Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2013 o 03:07, lis_23 napisał:

Myślę, ze po prostu grafika mogła się już trochę zapchać, ostatni raz była czyszczona
na początku lipca 2012 a obecnie nie mam kasy na wezwanie informatyka


Tak Ci się kurz zbiera z jednym wentylatorem wywiewowym? Coś mi się nie chce w to wierzyć. Zawsze możesz otworzyć obudowę i zobaczyć czy wentylator jest strasznie zakurzony :) jak coś to go zwyczajnie przedmuchaj - jeśli się boisz, żeby niczego nie uszkodzić to przytrzymaj wentylator jak będziesz dmuchał :)

Dnia 02.03.2013 o 03:07, lis_23 napisał:

mam taka budę:
http://www.agito.pl/obudowa-nzxt-apollo-czarna-91-331279.html
nie jest najlepsza ale jest mimo wszystko nieźle wentylowana a i kable się w niej nie
poniewierają ( wszystkie są spięte 0


Nieźle wentylowana z jednym wentylatorem? Powinien być przynajmniej jeden wwiewowy, a najlepiej dwa, żeby wytworzyć w środku nadciśnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2013 o 12:01, pawbuk napisał:


Tak Ci się kurz zbiera z jednym wentylatorem wywiewowym? Coś mi się nie chce w to wierzyć.
Zawsze możesz otworzyć obudowę i zobaczyć czy wentylator jest strasznie zakurzony :)
jak coś to go zwyczajnie przedmuchaj - jeśli się boisz, żeby niczego nie uszkodzić to
przytrzymaj wentylator jak będziesz dmuchał :)

Ja myślę, że wiele czynników składa się na ową temperaturę:
brak czyszczenia, obudowa, sam Firefox - np. gdy wczoraj wyłączyłem ff przed wyłączeniem kompa to temperatura skoczyła do 44 stopni a na IE nie ma takich skoków temperatury, myślę więc, że ff ma tu coś do powiedzenia.

Dnia 02.03.2013 o 12:01, pawbuk napisał:


Nieźle wentylowana z jednym wentylatorem? Powinien być przynajmniej jeden wwiewowy, a
najlepiej dwa, żeby wytworzyć w środku nadciśnienie :)


Nowe budy mają zwykle jeden wentylator nawiewowy na przodzie
ta z linka byłaby dobra?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 19:05, lis_23 napisał:

brak czyszczenia, obudowa, sam Firefox - np. gdy wczoraj wyłączyłem ff przed wyłączeniem
kompa to temperatura skoczyła do 44 stopni a na IE nie ma takich skoków temperatury,
myślę więc, że ff ma tu coś do powiedzenia.

Zaprzęga kartę do renderowania stron ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 01:09, lis_23 napisał:

Mimo wszystko mnie to męczy:
na pulpicie przy włączonym lecz zminimalizowanym Firefoxie mam 35 - 38 stopni - wystarczy,
ze poprzeglądam trochę neta, forum grm.pl, Filmweb, itp. od razu skacze mi do 42 stopni,
a nawet więcej - 47-48 stopni
moim zdaniem, to trochę za dużo i wcześniej tak wysokich temperatur nie było.


powiem tak większość kart graficznych spokojnie jest w stanie wytrzymać 70 czy 80 st Celsjusza więc nie masz się czym martwić. Jak cię to pocieszy to u mnie karta graficzna w spoczynku ma 80 st i to jest jej normalna temperatura.
Skoki temperatury przy przeglądaniu stron są normalne flash czy nawet przeglądanie statycznych obrazów zawsze obciąża kartę graficzną i nie jest to nic dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalna temperatura (chyba ze to VRM, ale to wciaz duzo), wyczysc chlodzenie, zmien paste, poprawnie zaloz chlodzenie. Cos jest nie tak, albo karta jest w bardzo ciasnym/goracym miejscu jesli w spoczynku temperatura ma wiecej niz 50-pare stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 13:04, kuba9876543210 napisał:

To nie jest normalna temperatura (chyba ze to VRM, ale to wciaz duzo), wyczysc chlodzenie,
zmien paste, poprawnie zaloz chlodzenie. Cos jest nie tak, albo karta jest w bardzo ciasnym/goracym
miejscu jesli w spoczynku temperatura ma wiecej niz 50-pare stopni...


To jest normalna dla referenta 4850, tak miał zawsze ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2013 o 13:11, Nufiko napisał:


To jest normalna dla referenta 4850, tak miał zawsze ten model.


Heh, mój Radeon 4870 potrafił w stresie wyciągnąć 109 stopni - FEAR 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to mają się pojawić w drugim kwartale, bo informacje o nich są już dość konkretne - znamy dokładną specyfikację oraz przypuszczalną wydajność :)
Pod koniec roku mają się pojawić karty AMD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

jakiś czas temu byłem posiadaczem hd 4850 1 gb ddr5 od vtx i karta poszła na gwarancje po 4 miesiącach i ogólnie lada moment zwrócą mi pieniądze.
Szukając na różnych forach itp natknąłem się na 3 karty graficzne, które by mi pasowały zamiast kolejnego hd 4850

1. HD 6770 oczywiście wersja 1 gb na ddr 5

2.HD 7750 1 gb ddr 5

3. Hd 6670 1gb ddr5

karty są w porównaniu do hd 4850 energooszczędne o ile mogę tak powiedzieć czyli już mają po jednym + ,

Argumenty za hd 7750 - zapewne wydajniejsza od 6670, jednak nie wiem czy przy moim sprzęcie jest znaczenie i czy to będzie w ogóle zauważalne. Lepsze taktowania rdzenia i pamięci o ile ma to znaczenie.


Argumenty za 6670 - tańsza, może wydajność jest gorsza od samej 7750 ale jest porównywalna z 4850 ( mi tam pasowało) albo i ciut,ciut słabsza, taktowania ma mniejsze niż 7750 ale nie odstaje w liczbach.

Argumenty za 6770 - Znalazłem za 310 zł czyli niewiele bym musiał dodać pieniążków i jest porównywalna z 5770, wiem tylko to że jest lepsza od hd 4850

Nie ukrywam, że najbardziej jestem za 6670 ze wzgledu na cene a nie mogę wydać powyżej 350 zł

Co o tym sądzicie i którą mi bardziej doradzacie i dlaczego ?

Sprzęt:
E5400 2.7 x2
2GB RAM
Fortron 450w
Win7 x64
płyta główna : asus p5kplm-im roem/si


P.S. Czy hd 6770 można w sklepie gram.pl znaleźć ? Bo nie umiem wyszukać teraz nic w tym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 18:41, pablo_pablo napisał:

karty są w porównaniu do hd 4850 energooszczędne o ile mogę tak powiedzieć czyli już
mają po jednym + ,

Lepiej poszukaj GTX 460 (najlepiej w wersji OC). Same plusy, choć tak jak i karty, które wymieniasz, o wysokich detalach w najnowszych grach nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w panelu sterowania Invidii jest opcja odpowiedzialna za zmianę / zwiększenie, zmniejszenie / obrotów wentylatorów na karcie graficznej? 9 w ATI była )
standardowo jest ustawione zapewne na 20%
obroty wentylatora zwiększa MSI Afterburner, ale tylko wtedy gdy jest załączona a ja chciałbym zwiększyć na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze sprawdzam za pomocą tego MSI Afterburner - podczas przeglądania neta, nawet gdy zużycie CPU wynosi 0% to temperatura grafiki skacze z 35 do 42 lub więcej stopni .... by nagle spaść do 34 stopni - i tak w kółko - ogólnie, net zużywa niewiele % GPU a temperatura i tak skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 00:30, lis_23 napisał:

Tak sobie jeszcze sprawdzam za pomocą tego MSI Afterburner - podczas przeglądania neta,
nawet gdy zużycie CPU wynosi 0% to temperatura grafiki skacze z 35 do 42 lub więcej stopni
.... by nagle spaść do 34 stopni - i tak w kółko - ogólnie, net zużywa niewiele % GPU
a temperatura i tak skacze.


Wystarczy że taktowanie zegarów ulega zwiększeniu to już grafa zrobi się cieplejsza o kilka stopni. Sprawdź czy np po włączeniu neta zegary na grafice nie wchodzą na wyższe takty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2013 o 00:33, Nufiko napisał:


Wystarczy że taktowanie zegarów ulega zwiększeniu to już grafa zrobi się cieplejsza o
kilka stopni. Sprawdź czy np po włączeniu neta zegary na grafice nie wchodzą na wyższe
takty.


Znowu nie mogę dodawać fotwk na forum ...
które to?
Core Clock ( MHz ) -
Shader Clovk ( MHz )
Memory Clock ( MHz )
Taktowanie Pamięci MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 00:46, lis_23 napisał:

Znowu nie mogę dodawać fotwk na forum ...
które to?
Core Clock ( MHz ) -
Shader Clovk ( MHz )
Memory Clock ( MHz )
Taktowanie Pamięci MHz


Zazwyczaj wszytskie idą w górę, ale największe znaczenie ma Core clock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2013 o 08:03, Nufiko napisał:


Zazwyczaj wszytskie idą w górę, ale największe znaczenie ma Core clock.


Core Clock w ogóle mi chyba nie idzie w górę, stoi tak na środku m.w
najbardziej skaczą: taktowanie rdzenia, taktowanie shaderów, taktowanie pamięci i użycie pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 13:56, lis_23 napisał:


>
> Zazwyczaj wszytskie idą w górę, ale największe znaczenie ma Core clock.

Core Clock w ogóle mi chyba nie idzie w górę, stoi tak na środku m.w
najbardziej skaczą: taktowanie rdzenia, taktowanie shaderów, taktowanie pamięci i użycie
pamięci.


Core clock to taktowanie rdzenia czyli jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować