Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2013 o 19:45, Zgreed66 napisał:

> A własnie mam płytę główną gigabyte 970A-Ds3 i zasilacz 650W
Jak 4890 śmigał, to też będzie.


I nie ważne czy to wersja 1 Gb czy 2 GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 09:44, Xanas napisał:

I nie ważne czy to wersja 1 Gb czy 2 GB?

Niet, wbrew pozorom 4890 był prądożerną bestią, a nowe karty więcej nie ciągną specjalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 11:01, Zgreed66 napisał:

> I nie ważne czy to wersja 1 Gb czy 2 GB?
Niet, wbrew pozorom 4890 był prądożerną bestią, a nowe karty więcej nie ciągną specjalnie
;)



ok dzięki. Myślisz że ta bestia będzie dobra?
http://www.komputronik.pl/product/177090/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7850_Gigabyte_2GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_OC_FarCry_3_oraz_rabat_na_zakup_Medal_of_Honor_Warfighter_kupony_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 16:10, zerohunter napisał:

A teraz w sumie dalej trzeba kasować stare sterowniki przy instalacji nowych?


Niby nie, ale mimo wszystko dobrze jest wyczyścić syf jaki został po poprzednich, długo to nie trwa a zdecydowanie nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ile można kupić jakąś dobrą kartę obsługująca DX11, żeby starczyła na parę lat? Obecnie mam HD 4850 kupioną w 2008 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 19:42, Ecko09 napisał:

Za ile można kupić jakąś dobrą kartę obsługująca DX11, żeby starczyła na parę lat? Obecnie
mam HD 4850 kupioną w 2008 roku.


Za niewiele ponad 600 zł jest mocny już Radeon HD7850 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 20:00, pawbuk napisał:

> Za ile można kupić jakąś dobrą kartę obsługująca DX11, żeby starczyła na parę lat?
Obecnie
> mam HD 4850 kupioną w 2008 roku.

Za niewiele ponad 600 zł jest mocny już Radeon HD7850 :)


A GeForcy jak się mają? Tam jest ten cały PhysX i chciałbym z tym pograć, chociaż nie wiem czy do tego procek też dobry nie jest potrzebny(a przynajmniej lepszy niż mój) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 20:49, Ecko09 napisał:

A GeForcy jak się mają? Tam jest ten cały PhysX i chciałbym z tym pograć, chociaż nie
wiem czy do tego procek też dobry nie jest potrzebny(a przynajmniej lepszy niż mój) ?

Do GeForce''a przydałyby się 4 rdzenie :) Zresztą, ten procek, którego masz obecnie nie nada się też do tego Radeona. Jedyne, co możesz do niego dołożyć to Radeon HD7770, a i jego pewnie będzie procesor strasznie ograniczał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 13:25, Markush napisał:

/.../ Jeszcze
tlyko wyślę im ostatniego maila z podziękowaniem za jakże szybką odpowiedź od ludzi,
którzy nie zdaliby podstawowej matury z polskiego, bo nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

Rób jak chcesz, ale... ale moja żona zamówiła okulary, lekarz zbadał, sklep okulary zrobił, tyle, że nie nadawały się do komputera, a jedynie do czytania książki. Żona złożyła reklamację, która została odrzucona i tak dalej, ble, ble ble. Wtedy zadzwoniła do placówki Zeiss''a (bo szkła miały być zeiss''owskie) i okazało się, że firma Zeiss nigdy swoich szkieł temu sklepowi nie wysyłała. Jak żona tylko telefonicznie powiedziałą o tym w sklepie - już całkowita zmiana - zrobią jej za darmo nowe okulary z nowymi szkłami, tym razem oryginalnymi zeiss''owskimi.
W Twoim przypadku upierałbym się , ze towar jest niezgodny z umową i tyle, nie uwzględniają tego, to wysyłasz do Rzecznika Praw Konsumenta, albo piszesz pismo przedprocesowe. I nie denerwuj się, traktuj to w kategori przedstawienia, za które już zapłaciłeś i niech ONI się teraz martwią. Ważne, żeby ich postraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze na pulpicie temperatura karty graficznej wynosi ok. 35-37 stopni a po chwili w necie ( firefox ) skacze do ok. 42 stopni celciusza?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 02:53, lis_23 napisał:

Czy to normalne, ze na pulpicie temperatura karty graficznej wynosi ok. 35-37 stopni
a po chwili w necie ( firefox ) skacze do ok. 42 stopni celciusza?.

To są normalne temperatury karty w spoczynku, więc nie widzę potrzeby zawracania sobie nimi głowy. A to że skacze po uruchomieniu przeglądarki...cóż, obrazy i filmy są także wyświetlane przy pomocy karty nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 09:23, Darkstar181 napisał:

> Czy to normalne, ze na pulpicie temperatura karty graficznej wynosi ok. 35-37 stopni

> a po chwili w necie ( firefox ) skacze do ok. 42 stopni celciusza?.
To są normalne temperatury karty w spoczynku, więc nie widzę potrzeby zawracania sobie
nimi głowy. A to że skacze po uruchomieniu przeglądarki...cóż, obrazy i filmy są także
wyświetlane przy pomocy karty nie ?


Mimo wszystko mnie to męczy:
na pulpicie przy włączonym lecz zminimalizowanym Firefoxie mam 35 - 38 stopni - wystarczy, ze poprzeglądam trochę neta, forum grm.pl, Filmweb, itp. od razu skacze mi do 42 stopni, a nawet więcej - 47-48 stopni
moim zdaniem, to trochę za dużo i wcześniej tak wysokich temperatur nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 01:09, lis_23 napisał:

> > Czy to normalne, ze na pulpicie temperatura karty graficznej wynosi ok. 35-37
stopni
>
> > a po chwili w necie ( firefox ) skacze do ok. 42 stopni celciusza?.
> To są normalne temperatury karty w spoczynku, więc nie widzę potrzeby zawracania
sobie
> nimi głowy. A to że skacze po uruchomieniu przeglądarki...cóż, obrazy i filmy są
także
> wyświetlane przy pomocy karty nie ?

Mimo wszystko mnie to męczy:

To sprzedaj kartę i kup sobie zamrażarkę. Pierwszy raz widzę by ktoś narzekał na normalne temperatury karty.
Zawsze możesz też zmienić pastę na chłodzeniu i przeczyść wiatraki. Może trzy stopniej mniej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 01:09, lis_23 napisał:

Mimo wszystko mnie to męczy:
na pulpicie przy włączonym lecz zminimalizowanym Firefoxie mam 35 - 38 stopni - wystarczy,
ze poprzeglądam trochę neta, forum grm.pl, Filmweb, itp. od razu skacze mi do 42 stopni,
a nawet więcej - 47-48 stopni
moim zdaniem, to trochę za dużo i wcześniej tak wysokich temperatur nie było.


A jakiej firmy masz tą kartę? Sprawdzałeś bezpieczne temperatury dla tej kart? Może masz np problemy z odpowiednią wentylacją obudowy? Napisz coś więcej, bo inaczej nie damy rady Ci pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2013 o 01:43, pawbuk napisał:


A jakiej firmy masz tą kartę? Sprawdzałeś bezpieczne temperatury dla tej kart? Może masz
np problemy z odpowiednią wentylacją obudowy? Napisz coś więcej, bo inaczej nie damy
rady Ci pomóc :)


Gainward - producent karty graficznej
nie wiem, gdzie szukać tych bezpiecznych temperatur
obudowę mam słabą, tylko jeden wentylator z tyłu, ale mam miejsce na wentylator z przodu ( który się nie zmieści ) oraz otwór po wentylatorze z boku obudowy, właśnie obok karty graficznej, niestety, po wymianie części wentylator już się nie mieścił, obudowa jest zbyt mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 01:56, lis_23 napisał:

Gainward - producent karty graficznej
nie wiem, gdzie szukać tych bezpiecznych temperatur
obudowę mam słabą, tylko jeden wentylator z tyłu, ale mam miejsce na wentylator z przodu
( który się nie zmieści ) oraz otwór po wentylatorze z boku obudowy, właśnie obok karty
graficznej, niestety, po wymianie części wentylator już się nie mieścił, obudowa jest
zbyt mała.


Może to obudowa jest u Ciebie problemem? Co to w ogóle za obudowa? Z boku nie polecam montować żadnych wentylatorów. Fajnie by było, gdyby więcej było wentylatorów wlotowych (z przodu) niż wylotowych (z tyłu). Warto by też uporządkować kable, żeby nie blokowały przepływu powietrza wewnątrz (chociaż nie wiem czy jest w ogóle jakiś przepływ powietrza z jednym wentylatorem).
Ja bym się bardziej zainteresował obudową niż samą kartą graficzną. Ale jeśli Cię te temperatury denerwują, to może pokombinuj z ustawieniami wentylatorów na karcie - spróbuj przestawić je tak, żeby pracowały szybciej przy niższych temperaturach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2013 o 02:23, pawbuk napisał:


Może to obudowa jest u Ciebie problemem? Co to w ogóle za obudowa? Z boku nie polecam
montować żadnych wentylatorów. Fajnie by było, gdyby więcej było wentylatorów wlotowych
(z przodu) niż wylotowych (z tyłu). Warto by też uporządkować kable, żeby nie blokowały
przepływu powietrza wewnątrz (chociaż nie wiem czy jest w ogóle jakiś przepływ powietrza
z jednym wentylatorem).
Ja bym się bardziej zainteresował obudową niż samą kartą graficzną. Ale jeśli Cię te
temperatury denerwują, to może pokombinuj z ustawieniami wentylatorów na karcie - spróbuj
przestawić je tak, żeby pracowały szybciej przy niższych temperaturach :)


Myślę, ze po prostu grafika mogła się już trochę zapchać, ostatni raz była czyszczona na początku lipca 2012 a obecnie nie mam kasy na wezwanie informatyka
mam taka budę:
http://www.agito.pl/obudowa-nzxt-apollo-czarna-91-331279.html
nie jest najlepsza ale jest mimo wszystko nieźle wentylowana a i kable się w niej nie poniewierają ( wszystkie są spięte 0
chciałbym sobie zakupić coś takiego:
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=731&rectr_str_numer=1
ale mam za mało miejsca, nawet obecna buda mi się nie mieści pod biurkiem - zbyt wąska półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować