Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2014 o 12:25, EylembertTigg napisał:

http://pclab.pl/art57916-6.html
w tym teście nie ma nigdzie mowy o wersji GHz tej karty. Zresztą spójrz na zegar GPU
który tu wynosi 863 a nie ponad 1000 jak to w przypadku GHz. Zegar więc sugeruje zwykłe
gtx 780.

A bo ja patrzyłem na to:
http://pclab.pl/art57916-12.html

"Wyniki procesorów – 1920 × 1080 Ultra, GeForce GTX 780 GHz".
Ale fakt, na zwykłej 780tce ta gra działa średnio w stosunku do konkurencyjnego R9 290X i dopiero 780 GHz jest wystarczający by utrzymywać stabilne 50-60 fps. Zwłaszcza w ultra to widać, normalna 780tka ostro odpada od czołówki:
http://pclab.pl/art57916-7.html

Dnia 27.05.2014 o 12:46, lis_23 napisał:

A dlaczego w teście nie ma I7-4930K, jest tylko I7 za ok. 1200 zł.

Pewnie dlatego że i7-4930k kosztuje ponad 2000 zł i wymaga specjalnej podstawki LGA2011 (płyty główne pod nią zaczynają się od 800 zł). Więc choćby wzrost wydajności wynosił nawet 40% (co jest wątpliwe bo na podkręconym i7-4770 karta nie wydaje się już ograniczana a 4.5 GHx x 4 dużo się nie różni od 3.4 x 6) to i tak nie jest to tego warte.

Więc choćby wzrost wydajności wynosił

Dnia 27.05.2014 o 12:50, ziptofaf napisał:

nawet 40% (co jest wątpliwe bo na podkręconym i7-4770 karta nie wydaje się już ograniczana)

Moja karta też? ;)
trochę kicha, tyle dałem za kartę, które nie ciągnie tej gry na ultra (a jak dojdą jeszcze efekty od Invidii to dopiero będzie masakra), a dałoby coś pobawienie się MSI Afterburner?.

Dnia 27.05.2014 o 12:56, lis_23 napisał:

Moja karta też? ;)

Trzeba było brać R9 290X, ehuehuehue. AMD Master Race! ;P

Dnia 27.05.2014 o 12:56, lis_23 napisał:

trochę kicha, tyle dałem za kartę, które nie ciągnie tej gry na ultra (a jak dojdą jeszcze
efekty od Invidii to dopiero będzie masakra), a dałoby coś pobawienie się MSI Afterburner?.

Źle na to patrzysz prawdę mówiąc - "gra mi nie działa na ultra" skoro ten tytuł dopiero co wyszedł. To że on W OGÓLE chodzi w max. detalach na obecnym sprzęcie jest zaskakujące. Metro 2033, Crysis, nawet Wiedźmin 2 - tam dopiero była jazda jak się ustawiało max detale tuż po premierze. Dopiero długo po premierze dało się pograć w te tytuły z zachowaniem płynności po włączeniu wszystkich bajerów chyba że miałeś 2-3 karty graficzne.

Zresztą... Nvidia i AMD już zapowiadają wydanie nowych sterowników które mają poprawić wydajność o 15-25%, do tego sam Ubisoft spartaczył optymalizację (gra potrafi chrupnąć na i7-4770k + GTX 780Ti co jest nienormalne) i będzie musiał wydać jakieś patche. Więc wcale bym się nie zdziwił gdyby w stosunku do testów pclaba wydajność w tym tytule podskoczyła o kilkadziesiąt procent w nadchodzących miesiącach.

Zaś co do Afterburnera - pobawić się w podkręcanie możesz ale na razie ma to sens zerowy - procesor będzie ograniczać kartę w tej grze więc czy podkręcisz czy nie to na jedno wyjdzie.

Podkręć proca do 4,5 Ghz i kartę graficzną - jeśli się nie mylę masz wersję windforce, która to ma świetne chłodzenie. Powinieneś zyskać jakieś 5-7 klatek. Możesz też wyłączyć AA, który strasznie obniża wydajność w tym tytule.

Dnia 27.05.2014 o 14:10, EylembertTigg napisał:

Podkręć proca do 4,5 Ghz i kartę graficzną - jeśli się nie mylę masz wersję windforce,
która to ma świetne chłodzenie. Powinieneś zyskać jakieś 5-7 klatek. Możesz też wyłączyć
AA, który strasznie obniża wydajność w tym tytule.

Niestety, nie potrafię podkręcić procka i nie znam nikogo, kto by potrafił...
gdy w grudniu wymieniałem obudowę, chłodzenie, zasilacz i grafikę, informatyk podkręcił mi mój procek do 4,5 ale zrobił to źle; tzn. użył jednego z gotowych profil płyty głównej, który podkręca procesor (taktowanie?) ale nie zmienia napięcia, przez trzy tygodnie było ok a później zaczęły się bluescreeny i trzeba było przywrócić fabryczne taktowanie procka.

Dnia 27.05.2014 o 13:06, ziptofaf napisał:

Trzeba było brać R9 290X, ehuehuehue. AMD Master Race! ;P

Mam złe wspomnienia po trzech latach z ATI Radeon 4870 ;)

Źle na to patrzysz prawdę mówiąc - "gra mi nie działa na ultra" skoro ten tytuł dopiero
co wyszedł. To że on W OGÓLE chodzi w max. detalach na obecnym sprzęcie jest zaskakujące.

>
Da się grać, najgorzej jest podczas jazdy samochodem, gdzie gra potrafi na prawdę się przyciąć, co mógłbym zmniejszyć, żeby ta płynność była lepsza/większa?, zmniejszyć AA z MSAA na jakiś FXAA, czy to już będzie wyglądać znacznie gorzej? - zresztą, dopiero teraz spojrzałem na testy z PCLab i z MSAA jest jeszcze mniej FPS.
Dosyć ciekawy tekst:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=85462

"Jednocześnie potwierdza się, że do komfortowej rozgrywki w najwyższych ustawieniach graficznych (wszystko ustawione na „Ultra”) potrzeba naprawdę mocnego peceta. Komputer wyposażony w procesor Intel Core i7-4770K 3,5 GHz, kartę graficzną GeForce GTX 780 i 8 GB pamięci RAM to w tym przypadku absolutne minimum."

>

Zaś co do Afterburnera - pobawić się w podkręcanie możesz ale na razie ma to sens zerowy
- procesor będzie ograniczać kartę w tej grze więc czy podkręcisz czy nie to na jedno
wyjdzie.

A Powiedz mi, ile teoretycznie musiałbym wydać, np. na I7-4770K, płytę główną pod niego, chłodzenie procka, pamięć RAM też trzeba by zmienić? (min. 8 GB RAM) + GTX 780 TI, sprzedając po cenach Allegro obecną płytę główną, procesor, pamięć i grafikę?, opłacałoby się, czy nie bardzo?.

Ja na Twoim miejscu bym się tak strasznie nie napinał na ten tytuł. Masz naprawdę mocnego kompa, więc dla jednej gry nie ma sensu jego zmieniać. Może z czasem co najwyżej zmienić procek na jakiś mocniejszy. Jednak na pewno nie dla tej gry bo ubisoft po raz kolejny wypuściło bubla pod względem optymalizacji, pamiętając o wcześniejszych AC4:BF, AC3.
Gra na screenach wygląda mocno średnio i nie ma startu do BF4 czy C3, fakt jest to otwarty świat ale inni udowodnili że da się to zrobić lepiej i ładniej i to jeszcze na konsolach.

Dnia 27.05.2014 o 15:10, EylembertTigg napisał:

Ja na Twoim miejscu bym się tak strasznie nie napinał na ten tytuł. Masz naprawdę mocnego
kompa, więc dla jednej gry nie ma sensu jego zmieniać. Może z czasem co najwyżej zmienić
procek na jakiś mocniejszy. Jednak na pewno nie dla tej gry bo ubisoft po raz kolejny
wypuściło bubla pod względem optymalizacji, pamiętając o wcześniejszych AC4:BF, AC3.

Wiesz, ja tam z ACIII I IV nie miałem żadnych poważnych problemów (w przypadku trójki, tylko bugi), więc nie narzekam ;)

Kumpel ma gtx 680 i mu się mocno ścinało w AC4, nie pamiętam, chyba podczas biegu i na otwartych przestrzeniach.
Rozumiem, że masz spora ilość gotówki, tak więc polecam: Radeon R9 295X2 Club3D 8GB 1018/5000MHz 4xmDP&DVI. Myślę, że ścinek nie uświadczysz;) Natomiast ja aby podziwiać piękną sandboxową grafikę spoglądam za okno, a w weekend wybieram się z dziewczyna za miasto, raz że to nie wiele kosztuje, a dwa, że doznania nie współmiernie większe ;)

Dnia 27.05.2014 o 15:41, EylembertTigg napisał:

Kumpel ma gtx 680 i mu się mocno ścinało w AC4, nie pamiętam, chyba podczas biegu i na
otwartych przestrzeniach.

Ja miałem sporadyczne ścinki podczas biegu na sterownikach beta, teraz już nie.

Dnia 27.05.2014 o 15:41, EylembertTigg napisał:

Rozumiem, że masz spora ilość gotówki, tak więc polecam: Radeon R9 295X2 Club3D 8GB 1018/5000MHz
4xmDP&DVI. Myślę, że ścinek nie uświadczysz;)

Niestety, nie mam ;), poza tym, grafiki od AMD już się obawiam (nie ma Physyx, itp.).

Wymiane kompletna sprzetu dla 1 gry (Ziptofaf pewnie poda w % potencjalna rożnice w mocy ;), ale czy przekroczy ona 25%?-wydaje mi sie, ze nie ) , stawiajac sprawe jasno czyli dla rozrywki, malo kto poleci z "ekonomicznym" nastawieniem czy z przelicznikiem kasa/jakosc z wylozonej kasy, szczegolnie, ze gra Tobie chodzi (chyba dasz rade pograc z nie-Ultra ustawieniami graficznymi lub poczekac na fixy lub poradniki co ustawic by bylo dobrze)

Dodatkowo beda sie pojawiac stery i patche, gra jest nowa i ma byc hitem Ubi wiec beda sie nia opiekowac, gorzej bedzie jak porzuca opieke i nadal beda bugi (np. h6 i czarny ekran). Wydasz 6-10 tys, a za 2 lata ten sprzet bedzie wart 4 i pojawi sie nowa technologia, ktora bedziesz chcial miec, bo nowa gra-premiera za 2 lata- "bedzie brzydko wygladac" kolejne 6-10 tys., bo podkrecanie nie wiadomo jak wyjdzie i sprzet "nie zbyt zgodny klasowo" i tak w ciaglym cyklu.
A branza ma to "w nosie" nadążasz za nimi z wymianą sprzetu ok dla "nich" bo maja kase, nie nadążasz "nie ich problem".
W skrocie przeczekaj to. Gdzies podawales liste nieogranych pozycji min.10 gier, wiec masz w co grac, a to, ze nowy tytul nie wyrabia to "typowe" w swiecie growym.(a Ziptofaf twierdzi, ze moglo byc gorzej 0_0 )

Dnia 27.05.2014 o 16:04, Sarinew napisał:

Wymiane kompletna sprzetu dla 1 gry (Ziptofaf pewnie poda w % potencjalna rożnice w mocy
;), ale czy przekroczy ona 25%?-wydaje mi sie, ze nie ) , stawiajac sprawe jasno czyli
dla rozrywki, malo kto poleci z "ekonomicznym" nastawieniem czy z przelicznikiem kasa/jakosc
z wylozonej kasy, szczegolnie, ze gra Tobie chodzi (chyba dasz rade pograc z nie-Ultra
ustawieniami graficznymi lub poczekac na fixy lub poradniki co ustawic by bylo dobrze)

Ale ja napisałem przecież "teoretycznie" co nie oznacza, że zaraz polecę do sklepu po nowe części ;)
i jeżeli już to nie dla jednej gry, martwię się już trochę o nowego AC, Batmana a zwłaszcza o Wiedźmina 3.

Z nowym AC faktycznie może być problem bo to w końcu ubi, z Batmanem raczej nie, a z Wiedźminem któż to wie. Gdzieś czytałem, że do płynnego działania tytułu na ultra ( rozumiem że minimum 30 fps ) wystarczy GTX 780 ti, w momencie którym gra nie przeszła jeszcze do etapu optymalizacji, więc raczej dobrze to rokuje.

Nawet o 3 (czy nawet o 7, bo na premiere rzadko kupuje) gry wiecej to nadal nieoplacalne uzywajac przelicznika kasa/jakosc z wylozonej kasy. Dla mnie wymiana kilku czesci w grudniu 2013 i juz pojawienie sie "potrzeby" czy "myśli" o kolejnej wymianie to "cios w twarz" i wpakowanie w bagno/ruchome piaski.
( bo potem bedzie chęć na nową kartę, ale znowu procesor okaze sie za "slaby", bo jest z złej klasy/tieru - oh not this shit again & again )
To tylko opinia z pkt widzenia kogos, kto "nie lubi" wydawac 2-3k na sprzet, bo za 2-3 lata technologicznie sie zestarzeje, ale nadal bedzie nadawal sie do grania, bo zagra sie na low/medium w przyszlych nowych tytulach.
Wszystko zalezy od "stanu umyslu".

Już Ci kiedyś pisałem, podkręć procesor :D Istnieje bardzo niewielka szansa, że coś się stania. Do 2500K i Twojej plyty w internecie jest mnóstwo dokładnych poradnikow o podręcaniu. Dokladne instrukcje co i gdzie ustawić, żeby podkręcić ;)
Wymaga to jedynie umiejętności czytania :D

Dnia 27.05.2014 o 16:23, EylembertTigg napisał:

Z nowym AC faktycznie może być problem bo to w końcu ubi, z Batmanem raczej nie, a z
Wiedźminem któż to wie. Gdzieś czytałem, że do płynnego działania tytułu na ultra ( rozumiem
że minimum 30 fps ) wystarczy GTX 780 ti, w momencie którym gra nie przeszła jeszcze
do etapu optymalizacji, więc raczej dobrze to rokuje.

Wiedźmin 3 akurat zadusił GTX780 Ti. Było koło 30-40 fps-ów... w 1024x768. I to tylko podczas symulacji futerka więc w prawdziwej grze w której dojdzie AI, fizyka, tekstury, audio itd... cóż, zobaczymy ale obawiam się że dzisiejszy sprzęt poniżej 6 tysięcy nie da rady. W czym osobiście nic złego bym nie widział - jeśli gra będzie wyglądać dobrze i działać płynnie w detalach które komputery potrafią udźwignąć to niewiele mnie interesuje że jest jeszcze opcja "ultra ubersampling, -75% fps" w której wygląda jeszcze lepiej.

Najwyższe detale są właśnie dla fanatyków którzy chcą się nacieszyć tym że ich komputer dogania te z NASA ^^

Dlatego jeśli ktoś chce kupić kartę graficzną pod W3, to musi poczekać mniej więcej do premiery :) Ja powoli zaczynam się zastanawiać nad następcą mojego GTX560, ale chyba poczekam na kolejne generacje kart. Zwłaszcza, że GTX560 ciągnie Watch Dogs na wysokich ustawieniach graficznych i w FHD, czyli nie jest jeszcze z nim tak najgorzej :D

Dnia 27.05.2014 o 14:35, lis_23 napisał:

Da się grać, najgorzej jest podczas jazdy samochodem, gdzie gra potrafi na prawdę się
przyciąć, co mógłbym zmniejszyć, żeby ta płynność była lepsza/większa?, zmniejszyć AA
z MSAA na jakiś FXAA, czy to już będzie wyglądać znacznie gorzej?

Wyłączenie AA zapewni ci kilka-kilkanaście fps-ów. A czy to będzie wyglądać znacznie gorzej? Nie wiem, nie grałem, sam sprawdź. Włączasz grę, przesuwasz kilka suwaków szukając sobie takich ustawień gdzie gra dobrze wygląda i płynnie działa.

- zresztą, dopiero teraz spojrzałem na testy z PCLab i z MSAA jest jeszcze mniej FPS.

MSAA potrafi zadusić w tej grze nawet bardzo mocne komputery, i owszem ;)

"Jednocześnie potwierdza się, że do komfortowej rozgrywki w najwyższych ustawieniach
graficznych (wszystko ustawione na „Ultra”) potrzeba naprawdę mocnego peceta.
Komputer wyposażony w procesor Intel Core i7-4770K 3,5 GHz, kartę graficzną GeForce GTX
780 i 8 GB pamięci RAM to w tym przypadku absolutne minimum."

Bez obrazy ale podejrzewam że gry-online po prostu mają PC-ta właśnie z tymi częściami i akurat na nim działało płynnie (aka powyżej 60 fps cały czas.. chociaż nie, na nim też by ścinało miejscami). Więc podejrzewam że po prostu nie mieli kompa na składzie który ciągnął to w ultra i napisali 'na oko'. Więc bardziej ufałbym pclabowi i ich ślicznym wykresom w kwestiach technicznych a do tych zalicza się ten temat.

A Powiedz mi, ile teoretycznie musiałbym wydać, np. na I7-4770K, płytę główną pod niego,
chłodzenie procka, pamięć RAM też trzeba by zmienić? (min. 8 GB RAM) + GTX 780 TI, sprzedając
po cenach Allegro obecną płytę główną, procesor, pamięć i grafikę?, opłacałoby się, czy
nie bardzo?.

Pamięci RAM zmieniać byś nie musiał. Nawet nie chce mi się zresztą liczyć >ile<, wiem że się nie opłaca. Bo podkręcać nie chcesz więc jakiekolwiek procki z serii K to wyrzucanie kasy w błoto. Imho, czekałbym sobie spokojnie na i5-5xxx i MOŻE wtedy zmienił jakieś części. Bo w tej chwili wymieniając WSZYSTKO jak leci zyskasz z 30-35% wydajności. A wymiana moim skromnym zdaniem zaczyna mieć sens gdy będzie to przynajmniej 2x tyle co dotychczas.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować