Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2011 o 15:51, zajacisko napisał:

Mam dziwny problem z moim GTX 570. W pierwszym Stalkerze utrzymywało się wygodne 70 FPS,
teraz spadło do 40. W Clear Sky mam 15, z testów w sieci wynika, że powinienem mieć ok.
50. Co się dzieje?


Co sie stalo ?.... pieron wie :)

Moze tak:

Uruchom msiafterburner i menadzera zadan "wydajnosc".
Uruchom gre, w ktorej masz spadki fps.

Popykaqj z 10 minut i wyjdz z gry.
Zrob zrzut ekranu z wczesniej uruchomionych monitoringow i pokaz fotke na forum.

Tu masz afterburnera:

http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html

Przyklad monitoringu:


20110624154946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 16:40, Kreeg napisał:

W tej cenie możesz już się rozglądać za GTX 560Ti, który jest jakieś ~10% szybszy.

Szukałem i raczej z tego modelu (560 ti ) nie widziałem kart w takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ups, rzeczywiście mój błąd, w tej cenie tylko 560 nie-Ti. W takim razie nic lepszego za ~650zł raczej nie znajdziesz od tego HD6870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy taka dwuslotowa karta z dość dużym coolerem wejdzie do mojej budy. Wie ktoś jakie dokładnie wymiary ma ten model ? Obecnie używam radeona 4870 , który mieści się spokojnie (wersja z chłodzeniem Death Knight od Asusa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz, to koniecznie zmień sklep. Esc.pl ma ostatnio sporo problemów z m.in. realizacją gwarancji i serwisem, wystarczy poczytać fora, na których od groma takich informacji. Dobre i porządne sklepy to techplanet.pl, morele.net, agito, gral i proline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 18:18, Szynkars napisał:

O ile w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz, to koniecznie zmień sklep. Esc.pl ma ostatnio
sporo problemów z m.in. realizacją gwarancji i serwisem, wystarczy poczytać fora, na
których od groma takich informacji. Dobre i porządne sklepy to techplanet.pl, morele.net,
agito, gral i proline.

Problem w tym , że jak na razie tylko esc ma ten model w takiej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 18:23, Net_com napisał:

Problem w tym , że jak na razie tylko esc ma ten model w takiej cenie...


Niekoniecznie...
http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;017Radeon_HD_6870_P6-288884.htm
Swoją drogą za niewiele drożej masz GTX 560 Ti:
http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;017nVidia_GF_GTX_560_P6-294132.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 18:57, Szynkars napisał:

> Problem w tym , że jak na razie tylko esc ma ten model w takiej cenie...

Niekoniecznie...
http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;017Radeon_HD_6870_P6-288884.htm
Swoją drogą za niewiele drożej masz GTX 560 Ti:
http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;017nVidia_GF_GTX_560_P6-294132.htm

A ten Hawk jest lepszy czy gorszy od poprzedniego modelu ?
Te 650-680 zł to raczej max w stosunku do tego co mogę wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 19:21, Net_com napisał:

A ten Hawk jest lepszy czy gorszy od poprzedniego modelu ?
Te 650-680 zł to raczej max w stosunku do tego co mogę wydać.


Każdy GTX 560 Ti (pamiętaj o końcówce "Ti") jest wydajniejszy od HD6870. Model Hawk jest tu za 879 zł, więc trochę drożej niż 650 - 680 zł :) Najbardziej opłacalny będzie ten model:
http://www.ceneo.pl/12316289
Jak za tę cenę to prawdziwa okazja, z reguły ceny dobrych niereferentów GTX 560 Ti oscylują wokół 750 zł. Dodatkowo ten jest fabrycznie podkręcony.
Swoją drogą jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 19:34, Szynkars napisał:

> A ten Hawk jest lepszy czy gorszy od poprzedniego modelu ?
> Te 650-680 zł to raczej max w stosunku do tego co mogę wydać.

Każdy GTX 560 Ti (pamiętaj o końcówce "Ti") jest wydajniejszy od HD6870. Model Hawk jest
tu za 879 zł, więc trochę drożej niż 650 - 680 zł :) Najbardziej opłacalny będzie ten
model:
http://www.ceneo.pl/12316289
Jak za tę cenę to prawdziwa okazja, z reguły ceny dobrych niereferentów GTX 560 Ti oscylują
wokół 750 zł. Dodatkowo ten jest fabrycznie podkręcony.
Swoją drogą jaki masz zasilacz?

Tyle , że ten z linku to zwykły 560 , zobacz w sklepach. Zasilacz mam Tagan (rocket czy jakoś tak) 600w. Chodziło mi o Hawka radeona 6870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się na dokładnie to samo naciąłem parę postów wyżej. Nie ma co się sugerować ceneo, bo najwyraźniej nie rozróżniają oni GTX 560Ti od GTX 560...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 19:39, Kreeg napisał:

Sam się na dokładnie to samo naciąłem parę postów wyżej. Nie ma co się sugerować ceneo,
bo najwyraźniej nie rozróżniają oni GTX 560Ti od GTX 560...


Rzeczywiście, w tytule 560 Ti, a w sklepach zwykłe 560...

@Net_Com
Ten Hawk będzie dobry, ewentualnie HD6870 od Gigabyte SOC. Zasilacz też starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2011 o 19:43, Szynkars napisał:

@Net_Com
Ten Hawk będzie dobry, ewentualnie HD6870 od Gigabyte SOC. Zasilacz też starczy.

A jaki sklep najlepiej wybrać ? Z tych wyżej przez ciebie wymienionych nie ma tych modeli , albo są dosyć drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 19:45, Net_com napisał:

A jaki sklep najlepiej wybrać ? Z tych wyżej przez ciebie wymienionych nie ma tych modeli
, albo są dosyć drogie.


W agito model HD6870 Hawk jest za 705 zł, jeśli mimo wszystko chcesz te 20 zł taniej, to poszukaj opinii o tańszych sklepach (zwłaszcza na forach komputerowych, w tematach o oszustach, niesolidnych firmach itp). Jeśli nie będzie zastrzeżeń to możesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów mam jakieś problemy ze sterami lub z grafiką. Teraz cały czas używałem sterów 11.4 i chodziły OK. Wyjąłem kartę by ją wyczyścić używając sprężonego powietrza. Włożyłem grafikę do slota, podłączyłem kable zasilające, włączam kompa i jest obraz powitalny i od razu komp się zaciął. Restartuje, włącza się normalnie i po chwili zwis systemu monitor się na chwilę wyłącza, potem włącza i niebieski obraz z błędem STOP: 0x00000116 , atikmpag.sys

Co jest grane ? x| Slot uszkodzony czy karta graficzna? Wszystko zaczęło się od tych nieszczęsnych sterów 11.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym kablem HDMI ? Kurcze no, zawsze jak monitor wychodzi ze stanu uśpienia to ikonki z prawej strony przesuwają się w prawą stronę .... I muszę ustawić ręcznie skalowanie w CCC gdyż normalnie to niby jest moja pełna rozdzielczość ustawiona a mam czarną ramkę pomiędzy obrazem a monitorem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować