Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2006 o 21:39, hehe napisał:

Wszystkie możliwości spokojnie pokażą ci karty o połowę tańsze i to jeszcze przez długi czas.
Więc po co przepłacać ??

powiadasz ? to pograj na tych o połowe tańszych w wysokim resie to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 21:43, Dead-pl napisał:

powiadasz ? to pograj na tych o połowe tańszych w wysokim resie to pogadamy

8800 kosztuje ok 2 tys, za 1950 xt dasz mniej 1tys. Pokaż mi grę w której nie pograsz na tej karcie w full detalach z włączonym filtrowaniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludziska trochę wam przerwę te spory czy opłaca się 8800 czy nie itp:)
Chcę sobie kupić nową kartę Graficzną, a aktualnie mam x850XT. Do wydania mam około 1000zł ewentualnie te 100zł więcej:) To taka górna już granica wydatku ^_^ Więc mam już swoje typy co kupić, ale mimo wszystko chciałbym sie was poradzić, bo a nóż-widelec ktoś mnie przekona do jakiegoś zakupu lub pokaże sprzęcik o którym nie wiedziałem, a najlepszy za te pieniądze;) No i będę mieć jakieś sugestie porównania itp. Powiedzmy że wam ufam:P

Więc suma wiadoma i chcę za te pieniądze absolutnie możliwie najbardziej wydajną kartę:) Jakie są wasze typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 21:51, hehe napisał:

> powiadasz ? to pograj na tych o połowe tańszych w wysokim resie to pogadamy
8800 kosztuje ok 2 tys, za 1950 xt dasz mniej 1tys. Pokaż mi grę w której nie pograsz na tej
karcie w full detalach z włączonym filtrowaniem ??

na swoim 8800gtx gram we wszytko i zero przycinek...(no może poza G3) a AtI nietrawie :P sorry. Chcesz przykład Gothic 3 i 1950xt odpada... w 1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te pieniadze najbardziej mozliwa wydajna karte to byś kupił GF7900GTO MSI.
Tylko że to już Prawie Niemozliw. Karta Bardzo warta swej kwoty poniewaz ma pamiatki 1,1ns, reci sie wysmienicie (z tego co slyszalem mozna nawet lepiej wykrecic karty od Galaxy) no i po zmianie biosu na niej mialbys z niej karte GF7900GTX ktora jest o 1k drozsza. Wiec karta by byla najlepsza moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 21:55, Stwór napisał:

Więc suma wiadoma i chcę za te pieniądze absolutnie możliwie najbardziej wydajną kartę:) Jakie
są wasze typy?

Jak dla mnie radek 1950 xt albo GF 7900 GT. Ale testy w większości podają żę radek lepszy. W tym przedziale cenowym to absolutny lider, według testów oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 21:59, BaRt3k. napisał:

A te pieniadze najbardziej mozliwa wydajna karte to byś kupił GF7900GTO MSI.
Tylko że to już Prawie Niemozliw.


Kurka.. To mnie zaskoczyłeś! Rok temu kupowałem X850 i od tamtego czasu nei interesowałem się kartami graficznymi, zacząłem znów teraz, ale o GF7900GTO MSI nic nie wiem;-/ Wiesz może gdzie takową można dostać? Muszę sie jej bliżej przyjrzeć:)

hehe <----- No właśnie myślałem o radku bo najlepszy w tym przedziale cenowym:) Choć i tak postanowiłem się poradzić..

Kurka zaciekawiłem się tym GF7900GTO MSI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego względu ze kompletnie się na tym nie znam to mam do was pytanie i proszę o jak najkonkretniejsze odpowiedzi Otusz GC-HM13PG2-D3 X1300PRO 256MB DDR2/128bit TV/ Dual link DVI/ PCI-E
czy to jest dobra karta i w jakie gry z nowszych mogę na niej pograć na wysokich ustawieniach z góry dzięki i pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tą karta jest problem. Bo to karta z limitowanej serii.
Niedawno (jakies dwa tygodnie temu) karta bylka dostepna w sklepach internetowych, Teraz juz jej nie ma z tego co szukalem. Karta miala takie wziecie ze kazda albo byla zarezerwowana albo po prostu juz nie bylo jej w sklepach.
Tydzien temu widziałem 2 aukcje na allegro ktore sprzedawały tą karte i miały tak gdzies po 7 sztuk. Przygladałem sie tym aukcja i po moim zaskoczeniu wszystkie karty poszly szybko (2 dni jak sie nie myle i po kartach)
Oto statnia na rynku polskim http://allegro.pl/item150942558_msi_7900gto_24p8v_512mb_gddr3_1_1ns_ostatnia_bonus.html
No chyba ze uda Ci sie ja wypatrzec gdzies w sklepie ją jeszcze ale watpie ze sie to uda

Tu masz o tej karcie poczytaj http://www.frazpc.pl/artykuly/484/MSI/7900GTO/ZAMACH/STANU/NA/7950GT/I/7900GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 22:13, DevilQ napisał:

Panowie z tego względu ze kompletnie się na tym nie znam to mam do was pytanie i proszę o
jak najkonkretniejsze odpowiedzi Otusz GC-HM13PG2-D3 X1300PRO 256MB DDR2/128bit TV/ Dual
link DVI/ PCI-E

czy to jest dobra karta i w jakie gry z nowszych mogę na niej pograć na wysokich ustawieniach
z góry dzięki i pozdrawiam ;-)

No cóż. Ta karta jest juz troche przestarzała. 128bit na dzisiajsze czasy to za mało.W nowsze gry na maxa to se niestety na niej nie pograsz. No i te pamieci DDR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam tesy i GF7900GTO MSI jest porównywalny do Radeona x1900xt. Czyli jest gorszy od Radka x1950xt a w dodatku lepszy x1950xt jest tańszy niż x1900xt...Jeżeli miałbym brac to bym brał właśnie tego Radeonka, najlepiej HIS IceQ 3 turbo, ma super chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 22:15, BaRt3k. napisał:

No cóż. Ta karta jest juz troche przestarzała. 128bit na dzisiajsze czasy to za mało.W nowsze
gry na maxa to se niestety na niej nie pograsz. No i te pamieci DDR2.


Teraz mam Radka 9550 o ile ta co wyżej wymieniłem jest od tej lepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 22:17, hehe napisał:

Właśnie przeglądam tesy i GF7900GTO MSI jest porównywalny do Radeona x1900xt. Czyli jest gorszy
od Radka x1950xt a w dodatku lepszy x1950xt jest tańszy niż x1900xt...Jeżeli miałbym brac to
bym brał właśnie tego Radeonka, najlepiej HIS IceQ 3 turbo, ma super chłodzenie.

No moze i tak ale ja mu poleca ta karte bo jestem za GF. Radkami to ja sie nie interesuje wiec dlatego. No ale jezeli jest tak jak mowisz to nie bede sie klocil przeciez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 22:18, DevilQ napisał:


> No cóż. Ta karta jest juz troche przestarzała. 128bit na dzisiajsze czasy to za mało.W
nowsze
> gry na maxa to se niestety na niej nie pograsz. No i te pamieci DDR2.

Teraz mam Radka 9550 o ile ta co wyżej wymieniłem jest od tej lepsza ?

Rozni sie pamieciami DDR a DDR2, Przepustowość twoja ma 6,3 GB/s a ta X1300pro 12 GB/s
Oczywiscie ta druga bardziej nadaje sie tez do podkrecania no i obsluga DX9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 22:26, BaRt3k. napisał:

Rozni sie pamieciami DDR a DDR2, Przepustowość twoja ma 6,3 GB/s a ta X1300pro 12 GB/s
Oczywiscie ta druga bardziej nadaje sie tez do podkrecania no i obsluga DX9


to znaczy że 9550 bardziej się nadaje do podkręcania ? Sory moze zadaje głupie pytania ale ja naprawde niemam zielonego pojecia na ten temat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 22:13, DevilQ napisał:

Panowie z tego względu ze kompletnie się na tym nie znam to mam do was pytanie i proszę o
jak najkonkretniejsze odpowiedzi Otusz GC-HM13PG2-D3 X1300PRO 256MB DDR2/128bit TV/ Dual
link DVI/ PCI-E

czy to jest dobra karta i w jakie gry z nowszych mogę na niej pograć na wysokich ustawieniach
z góry dzięki i pozdrawiam ;-)


Wybacz, że sprowadzę cię brutalnie na ziemię, ale ta karta to prawie złom. Nawet nie najnowszy już FEAR jest dla niej za mocny, nie mówiąc już o Gothicu 3. Jeżeli już masz taką kartę to spróbuj ją sprzedać za 300 zł i kup Foxconn GeForce 7300GT FV-N73TM2DT lub Gigabyte Geforce 7300GT. Mają wydajność o ok. 30-40% wyższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja zadam pytanie trochę z innej beczki.
Będę musiał zakupić program Cad`owy. Prawdopodobnie będzie to Autodesk Civil3D, Autodesk Map 3D lub Autodesk MapGuide.
Może mi ktoś polecić kartę graficzną do takiego AutoCad`owego programu. Raczej więcej będę pracował w 2D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 22:30, DevilQ napisał:

to znaczy że 9550 bardziej się nadaje do podkręcania ? Sory moze zadaje głupie pytania ale
ja naprawde niemam zielonego pojecia na ten temat ;-)


Radeon 9550 (2 generacje wstecz w stosunku do twojej karty) jest mniej więcej na poziomie twojego X1300 pro. Po podkręceniu obu także na jedno wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować