Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=2153&prid=kgPCXX1800GTOSap+VI+bulk
po przejrzeniu testow z tomshardware - x1800gto - chociaz do radkow nie jestem przekonany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz taki : SPI 804-2007-35
SPI 8TG00034 22FC
HI POT 0425 G01
Ile on ma wat może mi ktoś napisać bo mam zamiar wymienić karte graficzną z radeona 9600PRO na geforce 7600 Gs lub Radeona 1650 PRo firmy Semphire ale nie wiem czy zasilacz wytrzyma. Jedyne cyferki jakie znalazłem na zasilaczu to napisane wyżej nic innego nie ma dlatego nie wiem ile to ma mocy Proszę o pomoc z rozszyfrowaniem tego zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Szczerze mówiąc nawet na stronie producenta nie ma informacji o tej zasiłce. Jak dla mnie to wynalazek. Jeśli chcesz kupić na tyle dobrą kartę jak 7600GS to proponowałbym rozejrzeć się za sprawdzonymi markami jak Cheftec lub Tagan. Ceny (w zależności od tego czy z pasywnym czy z aktywnym PFC) wahają się od 230-370PLN. Wybierz najlepiej coś w granicach 400-450W. Tym bardziej, że jeśli zasiłka będzie miała aktywne PFC to i tak nie ma znaczenia jeśli chodzi o zużycie prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 09:32, mrosi napisał:

/.../

Sorry za drugiego posta pod rząd.
W razie co podaję linka do strony producenta:
http://www.sparklepower.com/

Nie mam nawet dodatkowej 100 zł na zakup zasilacza, a to jest komputer kupiony raptem 1,5 roku temu i nie mam zamiaru wszystkiego zmieniać. do tej pory chodziły 2 wiatraki 2x 512 Ram PIV 3GHz i GeForce 5600 FX, które padło i wymienili mi na gwarancji na Radeona 9600 PRO. Komputer był kupowany w NTT system bo musiał mieć homologacje. Nie mam pojęcia o zmianie zasilacza i proszę tylko o napisanie ile on może mieć max napięcie lub podanie mi strony z programem, który może to ustalić, bo szukałem takowego i nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem google wzdłuż i wszerz i nie znalazłem Twojej zasiłki. Możesz niestety nie znaleźć programu, który zmierzy moc zasilacza (wiem, że są konfiguratory obliczające ilu watowy zasilacz będzie potrzebny do kompa). Uczciwie mówiąc proponowałbym poczekać, odłożyć trochę kasy i poświęcić się kupując lepszą zasiłkę. Wierz mi, karta taka jak 7600 naprawdę potrzebuje dość dużo i PEWNEGO zasilania. Możesz kupić 400W Logica albo ModeComa. Wtedy zmieścisz się w stówie. Ale z kolei te nie są tak pewne jak Chieftec lub Tagan i wówczas chyba musisz pomyśleć o innej grafie. Rozejrzyj się za jakąś 6600 lub 6800. Te już są mniej prądożerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 21:49, mrosi napisał:

Przeszukałem google wzdłuż i wszerz i nie znalazłem Twojej zasiłki. Możesz niestety nie znaleźć
programu, który zmierzy moc zasilacza (wiem, że są konfiguratory obliczające ilu watowy zasilacz
będzie potrzebny do kompa). Uczciwie mówiąc proponowałbym poczekać, odłożyć trochę kasy i poświęcić
się kupując lepszą zasiłkę. Wierz mi, karta taka jak 7600 naprawdę potrzebuje dość dużo i PEWNEGO
zasilania. Możesz kupić 400W Logica albo ModeComa. Wtedy zmieścisz się w stówie. Ale z kolei
te nie są tak pewne jak Chieftec lub Tagan i wówczas chyba musisz pomyśleć o innej grafie.
Rozejrzyj się za jakąś 6600 lub 6800. Te już są mniej prądożerne.

A Radeon X1650 Pro jest prądożerny czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 23:47, Clegan napisał:

Ja bym proponował zwrócić się do NTT - kto jak kto ale skoro sprzedali to niech Ci wyjaśnią
co do środka wsadzili.

No tak tylko to jest duza firma i zapewne nie pamietają konfiguracji komputera( nawet jeżeli mają konfiguracje to nie wiadomo czy będzie widniał tam zasilacz. Bardziej szukam mozliwości znalezienia programu, który by sprawdził maxymalną moc mojego zasilacza lub będę zmuszony go wymienić( wszystko po to aby Gothic 3 mógł działać na średnich a inne, starsze gierki jak bfme 2 na max detalach, juz nie mówie o Spell_Force 2 który mi laguje bo mam słaba karte, a chciałem kupic karte a wszyscy mi mówią, że muszę kupić sobie zasilacz, zamiast coraz mniej wydatków mam coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 15:25, RobeN napisał:

Poza tym 91.XY to stare sterki...


Skad wziac jakies nowsze? Na stronce nvidii najnowsze sa z seii 91.47 chyba. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety już takie czasy nadeszły, że chcąc mieć dobrą kartę, trzeba mieć dobrą elektrownię. No chyba, że chcesz wydać 500PLN na kartę i zaryzykować jej utratę z powodu kiszkowatego zasilacza.
Co do firmy.To jest ich problem żeby wiedzieć. Nie tylko są po to żeby sprzedawać towar, ale i serwisować go. Zresztą, jeśli masz fakturę, to w firmie dojdą po numerze indeksowym produktu co to było. Jeśli nie, to powinni mieć to w bazie danych, więc jeśli podasz orientacyjną datę zakupu to znajdą w bazie danych. Chyba, że nie miałeś wystawianej imiennej faktury, to będzie gorzej. Ale i wtedy weź po prostu kompa, zawieź im go i niech albo sprawdzą albo zmierzą moc zasiłki (a na pewno w serwisie mają aparaturę do pomiaru takich parametrów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 14:14, Kamiloos napisał:

> Poza tym 91.XY to stare sterki...

Skad wziac jakies nowsze? Na stronce nvidii najnowsze sa z seii 91.47 chyba. Pozdrawiam


to są aktualne - możesz sobie beta zassać z tej samej strony ale są one tylko beta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 14:14, Kamiloos napisał:

> Poza tym 91.XY to stare sterki...

Skad wziac jakies nowsze? Na stronce nvidii najnowsze sa z seii 91.47 chyba. Pozdrawiam


Jak ktoś już wspomniał - można ściągnąć wersje BETA => jednak z mojego dośiwadczenia wiem, iż często wersje BETA wcale nie są gorsze od WHQL (a zdarzały się nawet przypadki, że to WHQL werjs była padaczką...)

BETA są również na stronie nVidia w dziale BETA :)
Lub nieco lepiej opisane tu:
http://www.tweaksrus.com w dziale download w poddziale sterków. Tutaj można również rpzeczytać recenzje danych wersji BETA oraz modowanych wersji XG (z których do dziś korzystam na komputerze z kartą nVidii).
A tam gdzie mam ATi również wykorzystuję wersję modowana o nazwe ATi Warcats :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie. Posiadam Radeona 9550, przygotowuję właśnie kompa pod Gothica 3. Czy jest jakikolwiek sens instalowania Catalyst Control Center? Zawsze ściągałem "driver only" z ati.com. Jeżeli zainstaluję Catalyst Control Center, to czy jest jakakolwiek szansa na poprawienie wydajności karty? Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Posiadam Radeona 9200 SE i z nim wiąże się mój kłopot. Otóż czy wiecie może jak skonfigurować tę kartę tak aby działały mi gry w pełnym ekranie? U mnie jest taka sytuacja, że jak chcę uruchomić jakąś grę (albo film) w opcji pełnego ekranu to komputer mi się restartuje :(. Nie wiem co robić. Zastanawiam się nad odinstalowaniem sterowników i ponownym zainstalowaniem. Tak chyba byłoby najprościej, ponieważ wcześniej z tą kartą nie miałam żadnych problemów. Wszystko było OK. I tu natrafiłam na kolejny problem :). Zaraz pewnie wszyscy (nawet ci co dopiero od kilku miesięcy mają komputer) pospadają z krzeseł ze śmiechu. Dlaczego? Dlatego że , chociaż mam komputer od kilku lat (wolę już nie pisać od ilu :P) to nie potrafię instalować sterowników do karty graficznej :P. To znaczy, nie wiem czy jak odinstaluję kartę i ponownie uruchomię kompa to te sterowniki (mam Win XP) same mi się (gdy płyta ze sterownikami tej karty jest w napędzie ) zaczną instalować czy mam po prostu kliknąć na napęd i ręcznie uruchomić? I ostatnie pytanie kompletnego laika: czy instalacja przebiega tak samo jak np. w przypadku programów czy gier, czy trzeba sterowniki, np. instalować w trybie awaryjnym?
To tyle. Liczę na pomoc uczynnych forumowiczów i forumowiczek :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 19:08, natkasuper1 napisał:

To znaczy, nie wiem czy jak odinstaluję kartę i ponownie uruchomię
kompa to te sterowniki (mam Win XP) same mi się (gdy płyta ze sterownikami tej karty jest w
napędzie ) zaczną instalować czy mam po prostu kliknąć na napęd i ręcznie uruchomić?

Jeśli chodzi o sterowniki systemowe, to one zawsze są w systemie i wykryją kartę po włączeniu kompa.

Dnia 01.11.2006 o 19:08, natkasuper1 napisał:

I ostatnie
pytanie kompletnego laika: czy instalacja przebiega tak samo jak np. w przypadku programów
czy gier, czy trzeba sterowniki, np. instalować w trybie awaryjnym?

Tak, sterowniki instaluje się tak jak gry i programy. Jeśli masz autoodtwarzanie to otworzy Ci się panel z którego będziesz mógł zainstalować sterowniki. Jak masz to wyłączone, to musisz wejść w ręcznie w płytę i tak samo zacząć instalację (tzn. odszukać folder ze sterownikami i odpalić plik .exe, który zainstaluje sterowniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 20:18, windows00 napisał:


OK dzięki za pomoc :). Mam jeszcze jedno pytanie: jak włącza mi się panel instalacyjny to co mam kliknąć: "Display Adapter Setup" czy "Hydravision Setup"? Co oznaczają te pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować