Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2013 o 02:15, Zgreed66 napisał:

Z tego co wyczytałem musi mieć wejście SPDIF

To jeszcze będę musiał wykombinować 2 pinowy kabel.
Wie ktoś, jak będzie musiało wyglądać takie połączenie w przypadku X-Fi Xtreme Gamer, gdzie złącze spdif wygląda tak?
http://obrazki.elektroda.pl/2641171200_1319124374.jpg
Wystarczy, że podepnę pod spdif out i uziemienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 02:26, krl_krl napisał:

Wystarczy, że podepnę pod spdif out i uziemienie?

aha 7 i 9. Tylko nie wiem czy w samym windowsie zadnych ustawien nie trzeba bedzie zmienic, czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 10:34, Zgreed66 napisał:

aha 7 i 9. Tylko nie wiem czy w samym windowsie zadnych ustawien nie trzeba bedzie zmienic,
czy coś.

Ok, dzięki.
Z Windowsem nie będzie problemu, pewnie będzie to widział jako osobne urządzenie audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić kartę graficzną za ok. 1000zł. Czy w niedalekiej przyszłości będą jakieś wydarzenia mogące mieć wpływ na ceny kart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 14:34, Adroo napisał:

Mam zamiar kupić kartę graficzną za ok. 1000zł. Czy w niedalekiej przyszłości będą jakieś
wydarzenia mogące mieć wpływ na ceny kart?

Tak. Zwykle w grudniu, z okazji Mikołaja i świąt Bożego Narodzenia wzrasta popyt, a zatem i ceny. Niekoniecznie na karty graficzne, ale na komputery jako całość, na pewno. Ale na przełomie stycznia i lutego ceny powinny nieco spaść - będzie wystyp kart autorskich, a popyt nieco spadnie. No i zależy to od tempa inflacja - czy szybciej poleci dolar czy złotówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm znajomi mówią, że Radeony są wydajniejsze, a mi się wydaje, że Geforce jest lepszy do gier. Sam już nie wiem, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie jest lepszy od drugiego, gdyż:
- AMD robi karty za rozsądne pieniądze, które potrafią więcej ciągnąć i software''owo nie stoją tak dobrze(za to jest sporo narzędzi do modyfikacji)
- nVidia ma PhysX/CUDA, lepszą kulturę pracy, lepszy soft, lecz za większe pieniądze.

Kwestia jeszcze w co zamierzasz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 10:53, Ecko09 napisał:

Hm znajomi mówią, że Radeony są wydajniejsze, a mi się wydaje, że Geforce jest lepszy
do gier. Sam już nie wiem, co o tym sądzicie?


Tak jak napisał Niewiernus, Radeony nie są ogólnie lepsze od GeForców, ani GeForcy od Radeonów :)
Wszystko zależy od konkretnego segmentu cenowego.
Mówi się, że Nvidia robi lepsze sterowniki, ale z tym też bywa różnie. W tej chwili Nvidia obniżyła ceny swoich kart, więc nie można też powiedzieć, że bardziej się ceni niż AMD ;)
Powiedzenie, że Radeon jest lepszy od GeForce to zwykłe uproszczenie, w dodatku nieuzasadnione, dość skomplikowanej kwestii :)
Nie ma sensu dołączać do wojny między zwolennikami Nvidii, a zwolennikami AMD - żadna ze stron nie ma w 100% racji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 11:49, pawbuk napisał:

>


@Niewiernus, pawbuk

Szukam karty z 2GB do 600zł. Póki co na oku mam Radki HD 7790 i 7850, nie wiem jakie karty od GeForce są odpowiednikiem tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz wsadzić do swojego procesora w sygnie? Nawet przy podkręconym procesorze dalej będzie wąskim gardłem. Jeśli taki jest obecny scenariusz to rozpatrywałbym wymianę na używany zestaw Pentiumie 1155, sprzedanie obecnego i za resztę pieniędzy karty jako używki. Tutaj trzeba było sprawdzić po zakupie nowego oraz sprzedaży starego układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiernus ma rację, Twój procesor będzie wąskim gardłem przy praktycznie każdej nowej karcie graficznej :D Pytanie czy planujesz w najbliższym czasie również wymianę procesora?
Bo może lepszym pomysłem byłoby poczekanie jeszcze trochę, uzbieranie trochę więcej kasy i kupno od razu całego zestawu CPU + MOBO + RAM + GPU. Wtedy żaden z podzespołów nie byłby wyraźnie mocniejszy od pozostałych.
Zastanów się, bo kupno tak mocnej karty do już dość "antycznego" procesora nie da spodziewanego wzrostu wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc procek nie będzie żadną przeszkodą, to za ok 600 zł można dostać wspomnianego już HD7850 lub trochę bardziej wydajnego, ale i droższego GTX660. Tańszy będzie GTX650 Ti BOOST. Sam musisz zdecydować ile możesz wydać, bo i cenowo i wydajnościowo sytuacja wygląda tak:
HD7790 < GTX650 Ti Boost < HD7850 < GTX660 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 21:04, Sztywny_pl napisał:

Co powiecie o Point of View GTX 660 4GB DDR3?
Podejrzewam, że będzie się dużo gorzej sprawować niż 2GB DDR5?

Dziwne jest w ogóle to, że ja tego znaleźć nie mogę na stronie Point of View, a tylko na esc. Ale tak, taka karta byłaby tragiczna. Do 9600GT miało to sens... ale ta jest znowu z 4x wolniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh wiedziałem o tym, sam się 3 lata temu przekonałem jak kupiłem lapka z Radkiem M HD 5850 z DDR3 właśnie :P
Jestem po prostu zdziwiony że jeszcze ktoś wypuszcza karty (i to takie...) z DDR3.
@Zgreed66
Tak samo, oprócz esc to tylko allegro.

Może się skuszę na jakieś normalne 660, po świętach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje:
Kupiłem w końcu GTXa 260 216SP trochę fabrycznie podkręconego. Kosztowało mnie to 112zł (+20zł przesyłka).
Teraz jeszcze tylko wynaleźć kabel dwupinowy żebym miał dźwięk po hdmi i będzie gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 04:58, krl_krl napisał:

Jeśli kogoś to interesuje:
Kupiłem w końcu GTXa 260 216SP trochę fabrycznie podkręconego. Kosztowało mnie to 112zł
(+20zł przesyłka).
Teraz jeszcze tylko wynaleźć kabel dwupinowy żebym miał dźwięk po hdmi i będzie gitara.

Ja dzisiaj na śniadanie zjadłem kanapkę z serem.
Jeśli to kogoś interesuje...


Ludzie, piszcie tutaj jak macie jakieś problemy z kartami, albo kiedy chcecie się poradzić co kupić. A nie po to by się chwalić nowym zakupem, niezależnie jaka to karta. Później tworzy się niepotrzebny śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować