Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2006 o 19:49, ziptofaf napisał:

> O jakich problemach mówisz? Jeżeli możesz przybliż mi ten temat. Acha i ile będzie kosztowała

> mniej więcej ta operacja. (wliczając nerwy i wysiłek w to włożony he he ;])

Tak pokrótce historia wygląda tak:
Ati stworzyła Radeony 9800XT, ale że były drogie, to na ich częściach zbudowano słabsze wersje
(Radeon 9600 pro, 9500,9550)
Wszystkie słabsze modele miały zablokowaną część pixel i vertex shaderów za pomocą bios-a i
sterowników.
Ale znaleźli się użtykownicy, którym udało się przełamać to ograniczenie i cieszyć się wydajnością
9800 pro za cenę o połowę niższą. Niestety niektóre z zablokowanych pixel i vertex shaderów
bywają uszkodzone i wtedy zamiast grafiki 3D mamy problemy. Chociaż obecnie przetrwały tylko
najwytrzymalsze 9550-9600, które w 95% mają wszystko co trzeba sprawne.

Koszt całości nie będzie wysoki (sterowniki są darmowe, a dobre chłodzenie znajdziesz od około
70 zł)
A co do wysiłku, wymagać tego będzie tylko zmiana wentylatora.


OK dzięki. Jutro rozejrze sie za wentylatorem i w najbliższym rozpoczne "walkę o wydajnoś" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2006 o 19:49, ziptofaf napisał:

Wszystkie słabsze modele miały zablokowaną część pixel i vertex shaderów za pomocą bios-a i
sterowników.
Ale znaleźli się użtykownicy, którym udało się przełamać to ograniczenie i cieszyć się wydajnością
9800 pro za cenę o połowę niższą.

mam radka 9600 Pro 256Ram na AGP tzn ze moge odblokowac potoki i miec 9800XT? jak to zrobic, nie znam sie kreceniu kart wiec pare porad dla "zielonego" byloby cenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 21:18, MarneusPL napisał:

> Jaka Karte graficzna polecacie? bo sie kompletnie na tym nie znam x)!
a ile chcesz na nia p-rzeznaczyc pieniazkow?

od 300-500 nie wiem czy to duzo czy mało;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 21:29, MarneusPL napisał:

za okolo 500 kupisz chyba gf7600gt, za 300 7300gt. na obydwu pograsz w nowe gry, ale na 7300
raczej nie w wysokich detalach.

Najbardziej zalezy mi na grze w nwn 2 ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 21:32, MarneusPL napisał:

na tych kartach nie bedziesz miec z gra problemu:) o ile masz przynajmniej gb ramu, oczywiscie.
najnizsza cene karty mozesz sobie znalezc na skapiec.pl

kupiłbys ta 7300gt czy gf7600gt patrzac na kase. opłaca sie kupowac drozsza jesli za pare miesiecy beda musiał kupowac nowa xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 21:37, MarneusPL napisał:

jezeli nie nalezy ci na wysokich detalach, ani dx10, to 7600gt starczy ci na przynajmniej poltorej
roku, jak sadze:)

Dzieki wielkie ;) zaczne jej szukac w sklepach xD.a tak przy okazji dx10? co to ;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 21:43, rhiannon napisał:

> jezeli nie nalezy ci na wysokich detalach, ani dx10, to 7600gt starczy ci na przynajmniej
poltorej
> roku, jak sadze:)
Dzieki wielkie ;) zaczne jej szukac w sklepach xD.a tak przy okazji dx10? co to ;p?

to po prstu taki program do obslugi grafiki w grach:) aktualnie mamy wersje 9.0c, ale juz wkrotce pojawia sie gry obslugujace wersje 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok wiec tak kasa-maxx 800zł choc lepiej tak do 750 myślałem nad jakims 7600gt lub radeonem 1950(kosztuje około 750zł) co polecacie moze jakis geforce 7800? czy cos sam juz nie wiem a jak tak to gdzie kupywac w komputroniku czy moze znaccie lepsz miejsca? i jak mozna to bym prosił o linki zeby jak cos mozna było odrazu zamówic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 22:28, Solstheim napisał:

ok wiec tak kasa-maxx 800zł choc lepiej tak do 750 myślałem nad jakims 7600gt lub radeonem
1950(kosztuje około 750zł) co polecacie moze jakis geforce 7800? czy cos sam juz nie wiem a
jak tak to gdzie kupywac w komputroniku czy moze znaccie lepsz miejsca? i jak mozna to bym
prosił o linki zeby jak cos mozna było odrazu zamówic

lool. PO tym poscie własnie sobie uświadomiłem ze PISze strasznie Archaicznie, nieskładnie pod wpływem emocji, nie używam , . itp wiec taki mały OT. Od dzis solstheim stara sie pisac ładnie i schludnie jak przystało na 9letnią dziewczynke która słucha metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 22:28, Solstheim napisał:

ok wiec tak kasa-maxx 800zł choc lepiej tak do 750 myślałem nad jakims 7600gt lub radeonem
1950(kosztuje około 750zł) co polecacie moze jakis geforce 7800? czy cos sam juz nie wiem a
jak tak to gdzie kupywac w komputroniku czy moze znaccie lepsz miejsca? i jak mozna to bym
prosił o linki zeby jak cos mozna było odrazu zamówic

lool. PO tym poscie własnie sobie uświadomiłem ze PISze strasznie Archaicznie, nieskładnie pod wpływem emocji, nie używam , . itp wiec taki mały OT. Od dzis solstheim stara sie pisac ładnie i schludnie jak przystało na 9letnią dziewczynke która słucha metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 21:24, dobrakos napisał:


> Wszystkie słabsze modele miały zablokowaną część pixel i vertex shaderów za pomocą bios-a
i
> sterowników.
> Ale znaleźli się użtykownicy, którym udało się przełamać to ograniczenie i cieszyć się
wydajnością
> 9800 pro za cenę o połowę niższą.
mam radka 9600 Pro 256Ram na AGP tzn ze moge odblokowac potoki i miec 9800XT? jak to zrobic,
nie znam sie kreceniu kart wiec pare porad dla "zielonego" byloby cenne


Instalujesz sterowniki omega ( http://www.omegadrivers.net ) lub dna po uprzedniej zmianie chłodzenia rzecz jasna. Mi się kiedyś udało przemienić w ten sposób 9600 w 9800, ale zawsze jest te kilka procent szans na niepowodzenie. Tu masz jeden artykuł na ten temat:
http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=4165
Uwaga! Jeżeli koniecznie będzie ci potrzebne jeszce więcej wydajności to skończy się na zmianie BIOS-a karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie kupowania GF 7600GT za niecale 600zl. Efekty moge ci podac dopieor, miejmy nadzieje jutro, jesli nie to dopiero wtedy kiedy moj komputer zostanie zmontowany. Osobiscie jestem od dawna po stronie GF-ow, Radki mnie nigdy nie pociagly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:05, Mistic napisał:

Ja jestem w trakcie kupowania GF 7600GT za niecale 600zl.


Gdzie znalazłeś 7600GT tak tanio? Bo kumpel chciał sobie takiego kupić, ale ceny zaczynały się od 660...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:05, Mistic napisał:

Ja jestem w trakcie kupowania GF 7600GT za niecale 600zl.

Aha, na twoim miejscu kupiłbym 7900GS - ceny też są koło 650 zł (morele.net, sklep.komputerowy.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować