Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Cześć.
Przymierzam się do kupna karty graficznej, skłonny byłbym wydać na grafikę gdzieś z 1000-1200zł, raczej nie więcej.
Celem minimum jest Radeon 7870, ale wolałbym GF GTX660Ti lub Radeon 7950. Ideałem byłby GF GTX670, ale póki co to chyba niemożliwe jest znalezienie oferty dla tej karty w granicach cenowych jakie sobie założyłem. Choć jakbym się uparł to bym i kupił tego GTX670, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że bym przepłacił w takim przypadku...
To co mnie interesuje, bo się w takich szczegółach za bardzo nie orientuję:
Na jakich producentów kart zwracać uwagę?
Którzy robią najlepsze chłodzenie?
Przede wszystkim interesuje mnie cicha praca, przy w miarę dobrej wydajności chłodzenia pozwalającej na jako takie podkręcanie (nie jakieś ekstremalne) i przy rozsądnej cenie :P
Czy jest jakaś szansa, że w niedługim czasie (1-2 miesiące) ceny kart spadną? Bo tak patrzę to stwierdzam, że ceny za bardzo od wakacji się nie zmieniły, a najdalej za 2 miesiące zamierzam kupić kartę graficzną...
Sprzęt pod jaki chcę kupić kartę jest chyba wystarczająco mocny: i5-3570K, 8GB DDR3, 600W zasilacz OCZ. Celem oczywiście jest granie FullHD w jak najwyższych detalach w nowe gry :] Mam duuuuże zaległości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mają wyjść nowe karty Nvidii, które najprawdopodobniej będą trochę wydajniejsze od obecnej generacji :) Napisz tu za jakieś 2 miesiącę, a pewnie będzie więcej wiadomo ;) W tej chwili dobre chłodzenia robią Asus i Gigabyte, ale można też polecić karty MSI. Jeśli chodzi o resztę producentów, to różnie wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte robi niezłe chłodzenie.
Obecnie nic lepszego od 7950 nie kupisz. Polecam wyżej wymienioną firmę albo XFX Black Edition(obecnie najlepiej podobite zegary).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 20:45, pawbuk napisał:

Niedługo mają wyjść nowe karty Nvidii

Nie wyjdą. Premiera jest przesunięta na ostatni kwartał tego roku. To samo tyczy się Radeonów.

To, co wyjdzie bądź wychodzi teraz (vide laptopowe 710m i 730m) to kotlety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 21:21, Henrar napisał:

Nie wyjdą. Premiera jest przesunięta na ostatni kwartał tego roku. To samo tyczy się
Radeonów.


Skąd te informacje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 22:02, pawbuk napisał:

Skąd te informacje? ;)

http://videocardz.com/39202/nvidia-geforce-700-and-amd-radeon-hd-8000-series-postponed-to-q4-2013

W chwili obecnej ani nVidia ani AMD nie podała daty premiery swoich kart, co raczej wskazuje na to, że te karty rzeczywiście są opóźnione. TSMC pewnie znowu zawalił sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 08:58, Henrar napisał:

http://videocardz.com/39202/nvidia-geforce-700-and-amd-radeon-hd-8000-series-postponed-to-q4-2013

W chwili obecnej ani nVidia ani AMD nie podała daty premiery swoich kart, co raczej wskazuje
na to, że te karty rzeczywiście są opóźnione. TSMC pewnie znowu zawalił sprawę.


Ciekawe :) Z drugiej strony widziałem doniesienia z chyba 8 lutego, w której była pełna specyfikacja serii GTX700 i przybliżone daty premier układów :D

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-780-ti-780-770-760-750-karta-graficzna-nieoficjalna-specyfikacja-data-premiery.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym wymienić moją karte graficzna na cos nowszego, poniewaz stara juz nie nadaje sie do użytku. Poniżej przedstawie moj obecny sprzet:
Proces: Intel Core 2 Duo Processor E7500
Obecna karta: NVIDIA GeForce GTX 260
Płyta:ASUSTeK Computer INC. P5Q SE
RAM: 4GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może jestem panikarzem ale naprawdę nadal martwi mnie to, że moja karta graficzna tak się grzeje ...
na pulpicie to średnio 35-38 stopni ale wystarczy chwila spędzona w necie, najczęściej otworzenie kilku stron i już temperatura wzrasta do 40 - 48 stopni ...
rozumiem, że internet używa GPU / widać to nawet w MSI Afterburner / ale skoki nawet 0 10 stopni w krótkim czasie?
co ciekawe, aż tak duże wahania temperatury to zjawisko ostatnich 2-2,5 tygodni, wcześniej tak nie było i to mnie martwi najbardziej ... a może po prostu nie sprawdzałem tak ciągle temperatury?

na razie stosuje asekurację w postaci uchylania okna / robi się zimniej ? i załączania MSI Afterburner / wzrastają obroty wentylatorów na grafice do 42% i też robi się chłodniej /, przy obu tych rozwiązaniach na raz mam nawet 34 stopnie ale też potrafi skoczyć do 40 stopni - czy można jakoś przyspieszyć wentylatory na grafice na stałe? / w przypadku Radeonów dało się to zrobić poprzez panel sterowania Catalityst /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że PC jest u mnie włączony przez ok. 12 godzin na dobę i przez pierwsze godziny ów problem z temperaturą nie występuje, lub jest marginalny, narasta on wraz z upływem czasu, najbardziej w wieczornej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz od kilku tygodni z ta temperatura, normalne ze jest troche cieplejsza np. od gpu acceleration, ale daleko im do nazywania tego ''problemem'' istotne jest jakie masz temperatury (GPU, VRAM, VRM) podczas maksymalnego obciazenia (FurMark).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 01:33, kuba9876543210 napisał:

Marudzisz od kilku tygodni z ta temperatura, normalne ze jest troche cieplejsza np. od
gpu acceleration, ale daleko im do nazywania tego ''problemem'' istotne jest jakie masz
temperatury (GPU, VRAM, VRM) podczas maksymalnego obciazenia (FurMark).


Czyli nie powinienem się martwić skokami temperatury z 36 do 48 stopni?

Wiesz, ja " marudzę " bo po prostu mam już trochę dosyć problemów / dwa dyski twarde i pięć myszek w ciągu ostatnich prawie trzech lat / i teraz po prostu wolę dmuchać na zimne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 01:45, kuba9876543210 napisał:

Ja bym sie nie martwil.

Jakie masz temperatury w stresie? (to jest wazne wlasnie)


W stresie / gry, nowy " Tomb Raider ", " Crysis 2,3 " / to ok. 70 stopni - 64-62 gdy zamykam grę i wychodzę na pulpit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 02:38, lis_23 napisał:

> Ja bym sie nie martwil.
>
> Jakie masz temperatury w stresie? (to jest wazne wlasnie)

W stresie / gry, nowy " Tomb Raider ", " Crysis 2,3 " / to ok. 70 stopni - 64-62 gdy
zamykam grę i wychodzę na pulpit.


Jak mierzyles? Logowales temp za pomoca GPU-Z i sprawdzales loga po wyjsciu z gry czy zakladasz, ze w czasie gry bylo 70, bo po wyjsciu z gry bylo 64?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2013 o 03:03, kuba9876543210 napisał:


Jak mierzyles? Logowales temp za pomoca GPU-Z i sprawdzales loga po wyjsciu z gry czy
zakladasz, ze w czasie gry bylo 70, bo po wyjsciu z gry bylo 64?

Raczej to drugie ;)
zawsze po wyjściu z gry jest ok. 60 - 64 stopnie
nie wiem, jak to sprawdzić w czasie gry, ewentualnie odpalić grę w okienku - na pulpicie mam gadgety, które mierzą temperaturę GPU i % zużycia procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 03:17, kuba9876543210 napisał:

No to zle, zrob jak napisalem, sciagnij GPU-Z, zaznacz log to file, pograj z godzine
w wymagajaca gre, wylacz gre i otworz plik z logiem temperatur.

TechPowerUp GPU-Z?
mam to ;)
sprawdzę jak znajdę chwilkę czasu
P.S: a gdzie ten plik będzie się znajdował?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten mój Gainward GeForce GTX 570 to model niereferencyjny - pierwszy z góry:

http://pclab.pl/news44133.html

ma dwa wentylatory więc chyba nie powinien się aż tak grzać ... chwila w necie i z 36-38 stopni robi się 40- 48 stopni a użycie GPU waha się w granicach 60%
to może być też wina mojej budy, która jest dosyć słaba:

http://www.agito.pl/...-91-331279.html

dziwne jest to, że problem z temperaturą zaczął się jakieś trzy tygodnie temu, wcześniej grafika aż tak się nie grzała ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z - ponad 40 minut gry w " Crysis 3 " 1920x1080, wszystko na wysokie lub b. wysokie - maksymalna temperatura GPU - 67 stopni c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować