Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Może mi ktoś doradzi mam płytę MSI RS480M2.
Zamówiłem do niej kartę GF 7900 GS 540/1500
Nie wiem czy płyta sobie poradzi.
No i jeszcze zasilacz mam 300 W i to jest porażka.
Może mi ktoś poradzi jaki zasilacz byłby dobry , ale nie taki z górnej półki, czyli w rozsądnej cenie .
Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 19:43, waldmar napisał:

Może mi ktoś doradzi mam płytę MSI RS480M2.
Zamówiłem do niej kartę GF 7900 GS 540/1500
Nie wiem czy płyta sobie poradzi.
No i jeszcze zasilacz mam 300 W i to jest porażka.
Może mi ktoś poradzi jaki zasilacz byłby dobry , ale nie taki z górnej półki, czyli w rozsądnej
cenie .
Z góry dziękuję za pomoc


Płyta nie powinna mieć raczej problemów. A na zasialczach się nie znam, ale http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21951 może być dobry, chociaż napewno są gdzieś tańsze 400W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 19:54, Galadin napisał:


Płyta nie powinna mieć raczej problemów. A na zasialczach się nie znam, ale http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21951
może być dobry, chociaż napewno są gdzieś tańsze 400W.

dzięki za odpowiedź , ale może znajdzie się ktoś kto pomoże mi w kwestii zasilacza ,wiem , że na tym nie można oszczędzać , ale jest może coś tańszego .
Niestety większość kasy poszła za kartę , a potrzebuję jeszcze RAMu.
I to wszystko przez Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem karte 7600GS i jak włączam V-Tuner 3 to tam mam ustawione 2D Core Clock na 450MHz (max możliwe 900), później 3DCore Clock jest na 480MHz (maz tez jest 900) i Memory Clock mam na 460MHz (max moge dac na 800) i teraz nie wiem czy dać to wszystko na max jaki wpływ będzie miało to na karte ?? czy może się spalić czy mozę zaszkodzić komputerowi ??????????? na benchmark jest napisane że
taktowanie rdzenia 450 MHz
taktowanie pamięci 800 MHz
więc co moge to zmienić na takie jak są podawane ???
Prosze o szybką odpowiedz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są maksymalne mozliwe do ustawienia przez program wartości prawdopoodbnie, trochę abstrakcyjne bo najczesciej można podnieść najwyżej o jakieś paredziesiąt Mhz w góre a nie o całe setki :p

A 400 Mhz pamięci znaczy 800 efektywne więc ustawiając na 800 tym programem miełbyś efektywne 1600Mhz pamięci, czego na pewno by nie wytrzymały ;) Benchmark pokazuje takie stawienia jakie są obecnie jedynie, każda karta ma inny potencjał.

Jeżeli dałbyś 900Mhz na rdzeń spaliłby się od razu. Jak chcesz pdokręcać rób to małymi kroczkami, pojedyncze Mhz w góre i sprawdzasz czy nie ma artefaktów w grach, i tak cały czas aaż do granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kompatybilności. Mianowicie, czy karty graficzne na agp x8 poszłyby bez żadnych większych problemów na agp x4? Pytam się, ponieważ widziałem karty na x8, które działają na x4 i nie wiem czy to wyjątki lub są odpowiednio zmodyfikowane, czy to jakiś standard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 21:03, Ufo2 napisał:

Mam pytanie odnośnie kompatybilności. Mianowicie, czy karty graficzne na agp x8 poszłyby bez
żadnych większych problemów na agp x4?

Tak, złącz agp x4/agp x8 są kompatybilne, więc karty na agp x8 działają na agp x4. Nie jest to wyjątek, a reguła. Jedyna niedogodność to dwa razy wolniejszy transfer danych - 1066 MB/s przy agp x4 (2133 MB/s dla agp x8).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2006 o 21:49, windows00 napisał:

Tak, złącz agp x4/agp x8 są kompatybilne, więc karty na agp x8 działają na agp x4. Nie jest
to wyjątek, a reguła. Jedyna niedogodność to dwa razy wolniejszy transfer danych - 1066 MB/s
przy agp x4 (2133 MB/s dla agp x8).

Z tym sie akurat nie zgodzę. mialam kiedys AGP x4 i żadna, absolutnie żadna karta pod ósemke mi nie wchodziła. Przesiadłam się na PCI-E ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ten wykaz jest niepełny. Bynajmniej ja swojej 7900GT Gigabyte Turbo Force Zalman Edition nie moę znaleźć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 20:48, mrosi napisał:

Ten wykaz jest niepełny. Bynajmniej ja swojej 7900GT Gigabyte Turbo Force Zalman Edition
nie moę znaleźć....


Niestety jakoś o ten ranking nie dbają. :/ W ogóle nie wiem czemu nie ma nigdzie dobrych rankingów, a to przecież najważniejsza sprawa - przy kupnie grafy patrzy się gdzie się znajduje wśród innych i porównuje ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować