Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2011 o 22:01, Kamilson914 napisał:

A jak bym zainwestował w core 2 quad q9505 to będzie ok a zasilacz raczej markowy nie
jestem pewien bo kompa na urodziny dostałem


Robaczku.... :))) Twoja plyta glowna nie obsloguje procesorow intela, tylko amd, wiec q9550 nie zamontujesz.
Jak juz, to Phenom II 955.
Dla pewnosci podaj model plyty glownej, ale jak juz pisalem, karta bedzie dzialac, tylko z ograniczona wydajnoscia.

Czyli musisz nam podac:

Model i moc zasilacza,
Model plyty glownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dosyc... dziwne pytanie :)
Czy GeForce GTS 450 (Golden Sample od Gainwarda), to karta, ktora styknie tak na mniej wiecej rok, poltora? Czy jest az tak zla, jak co poniektorzy na forach pisza?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry model Radeona w przedziale cenowym 300-400 zł. ?
Coś, co jak na ten przedział cenowy jest najlepszym rozwiązaniem.
Nie znam się na tym, dlatego sam wolę nie wybierać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taka zła. Przykładowo Mafię II czy Dirta 2 uciągnie na maks ustawieniach, nawet takie Metro 2033 powinno ładnie chodzić na dx10, tyle, że bez aa i raczej w rozdzielczościach rzędu 1280x1024. Szkoda, ze nie napisałeś od razu czegoś więcej, czego od tej karty będziesz wymagał. Demonem bym jej nie nazwał, więc jeśli nie będziesz miał nic przeciwko zmniejszeniu detali do średnich i nie masz dużego panoramicznego monitora, to myślę że przez póltora roku powinieneś na niej grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja rozdzialka to obecnie 1440x900, wiec nawet mniejsza niz 1280x1024. Czego wymagam? hm... BF3 na srednich conajmniej :P razem z 4GM ram i Core 2 Quad Q8300 moze bedzie... karte dostalem juz jakis czas temu i bylbym glupi gdybym odmowil ;) zamienilem poczciwego GeForca 7900GT wlasnie na tegp gtsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że da radę na średnich, a reszta sprzętu to już na bank do tego wystarczy. Niedługo powinna być beta BF3, więc będzie doskonała okazja do tego, żeby sprawdzić jak komputer sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 23:36, Ichvander napisał:

Moja rozdzialka to obecnie 1440x900, wiec nawet mniejsza niz 1280x1024. Czego wymagam?
hm... BF3 na srednich conajmniej :P razem z 4GM ram i Core 2 Quad Q8300 moze bedzie...
karte dostalem juz jakis czas temu i bylbym glupi gdybym odmowil ;) zamienilem poczciwego
GeForca 7900GT wlasnie na tegp gtsa.


karta dopasowana do reszty zestawu - nie zmieniał bym chyba że masz nadmiar kasy - do premiery bf3 jeszcze trochę zostało. Mo i konsole na tyle zaciągnęły ręczny grom na pc że jeszcze na rok powinna wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A szyna dostępu do pamięci jest jakimś znaczącym atrybutem, czy raczej bardziej liczy się wielkość zainstalowanej pamięci ? Czy w ogóle coś innego :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 00:15, Bezi_113 napisał:

A szyna dostępu do pamięci jest jakimś znaczącym atrybutem, czy raczej bardziej liczy
się wielkość zainstalowanej pamięci ? Czy w ogóle coś innego :D ?


szyna wpływa na wydajność więc możesz przeskoczyć do testów porównawczych z innymi kartami i nie wdawać się w te szczegóły

ilość pamięci jest o tyle ważna że np o ile pamiętam bez 1GB na karcie nie uruchomisz dodatkowych tekstur w crysis 2 , ale to chyba jedyna gra która mi marudziłą (mam 4850 512MB i jak do tej pory prawie we wszystko gram na max)

ważny jest pobór prądu karty i jakość zasilacza- ludzie dość często zapominają o takim drobiazgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz to najprawdopodobniej jakiś no-name, to jego musisz w pierwszej kolejności zmienić, inaczej przy wymianie podzespołów może Ci się spalić kilka części z samym zasilaczem włącznie.
Co do płyty - nie widzę takiego modelu. Ściągnij program CPU-Z. W zakładce Mainboard na górze masz podany model płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze,
ma ktos z Was karte graf. od Gainwarda? Dolaczany jest do nich soft zwany EXPERTool. Czy osoba posiadajaca ten soft, odkryla w jaki sposob mozna okreslic na jakie obroty (na ile procent) ma wejsc wentylator od karty po osiagnieciu jakiejs tam temperatury? Pytam, poniewaz zauwazylem, ze podczas grania temp na karcie dochodza do 70 stopni a soft ten nie wbija wiatraka powyzej 50% swojej mocy. Teraz "na sztywno" ustawilem tam opcje, by krecil sie na 60%, ale jest dosyc slyszalny juz... a przeszkadza to troche podczas pisania/ogladania/sluchania ;)
ew. jesli ktos moze polecic odpowiedni program do regulacji obrotow (wlasnie tak, zeby po osiagnieciu danej temperatury wentylator wchodzil na wyzsze obroty) bylbym wdzieczny.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 21:43, Ichvander napisał:

ew. jesli ktos moze polecic odpowiedni program do regulacji obrotow (wlasnie tak, zeby
po osiagnieciu danej temperatury wentylator wchodzil na wyzsze obroty) bylbym wdzieczny.


MSI Afterburner ma taką możliwość. W tymże programie możesz ustawić, na ile % będzie chodził wentylator przy konketnej temperaturze. Pamiętaj, że temperatura GPU nie powinna przekraczać 90*. Poza tym warto dodać, że wspomniany program jest także świetny do podkręcania karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 21:43, Ichvander napisał:

Witam raz jeszcze,
ma ktos z Was karte graf. od Gainwarda? Dolaczany jest do nich soft zwany EXPERTool.
Czy osoba posiadajaca ten soft, odkryla w jaki sposob mozna okreslic na jakie obroty
(na ile procent) ma wejsc wentylator od karty po osiagnieciu jakiejs tam temperatury?
Pytam, poniewaz zauwazylem, ze podczas grania temp na karcie dochodza do 70 stopni a
soft ten nie wbija wiatraka powyzej 50% swojej mocy. Teraz "na sztywno" ustawilem tam
opcje, by krecil sie na 60%, ale jest dosyc slyszalny juz... a przeszkadza to troche
podczas pisania/ogladania/sluchania ;)
ew. jesli ktos moze polecic odpowiedni program do regulacji obrotow (wlasnie tak, zeby
po osiagnieciu danej temperatury wentylator wchodzil na wyzsze obroty) bylbym wdzieczny.
Pozdrawiam



Kiedyś robiłem takie coś w moim gtx260 GS. jak wróce do domu to sprawdzę czym to zdziałałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować