Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2014 o 20:13, ziptofaf napisał:

/.../

Um, jeśli w ustawieniach graficznych masz wszystko na ''wyłącz'' to byłbym zdziwiony
gdyby to działało.


Wydaje mi się, że jest dobrze - jak najadę na opcję przy której pisze "wyłącz" to pod spodem pisze ''wyłącz żeby poprawić wydajność", czyli powinno być włączone ... (po angielsku jest łatwiej, on lub off) ale jeszcze to sprawdzę.
A screen jest dobry, tylko Physix mam na wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby jest ok, jak przestawię z "wyłącz" na "włącz" to pisze,żeby włączyć daną opcję aby uzyskać dany efekt, więc powinno być ok - chyba, że źle to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 21:25, Niewiernus napisał:

On - włącz
Off - wyłącz
czyli..
włącz.

Czyli mam źle?
jak przestawię z ''wyłącz" na "włącz" to pisze tak, jakby opcja była nieaktywna ... sam już nie wiem
sprawdziłem jeszcze jakiś test wydajności w grze i wychodzi ma max 60 kl/s, średnio 57 a minimum, ponad 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mięliście rację, gra dosyć nieprecyzyjnie tłumaczy działanie opcji, po przełączeniu na "włącz" jest już ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analizuję sobie wymagania Watch_Dogs i mam pytanie.
W minimalnych widnieje karta geforce gtx 460. Jak ma się ona ma do posiadanej przeze mnie GTX 550 Ti OC? Wiem że są to czysto teoretyczne rozważania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 22:05, Marcin08 napisał:

Analizuję sobie wymagania Watch_Dogs i mam pytanie.
W minimalnych widnieje karta geforce gtx 460. Jak ma się ona ma do posiadanej przeze
mnie GTX 550 Ti OC? Wiem że są to czysto teoretyczne rozważania...


GTX 550 Ti jest trochę wolniejszy od GTX 460 768 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 22:53, RhastA napisał:

> Analizuję sobie wymagania Watch_Dogs i mam pytanie.
> W minimalnych widnieje karta geforce gtx 460. Jak ma się ona ma do posiadanej przeze

> mnie GTX 550 Ti OC? Wiem że są to czysto teoretyczne rozważania...

GTX 550 Ti jest trochę wolniejszy od GTX 460 768 MB.


Jasne. A jeszcze spytam czy w moim przypadku zakup Asusa geforce gtx 660 2 gb za 628 zł ma sens? Chodzi o celowanie w nowe produkcje pokroju Titanfall, CoD Ghost, battlefield 4 i wspomniane Watch Dogs.
Czy ta karta ma szanse dać mi ogólnie rzecz biorąc dobra wydajność w najnowsze produkcje w rozdzielczość HD lub zbliżonej?
Jak ma sie wydajność tej karty do geforce 560 Ti.
Czy jest jakaś lepsza opcja niż wspomniana przeze mnie karta w podobnym przedziale cenowym?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiem tak - odwiedź Allegro. A bezproblemowo dostaniesz choćby używanego R9 270X wciąż mającego ponad rok gwarancji a czasem nawet lepiej w tej cenie:
http://allegro.pl/gigabyte-r9-270x-windforce3x-2gb-gwarancja-31msc-i4212855877.html

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych
^ W stosunku do GTX-a 660tki różnica będzie przynajmniej 30% (270X wyprzedza tak GTX660Ti jak i GTX760). Co oznacza że w stosunku do 550tki jest to tak 300% skok. Zwłaszcza widoczne właśnie w Battlefield 4 który ma wsparcie dla AMD Mantle (które drastycznie poprawia wydajność w tej grze na nieco starszych CPU).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. To bede musiał pomyśleć o tym.

A jeżeli upieralbym sie na geforce i raczej nowego (nigdy nie miałem zaufania do używanych sprzętów , moze nie słusznie D juz tak mam) to co byś mógł zarekomendować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 09:33, Marcin08 napisał:

Rozumiem. To bede musiał pomyśleć o tym.

A jeżeli upieralbym sie na geforce i raczej nowego (nigdy nie miałem zaufania do używanych
sprzętów , moze nie słusznie D juz tak mam) to co byś mógł zarekomendować?


Co do używanego sprzętu - brak zaufania jest jak najbardziej na miejscu jeśli mówimy o czymś co było używane X lat. Ale jeśli karta była wykorzystywana, nawet intensywnie, przez 2-3 miesiące i nadal ma w zasadzie pełną gwarancję (minus te kilka miesięcy) i dostajesz fakturę/paragon jako podstawę reklamacji to w zasadzie jest to sprzęt niczym nieróżniący się od takiego z wystawy w sklepie.

W przypadku nowych modeli i tylko Nvidii to wyboru w zasadzie nie masz - tylko ten GTX660. Na 760tkę stanowczo za mało - nowa jest wydatkiem ok. 900 zł (co swoją drogą jest niezłym "dowcipem" ze strony Nvidii - 270X jest i tańszy i identyczny mocą...a R9 280 jest w tej samej cenie i znacznie wydajniejszy). Z kolei 750tka jest wolniejsza.

W sumie zresztą mnie dziwi że biorąc pod uwagę tytuły które wymieniłeś upierasz się na Nvidię:
http://pclab.pl/art55953-3.html - w BF4 użycie Mantle sprawia że na nieco starszym procesorze (czyli choćby takim jak twój) skok wydajności względem produktów Nvidii jest absurdalny. I dotyczy to także słabszych kart a nie tylko high-endu.

http://media.gamersnexus.net/images/media/2014/games/titanfall-bench-results-3.jpg
Titanfall rzeczywiście preferuje GTX-a 760 od R9 270X ale mimo wszystko Radeon jest w tym przypadku tańszy i zresztą radzi sobie i tak nieźle. No i nadal mówimy o średnio ponad 75 fps-ach w max detalach.

Więc niestety - jeśli chcesz grać w FullHD w Titanfalla itp to musisz albo wydać nieco więcej (bo 660tka jest po prostu za słaba) albo zainteresować się używkami. Ale żeby nie było że chwalę tylko Radeony - używane GeForce''y 760 też dostaniesz w rozsądnej cenie, choćby taka (wciąż ma 22 miesiące gwarancji):
http://allegro.pl/gainward-gtx760-2gb-i4204771975.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moze głupie i naiwne. Ale czy przesiadka na Radeona nie wiązałaby sie z koniecznością zmiany pyty głównej? I czy nie spowoduje konieczności reinstslacji systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 13:02, Marcin08 napisał:

Pytanie moze głupie i naiwne. Ale czy przesiadka na Radeona nie wiązałaby sie z koniecznością
zmiany pyty głównej? I czy nie spowoduje konieczności reinstslacji systemu?


Nie, musiałbyś tylko zmienić sterowniki graficzne na te od AMD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 13:02, Marcin08 napisał:

Pytanie moze głupie i naiwne. Ale czy przesiadka na Radeona nie wiązałaby sie z koniecznością
zmiany pyty głównej? I czy nie spowoduje konieczności reinstslacji systemu?


Co do pierwszego pytania - oczywiście że nie. Czasy gdy jakaś płyta główna współpracowała z kartami tylko jednej firmy minęły w 1997 roku.
Co do drugiego - na 99.5% nie. Tylko jeśli system by się z jakichś przyczyn zachowywał niestabilnie po zmianie karty (ale żeby nie było - takie samo ryzyko, jakkolwiek równie nikłe, wystąpi jeśli wymieniłbyś starszego GeForce''a na znacząco nowszego). Zwyczajowo cała zabawa polega na odinstalowaniu sterowników Nvidii poprzez panel dodaj/usuń programy, wyłączenia komputera, wsadzenia nowej karty, zainstalowaniu do niej sterowników i tyle, będzie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 13:35, ziptofaf napisał:

> /.../Zwyczajowo
cała zabawa polega na odinstalowaniu sterowników Nvidii poprzez panel dodaj/usuń programy,
wyłączenia komputera, wsadzenia nowej karty, zainstalowaniu do niej sterowników i tyle,
będzie śmigać.

Więcej, teraz jest spora szansa na to, ze wystarczy wyłączyć komputer, wymienić kartę na nowszą tej samej firmy i też komputer ruszy. A zainstalować nowsze sterowniki, przynajmniej Nvidii, da się bez wyłączania komputera, wszystko robi się niemal automatycznie. Przynajmniej ja tak robię (ale kiedyś to było naprawdę ciężko bez odinstalowania starych, zwłaszcza przy Radeonach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jaka jest różnica w wydajności pomiędzy GTX 780 TI a Titanem?, czy GTX 780 TI rzeczywiście dogania lub bije Titana?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 14:08, lis_23 napisał:

Tak z ciekawości, jaka jest różnica w wydajności pomiędzy GTX 780 TI a Titanem?, czy
GTX 780 TI rzeczywiście dogania lub bije Titana?.


GTX780Ti bije Titana, i owszem. Zresztą i podkręcony R9 290X wyprzedza Titana. Mówimy tutaj zazwyczaj o mniej więcej 5-10% różnicy na korzyść 780Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2014 o 14:12, ziptofaf napisał:


GTX780Ti bije Titana, i owszem. Zresztą i podkręcony R9 290X wyprzedza Titana. Mówimy
tutaj zazwyczaj o mniej więcej 5-10% różnicy na korzyść 780Ti.


Dzięki, a te 6 GB VRAM robi jakąś różnicę na korzyść Titana?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 14:17, lis_23 napisał:

Dzięki, a te 6 GB VRAM robi jakąś różnicę na korzyść Titana?.


Tak jeśli grasz w 3840x2160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 14:19, ziptofaf napisał:

> /.../> Tak jeśli grasz w 3840x2160.

Jak iiyama zrobi taki monitor o przekątnej 30-32" to sobie kupię. Przecież zawsze będę mógł zmniejszyć rozdzielczość do 1920x1080 i mój dzisiejszy komputer poradzi sobie z palcem w... nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować