Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dobry,

Jako, że mam coraz większe problemy z moją obecną kartą graficzną (Radeon 3850), postanowiłem poprosić Was o poradę w kwestii wymany karty.

Procesor Core 2 Duo E8400, 4 GB RAM DDR II A-Data, płyta główna Gigabyte EP35C-DS3R

Wymagania mam małe: Skyrim na średnich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 17:11, Arclight napisał:

/.../ Procesor Core 2 Duo E8400, 4 GB RAM DDR II A-Data, płyta główna Gigabyte EP35C-DS3R

Wymagania mam małe: Skyrim na średnich detalach.

U mnie, w starszym komputerze, też z Core 2 Duo 8400 świetnie spisuje się GTX 460, ale nigdzie go nie widzę. Z tych kart, które są dostępne widzę tylko taką:
http://www.benchmark.pl/produkt/cena/geforce-gtx-750-ti
chyba, że gdzieś dorwiesz coś z drugiej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 18:12, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ Procesor Core 2 Duo E8400, 4 GB RAM DDR II A-Data, płyta główna Gigabyte EP35C-DS3R

>
> Wymagania mam małe: Skyrim na średnich detalach.
U mnie, w starszym komputerze, też z Core 2 Duo 8400 świetnie spisuje się GTX 460, ale
nigdzie go nie widzę. Z tych kart, które są dostępne widzę tylko taką:
http://www.benchmark.pl/produkt/cena/geforce-gtx-750-ti
chyba, że gdzieś dorwiesz coś z drugiej ręki.



Dziękuję, przeczekam świąteczną gorączkę zakupową i kupię tą kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taki komputer:
Procesor: Intel I5-750 2.66GHz (podkręcony do 3.2GHz)
Główna: Gigabyte P55-UD3R
RAM: DDR3 Geil 4GB 1600 2x2 GB CL8, Value + 8GB Kingston HyperX 1600 Dual Channel
Dysk: Intel SSD 520 120GB + Western Digital 750GB SATA
Grafika: PowerColor HD 5770 1024MB
Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W
Obudowa: CM Gladiator 600
Nagrywarka: DVD NEC

Jaką polecacie kartę graficzną do takiego zestawu? Cena właściwie nie gra roli (ale dla 10% wydajności nie wydam ogromnej kwoty), ale nie chce kupić za mocnej, która się będzie marnować przy tym sprzęcie, na którym mam nadzieję jeszcze posiedzieć z 2 lata. Nie chcę też zmieniać zasilacza. 2x HDMI mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, witam, cześć.

Dużo zyskam w nowszych grach, przesiadając się z GTX 550ti na 750ti? Czy taka zmiana ma sens przy pozostałych podzespołach? Reszta bebechów w podpisie.
Rozdzielczość przejściowo 1280x1024 ( :( ), w przyszłości FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie takie trochę handlowe (?). Otóż, czy ktoś pamięta jak było przy wydaniu kart Geforce GTX 760 - czy po wydaniu wyżej wymienionych (jakoś niekrótko) ceny GTX 660 jakoś zauważalnie spadły? Pytam się bo zamierzam kupić GTX 760 i się zastanawiam czy warto faktycznie czekać aż zostaną wydane GTX 960.

Inna sprawa, zamierzam kupić jak już wspomniałem GTX 760 - konkretnie to myśle o modelu GIGABYTE GTX 760 OC 4 GB - http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx760oc-4gb-pci-e-256bit-gv-n760oc-4gd-597911/ . Mój komputer obecnie to:
Procesor - Intel Core i5 2500k 3.30 GHz 3.60 GHz
Zasilacz - OCZ StealthXstream 2 600W
Płyta Główna - Gigabyte Z68X-UD3-B3
8 GB ram
Czy ta karta którą podałem będzie dobrze współgrała z obecnym komputerem? Zaznaczę, że płyta główna ma PCI-E 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na testy GTX 960 cieszę się, że nie czekałem na ich premierę tylko komputer kupiłem w październiku przed sporą podwyżką cen ze względu na kurs dolara. Wtedy złożyłem komputer z R9 280 (kupiony za 799 zł - teraz kosztuje w tym samym sklepie 879 zł). Po znakomitej premierze i wynikach GTX 970 wszyscy spodziewali się także miłej niespodzianki 960, a wyszedł odgrzewany, drogi kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo chciałem czekać na GTX960, ale po premierze GTX970 zdecydowałem się właśnie na mocniejszą kartę. Wziąłem częściowo na raty (idealna okazja na wyrobienie sobie historii kredytowej), łącznie kosztuje mnie ok 1500 zł, a teraz w sklepach kosztuje prawie 1600 zł. Nie mam problemu piszczących cewek i jestem bardzo zadowolony z zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2015 o 07:53, Bartkula napisał:

a wyszedł odgrzewany, drogi kotlet.

Odgrzewany kotlet to jest sprzedaż starej karty pod nową nazwą. Tzw. Rebranding.
Inna sprawa, że jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wiedział co się szykuje.
Choć kompresja koloru fajna sprawa. Szkoda, że mój r9 290 się nie łapie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2015 o 07:53, Bartkula napisał:

Patrząc na testy GTX 960 /.../


Karta zła nie jest, tylko cena woła o pomstę do nieba, jak spadnie być może ktoś się na nią skusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zakupiłem sobie Watch Dogs, gra na ultra detalach i z wygładzaniem krawędzi na max czyli x8 lekko sie przycina, np. gdy jadę autem. Myślę, że gdybym w programie producenta (gpu Tweak) troszkę ją podkręcił to uzyskałbym te kilka klatek do satysfakcjonującej mnie płynności :). Tylko mam kilka pytań, bo nie chciałbym uszkodzić/spalić karty za 900 zł. Jak podkręcać to o ile ? Jaka może być maksymalna temperatura ? Potrzebny będzie dodatkowy cooler, czy jakieś chłodzenie dodatkowe ? Ponoć te nowe komputery mają turbo boosty i same się podkręcają, gdy zachodzi potrzeba, tak więc czy jest sens w ogóle ją ruszać ? Dodam, że karta w max stresie grzeje sie do 83 stopni C. Nigdy jej nie podkręcałem wcześniej

- Asus Radeon R9 270x 4gb
- 8 gb ram ddr3 1600 mhz (bodajże)
- Amd fx(tm)-6300 six core processor 3.50
- windows 7, 64 bity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać o program Geforce Experence, instalowany wraz ze sterownikami Invidii.
Teoretycznie, program ów powinien pomagać w optymalizacji gier, w praktyce, nie znajduje on wszystkich tytułów zainstalowanych na PC ( na 18 zainstalowanych gier, GE znalazł tylko 10 ). Najbardziej liczyłem na jego pomoc w przypadku Ryse Son of Rome ( wszystko po angielsku ), ale tego tytułu nie ma na liście znalezionych przez ów program, czy da się go dodać tam ręcznie?
Inna sprawa; w przypadku gry Thief, GE radzi mi, aby uruchomić grę w rozdzielczości 3840x2160 DSR, która będzie skalowana do FHD, bawić się w coś takiego?

Edit; mam już, GE nie obsługuje Ryse:

http://www.geforce.com/geforce-experience/supported-games

może komuś się ta lista przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2015 o 12:08, Pawlikj napisał:

- Amd fx(tm)-6300 six core processor 3.50


Osobiście wydaje mi sie (ale mogę się mylić), że to jest winowajca. Generalnie AMD zamula kompy pod gry i nie wydaje mi się, żeby podkręcanie graficznej wiele zmieniło. Co do tego jak, to ja z zasady nie podkręcam, raz że trochę się boję, dwa że wolę obnizyć detale które i tak wielkiej różnicy nie robia, niz ryzykować;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 18:03, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Osobiście wydaje mi sie (ale mogę się mylić), że to jest winowajca.

Ja mam... no miałem i5 i GTX 660 i też tak miałem. Patrząc, że Ultra i AA to Pawlikj gra w niższych rozdzielczościach. Anyway tak czy siak wypadałoby detale, szczególnie z teksturami zjechać do high i spadki powinny minąć. Znaczy będą, ale nie powinno ciąć.

Dnia 19.02.2015 o 18:03, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Generalnie AMD zamula kompy pod gry i nie wydaje mi się, żeby podkręcanie graficznej wiele zmieniło.

To, że 8350 wyciąga 40klatek zamiast 45 to nie znaczy, że zamula :)
http://pclab.pl/art57916-12.html
63xx zachowuje isę jak anlogiczne i3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2015 o 18:14, LaplaceNoMa napisał:

Ja mam... no miałem i5 i GTX 660 i też tak miałem. Patrząc, że Ultra i AA to Pawlikj
gra w niższych rozdzielczościach. Anyway tak czy siak wypadałoby detale, szczególnie
z teksturami zjechać do high i spadki powinny minąć. Znaczy będą, ale nie powinno ciąć.


Jak napisałem znawcą nie jestem wielkim, ale w tym się zgadzamy;)

Dnia 19.02.2015 o 18:14, LaplaceNoMa napisał:

To, że 8350 wyciąga 40klatek zamiast 45 to nie znaczy, że zamula :)
http://pclab.pl/art57916-12.html
63xx zachowuje isę jak anlogiczne i3.

to zależy w czym;) Z tego co czytałem to generalnie Intele radzą sobie lepiej. I dla mnie osobiście to smutna rzecz, bo fanem AMD byłem odkąd zarobiłem na pierwszy komputer (Athlon 2600+, Geforce6600GT 2 GB ramu i nic straszne nie było:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 16:22, lis_23 napisał:

http://pclab.pl/news62367.html

Zastanawiam się, jak to będzie chłodzone? Wentylatory, czy chłodzenie cieczą?

Wentylatory jak sądzę - Maxwelle są wydajne energetycznie, nie ma potrzeby wsadzania tam wodnego chłodzenia.

Dnia 05.03.2015 o 16:22, lis_23 napisał:

5 tys. zł? Pewnie u nas z 7, 8 tys. Gdyby to jednak było ok. 5 tys. zł, to byłoby mniej,
niż za dwa GTX 980, a zyskujemy 12GB VRAM.

I co z tego? Ilość RAM''u to jedno ale jego wydajność nie rośnie. Czemu do swojego PC-ta normalni ludzie nie pakują 32GB RAM''u jeszcze? Bo nie ma takiej potrzeby. To nadal zwykłe GDDR5 a zużycie pamięci gier, choć wzrosło ostatnimi czasy, nadal nie przekracza 3-4GB.

Poza tym na dzień dzisiejszy i tak nie ma CPU który by ujarzmił to GPU. Dopiero pod koniec 2015 roku może się takie pojawią. Więc to taka sztuka dla sztuki bez realnego wzrostu wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2015 o 16:30, ziptofaf napisał:



Poza tym na dzień dzisiejszy i tak nie ma CPU który by ujarzmił to GPU. Dopiero pod koniec
2015 roku może się takie pojawią. Więc to taka sztuka dla sztuki bez realnego wzrostu
wydajności.


Właśnie się zastanawiałem, jaki procek to uciągnie. Czyli każde obecne CPU będzie wąskim gardłem dla tej karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 16:30, ziptofaf napisał:

Poza tym na dzień dzisiejszy i tak nie ma CPU który by ujarzmił to GPU. Dopiero pod koniec
2015 roku może się takie pojawią. Więc to taka sztuka dla sztuki bez realnego wzrostu
wydajności.


Przyszłością są i tak niskopoziomowe API zmniejszające narzut na operacje procesorowe. Szybki procesor może niedługo nie być potrzebny.
Poza tym to nie jest karta stricte dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować