Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dostałem mały przypływ gotówki, więc zamierzam zakupic nową kartę graficzną. Do tej pory korzystałem z MSI Geforce FX5600 TD256 256MB i byłem z niej zadowolony. Normalną rzeczą jest to, że aby pograc w nowsze tytuły w sposób komfortowy nalezy dokonać zmian. Mój wybór padł na MSI Geforce 7600 GS TD256 AGPx8 z chłodzeniem aktywnym. Nic innego w rachubę nie wchodzi. Karta musi mieć chłodzenie aktywne i być na AGP x8. Moje pytanie brzmi czy Zasilacz 400W CHIEFTEC GPS-400-AA-101A udźwignie spokojnie tą kartę.
Kolejne pytanie moją płyta główna to ASSUS A7V600-X chipset VIA KT600, raczej nie powinno być konfliktu z tym 7600gs? Na innych forach naczytałem się, że niektórzy mieli problemy z 7600 gs np nie mogli odtwarzać divx ani innych plików video. Chciałbym uniknąć problemów takiego rodzaju dlatego też piszę tutaj. Proszę o wasze opinie i porady. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam karte palit radeon x1300 pro o taktowaniu fabrycznym 600/400
jak moge ja podkrecic efektywnie zeby stabilnie dzialala?

mam zasilacz 350W
plyta glowna MSI KT 880 Delta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 19:32, hehe napisał:

Pytanie z innej beczki : ile waszym zdaniem potrzeba fpsów do komfortowego grania. Czy gra
jest w stanie wysiwetlić 120 klatek na sek, czy tylko tak pokazuje ?

nie ma takiej mozliwości z bardzo prostego powodu - odświerzanie monitora to max fps widoczne na ekranie - te smieszne duze cyferki to ile razy karta wyrenderuje obraz na do swojej pamieci.

Dnia 21.12.2006 o 19:32, hehe napisał:

Dla porównania telewizja
ma od 25 do 30 fpsów.

25 wystarcza, dla mnie dolna granica to 20, powyzej 30 juz luksus :) max jest niewazny, walne zeby dolna kranica wachan fps byla w miare wysoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 21:05, gmx napisał:

jest w stanie wysiwetlić 120 klatek na sek, czy tylko tak pokazuje ?
nie ma takiej mozliwości z bardzo prostego powodu - odświerzanie monitora to max fps widoczne
na ekranie - te smieszne duze cyferki to ile razy karta wyrenderuje obraz na do swojej pamieci.

Jesteś pewien co do tego ? A jak pokazuje np 135fps, a mamy odświeżanie 85 ?

Dnia 21.12.2006 o 21:05, gmx napisał:

25 wystarcza, dla mnie dolna granica to 20, powyzej 30 juz luksus :)

tylko jak w np. CS Source wpiszesz fps_max 25 to sie nie da grać bo skacze :/

Dnia 21.12.2006 o 21:05, gmx napisał:

walne zeby dolna kranica wachan fps byla w miare wysoko

Heh to ja i wiem ale dzieki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiram mam Radeona 9550 i mam taki problem w herosie V i w paru innych grach widac kratki, nawet w menu nie da sie rozczytac nic tekstu. jak zmniejsze grafike do minimum to w miare dziala. U kolegi ta sama gra dziala normalnie na GF. Czego to jest wina ??????? dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest? Miałem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej. Włączyłem gierkę Black & White i... ZONK. Tak się cięła, że nawet wstępu do gry nie przetrzymałem. Robiłem wszystko co mogłem, żeby usunąć ten efekt. I co? Wystarczyło zainstalować sterowniki sprzed 3 lat i wszystko pięknie, płynnie śmiga O.o


Niech mi teraz ktoś powie dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 20:23, Noobio napisał:

witam
mam karte palit radeon x1300 pro o taktowaniu fabrycznym 600/400
jak moge ja podkrecic efektywnie zeby stabilnie dzialala?

mam zasilacz 350W
plyta glowna MSI KT 880 Delta



Zasilacz jakiej firmy? To ważne - jest temat "Wszystko o zasilaczach" sprawdź czy to nie produkt zasilaczopodobny.

Nie ma definicji do ilu możesz podkręcić - każdy egzemplarz kręci się inaczej. Ati Tray Tools i sotrożnie GPU i MEMki do Artów - jak wyskoczą obniżasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 22:25, djhaker napisał:

Wiram mam Radeona 9550 i mam taki problem w herosie V i w paru innych grach widac kratki,
nawet w menu nie da sie rozczytac nic tekstu. jak zmniejsze grafike do minimum to w miare
dziala. U kolegi ta sama gra dziala normalnie na GF. Czego to jest wina ??????? dzieki za odpowiedz


Sterowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 22:17, hehe napisał:

Jesteś pewien co do tego ? A jak pokazuje np 135fps, a mamy odświeżanie 85 ?

no tak, teoria jest dosc prosta - karta renderuje do pamieci (bufor ramki), obszar jest zczytywany, przechodzi przez ramdac i trafia na monitor z czestotliwoscia odswierzania. jezeli nie ma ustawionej synchronizacji pionowej (vsync) karta nie czeka az bufor ramki sie wypelni tylko wywala to co jest na monitor, stad rozjechane klatki. nigdy nie dostaniesz wiecej niz odswierzanie monitora, z drugiej strony powyzej 40fps napewno nie zauwazysz roznicy

Dnia 21.12.2006 o 22:17, hehe napisał:

> 25 wystarcza, dla mnie dolna granica to 20, powyzej 30 juz luksus :)
tylko jak w np. CS Source wpiszesz fps_max 25 to sie nie da grać bo skacze :/

teoria a prktyka... z tego co slyszalem w cs duze znaczenie ma wlasnie vsync i tu moga byc przekłamania ale co ja tam wiem - cs jakos nigdy mnie nie ciagna :) no i ludzie maja rozna tolerancje na skakanie - q1 przechodzilem to mialem srednio 12fps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>no i ludzie maja rozna tolerancje na skakanie - q1 przechodzilem to mialem srednio 12fps :)
Heh ja czasem w NWN2 mam nie więcej :P

Dzięki za pomoc. Potrzebowałem opini kogoś kto się na tym zna. Wcześniej myślałem podobnie ale nie byłem do końca pewien, teraz już mam pewność, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 23:23, hehe napisał:

Heh ja czasem w NWN2 mam nie więcej :P

ja nie mam wcale - co drugi dzien (np dzisiaj) nwn2 sie nie odpala bo nie moze uruchomic systemu zabezpieczen - a mi sie nie chce restartowac kompa to gram w medievala :D

Dnia 21.12.2006 o 23:23, hehe napisał:

Dzięki za pomoc. Potrzebowałem opini kogoś kto się na tym zna. Wcześniej myślałem podobnie
ale nie byłem do końca pewien, teraz już mam pewność, dzięki :)

nie wstyd pytac - wstyd trwac w błędzie - to jedno
im wiecej zepsujesz tym wiecej sie nauczysz naprawiajac - to drugie
uczac innych sam tez sie uczysz - to trzecie...
chyba powinienem napisac 10 przykazan informatyka :)
zaczynam gupoty pisac? nom, trzeba spac - dobranoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 23:04, djhaker napisał:

Strowniki odryginalne z plyty co dostalem razem z grafika. Nie mam zadnych innych.



Zainstaluj jakieś Omegi - www.omegadrivers.net (chyba nie pokręciłem adresu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 18:45, Tomi_323 napisał:

> Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner Pro
(1.5)
> dostępny tutaj:
> http://www.majorgeeks.com/download.php?det=3214

Link nieaktualny.


Dzięki. Coś popsuli, bo last week jdziałało. Tytuł dalej jest w spisie, a wewnątrz rzeczywiście brak dalszej części...

Zaraz naprawię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kutwa:/:/ myślałem ze sobie fajnie spędzie wieczór przy nowej karcie a tu lipa nie bylo w ofercie karty bo sie skonczyl zapas..wydzwonilem do wszystkich sklepow w KrKu i lipa..nigdzie nie mają aktualnie gf7600gt pod AGP.
Naszczęscie jutro ma byc dostawa 7600gt Golden Sample i moje pytanie brzmi.Czym ta karta zasadniczo się rozni od normalnej wersji,czy opłaca się ją kupować..wkoncu to 100zł więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie..własnie dostalem nowa karte. Radeon x1600 pro, posiada on tak zwana "przejsciówke" lecz gdzie sie ją podłacza, bo bez niej pisze mi ze karta nie ma podłoczonego "kabel power" czy cos takiego.
z gory dzieki za szybka odpowiedz;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 17:17, rhiannon napisał:

mam pytanie..własnie dostalem nowa karte. Radeon x1600 pro, posiada on tak zwana "przejsciówke"
lecz gdzie sie ją podłacza

W tylnej części karty masz gniazdko powera PCI-E. Jest ono kwadratowe z chyba 9 pinami. Najczęsciej pod AGP jest przejściówka, która z jednej strony ma wtyczkę PCI-E, a z drugie strony 2 lub 3 zwykłe molexy (te kolorowe czterożyłowe kabelki - czerwony dwa czarne żółty).
Jeżeli masz zasilacz z prostokątną wtyczką PCI-E, to nie musisz używać przejściówki tylko wpiąć ten kabelek. Lepsze zasilacze przygotowane do pracy na SLI/Crossfire mają dwie takie wtyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To gniazdo 6-PIN :)
I fakt są różne przejściówki. Najlepsze to takie które wykorzystują 2 wtyczki Molex, które możemy podłączyć pod 2 osobne linie +12V :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie..Czy opłaca się kupować 7600GT golden sample..i czy oprocz taktowania jest jakas szczegolna roznica pomiedzy tą karta a zwykłym 7600GT?
PS.słyszalem ze sie ją swietnie podkreca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować