Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2006 o 15:34, de99ial napisał:

Dobrze słyszałeś ale nie do końca - XP wykrywa najwięcej chyba 3 GB.


Windows XP 32 bitowy obsługuje max. 2, a nie 3 GB RAM-u. A wiem to z któregoś numeru PC-Format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 18:27, rhiannon napisał:

sadzicie iz Radeon 9550, uniesie taka gre jak nwn2 na srednich chociaz ustawieniach?


Raczej tak, ale nadzieii bym sobie nie robił wielkich. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 18:30, Galadin napisał:

> sadzicie iz Radeon 9550, uniesie taka gre jak nwn2 na srednich chociaz ustawieniach?

Raczej tak, ale nadzieii bym sobie nie robił wielkich. ;)

-> a jaka karte bys polecał aby gra działa na srednich ustawieniach na AGP. mam na karte tak do 400 zł.
Facet ze sklepu mowil ze gra powinna działac na srednich xD ale czy mu mozna wierzyć x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 18:37, rhiannon napisał:

-> a jaka karte bys polecał aby gra działa na srednich ustawieniach na AGP. mam na karte
tak do 400 zł.
Facet ze sklepu mowil ze gra powinna działac na srednich xD ale czy mu mozna wierzyć x)



To jest z angielskiej wikipedii:

Windows XP, Pentium 4 2.4 GHz or Athlon XP 2000 or equivalent, 512 MB RAM, 5.5 GB hard disk space, DirectX 9.0c, GeForce 6600 or Radeon 9700 Pro graphics card with PS 2.0 or better

Więc co do karty, to spróbuj dozbierać do tej http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31060 albo jakiegoś innego 7600GS z 256 ramu, poszukaj najlepiej w sklepach w mieście - tam mają zawsze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wiecie moze czy nadajdzie cos niedlugo od Nvidii z DX10? oczywiscie nie chodzi mi o 8800 bo to troche drogie ale jakies slabsze modele? Sa juz jakies zapowiedzi bo ja znalesc nie moge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 22:07, BaRt3k. napisał:

Mam pytanie. Wiecie moze czy nadajdzie cos niedlugo od Nvidii z DX10? oczywiscie nie chodzi
mi o 8800 bo to troche drogie ale jakies slabsze modele? Sa juz jakies zapowiedzi bo ja znalesc
nie moge?


zerknij kilka stron wcześniej...jakoś kwiecień/maj o ile dobrze pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 22:07, BaRt3k. napisał:

Mam pytanie. Wiecie moze czy nadajdzie cos niedlugo od Nvidii z DX10? oczywiscie nie chodzi
mi o 8800 bo to troche drogie ale jakies slabsze modele? Sa juz jakies zapowiedzi bo ja znalesc
nie moge?


Mówi się o marcu, może już w lutym coś będzie, ale pewniejszy jest okres marzec-kwiecień, niestety późno trochę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 22:48, Dead-pl napisał:

Taka ciekawostka dla mających mocny sprzęt i znających angielski ;) 3Dmark07 Vista/DX10 ONLY

Eh no wlasnie... chyba jednak poczekam na ta karte i kupie wtedy sprzet albo kupie teraz ze slabsza karta a pozniej dokupie jakas z DX 10. chyba sie bedzie bardziej oplacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie Radeon X1950 Pro AGP
Już wkrótce będzie można kupić Radeona X1950Pro AGP. Są to 256MB karty, które świetnie poradzą sobie z aero glass nowej Visty. Należą do mainstreamowych produktów, więc powinny nadać się nawet do Obliviona przy rozsądnych rozdzielczościach.
Jest to tylko jedna z możliwości, ale układ RV570 jest bardzo przyjemny i prawdopodobnie póki co za tę cenę nie dostaniemy mocniejszego dl złącza AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 23:07, Dead-pl napisał:

Będzie Radeon X1950 Pro AGP
Już wkrótce będzie można kupić Radeona X1950Pro AGP. Są to 256MB karty, które świetnie poradzą
sobie z aero glass nowej Visty. Należą do mainstreamowych produktów, więc powinny nadać się
nawet do Obliviona przy rozsądnych rozdzielczościach.
Jest to tylko jedna z możliwości, ale układ RV570 jest bardzo przyjemny i prawdopodobnie póki
co za tę cenę nie dostaniemy mocniejszego dl złącza AGP.

Ale w sumie moje zdanie jest takie ze sie nie oplaca. No karta jak pod AGP wymiata wszystkie inne znane karty ale juz samo kupowanie w tych czasach kart pod AGP sie nie oplaca. Lepiej kupic jakas z PCIe aoraz do tego plyte główna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze wiele osob nie zamierza wymieniac wreaz z karta graficzna procesora jak i ramu :) a nowa plyta glowna wymiane procka na pewno za soba pociagnie :) ram najprawdopodobniej tez...

do tego dochodzi zakup nowego windowsa co bardzoz wieksza koszty przejscia na nowa platforme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 08:11, morthi napisał:

tyle ze wiele osob nie zamierza wymieniac wreaz z karta graficzna procesora jak i ramu :) a
nowa plyta glowna wymiane procka na pewno za soba pociagnie :) ram najprawdopodobniej tez...

do tego dochodzi zakup nowego windowsa co bardzoz wieksza koszty przejscia na nowa platforme

No i to jest niestety szara prawda :) Aby zmienic karte pod PCIe to bedzie trzeba juz raczej calego kompa do wymiany. No ale mowie jezeli ktos nie zamieza tej operacji przeprowadzac to ten radek pod AGP to najlepszy wybor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 22:36, Galadin napisał:

ale pewniejszy jest okres marzec-kwiecień, niestety
późno trochę. ;)

Mówisz tak jakbyś już miał zainstalowanego windowsa vista, a na rynku pojawiło się ze 20 gier wykorzystujących DX10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 14:32, sinir napisał:

którą byście poradzili kartę graficzną pod gothic 3
tą: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31892 -czy tą: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33992&szerokosc=612

ooo przepraszam, chodziło mi o:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31892 -czy tą: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 14:31, Darkstar181 napisał:

> ale pewniejszy jest okres marzec-kwiecień, niestety
> późno trochę. ;)
Mówisz tak jakbyś już miał zainstalowanego windowsa vista, a na rynku pojawiło się ze 20 gier
wykorzystujących DX10...


He he, a Ty piszesz tak jakby te karty miały nie chodzić pod XP ani nie obsługiwać gier na DX9 i niższych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować