Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Skoro od Sapphire, to chyba niereferencyjna ;-) Nie wiem, w sklepie (CDiscount) jak kupowalem (przez internet), to nie bylo prawie zadnych szczegolow na temat tej karty :P

Czy zostala przekrecona to nie wiem... Watpie zeby ATi (a wlasciwie AMD) wypuszczaloby software, ktory przekreca karty.

Jakim programem najlepiej sprawdzic temperatury? CCC od ATi wystarczy, czy moze jest niedokladny? Przed kreceniem pokazywal mi w spoczynku ~ 45 stopni. Po podkreceniu ~ 52 - 55 i to jeszcze jak zwiekszylem predkosc wiatraka z 40% na 50%.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 15:08, kuba9876543210 napisał:

Watpie zeby ATi (a wlasciwie AMD) wypuszczaloby software, ktory przekreca karty.

Nie tyle co przekręca co ustawia takty niestabilne w najbardziej wymagających progsach, grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 15:08, kuba9876543210 napisał:

Skoro od Sapphire, to chyba niereferencyjna ;-) Nie wiem, w sklepie (CDiscount) jak kupowalem
(przez internet), to nie bylo prawie zadnych szczegolow na temat tej karty :P

ehh, wygląda tak: http://www1.sapphiretech.com/po/products/products_overview.php?gpid=245&grp=3 czy tak: http://www1.sapphiretech.com/po/products/products_overview.php?gpid=254&grp=3

Dnia 21.05.2009 o 15:08, kuba9876543210 napisał:

Czy zostala przekrecona to nie wiem... Watpie zeby ATi (a wlasciwie AMD) wypuszczaloby
software, ktory przekreca karty.

no to własnie dlatego sie pytam jakie masz temperatury, bo BSOD, restarty, zawiechy, artefakty mogą być spowodwoane tym, ze sie karta przegrzewa lub została przetaktowana

Dnia 21.05.2009 o 15:08, kuba9876543210 napisał:

Jakim programem najlepiej sprawdzic temperatury? CCC od ATi wystarczy, czy moze jest
niedokladny? Przed kreceniem pokazywal mi w spoczynku ~ 45 stopni. Po podkreceniu ~ 52
- 55 i to jeszcze jak zwiekszylem predkosc wiatraka z 40% na 50%.

ściagasz GPU-Z, zazaczasz, żeby monitorował temperatury po zminimalizowaniu, oraz, żeby zapisywał logi do pliku. Potem właczasz gre, grasz jakies kilkanaście klikadzieisąt minut, minimalizujesz czy nawet wyłączasz grę, odnajdujesz ten plik i odczytujesz najwyższa temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy program pokaże Ci taki sam odczyt, bo korzystają one z czujników będących na karcie. Podobno czujniki są nie do końca dokładne, ale ja tam zawsze się na nich opierałem. Alternatywą jest zmierzenie samemu temperatury, ale sporo roboty jest przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 20:02, wolverine napisał:

Każdy program pokaże Ci taki sam odczyt, bo korzystają one z czujników będących na karcie.
Podobno czujniki są nie do końca dokładne, ale ja tam zawsze się na nich opierałem. Alternatywą
jest zmierzenie samemu temperatury, ale sporo roboty jest przy tym.

Czujniki są dokładne, tylko programy, które z nich korzystają często dają pupci ;]. Często jest to kwestia jakiegoś błędnego dzielnika przy przetwarzaniu danych itp. Sam ostatnio programowałem AVRa podłączonego do czujniczka (ultradźwiękowego wprawdzie, a nie termometru, ale to w zasadzie to samo z punktu widzenia programisty), wyniki były bardzo dokładne, ale dopiero gdzieś tak w trzeciej działającej kompilacji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli podkręcałem kartę graficzną w sterownikach, nigdzie w biosie to mają prawo mi nie uznać gwarancji?
Mam Palit Radeon 4870 512mb sonic dual edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 09:45, Gumisiek2 napisał:



Sam mam taką od Palita i naprawdę kozacko się sprawuje. Żadna gra póki co nie jest jej straszna. Tylko się z cenami nieźle porobiło z tego co widzę. Ja swoją kupiłem w listopadzie w ostatnim momencie przed podwyżką i zapłaciłem jednye 420zł razem z wysyłką;) Jestem cholernie zadowolony z tego zakupu. Polecam i tobie tą kartę, mimo iż już trzeba 100zł wiecej zapłacić.
Aha, jeszcze jedno. żadnych problemów z przegrzewaniem się karty czy coś nie ma. Od listopada nic takeigo mi się nie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś jej kupić w listopadzie, bo ten wynalazek pojawił się w tym miesiącu.
BTW, ten hd4850 to taki hd4870 z mniejszymi zegarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 13:56, Luk4s napisał:

Nie mogłeś jej kupić w listopadzie, bo ten wynalazek pojawił się w tym miesiącu.
BTW, ten hd4850 to taki hd4870 z mniejszymi zegarami.



PALIT Radeon 4850. Dokładnie taki kupiłem w listopadzie.
tylko to zwykły palit, nie sonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam od pewnego czasu problem z kartą graficzną HD 3870 1 GB Ram. Otóż wyłącza się ona w czasie szybszej akcji, dużej ilości wybuchów itp. Komp się wyłącza a po 5 sekundach włącza samoczynnie z powrotem... Czy ktoś wie dlaczego tak jest??? Czy da się jakoś podkręcić wiatraczki wbudowane w kartę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina temperatury, ale nie koniecznie karty (zazwyczaj są inne objawy), a procesora - sprawdź. Obroty procka, jeżeli są regulowane przez PWM to można z poziomu BIOSu, natomiast karty najlepiej poprzez oprogramowanie typu RivaTuner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 14:40, necron1501 napisał:

Witam mam od pewnego czasu problem z kartą graficzną HD 3870 1 GB Ram. Otóż wyłącza się
ona w czasie szybszej akcji, dużej ilości wybuchów itp. Komp się wyłącza a po 5 sekundach
włącza samoczynnie z powrotem... Czy ktoś wie dlaczego tak jest??? Czy da się jakoś podkręcić
wiatraczki wbudowane w kartę???


Ja bym powiedzial, ze karta sie przegrzewa, ew. zasilacz za slaby jest i przy duzym obciazeniu brakuje mu mocy. Zasilacz markowy jest?

@GANGSTERR

Podaje temp. mojej karty z GPU-Z:

GPU TEMP - max. 65 stopni
FAN SPEED - max. 100% (4000RPM)
GPU LOAD - max. 99%
GPU TEMP (DISPIO) - max. 68,5 stopni
GPU TEMP (MEMIO) - max. 84 stopni
GPU TEMP (SHADERCORE) - max. 77 stopni

Jak widac najbardziej rozgrzewa sie pamiec, ktorej lepiej by bylo jakby miala 10 stopni mniej. Pewnie wyjecie paneli bocznych obudowy rozwiazaloby ten problem, ale musialbym czesto czyscic kompa sprezonym powietrzem...
Moze jakies chlodzenie do tej karty kupic?

A karta wyglada konkretnie TAK:

http://www.cdiscount.com/informatique/cartes-graphiques/sapphire-hd-4870-512-mo-gddr5/f-107670208-111330320R.html?search=4870&trilist=0&numpage=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 15:15, DJ_Danielus napisał:

Może to być wina temperatury, ale nie koniecznie karty (zazwyczaj są inne objawy), a
procesora - sprawdź. Obroty procka, jeżeli są regulowane przez PWM to można z poziomu
BIOSu, natomiast karty najlepiej poprzez oprogramowanie typu RivaTuner.



Właśnie sądze że od temperatury, bo jak dotykam od tyło komputer to jest gorący i się wyłącza... Zasilacz 500 lub 700 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 16:03, DJ_Danielus napisał:

Zapodaj wszystkie temperatury, dla pewności.



Aaaa skąd je wziąć??? Bo ten rivatunner dziwny jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MEMIO to nie temp. pamięci a kontrolera pamięci wbudowanego w rdzen rv770. On zawsze jest troche cieplejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować