Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 17:40, ziptofaf napisał:

> Możecie wrzucić screeny z waszymi ustawieniami karty Nvidii? Chodzi mi o to żebym
znalazł
> jak najlepsze ustawienia dla swojej karty i gier... Coś takiego

Najlepiej po prostu zostawić standardowe ustawienia Nvidii...To co jest dobre w jednej
grze (np. włączenie wygładzania krawędzi) już niekoniecznie przyda się w drugiej (gra
zacznie się ścinać...).


Mówisz? No sam nie wiem... Po drobnych zmianach w ustawieniach sporo gier wygaląda lepiej niż na standardzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 17:43, kedzior141 napisał:

Mówisz? No sam nie wiem... Po drobnych zmianach w ustawieniach sporo gier wygląda
lepiej niż na standardzie..


Tyle, że zazwyczaj w ustawieniach każdej gry można sobie poustawiać tak jak się lubi. Nie warto od razu modyfkować ustawień globalnych dla wszystkich tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 17:50, ziptofaf napisał:

> Mówisz? No sam nie wiem... Po drobnych zmianach w ustawieniach sporo gier wygląda

> lepiej niż na standardzie..

Tyle, że zazwyczaj w ustawieniach każdej gry można sobie poustawiać tak jak się lubi.
Nie warto od razu modyfkować ustawień globalnych dla wszystkich tytułów.


Ok, w takim razie będę grał na początkowych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić kartę ATI- Radeona 1650 Pro 512 DDR2 / 128bit na AGP. W oko wpadły mi 2 firmy- Power Color i Sapphire. Która z nich ma mocniejszą kartę? Szukałem dobrej oferty za pomocą Ceneo.pl i wyskoczyła mi oferta jednego sklepu, w którym karta Power Color ma taktowania 666Mhz na rdzeniu i 600Mhz na pamięci. Jest to jednocześnie najtańsza oferta z dostępnych. Pozostałe karty są droższe (szukałem w przedziale cenowym do 250zł). Wszystkie karty Sapphire są droższe i mają jednocześnie niższe takty na rdzeniu i pamięci średnio o 100 Mhz. Czemu w takim razie są droższe? Czy karta Power Color będzie lepszym wyborem?

Drugie pytanie dotyczy "mobilnego" Radeona 3430- czy jest to karta integrowana w laptopach i przez to zżerająca część RAM''u czy może karta jest "samodzielna" i nie wymaga pasożytowania na RAM''ie? Zauważyłem taką kartę w nowym laptopie HP mojej dziewczyny i zacząłem się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zastanów się teraz chwilę czy Twój post jest odpowiedzią na moje którekolwiek pytanie?
Ma dość kupowania "dobrego", używanego sprzętu po okazyjnej cenie. Już raz się naciąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przeczytaj co ja napisałem jeśli mieszkasz w trójmieście, czyli odbiór wyłącznie osobisty, co wyklucza twoje kupowanie sprzętu po okazyjnej cenie. Inna sprawa nie napisałeś że odżucasz kupowanie z drugiej ręki, tak więc nie wiem o co te pretensje. Następna sprawa nie kupuj grafiki na DDR2 tylko DDR3

mas1213
Jakbym chciał spamować to bym pisał to w każdym poście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Myślałem, że nie muszę pisać, że kupuje tylko nówkę. Pytanie dotyczyło porównania 2 firm a nie czy ktoś ma kartę na sprzedaż :/ Nie jestem z okolicy 3-miasta i nie kupuję z drugiej ręki. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde, myslalem ze wiatraczki sa bardziej wydajne niz radiatory... moj GF 8800GS (od palita) w spoczynku ma 50 stopni (z otwarta buda) a w stresie 65, w zamknieta buda ma w spoczynku 55 stopni a w stresie to pewnie pod 70 podchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same radiatory odbierają ciepło od urządzenia, jednak muszę go także oddać powietrzu, dlatego też same radiatory wspomaga się układami aktywnymi, przez co zwiększa się odbieranie ciepła przez powietrze. Zauważ, że układy pasywne mają zawsze dużo masywniejszą i większą budowę od układów pasywnych, ze względy, że nie są wspomagane i oddają ciepło całą powierzchnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 17:37, Jarzy napisał:

/.../
Myślałem, że nie muszę pisać, że kupuje tylko nówkę. Pytanie dotyczyło porównania 2 firm
a nie czy ktoś ma kartę na sprzedaż :/ Nie jestem z okolicy 3-miasta i nie kupuję z drugiej
ręki. To tyle.


ale masz problem.. blacklio2 złożył Ci ofertę (i to bardzo atrakcyjna) i to wszystko, wystarczyło napisać, ze nie skorzystasz i tyle, a nie strzelać fochem na lewo i prawo.

AGP jest złączem umarłym wiec nie oczekuj nie wiadomo czego w wśród nowych kart, to co jest oferowane sa to leżaki magazynowe, jedyne sensowne oferty to karty używane ale jesli nie chcesz...

http://www.allegro.pl/item528353270_agp_powercolor_radeon_hd2600xt_512mb_2600xt_box.html

kupowałem w tym sklepie dwie karty (w tym moja obecną i jestem z nich bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie strzelam fochów. Problem w tym,że dostaje którąś z rzędu odpowiedź w tym wątku i nadal nie jest to odpowiedź na pytanie, które zadałem :/ Aukcja, do której podałeś link jest dość kozacka, ale firm I Comp ma BARDZO DUŻO negatywów. Na stronie Ceneo.pl, dzięki której wyszukałem Radeona 1650Pro firma ta większość negatywnych opinii. Nie chce mi się po raz kolejny ryzykować. Wolę sobie kupić wspomniane X1650 Pro i mieć pewność,że wszystko będzie ok. Nie szukam karty demona. Chcę tylko coś lepszego od mojego obecnego Radeona 9550 w cenie do 200-250 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Need for Speed Most Wanted zacina mi się na rozdzielczości 1024*786
a mam bardzo szybkiego radeona 1950 Pro.
Co jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Kurde, popełniłem błąd. Oferta ta jest jednak bardzo dobra. Miałem kupić X1650 Pro u tej firmy. Dzięki za przydatne info. Co prawda nie jest to dokładnie to o co pytałem, ale chyba skuszę się na tą kartę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 07:38, TetraGramaton napisał:

Need for Speed Most Wanted zacina mi się na rozdzielczości 1024*786
a mam bardzo szybkiego radeona 1950 Pro.
Co jest ?


1. Bardzo szybki to on był grubo ponad rok temu... (rok czasu w tym segmencie rynku to baardzo duzo)
2. karta to nie wszystko, ile masz ramu, jaki procesor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować