liczył. Będąc na twoim miejscu pewnie wybierałbym między 370, 950 i może używanym 280, ale pewnie i tak zostałbym przy tym pierwszym. Choć ten wybór byłoby może mało merytoryczny - 280 odpadłaby z uwagi na ryzyko uszkodzenia, a 950 bo przez spalonego 8800gt mam uraz na zielony a różnica wydajności, choć warta różnicy w cenie nie jest wystarczająco imponująca żebym uznał iż warto się przełamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2016 o 21:09, HerMetic napisał:

Co sądzicie o Radeonie R9 370? Mam plus minus 700zł i bardzo mnie zainteresowała ta karta
jednak nie mam za bardzo pewności co do AMD.


GTX 950 będzie zdecydowanie lepszy.

Po OC jeszcze lepiej, bo dogania stockowego GTX960.

Poza tym łączenie CPU i GPU AMD jest dalekie od rozsądku.

Zipcio wie o czym piszę :)

https://cenowarka.pl/?cat=gra16_512&asuch=gtx+950&bpmax=&v=e&hloc=pl&plz=&dist=&filter=aktualizuj&sort=p&bl1_id=30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2016 o 20:54, leven napisał:

Zipcio wie o czym piszę :)

I nawet się zgadza :P

Radeony istotnie mają sens przy znacznie wydajniejszym pojedynczym wątku CPU, w przypadku antycznego ale 4-rdzeniowego układu uzyskasz o dobre 20-30% więcej fps-ów na GeForcie (i to zakładając że porównywalny Radeon jest równy wydajnością a tutaj ta sytuacja nie ma miejsca - 950tka jest wyraźnie szybsza od R9 370).

Jak już to potrafiłbym zrozumieć używanego R9 280/280X (choć i tak CPU ograniczałby go jak diabli) ale R9 370 uważam za pomyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Właściwie to nie wiem czy tutaj powinienem to pisać ale zaryzykuję. Jakieś 3 tygodnie temu kupiłem MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB DDR5 VR i pojawił się pewien problem jeśli można tak to nazwać, ponieważ nie mam bladego pojęcia o co chodzi. Sytuacja zdarzyła się do tej pory 2 razy [tydzień temu i wczoraj] a wygląda ona tak że, gdy kliknę "power" na obudowie, komputer resetuje się z 2-3 razy [według informacji o których zaraz powiem, tylko raz] i potem w końcu działa normalnie. Na pasku zadań w prawym rogu pojawia mi się ta ikonka flagi a "problemy do rozwiązania" wyglądają tak: tydzień temu 2x "Video hardware error" po czym "Nastąpiło nieoczekiwane zamknięcie" a wczoraj 4x "Video hardware error" i "Nastąpiło nieoczekiwane zamknięcie" zaraz po tym. Czy to ja coś zapomniałem zmienić, czy może to płyta główna która ma swoje lata a nigdy nie była górnych czy średnich lotów. [jestem właśnie w trakcie zmiany komputera] a może to jednak karta jest wadliwa i powinienem ją odesłać na gwarancję?
Raz zdarzyła się też sytuacja gdzie po włączeniu komputera żadne gry czy programy [tutaj tylko zgaduje] nie chciały działać. To co wtedy próbowałem odpalić to gry: Guild Wars 2 i SMITE [w obu przypadkach launcher do owych gier działał bez zarzutu] GW2 po prostu wywalało do pulpitu bez żadnych informacji a SMITE dawał komunikat "SMITE.exe przestało działać" to był chyba też dzień w którym nowe Nvidia Experience się pojawiło i samoczynnie zaczęło instalować, podczas instalacji również "przestało działać" i od tej pory nie mam w ogóle NE tylko sam panel sterowania nvidia. Po godzinie siedzenia na internecie [przeglądarka, youtube itd działały normalnie] zresetowałem komputer i wszystko wróciło do normy [NE dalej nie mam do tej pory]

Zszedłem trochę z tematu kart graficznych dlatego jeśli jest jakiś odpowiedni temat na moje pytania to bardzo proszę o linka, z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kupilem nowy laptop, ktory jest w drodze. Chcialbyc kupic i pograc w nastepujace gry: The Witcher 3, The last of us and GTV 5. Czy moge w nie grac na tym lapku? Tech: 
6th Generation Intel Core i7-6700HQ Processor (2.60GHz 6MB) 
AMD Radeon R9 M375 4GB 
16.0GB DDR4 2133 MHz 
1TB 5400 RPM + 256GB PCIe SSD 
Jezeli Windows nie jest zainstalowany na SSD czy moge go tam zainstalowac?
Ma Dual Band Wireless-AC 3165 czy moge sie polaczyc do 5ghz wifi na tym ? 
Dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować