Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2014 o 10:55, pawbuk napisał:

Nie jest to nic specjalnie trudnego - trzeba odkręcić kilka śrubek, wytrzeć starą pastę,
nałożyć nową, wszystko dokręcić :) Trzeba tylko przelamać strach przed grzebaniem w sprzęcie
:D


Cóż niewiedza jest największym strachem:)

Dnia 07.06.2014 o 10:55, pawbuk napisał:

Tak, najlepiej podaj konkretne liczby - jaką temperaturę ma karta w spoczynku, a jaką
pod obciążeniem :)


Więc tak po małym teście w spoczynku karta ma jakieś 38 stopni, w stresie osiąga 70-72 stopnie no i dała już o sobie znać że jest jej ciepło. Procesor Phenom X4 945 wszystkie rdzenie pod obciążeniem około 50 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 18:27, Stfforex napisał:

Więc tak po małym teście w spoczynku karta ma jakieś 38 stopni, w stresie osiąga 70-72
stopnie no i dała już o sobie znać że jest jej ciepło. Procesor Phenom X4 945 wszystkie
rdzenie pod obciążeniem około 50 stopni.


http://pclab.pl/art58040-8.html\
Tutaj możesz sobie zobaczyć jakie mniej więcej powinieneś mieć temperatury. W stresie nie odbiega to znacząco od tego, co wyszło PCLabowi. Może spróbuj sobie ściągnąć program Asusa GPU Tweak i tam pobaw się profilami - jeśli dobrze pamiętam, to można ustawić krzywą przebiegu obrotow wentylatorów w zależności od temperatury. Może coś z tego wyjdzie ;)
Możesz też przedmuchać radiator i wentylatory na karcie sprężonym powietrzem.
Od dawna masz takie problemy z głośnością, czy tak jest od nowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 09:22, pawbuk napisał:

Od dawna masz takie problemy z głośnością, czy tak jest od nowości?


Problem występuje tylko w takie dni jak dziś.
Jutro rozkręcę obudowę i podczas obciążenia sprawdzę co i które miejsca robią się najcieplejsze, potem ustawię wiatraki by jak najlepiej schłodzić te miejsca. Więcej pomysłów nie mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni szukam nowego laptopa i mam problem z porównaniem mobilnych kart, w szczególności jeśli mająróżną szynę pamięci. Jest jakis punktowy ranking,który porównałby 750 GeForce 128 bit i 840 GeForce 64 bit? Która karta jest lepsza do i5 (wystarczająca)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 18:35, Boguslav4 napisał:

Od kilku dni szukam nowego laptopa i mam problem z porównaniem mobilnych kart, w szczególności
jeśli mająróżną szynę pamięci. Jest jakis punktowy ranking,który porównałby 750 GeForce
128 bit i 840 GeForce 64 bit? Która karta jest lepsza do i5 (wystarczająca)?

Dość pobieżny, ale raczej wystarczający ranking: http://laptopy.benchmark.pl/laptopy-karty-graficzne-ranking.html Szyny chyba nie uwzględnia, ale w zasadzie to nie ma co się rozdrabniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany:)
Po dogłębnych oględzinach to nie karta graficzna była głównym źródłem hałasu tylko chłodzenie procesora standardowe które już się wysłużyło. Wymieniłem na lepsze i jest cisza:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym prosić was o pomoc. Mianowicie mam dylemat pomiędzy kilkoma kartami. GTX 770, R9 289x a radeonem 7970. Ma służyć do gier i być wydajna i mieć dobre chłodzenie. Mam zasilacz Chieftec GPS 550Ab-A i płytę główną Gigabyte GA-H55M-S2H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 21:43, Misiek357 napisał:

Witam,

Chciałbym prosić was o pomoc. Mianowicie mam dylemat pomiędzy kilkoma kartami. GTX 770,
R9 289x a radeonem 7970. Ma służyć do gier i być wydajna i mieć dobre chłodzenie. Mam
zasilacz Chieftec GPS 550Ab-A i płytę główną Gigabyte GA-H55M-S2H.


HD7970 to nieco słabsza wersja R9 280X.
Więc wybór zasadniczo ogranicza się albo do GTX770 albo do R9 280X... ich wydajność jest zasadniczo identyczna więc oceń samemu:
http://pclab.pl/art55095-7.html

Zależnie od tego jakie gry cię interesują, raz szybsza jest jedna, raz druga. Ot, zerknij na recenzję i wybierz taki jaki ci pasuje zależnie od tytułów w jakie planujesz grać (pamiętaj jednak że GTX''y 770 również mogą być podkręcone fabrycznie więc dodaj do jego wyniku z 5%). Wybór należy od ciebie, z jednym ale: unikaj R9 280X z podkręconym RAM-em (bezpieczny jest np. R9 280X Gigabyte Windforce bądź MSI R9 280X z pamięciami 1500 MHz, za to unikałbym Asusa z pamięciami 1600 MHz bo krążą o nim naprawdę złe opinie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno wymieniłem komputer i mam pytanie dotyczące karty graficznej. Otóż posiadam kartę MSI GeForce GTX 760 i chlałbym się dowiedzieć, czy mogę korzystać z najnowszych sterowników do niej od Nvidi, czy muszę polegać na tych, które udostępnia na swojej stronie MSI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawsze się aktualizuje, chyba,że sprawiają jakieś problemy.
MSi też chyba powinna je aktualizować na swojej stronie, ale źródło tak czy siak to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy karta graficzna Intel 4400 zintegrowana z procesorem Intel Core i3 4130 3.40 Ghz jest dużo słabsza od Geforce 9600 512/192 bit DDR5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 19:48, Jacentix napisał:

Chciałem zapytać czy karta graficzna Intel 4400 zintegrowana z procesorem Intel Core
i3 4130 3.40 Ghz jest dużo słabsza od Geforce 9600 512/192 bit DDR5?


W stosunku do 9600GT? Od 50 do 100%. GSO (a to chyba jedyny 9600 z 192 bitową szyną) jest o jakieś 10-15% wolniejszy od 9600GT. Jeśli poważnie myślisz o kompie z zintegrowanym układem graficznym to raczej spojrzałbym w kierunku AMD - taki R7 w układzie A10-7700K jest tak o 50% SZYBSZY od 9600GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2014 o 13:48, ziptofaf napisał:


Niebieski. W zielone paski. Jak to GPU w ogóle WYJDZIE to będzie można powiedzieć coś
konkretnego na temat niezbędnego CPU ale wcześniej to wróżenie z fusów.


Wiem,wiem,to było raczej pytanie retoryczne ;)
zapewne jednak taki komplecik (płyta główna,procek,mobo,RAM i GPU) to będzie koszt rzędu 6-7 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 13:50, lis_23 napisał:

Wiem,wiem,to było raczej pytanie retoryczne ;)
zapewne jednak taki komplecik (płyta główna,procek,mobo,RAM i GPU) to będzie koszt rzędu
6-7 tys. zł.


Nope. Z 4 max... nie przesadzajmy już, GTX880 ma zastąpić GTX780. Potem wyjdą Broadwelle których najwyższy model pewnie zastąpi i7-4790k za 1200 zł. Płytę główną pod Broadwella to DZISIAJ dostaniesz za 300 zł, zostaje tylko RAM a może być tak DDR3 (który kosztuje z 260 zł za 8GB) jak i DDR4 (ten rzeczywiście będzie początkowo droższy). No chyba że chcesz jakieś SLI to wtedy więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2014 o 14:12, ziptofaf napisał:


Nope. Z 4 max... nie przesadzajmy już, GTX880 ma zastąpić GTX780. Potem wyjdą Broadwelle
których najwyższy model pewnie zastąpi i7-4790k za 1200 zł. Płytę główną pod Broadwella
to DZISIAJ dostaniesz za 300 zł, zostaje tylko RAM a może być tak DDR3 (który kosztuje
z 260 zł za 8GB) jak i DDR4 (ten rzeczywiście będzie początkowo droższy). No chyba że
chcesz jakieś SLI to wtedy więcej...


Liczyłem mocniejszy procek,jakiś I7 za 2 tys. zł,myślisz,że taki za 1200 zł podoła? (ja planuje zmianę podzespołów ok.października 2015 r,więc wtedy byłoby jeszcze taniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

i7 4790k jest równie szybki co 6-rdzeniowy za 2000 zł - to może są tylko 4 rdzenie ale standardowo taktowane od 4 do 4.4 GHz. I jeszcze da się go podkręcić do okolic 4.8... Gry które wykorzystują więcej niż to i tak nie istnieją więc branie czegoś droższego mija się z celem.

A poza tym i tak gdzieś po nowym roku mają wyjść Broadwelle - na cuda bym nie liczył ale z 15-20% wyższa wydajność przy tym samym zegarze w stosunku do Haswelli pewnie będzie. A niedługo potem jeszcze pojawi się Skylake.

Ogólnie zresztą NIE DA się bez podkręcania mieć wyższej wydajności w grach niż na i7-4790k na dzień dzisiejszy. Kupno 2x Xeona E5 -2670v2 (łącznie 20 rdzeni, 40 wątków, cena jednego to koło 5000 zł) w grach okaże się tak o 40% wolniejsze od tego i7 z powodu dużo niższego zegara. Więc jeśli szukasz czegoś "mocniejszego" to albo kupujesz i7-4790k + wodne chłodzenie i kręcisz do 5 GHz albo czekasz na nową generację CPU. 6 rdzeni i więcej jest dla aplikacji, nie dla gier. Bo te tyle po prostu nie wykorzystują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli,gdybym chciał zmieniać mojego I5 to tylko na i7 4790k (chyba,że po nowym roku na nowszy model) +płyta główna,chłodzenie a pamięć mógłbym zostawić tę samą,którą mam obecnie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 15:31, lis_23 napisał:

Czyli,gdybym chciał zmieniać mojego I5 to tylko na i7 4790k (chyba,że po nowym roku na
nowszy model) +płyta główna,chłodzenie a pamięć mógłbym zostawić tę samą,którą mam obecnie?.

Daj sobie spokój, na tym, co masz, może spokojnie grać jakieś 3-4 lata, a do tego czasu, wiele się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować