Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2006 o 19:49, morthi napisał:

na pewno nie wolniej :P w benchmarkach ATi praktycznie zawsze prowadzi :) gorzej jednak z grami
ktore sa pisane specjalnie pod Nvidie a tych jest po prostu wiecej....


ATi prowadzi w benchmarkach? 7300GT > x1300pro, 7600GT > x1600xt, a w ostatnim Chipie nawet 7900GT > x1900xt i 7900GTX lub 7950 GX2 > x1900xtx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 20:16, Galadin napisał:

ATi prowadzi w benchmarkach? 7300GT > x1300pro, 7600GT > x1600xt, a w ostatnim Chipie
nawet 7900GT > x1900xt i 7900GTX lub 7950 GX2 > x1900xtx.


tez jestem zwolennikiem nvidi ale uczciwie trzeba przyznac ze:
7600GT > x1600xt - 1600 jest konkurencja dla 6600gt a nie 7600gt
7950 GX2 > x1900xtx - 7950 GX2 to dwie sklejone karty wiec walka 2 na 1 nie jest zbyt sprawiedliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 20:25, pawlo131 napisał:

Która karta jest obecnie najwydajniejsza?


O ile się nie mylę to 7950GX2 - w SLI po prostu wymiata ;) Wydaje mi się ze ta konstrukcja jest w chwili obecnej najwydajniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 20:20, gmx napisał:

tez jestem zwolennikiem nvidi ale uczciwie trzeba przyznac ze:
7600GT > x1600xt - 1600 jest konkurencja dla 6600gt a nie 7600gt


Tak zgadzam się. Ale mi chodziło o porównanie najnowszych modeli. Na serię X1x00 ATI - Nvidia wypuściła 7xx0 - dlatego porównywałem tylko te kilka modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie X1950XTX i 7950GX2 pewnie znów spadnie na 2 miejsce.
Trzeba pamiętać, że GF7950GX2 to w rzeczywistości 2 karty pracujące w SLi, więc nVdia nie ma się za bardzo czym chwalić, bo dopiero 2 karty potrafią pokonać X1900XTX - w wysokich rozdzielczościach (tu ilość potoków robi swoje...)

Jednak nie wszystkie gry potrafią wykorzystywać SLi poprawnie. I tak dla przykładu NFS:MW na GF7950GX2 wypada przeciętnie, a nawet słabiej niż na Singlach.

Jestem ciekaw co nowego w X1950XTX - podobno może już mieć DDR4 na pokładzie :D Jednak w dalszym ciągu będzie to jądro R580, więc??? Trzeba poczekać.

Po tej karcie mają już rozpocząć się przygotowania do wypuszczenia na światło dzienne R600 o całkiem nowej konstrukcji, gdzie nie będzie już ściśle określonych jednostech Potokowych czy Shaderowych, a płynnie przechodzące jedne w drugie. Ten chip ma już być DX10 Ready :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... udało się nie kupić pechowego Sapphire x1800gto, za to mam takiego samego z GeCuba. Jak na razie z czterech prób z Bios-ami, karta zaliczyła dwa zgony i zadnego sukcesu w odblokowywaniu ...
Ma ktoś jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 00:06, RobeN napisał:

Jestem ciekaw co nowego w X1950XTX - podobno może już mieć DDR4 na pokładzie :D Jednak w dalszym
ciągu będzie to jądro R580, więc??? Trzeba poczekać.


poczekac na co? ;)

http://resources.vr-zone.com.sg/Shamino/1950/

jedyna roznica to nowe pamieci - 1000MHz GDDR4 zamiast 750MHz GDDR3. ale kopa i tak dalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można spotkać się z opiniami, iż być może coś jeszcze jest zmienione.

Z tego artykułu wynika, iż kontroler Voltów i praktycznie nic więcej.
Jednak tak jak myślałem - ATi znów na wierzchu :D
I tak jak było widać wcześniej - X1900XTX w niektórych grach i tak lepsza, a w wielu równa (do pewnej granicy rozdzielczości).

THX za linka ;)

Ja miałem dotąd to:
http://images.dailytech.com/nimage/2259_large_ati_radeon_x1950_vendor_supplied.png
http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=3727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 00:06, RobeN napisał:

Ten chip ma już być DX10 Ready :D

omg, jakos o tym nie pomyslalem w ten sposob... juz widze caly marketing przykleja gdzie sie da "dx10 ready" tak jak kiedys bylo z dvd ready, xp ready, hd ready albo vista ready. brrr wlasnie moje zainteresowanie kartami pod dx10 spadlo o 50%. haslo "blabla ready" w tlumaczeniu "w zasadzie ty na tym zakupie nie skorzystasz za bardzo, ale musimy na kims robic kase prawda?", brrr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 00:39, RobeN napisał:

/.../> Jednak tak jak myślałem - ATi znów na wierzchu :D /.../

Długo miałem ATI (Radeon 8500 i 9800 Pro) ale na AGP to się nie popisali. GF 7800 GS jest najszybszy. Może znowu dadzą i na AGP coś szybszego, ale już nie mogłem czekać - Oblivion wyszedł w polskiej wersji...
To mi pozwoli spokojnie poczekać, aż sytuacja się wyklaruje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uno picolo problemo. Dosalem telewizor od rodziców. dziś zakupiłem sobie kabel s-video ---> EURO. No niby, OK! Wszystko działa, obraz jest widoczny. Ake jestem w posiadaniu pewnego problemu, niestety nie potrafie go rozwiązać.

Chodzi o to że nie widze filmow na ekranie TV,sa na monitorze ale nie ma na TV. Czy wiecie jak sobie z tym poradzić?
A może są jakieś programy do tego aby np. na telewizorze oglądać film, a na monitorze robić coś zupełnie innego?

Proszę o pomoc!!

PS. Karta taka jak w podpisie, x700 SE pod PCIe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz w wustawieniach ekranu albo karty graficznej ustwaić jako użądzenie wyświetlające zamiast monitora telewizor i powinno wszystko działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszą wersję sterowników Nvidii 91.31 do karty graficznej GF FX 5200 128 mb i mam mały problem. W poprzednich wersjach sterowników, wyłączałem synchronizację pionową. Jednak teraz nie mogę znaleźć tej opcji, w ogóle nie mogę wejść do żadnych opcji karty graficznej. Czy może mi ktoś pomóc i powiedzieć jak wyłączyć synchronizację pionową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 17:50, Seqiu napisał:

Zainstalowałem najnowszą wersję sterowników Nvidii 91.31 do karty graficznej GF FX 5200 128
mb i mam mały problem. W poprzednich wersjach sterowników, wyłączałem synchronizację pionową.
Jednak teraz nie mogę znaleźć tej opcji, w ogóle nie mogę wejść do żadnych opcji karty graficznej.
Czy może mi ktoś pomóc i powiedzieć jak wyłączyć synchronizację pionową ?


a po co do gf 5200 ci najnowsze sterowniki skro wprowadzaja one jedynie nowosci w najnowszych modelach ja na twoim miejscu bym je wywalil i zainstalowal starsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2006 o 18:56, pendejo napisał:


a po co do gf 5200 ci najnowsze sterowniki skro wprowadzaja one jedynie nowosci w najnowszych
modelach ja na twoim miejscu bym je wywalil i zainstalowal starsze


A jaką wersję proponujesz ? Najlepiej taką, aby SF2 na niej się uruchomił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5200 leadteka i zainstalowane mam sterowniki dedykowane :) czyli wypuszczone przez producenta i one sie zatrzymaly na wersji 66.93 (ale bardzodobrze tez wszystkodziala na wersji 61.20)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wersji napewno wyskoczy mi komunikat w SF2, że mogą wystąpić problemy z grą na tej wersji sterowników. Teraz ściągam wersję 84.26 i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wierze Leadtekowi :) a skoro nie wypuszczali kolejnych wersji sterownikow dla tej karty graficznej to widocznie kolejne wersje sterownikow od nvidii nic nie zmienialy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować