Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2012 o 15:30, Carter napisał:


Kiepska ta porównywarka, parę wyników z 3DMarków mówiących jedynie o ogólnej wydajności danej karty oraz pojedynczy wynik z Crysisa. To trochę mało, by wiedzieć, która karta rzeczywiście jest wydajniejsza, nie mówiąc o reszcie aspektów, tj. jak chociażby pobór prądu, osiągane temperatury czy potencjał OC. Lepiej patrzeć na pełnoprawne testy, powiedzą one znacznie więcej, niż takie porównywarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest.xD Jaka grafika będzie teraz odpowiednia pod Core 2 Duo E8400(z zasiłką Corsair VX550 550W)? Nie zamierzam kręcić tego procka(jako że nie gram za wiele w wymagające tytuły), a stary GF98000gtx zaczyna już dawać poważne znaki o swojej starości(a przy okazji wolałbym coś, co mniej prądu będzie zjadać). Jakieś pomysły(najlepiej, żeby ~500zł nie przekraczały)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6850 za 460zl widze nowe na allegro albo uzywane 5850* za 480zl, ale musisz sie zdecydowac z tym kreceniem, nie mozna zjesc ciastka i miec ciastko. Stockowo ten proc bedzie ograniczal karty mocniejsze niz HD 4870 (a ten juz jest min. 20% szybszy od 9800GTX).
Wiem, bo mialem tego CPU, krecilem go, po wymianie na 4870 na 6850 bylem wzglednie zadowolony dopiero przy 4.2GHz, a to bylo ze 2 (?) temu juz, potem wymienilem na Quada, roznice powinienes zauwazyc po przesiadce np. na 6850, ale idealnie by bylo jakby go mogl wymienic na Quada i podkrecic do >3.0GHz.

Chyba ze zle zinterpretowalem pojecie ''''starosci'''' i chcesz wymienic na cos porownywalnego predkoscia, ale cichszego, chlodniejszego, mniej pradozernego, wtedy moglbys sie zastanowic na nowymi/uzywanymi HD 5770 lub 6770, czasami mozna wyrwac za 270-300zl.

* jesli bys sie zdecydowal na 5850 uzywanego przeprowadzic warto dokladne testy karty czy aby nikt nie przegrzewal i dlugotrwale (modeli innych niz 58xx, 5970, 69xx to zwykle nie dotyczy), w 98% przypadkow wszystko jest OK, ale jako ze wiekszosc serii HD 5xxx z gornej polki to uzywana jest/byla do liczenia 24/7 (bitcoin, SL3, lamanie hashy) z racji na dobry stosunek cena:predkosc, to trzeba troszke byc ostroznym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 15:43, kuba9876543210 napisał:

/ciach/

Dnia 22.06.2012 o 15:43, kuba9876543210 napisał:

Chyba ze zle zinterpretowalem pojecie ''''starosci'''' i chcesz wymienic na cos porownywalnego
predkoscia, ale cichszego, chlodniejszego, mniej pradozernego, wtedy moglbys sie zastanowic
na nowymi/uzywanymi HD 5770 lub 6770, czasami mozna wyrwac za 270-300zl.


Własnie m/w o to mi chodzi.xD
Na razie dowiedziałem się że chyba najciekawszy jest HD 6850(od Sapphire za jakieś 550). Inną opcją był HD 7770(też od Sapphire), ale z tego co ludzie piszą jest nieco mniej wydajny, a kosztuje m/w tyle samo.
Ciekawi mnie tylko, ile prądu to będzie zjadać(bo 7770 ponoć ~100W osiąga), i jak to się będzie porównywać z tym grzejnikiem 9800gtx.
Ogólnie to chciałem coś ze sklepu wziąć żeby na czas gwarancji mieć spokój(a dwa latka przeważnie dają), i nie pakować się w jakiegoś strasznego starocia, w razie ew. wymiany płyty, ramu i proca(bo jak już do tego dojdzie, to mam zamiar uciec z mobo GA-P31-DS3L i 4gb ddr2, bo to było dobre, ale kilka lat temu). A że póki co używam pc do muzyki, netu i LoLa(czasami WoTa) głównie, to na tym 6850 chyba poprzestanę(o ile nie będzie zbyt prądożerną konstrukcją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 16:18, Nephren-Ka napisał:

Ciekawi mnie tylko, ile prądu to będzie zjadać(bo 7770 ponoć ~100W osiąga), i jak to
się będzie porównywać z tym grzejnikiem 9800gtx.

Karty Radeona z serii 7000 podczas spoczynku ciągną tyle co niz. A to za sprawką Zero Core Power http://pclab.pl/art47997-8.html
A co do poboru prądu w normalnym trybie pracy to zależy od producenta, jednak 7770 będzie znacznie mniej ciągnąć od obecnego 9800gtx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 16:54, Niewiernus napisał:

Karty Radeona z serii 7000 podczas spoczynku ciągną tyle co niz. A to za sprawką Zero
Core Power http://pclab.pl/art47997-8.html
A co do poboru prądu w normalnym trybie pracy to zależy od producenta, jednak 7770 będzie
znacznie mniej ciągnąć od obecnego 9800gtx.


To ja wiem.:> Pytanie jest takie, czy ten 6850 będzie też się tak zachowywał.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ma ktoś może kartę graficzną AMD Radeon HD 6770M w lapku? I mógłby powiedzieć jak sie sprawuje? Jeśli nie to może ktoś wie czy ta karta będzie lepsza od GeForce 540M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 23:06, Jedrzej_92 napisał:

Hej ma ktoś może kartę graficzną AMD Radeon HD 6770M w lapku? I mógłby powiedzieć jak
sie sprawuje? Jeśli nie to może ktoś wie czy ta karta będzie lepsza od GeForce 540M?


HD6770M jest o jakieś 40% szybszy od GT540M. Odpowiednikiem Nvidii jest mniej więcej GT555M (fakt że te występują w wielu wersjach i dopiero najszybsza z nich jest równie szybka co HD6770M, pozostałe są o 10-15% wolniejsze). Tyle teorii. W praktyce ciężko już dostać lapka z HD6770M obecnie w rozsądnej cienie i od razu cię uprzedzę żebyś przypadkiem nie kupował HP Pavillona z edycji Renew. Z prostego powodu - to są używane laptopy z zagranicy, nawet polskiego układu klawiatury nie mają. Nie jestem też pewny jak to jest z gwarancją i żeby się nie okazało że trzeba np. do Wielkiej Brytanii wysyłać...

W praktyce wydajność podobną do HD6770M (a nawet odrobinkę wyższą) oferuje obecnie też HD7690M XT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)
Specyfikacja mojego drugiego komputera:
- Zasilacz- Feel III 350W,
- Procesor- Inter Celeron 2.4Ghz @ 3.04 Ghz,
- Karta graficzna- ATI RADEON X1300 Pro 256MB DDR2 (AGPx8),
- Pamięć RAM - 768MB DDR,
- System- Windows XP Home Edition SP3.

Problemem jest niska wydajność w grach, zauważyłem, że karta graficzna strasznie się przegrzewa, po chwili grania nie da się dotknąć radiatora - parzy.. Na karcie jest zamontowany dosyć mały radiator oraz bardzo niewielki wentylator. Czy zbyt wysoka temperatura ma duży wpływ na szybkość działania gier? Wymieniać radiator, na ile to powinno pomóc? Nie znam dokładnej temperatury, bo karta nie ma czujnika. Dziwne, żeby na takim sprzęcie ciął się Gothic II na najniższych detalach ;)
Pozdrawiam, z góry dziękuję za okazaną pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jestem już trochę przewrażliwiony ...
od trzech dni gram w Crysis 2 na DX11 z teksturami w wysokiej rozdzielczości i na ustawieniach ultra i wydaje mi się, że grafika trochę nie wyrabia ... np. niektóre tekstury? podłoża migają, jakby ktoś zapalał i gasił światło, poza tym, przy szybkim ruchu ruchu myszką zauważalny jest '' efekt Rage ", tzn. nie tyle doczytują się tekstury, co oświetlenie elementów otoczenia, czasem nawet przy wolnym ruchu myszką coś się zmienia .... czy to normalne zjawiska dla silnika CryEngine 3, czy to coś z moją kartą graficzną?, jak sprawdzić, przetestować czy grafika działa ok?
GTX 570 mam od pażdziernika 2011, gdy miałem Radeona trzeba go było czyścic odkurzaczem co dwa, trzy miesiące, tego GeForce jeszcze nie czyściłem, czy to może być powód?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 11:13, lis_23 napisał:

Wydaje mi się, że jestem już trochę przewrażliwiony ...
od trzech dni gram w Crysis 2 na DX11 z teksturami w wysokiej rozdzielczości i na ustawieniach
ultra i wydaje mi się, że grafika trochę nie wyrabia ... np. niektóre tekstury? podłoża
migają, jakby ktoś zapalał i gasił światło, poza tym, przy szybkim ruchu ruchu myszką
zauważalny jest '' efekt Rage ", tzn. nie tyle doczytują się tekstury, co oświetlenie
elementów otoczenia, czasem nawet przy wolnym ruchu myszką coś się zmienia .... czy to
normalne zjawiska dla silnika CryEngine 3, czy to coś z moją kartą graficzną?, jak sprawdzić,
przetestować czy grafika działa ok?
GTX 570 mam od pażdziernika 2011, gdy miałem Radeona trzeba go było czyścic odkurzaczem
co dwa, trzy miesiące, tego GeForce jeszcze nie czyściłem, czy to może być powód?.


Textury ultra i się dziwisz, że dx11 dogrywa elementy ? :)))
Uruchom msiafterburnera i pozostaw na pulpicie (zaznacz w opcjach programu, żeby wyświetlał monitoring użycia GPU i pamięci).
Zagraj w Krzyśka2 z 10 minut.
Wyjdź z gry i zrób zrzut ekranu z monitoringów.
Fotkę wklej na forum.

p.s dogrywanie textur w Crysis, to normalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2012 o 16:16, Misquamaqus napisał:


Dnia 30.06.2012 o 16:16, Misquamaqus napisał:

Uruchom msiafterburnera i pozostaw na pulpicie (zaznacz w opcjach programu, żeby wyświetlał
monitoring użycia GPU i pamięci).
Zagraj w Krzyśka2 z 10 minut.
Wyjdź z gry i zrób zrzut ekranu z monitoringów.
Fotkę wklej na forum.


Niestety, już dawno skończył mi się okres próbny tegoż programu, jest coś podobnego?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy karta się przegrzewa, zbija takty, być może to jest problemem. Na początek przeczyść dokładnie chłodzenie karty, dobrze byłoby też wymienić pastę termoprzewodzącą. To powinno nieco obniżyć jej temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 23:42, Szynkars napisał:

ciach!

Karta ma przeczyszczone chłodzenie, pasta jest w miarę świerza, chyba dobra, bo radiator parzy ;)
Zauważyłem, że wiatraczek, choć i tak pewnie nie dawał wiele chłodu, praktycznie przestał się obracać, dmuchanie powietrzem nic nie dało.. Trzeba będzie kupić jaikś używany radiator z większym wiatrakiem, zobaczymy czy wzrośnie wydajność w grach, ale jestem dobrej myśli, bo przy dmuchaniu dużym wentylatorem na radiator karty dało się grać w miarę płynnie w HOMM5 na Very High w rodzielczości 800x600, owszem, radiator nadal był gorący, choć nie tak jak bez wentylatora obok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować