Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Do Twojego procesora nie ma sensu brać nic powyżej HD6850, nawet ta karta będzie już trochę ograniczana:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-6850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-424376.html?attr=248-485338
GeForce''y raczej odpadają ze względu na to, że masz Intel C2D, zresztą w tym przedziale cenowym i tak pewnie nie znalazłoby się od nich nic ciekawego. OC procesora do takiej karty jest jak najbardziej wskazane. Napisz jaki dokładnie model zasilacza posiadasz, ewentualnie daj zdjęcie jego tabliczki znamionowej na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach!
Tak wygląda mój zasilacz:
http://sklep.chip.pl/product/61255/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Tagan_U33_II_SuperRock_Series_500W.html

Jesteś pewien, że procesor nie da rady lepszej karcie graficznej? Nie wiem, czy Core2Duo jest słabym procesorem, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, dał radę GeForce 9800GT, każda gra chodziła płynnie ;)
Zrezygnowałem z tego GTX''a 560, bo w temacie o problemach z komputerem pojawiła się wypowiedź kogoś, komu ta karta padła po roku, a ja chcę tego uniknąć, dlatego na pewno nie wezmę karty z chipsetem GeForca.
Karta Radeona 6850 wystarczyłaby mi w zupełności, tylko nie wiem na jaką firmę się zdecydować, zależy mi na cichym chłodzeniu i niskich temperaturach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 20:03, jakubg7 napisał:

Jesteś pewien, że procesor nie da rady lepszej karcie graficznej? Nie wiem, czy Core2Duo
jest słabym procesorem, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, dał radę GeForce 9800GT,
każda gra chodziła płynnie ;)
Zrezygnowałem z tego GTX''a 560, bo w temacie o problemach z komputerem pojawiła się
wypowiedź kogoś, komu ta karta padła po roku, a ja chcę tego uniknąć, dlatego na pewno
nie wezmę karty z chipsetem GeForca.
Karta Radeona 6850 wystarczyłaby mi w zupełności, tylko nie wiem na jaką firmę się zdecydować,
zależy mi na cichym chłodzeniu i niskich temperaturach ;)


Mam bardzo podobny procesor do Twojego, też C2D i naprawdę nie daje rady GTX 560. Kiedy procek pracuje na 120% mocy, karta dopiero się rozgrzewa, może wykorzystuje 60% swojego potencjału :D więc jeśli nie planujesz szybkiej wymiany także i procka to lepiej weź jakąś słabszą kartę w bardziej atrakcyjnej cenie. I lepiej Radeona, bo testy wykazują fatalną współpracę układów nVidii z dwurdzeniowymi procesorami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Twój zasilacz ma 360W na linii 12 V, nie jest to zatem zbyt mocarna jednostka, ale do C2D i HD6850 z pewnością wystarczy. Jeśli chodzi o procesor, to niestety lata świetności ma on już za sobą i tak jak wyżej napisał pawbuk, będzie on zwyczajnie zbyt słaby dla niektórych kart. Z samych GeForce''ów nie należy zaś rezygnować tylko dlatego, że komuś padł jakiś pojedynczy egzemplarz, równie dobrze mogło się tak stać z którymś Radeonem. Do Twojego procesora najrozsądniej będzie jednak wziąć HD6850, kilka postów wyżej podałem link do modelu Gigabyte z dobrym chłodzeniem. Nie wiem jakiego dokładnie masz C2D, przydałoby się go jednak podkręcić do minimum 3GHz, optymalnie 3,5GHz lub wyżej. Twoja płyta ma jednak niechłodzoną sekcję zasilania, więc możesz mieć problem z większym OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 21:17, Szynkars napisał:

ciach!

Ok, dzięki za pomoc i Tobie pawbuk również ;D
Wezmę tego Radeona 6850 od Gigabyte''a, miejmy nadzieję, że pochodzi dłużej niż moja poprzednia karta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 13:55, Crew_900 napisał:

Właśnie testuję Asusa GTX 680 i jest super :D Battlefield 3 na ultra + 4x MSAA stabilne
60 fps !


Nieźle przepłaciłeś za kartę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może koledze chodziło o to, że niewiele słabszego HD7970 od Gigabyte, posiadającego przy tym lepsze chłodzenie niż referencyjny GTX 680, można aktualnie nabyć za niecałe 1700 zł :)
http://kdo.pl/vga-gigabyte-7970-oc-3gb-gddr5-384b-dvi-hdmi-2mdp-pcie-3-0-142330?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=porownywarki
http://www.kurtmedia.pl/product-pol-126315-VGA-GIGABYTE-7970-OC-3GB-GDDR5-384b-DVI-HDMI-2mDP-PCIe-3-0.html
http://komputerygliwice.pl/gigabyte-7970-gddr5-384b-dvihdmi2mdp-pcie-p-62820.html
Patrząc na ceny GTX 680 nierzadko przekraczające 2100 zł, raczej nie trzeba się długo zastanawiać nad wyborem karty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, kupiłem za 2089 zł + darmowa dostawa kurierem.

A GeForce`a chciałem i już skończyłem z Radeonami...
Karta bardzo dobra i na referenta ma bardzo dobre chłodzenie, w spoczynku temperatura wynosi 33 stopnie a w stresie max 70 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GTX 570 i póki co nie narzekam, nic się nie tnie, wszystko chodzi na max w FHD
ogolnie myslę, że nie opłaca się kupować grafiki tuż po premierze; wysoka cena, niedopracowane sterowniki i słabe pierwsze modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 15:55, Szynkars napisał:

Może koledze chodziło o to, że niewiele słabszego HD7970 od Gigabyte, posiadającego przy
tym lepsze chłodzenie niż referencyjny GTX 680, można aktualnie nabyć za niecałe 1700
zł :)
http://kdo.pl/vga-gigabyte-7970-oc-3gb-gddr5-384b-dvi-hdmi-2mdp-pcie-3-0-142330?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=porownywarki
http://www.kurtmedia.pl/product-pol-126315-VGA-GIGABYTE-7970-OC-3GB-GDDR5-384b-DVI-HDMI-2mDP-PCIe-3-0.html
http://komputerygliwice.pl/gigabyte-7970-gddr5-384b-dvihdmi2mdp-pcie-p-62820.html
Patrząc na ceny GTX 680 nierzadko przekraczające 2100 zł, raczej nie trzeba się długo
zastanawiać nad wyborem karty :)


Aby ktoś przy zdrowych zmysłach zainteresował się Radeonami muszą być spełnione 2 warunki :

1). Jedyny słuszny system operacyjny - Windows. Masz "pingiwna"? Zapomnij o Radeonach - sterowniki jak źle działały, tak nadal źle działają.
2). Nie dotykasz niczego co działa w OpenGL - tutaj AMD w kartach domowych daje ciała jak żadna inna firma.

I taki dodatkowy waruneczek :

3). Na kompiku nie renderujesz amatorsko/profesjonalnie żadnych filmów, projektów, etc. przy użyciu GPU.
(Wiele aplikacji wspiera CUDA - nie OpenCL. Można użyć Intel Media SDK pod warunkiem, że dana aplikacja go wspiera).

Jeżeli spełniasz te 2 podstawowe warunki i dodatkowy to śmiało kupuj Radeony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przesadzasz, ale generalnie masz rację. Zważ jednak na to, że większość osób kupuje takie karty do prostych zastosowań jak gry, a są i takie miejsca, gdzie Radeony spisują się znacznie lepiej niż GeForce''y. Wybór ostatecznie i tak należy do kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2012 o 17:28, KrzysztofT napisał:

2). Nie dotykasz niczego co działa w OpenGL - tutaj AMD w kartach domowych daje
ciała jak żadna inna firma.

A ile gier jest robionych na OpenGL?, wiekszość chyba używa DX
miałem Radeony przez ostatnie osiem lat i jakoś nie narzekałem, więcej problemów miałem z grami robionymi ewidentnie pod GeForce, niż z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 17:28, KrzysztofT napisał:

2). Nie dotykasz niczego co działa w OpenGL - tutaj AMD w kartach domowych daje
ciała jak żadna inna firma.

Bez przesady, to już nie są czasy starych serii. Akurat do GPGPU nowe Radosławy w większości przypadków nadają się lepiej niż GF680, który został poważnie osłabiony w stosunku do poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 17:39, lis_23 napisał:

A ile gier jest robionych na OpenGL?, wiekszość chyba używa DX
miałem Radeony przez ostatnie osiem lat i jakoś nie narzekałem, więcej problemów miałem
z grami robionymi ewidentnie pod GeForce, niż z innymi.


Były i są problemy z poprawnym wyświetlaniem generowanego obrazu w OpenGL przez Radeony. Jak zaznaczyłem w kartach domowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 17:57, Henrar napisał:

Bez przesady, to już nie są czasy starych serii. Akurat do GPGPU nowe Radosławy w większości
przypadków nadają się lepiej niż GF680, który został poważnie osłabiony w stosunku do
poprzednika.


Do profesjonalnych prac w OGL nikt normalny nie używa kart domowych - od tego są karty FireGL i Quadro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 18:04, KrzysztofT napisał:

Do profesjonalnych prac w OGL nikt normalny nie używa kart domowych - od tego są karty
FireGL i Quadro.

Przecież to oczywiste - ale czasem trzeba wziąć "normalne" karty, tym bardziej, że są o wiele tańsze od profesjonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować