Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2008 o 15:25, Davw napisał:

> Czy gf9800gtx+ 512mbram to dobra karta ?

Dobra. Ale bardziej opłacalnym zakupem w tym przedziale cenowym jest HD4850.

(radeonow niechce)A w polaczeniu z 4gbram c2d e8400 3ghz i zasilacz 450w ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PIER.... ASUS... trzymali mi hd 4870 juz ponad miesiąc, dzisiaj dzwonie do serwisu mojego sklepu i się dowiaduje, że asus nie naprawił tylko odesłał kase i zwrot pieniędzy będzie. I teraz mnie trafi co te debile odpier.... wysłali chyba z 900 zł a hd 4870 teraz drożej chodzą i będę musiał pewnie dopłacać.... normalnie mówie wam nigdy nie wybierajcie asusa bo ku.. nie liczą sie z ludźmi... teraz potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo musze sie do 16 45 zdecydować jakiego hd 4870 teraz brać. W sklepie polecali mi Sapphire, nie będzie z nim problemu? a może gigabyte( tylko tego nie polecali mówili, że dużo zwrotów. Wiem, że niczym się nie różnią ale chciałbym jednak zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:27, Vantor Zorin napisał:

> > Czy gf9800gtx+ 512mbram to dobra karta ?
>
> Dobra. Ale bardziej opłacalnym zakupem w tym przedziale cenowym jest HD4850.
(radeonow niechce)A w polaczeniu z 4gbram c2d e8400 3ghz i zasilacz 450w ?


Może nie za dużo obcowałem z 9800 ale 450W nawet markowe może nie dać rady. I ważne jeszcze czy ram masz tak samo taktowany tj. każda płytka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 17:24, blacklio2 napisał:

Baz jaj, 450W spokojnie starczy i nawet się nie spoci


No to zwracam honor ale osobiście wolał bym się upewnić i przeczytać wymagania karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 18:25, Izrafel92 napisał:

Jaki zlacze ma karta GeForce FX 5200? Czy to AGPx8?

Jesli tak jakie znacie naprawdę szybkie karty z tym samym złączem ?


Z jakim procesorem ta karta ma współpracować oraz podaj zasilacz ( moc i producenta )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania kart dosyć często są zawyżone i nie oddają prawdziwego zużycia prądu, tyczy się to również tzw kalkulatorów prądu które również zawyżają


Tutaj masz wielkości prądowe z różnych for zagranicznych, mierzonych miernikiem
http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-4850,1957-20.html
http://techreport.com/articles.x/14967/10
http://www.legitreviews.com/article/731/17/
http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4850/21.html
http://www.guru3d.com/article/amd-ati-radeon-hd-4850-review-force-3d--powercolor/7
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3341&p=22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek: AMD Athlon 2,4 Ghz.

Zasilacz nie pamietam. Niedawno dosc kupilem nowy. Napisze jak bede w Polsce i sprawdze.

Znacie jakies dobre karty na to agpx8 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:27, Vantor Zorin napisał:

> Dobra. Ale bardziej opłacalnym zakupem w tym przedziale cenowym jest HD4850.
(radeonow niechce)A w polaczeniu z 4gbram c2d e8400 3ghz i zasilacz 450w ?


nie lepiej kupić 500-700 na zapas. Na zasilaczu nie należy oszczędzać jak się katuje kompa, kiedyś bedziesz się bawił w OverClockera :). Mi chłodzenie by się lepsze przydało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:36, żyrafa napisał:

PIER.... ASUS... trzymali mi hd 4870 juz ponad miesiąc, dzisiaj dzwonie do serwisu mojego
sklepu i się dowiaduje, że asus nie naprawił tylko odesłał kase i zwrot pieniędzy będzie.
I teraz mnie trafi co te debile odpier.... wysłali chyba z 900 zł a hd 4870 teraz drożej
chodzą i będę musiał pewnie dopłacać.... normalnie mówie wam nigdy nie wybierajcie asusa
bo ku.. nie liczą sie z ludźmi... teraz potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo musze sie do
16 45 zdecydować jakiego hd 4870 teraz brać. W sklepie polecali mi Sapphire, nie będzie
z nim problemu? a może gigabyte( tylko tego nie polecali mówili, że dużo zwrotów. Wiem,
że niczym się nie różnią ale chciałbym jednak zapytać.


1. Uważaj na słowa :P
2. Chyba oddają tyle ile za nią dałeś, nie wiem a jeśli za mało dali musisz to przeboleć ^^
3. Jak się nie podoba to nie możesz kupić innej? 9800 albo 8800GTX. Może najlepszą jedno rdzeniową kartę GTX280 :) (może są nowsze modele - nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:54, Mr X napisał:

2. Chyba oddają tyle ile za nią dałeś, nie wiem a jeśli za mało dali musisz to przeboleć
^^

To niestety prawda. Dostaje się dokładnie tyle, ile się zapłaciło w dniu zakupu.

Dnia 11.12.2008 o 22:54, Mr X napisał:

3. Jak się nie podoba to nie możesz kupić innej? 9800 albo 8800GTX. Może najlepszą jedno
rdzeniową kartę GTX280 :) (może są nowsze modele - nie wiem).

9800 i 8800GTX nie mają żadnych szans z HD4870...Dopiero GTX260 jest do niej podobny wydajnościowo. A GTX280...cóż, ja bym go w życiu nie wziął - podobny cenowo jest HD4870 X2 (jest o 60% szybszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:36, żyrafa napisał:

PIER.... ASUS... trzymali mi hd 4870 juz ponad miesiąc, dzisiaj dzwonie do serwisu mojego
sklepu i się dowiaduje, że asus nie naprawił tylko odesłał kase i zwrot pieniędzy będzie.
I teraz mnie trafi co te debile odpier.... wysłali chyba z 900 zł a hd 4870 teraz drożej
chodzą i będę musiał pewnie dopłacać.... normalnie mówie wam nigdy nie wybierajcie asusa
bo ku.. nie liczą sie z ludźmi... teraz potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo musze sie do
16 45 zdecydować jakiego hd 4870 teraz brać. W sklepie polecali mi Sapphire, nie będzie
z nim problemu? a może gigabyte( tylko tego nie polecali mówili, że dużo zwrotów. Wiem,
że niczym się nie różnią ale chciałbym jednak zapytać.


Za 900 zł możesz kupić wiele ciekawych modeli :)
Radeon HD4870 Gainward GS (892 zł)
Radeon HD4870 Sonic Dual Edition (819 zł)
Ewentualnie referencyjnego GeForce''a GTX260 od Palita (871 zł).

Ja bym brał albo Palit Dual Sonic (stosunkowo tania, a ma zmienione chłodzenie i zegary :)) lub GTX260.
Patrzyłem na ceny na www.gral.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 23:00, ziptofaf napisał:

> 3. Jak się nie podoba to nie możesz kupić innej? 9800 albo 8800GTX. Może najlepszą
jedno
> rdzeniową kartę GTX280 :) (może są nowsze modele - nie wiem).
9800 i 8800GTX nie mają żadnych szans z HD4870...Dopiero GTX260 jest do niej podobny
wydajnościowo. A GTX280...cóż, ja bym go w życiu nie wziął - podobny cenowo jest HD4870
X2 (jest o 60% szybszy).

Ekhem, za 900zł kupisz X2? poza tym ja uwzględniałem jednordzeniowe. Na kartach graficznych może się dobrze nie znam ale które są dobrze podane na OC ?

PS. A kiedy ty ostatnio miałeś wpis jakiś na GSie? chyba nie zrobiłeś testów najnowszych sprzętów :D, dużo nowego wychodzi.
PS2. Słyszałem że X2 jest 20% szybszy od GTX280 :P, ale to dawno temu słyszałem + zdanie że GTX280 to najlepsza jednordzeniowa karta... to nie ja powiedziałem, ja cytuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować