Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Proszę o pomoc.Mam płytę MSI RS480M2 a w niej procesor Athlon64 3000+(winchester).Chciałbym go zmienić na 3700+ (SanDiego).Ten drugi nominalnie pracuje na niższym napięciu.Czy będą jakieś problemy.
Może ktoś miał podobny problem , lub jest w temacie ,to prosiłbym o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 15:54, waldmar napisał:

Proszę o pomoc.Mam płytę MSI RS480M2 a w niej procesor Athlon64 3000+(winchester).

Sorry nie ten wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gefroce 4 XM 440 SE

Mam zainstalowane do niej najnowsze sterowniki, co jak sądzę nie jest najlepszym pomysłem. Które powinienem wybrać i zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 21:49, Adahn napisał:

A ja chciałem się zapytać:
GeForce 7300 256MB
GeForce 7600 256MB
Która lepsza?


Zdecydowanie GF7600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 15:27, morthi napisał:

czy ktos zakladal moze takie chlodzenie na swoja karte graficzna - ZALMAN ZM-80C?

No pewnie. Sprawdza się również na najnowszych kartach graficznych, o ile nie mają za wysokich własnych radiatorów na pamięci (zresztą można zdjąć). Nowe karty grzeją się wyraźnie mniej mimo wiekszego poboru mocy, więc można go spokojnie odpalać nawet bez bez dedykowanego zalmanowskiego wentylatorka (kupowanego oddzielnie). Wystarczy 8-centymetrowy wiatraczek wyciągający z tyłu obudowy pod zasilaczem.
Systemy chłodzenia jakie przychodzą z niektórymi kartami są tak tragicznie głośne, że w mojej ocenie nadają się od razu do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 19:14, Tomi_323 napisał:

Mam zainstalowane do niej najnowsze sterowniki, co jak sądzę nie jest najlepszym pomysłem.
Które powinienem wybrać i zainstalować?

Niezupełnie. Nowsze sterowniki mogą pozwalać na grę w grach, które obsługują programowe wyświetlanie (o ile tylko jest silny procesory i dużo pamięci). Wiele gier z kolejnymi patchami zaczyna obsługiwać grafiki zintegrowane, karty bez sprzętowego T&L i podobne wynalazki. Ale aby tak sie działo trzeba mieć najnowsze sterowniki, które emulują nieobsługiwane sprzętowo funkcje. Nie każda karta tak ma i nie każda gra, ale mając stare sterowniki odcinamy sobie możliwość sprawdzenia czy gra kartę obsługuje nawet kiedy już obsługuje. Stare sterowniki instalujemy tylko gdy gramy w kilka konkretnych starszych gier, które już wcześniej dobrze obsługiwały kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany solidną kartą graficzną zgodną z DX 9 za nieduże pieniądze i koniecznie chce nowy egzemplarz na gwarancji to polecam zainteresować się tym

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_74&products_id=5890

Karta wgniata wszystkie modele z serii x od x700 w dół, oraz 9550, 9600. Nvidia w tym przedziale cenowym nie ma godnego rywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niezupełnie ten temat, ale zależy mi na czasie.
Mój kumpel ma problem. Otóż kupił sobie kompa z kartą graficzną Asus Geforce 7950 GT. A ma monitor CRT, a tam nie ma na niego wejścia. Dostał jakąś przejściówkę, ale to nic nie zmienia (monitor daje się podłączyć, ale nie chce działać). Dodam, że w jego kablu w monitorze nie ma jednego drucika (ale normalnie działał na Geforce 4 MX 440)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 19:47, Sandwich napisał:

Monitor stary jest, czy nowy CRT ?? Bo od wyjścia karty to niezbyt zależy - DVI, ale może karta
jest uszkodzona. :0


Stary CRT, a komp się uruchamia (choć monitor nie działa)
Poza tym na karcie WCALE nie ma wejść pod CRT i konieczna była przejściówla.
Ciekawe jest to, że po odłączeniu monitora od karty wyświetla no signal, czyli raczej podstawowe barwy rozróznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 20:11, ziptofaf napisał:

Stary CRT, a komp się uruchamia (choć monitor nie działa)
Poza tym na karcie WCALE nie ma wejść pod CRT i konieczna była przejściówla.
Ciekawe jest to, że po odłączeniu monitora od karty wyświetla no signal, czyli raczej podstawowe
barwy rozróznia.


tak jak napisał Sandwich ;]

a gdy po odpieciu kabla pisało no signal to znaczy ze monitor jest dobry tylko jest cos z tymi zeczami co napisał no signal ;) + coś moze być z karta a to mozna tylko sprawdzic na innym monitorze :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi,taki komputer byłby dobry,do nowych gier??

Grafika:Galaxy GF 7900GS 512MB 256Bit PCI-E DDR3 Zalman 1.2 ns
Procesor:Athlon 64 3800+ s.939 Venice BOX
Płyta główna:MSI K8N Neo4 FI nForce4 Ultra s.939
Pamięć:1Gb DDR-400

Chodziły by na takim kompie gry typu Dark Messiash,FEAR, na maksymalnych ustawieniach,w rozdziałce np.1024 na 768,lub 840 na 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 17:46, BzyQacz napisał:

Jak najbardziej byłby dobry... Aha, 800 na 600, gwoli ścisłości :D. Pozdrawiam! Pójdą.



A możliwe,możliwe,mój błąd:P
Dzięki za odpowiedź,pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Szczerze powiedziawszy, miałem Semprona 2500+, 1GB RAMu, GF NX6600 256/128 i w F.E.A.R grałem w rozdzielczości 1280x1024x32. Chodził bez zacinek. Czasami tylko przycinał się jak było dużo dymu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 18:01, mrosi napisał:

/.../

Szczerze powiedziawszy, miałem Semprona 2500+, 1GB RAMu, GF NX6600 256/128 i w F.E.A.R grałem
w rozdzielczości 1280x1024x32. Chodził bez zacinek. Czasami tylko przycinał się jak było dużo
dymu



Ale miałeś ustawione wszystko na maksa??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować