Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2013 o 09:40, Qbasmok napisał:

Szukam Panowie jakiejś grafiki na wymianę za gtx260. Reszta zestawu i7 920 2,79, 3gb
ram. Cenowo myślałem do 800zł, chyba że będzie coś do czego warto dołożyć kosztem znacznie
lepszej wydajności. Przy wymianie również zmieniłbym cooler coby móc mocniej procek podkręcić
do 3,0. Tak żeby w nowe tytuły móc grać na wysokich. Przy okazji, za ile mogę opchnąć
na alledrogo tą gtx260? Z góry dzięki.
PS. I oczywiście dorzuciłbym kostkę ramu jeszo.
edit; dodam że ta 260 jest od evgi.

Za 500-600 zł dostaniesz GTX 660 OC (Allegro, lub tu: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-517458/), nic więcej do szczęścia nie potrzeba.
GTX 260 możesz opchnąć (przy odrobinie szczęścia) za 150 zł góra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem dziś testy nowych Radeonów i ciężko mi trochę uwierzyć, że Radeon R9 280X w metro 2033 w rozdzielczości 1920x1080 w bardzo wysokich detalach wyciąga więcej klatek niż GTX 770 - 52 do 43
Radeon to koszt ok. 1200 zł a GTX ponad 1800 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 13:37, Aurelinus napisał:

Za 500-600 zł dostaniesz GTX 660 OC (Allegro, lub tu: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-517458/),
nic więcej do szczęścia nie potrzeba.
GTX 260 możesz opchnąć (przy odrobinie szczęścia) za 150 zł góra.



I taki gtx 660 starczy do nowych tytułów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Padła mi w sobotę karta graficzna Zotac GTS 250 (druga na przestrzeni 2 lat). Jako że będę kupował nowego kompa gdzieś na początku następnego roku to nie szalałem za bardzo z zamiennikiem i kupiłem tymczasowo model Gigabyte GT 630 2GB RAM. Ta nowa karta jest nieco wolniejsza, ale może mi ktoś napisać, jak wypada w grach? Nie chodzi mi o graficzne blockbustery a o przeciętne tytuły typu BioShock Infinite na medium w 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 14:41, Qbasmok napisał:

I taki gtx 660 starczy do nowych tytułów?

Wg mnie - tak. Weź również pod uwagę moc swojego procesora, co z tego, że włożysz coś mocniejszego, gdy procesor nie będzie za tym nadążał i w efekcie z GTX 770 i tak będziesz miał 660.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 13:51, lis_23 napisał:

/.../> Radeon to koszt ok. 1200 zł a GTX ponad 1800 zł ...

GF GTX 770 to 1600 zł lub mniej, a prawdopodobnie w ciągu najbliższego miesiąca cena GTX 770 jeszcze spadnie. Zawsze są takie gry, w których Radeon bije odpowiednika GF i odwrotnie, GF bije Radeona, pomimo tego, że są z tej samej półki i w podobnej, albo i różnej cenie.
Zobacz tutaj:
http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych
Potem kliknij na GeForce GTX 770 i tam kliknij na "Idź do sklepu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się zdecydował na zakup GTX 780 3GB pamięci graficznej to czy mój niepodkręcony I5 - 2500K nie byłby już za słaby? ( czy ograniczałby tę kartę? ) i czy zasilacz 750 wat nie byłby za słaby? ( ponoć GTX 780 sam potrzebuje 600 w ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 19:20, lis_23 napisał:

Gdybym się zdecydował na zakup GTX 780 3GB pamięci graficznej to czy mój niepodkręcony
I5 - 2500K nie byłby już za słaby? ( czy ograniczałby tę kartę? ) i czy zasilacz 750
wat nie byłby za słaby? ( ponoć GTX 780 sam potrzebuje 600 w ).

To zależy od gry, czy procesor ogranicza kartę, czy też karta ogranicza procesor. W jednej grze procesor musi dużo liczyć i wtedy karta graficzna jest niewykorzystana - w innej jest odwrotnie. i5 2500K jest jeszcze na tyle dobrym procesorem, że nie warto go zmieniać na lepszy - no, chyba że wygrasz w Lotto. A GTX 780 to po co Ci taka karta? Do monitora w rozdzielczości 1920x1200 w zupełności wystarczy Ci GTX 770, który maksymalnie potrzebuje 230W. Nie przesadzaj z wymaganiami - wydajność GTX 780 jest raptem o 12% wyższa, za te 12 % płacisz 60% więcej. I to w sytuacji, kiedy w ciągu miesiąca ceny obu kart mogą spaść o jakieś 10-15%, a może i więcej, a dowiemy się o tym za parę dni, jak wyjdą Radeony 290. GTX 770 od MSI możesz już w skrajnym przypadku dostać za 1373 zł + transport.
Ale to tylko moje zdanie. W koncu Ty wydajesz swoje pieniądze.
P.S.
Maksymalny pobór mocy przez GTX 780 to 250W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A GTX 780 to po co Ci taka karta? Do monitora

Dnia 23.10.2013 o 20:07, KrzysztofMarek napisał:

w rozdzielczości 1920x1200 w zupełności wystarczy Ci GTX 770, który maksymalnie potrzebuje
230W. Nie przesadzaj z wymaganiami - wydajność GTX 780 jest raptem o 12% wyższa, za
te 12 % płacisz 60% więcej. I to w sytuacji, kiedy w ciągu miesiąca ceny obu kart mogą
spaść o jakieś 10-15%, a może i więcej, a dowiemy się o tym za parę dni, jak wyjdą Radeony
290. GTX 770 od MSI możesz już w skrajnym przypadku dostać za 1373 zł + transport.
Ale to tylko moje zdanie. W koncu Ty wydajesz swoje pieniądze.
P.S.
Maksymalny pobór mocy przez GTX 780 to 250W


Ale ja nie chcę kupić karty dzisiaj tylko pod koniec listopada lub w połowie grudnia ;)
wtedy też zakupię wszystkie inne części, wszystko zależy od tego, czy zasilacz będzie już po sprawdzeniu i czyszczeniu zmęczony, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > Ale ja nie chcę kupić karty dzisiaj tylko pod koniec listopada lub w połowie grudnia

Dnia 23.10.2013 o 20:23, lis_23 napisał:

;) /.../

W połowie grudnia to ceny wzrosną. Tak się dzieje co roku, bo wtedy kupuje się prezenty pod choinkę ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2013 o 20:26, KrzysztofMarek napisał:

W połowie grudnia to ceny wzrosną. Tak się dzieje co roku, bo wtedy kupuje się prezenty
pod choinkę ;-P


Teraz może być trochę inaczej gdy wyjdzie GTX 780 TI - może wtedy zwykłe GTX 770 i 780 trochę potanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A GTX 780 to po co Ci taka karta? Do monitora

Dnia 23.10.2013 o 20:07, KrzysztofMarek napisał:

w rozdzielczości 1920x1200 w zupełności wystarczy Ci GTX 770, który maksymalnie potrzebuje
230W. Nie przesadzaj z wymaganiami - wydajność GTX 780 jest raptem o 12% wyższa, za
te 12 % płacisz 60% więcej.


Wiesz, cały czas czas z tyłu głowy siedzi mi ten " Wiedźmin 3 " i wolałbym mieć nawet za mocną katę, niż za słabą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 21:50, lis_23 napisał:

/.../ > Wiesz, cały czas czas z tyłu głowy siedzi mi ten " Wiedźmin 3 " i wolałbym mieć nawet
za mocną katę, niż za słabą ;)

Twórcom Wiedźmina zależy na tym, żeby grę kupiło możliwie najwięcej osób. Wymagania nie mogą być przesadne i jestem pewien, że GTX 770 da radę. Chyba, ze planujesz kupno monitora w rozdzielczości 2560x1600, chociaż obsługuje taką rozdzielczość to może nie wystarczyć. Zresztą masz co najmniej pół roku do zastanowienia się jaką kartę będziesz potrzebował do Wiedźmina 3. Co najmniej pół roku, więcej, mozesz kupić Wiedźmina 3 i dopiero wtedy zastanawiać się nad kartą. Bo płacić 60% więcej za 12% wydajności więcej, to kiepski interes. Ale w końcu w czym problem? Chcesz to kupuj, moje zdanie znasz: nie warto niczego powyżej GTX 770 w okresie najbliższych miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpisał na temat wydajności karty GT 630 więc zrobiłem benchmark w najnowszym BioShocku. Okazało się, że ta karta od GTS 250 jest wolniejsza o około 30 procent. Da się więc grać ale już mniej komfortowo.

Co do karty dla gracza to uważam, że obecnie propozycja rodzaju GTX 660Ti czy 760 spokojnie i na luzie, wespół z nowym Core i5, da sobie radę z każdą grą na rynku i na stówę pociągnie wszystkie next geny w Full HD na wysokich detalach. W razie czego można w przyszłości dołożyć jeszcze lepszą kartę, bowiem najnowszy Core i5 poradzi sobie nawet z grafikami za 1500zł. Tak więc sensowne optimum i zarazem maksimum to wymienione przeze mnie karty. Nie ma bata, by jakaś gra zeszła poniżej 40 klatek na sekundę. Do tego 8 GB RAM i jedzieeemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może stronkę (jeżeli takowa istnieje :) z porównaniem wydajności tych samych kart graficznych w wersji na PC i laptopowej? Chodzi mi konkretnie o model GF 780. Wieki temu ktoś mi powiedział, że za taką umowną wartość przyjmuje się 30% wydajności więcej na rzecz wersji PC, ale nie wiem ile w tym prawdy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 21:50, lis_23 napisał:

/.../ > Wiesz, cały czas czas z tyłu głowy siedzi mi ten " Wiedźmin 3 " i wolałbym mieć nawet
za mocną katę, niż za słabą ;)

No i masz pierwsze testy nowości:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-290x-test.html

W tej sytuacji zakup GF GTX 780 mija się z celem, bo jest za drogi w stosunku do wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2013 o 10:44, KrzysztofMarek napisał:

No i masz pierwsze testy nowości:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-290x-test.html

W tej sytuacji zakup GF GTX 780 mija się z celem, bo jest za drogi w stosunku do wydajności.


Czyli jestem skazany na Radeona?
nie chciałbym kupować karty od AMD, nie za bardzo ufam temu " tworowi " i 8 lat z Radeonami to już trochę za dużo ;), Nvidia wydaje mi się na ten moment pewniejsza ale jeszcze pomyślę ( boję się też sterowników do Radeona, zawsze miałem z nimi jakieś problemy, największe po zakupie Radeona X1900XT, gdzie nie mogłem grać przez cały miesiąc od kupna ze względu na sterowniki właśnie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 14:33, lis_23 napisał:

/.../ > Czyli jestem skazany na Radeona? /.../

Nie, jesteś jedynie "skazany" na dokonanie wyboru. I wcale nie musisz dokonywać tego wyboru dzisiaj, równie dobrze mozesz to zrobić za pół roku, chociaż brak wyboru jest też wyborem. Widzę, że cokolwiek zrobisz, bedziesz tego żałował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2013 o 15:14, KrzysztofMarek napisał:

Nie, jesteś jedynie "skazany" na dokonanie wyboru. I wcale nie musisz dokonywać tego
wyboru dzisiaj, równie dobrze mozesz to zrobić za pół roku, chociaż brak wyboru jest
też wyborem. Widzę, że cokolwiek zrobisz, bedziesz tego żałował...


Żałował raczej nie będę, gdyż mój GTX 770 już trochę niedomaga, więc na pewno go na coś wymienię, tylko na co?
z testów wynika, że nowy Radeon prócz zalet ma też sporo poważnych wad:

- wysoka temperatura pod obciążeniem
- duża prądożerność
- spora głośność nawet w spoczynku

być może autorskie wersje poszczególnych producentów coś poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować