Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Hejka! Mam do Was pytanie
co kupić:
GF 7600GT
GF 7600GS
Radeon X1600Pro
Radeon X1600XT

ewentualnie co innego zaproponujecie tak do 600-650 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 20:14, Yezu napisał:

Hejka! Mam do Was pytanie
co kupić:
GF 7600GT
GF 7600GS
Radeon X1600Pro
Radeon X1600XT

ewentualnie co innego zaproponujecie tak do 600-650 zł ?


7600 GT jak sądzę. Tylko polecałbym wziąć jakiegoś z firmy BFG, Galaxy, Gainward (podkręcone fabrycznie zegary i lepsze chłodzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 20:08, BzyQacz napisał:

Ja mam pytanko. Którą kartę pod AGP w przedziale cenowym do 300 zł, możecie polecić? Bardzo
szukam karty, bo sami wiecie jaki jest GF4 MX440. Pomożecie? Doradzicie?


Na allegro znajdziesz w tej cenie:
Radeon 9550-9800
Osobiście polecam mimo niewielkich problemów z niektórymi, starszymi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Właśnie szukam Radka 9800 PRO, bo mnie na nią kusi :D. I tak wnet przenosiny na PCI-E, ale na razie zostanę przy nowej karcie pod AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 20:06, mrosi napisał:

/.../


Nie rozumiem Twojego... sprzeciwu?
Bo czym mam się podniecać, jak nie "suchymi testami"?
Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na przesadzenie z możliwościami karty w jedną albo drugą stronę, ale te testy są w miarę odpowiadające rzeczywistości; zwłaszcza, że nie są "pod okiem twórców".
I jeśli się zaopatrzymy w taki sprzęt, co w moim przypadku może trwać trochę czasu, bardzo chętnie podyskutuje, tym razem już z własną opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tylko pytanie kiedy te karty będą w zasięgu przeciętnego śmiertelnika. A znając życie, jak one będą kosztować w granicach przyzwoitości (czyli wg mnie max 1500PLN) to pewnie wejdzie następny model, pewnie jakiś 9xxx o dwa nieba lepszy, itp, itd. Swoją drogą. Wolę osobiście poczekać aż te karty będą na tyle przyjazne użytkownikowi, że nie będzie trzeba w energetyce nocnej taryfy wykupować. :-P Jak na razie śmiem przypuszczać, że jeszcze przez parę miesięcy nie ukaże się gra, której moja karta nie dźwignie na więcej niż przyzwoitych ustawieniach. Mnie to wystarczy. A pomarzyć... w sumie to nic nie kosztuje...
Tak a''propos kompów (sorry, że nie dokładnie we właściwym temacie). Ostatnio widziałem gościa kupującego komputer. Byłem do tamtej chwili przekonany, że mój zestaw to szczyt wyrzucania kasy, ale gość powalił mnie na kolana. W zestawie były m.in. 2xGeForce 7950 GX2 Gigabyte 1GB TV & DVI (po jakieś 2200PLN każda), poza tym proc Intel Pentium 965 Extreme Edition 3.73 GHz HT (jakieś 4200PLN) do tego PDP Patriot Dual XBLK 2x 1GB DDR2 1 GHz CL4 / 800 MHz CL3 2xPDP Patriot Dual XBLK 2x 1GB DDR2 1 GHz CL4 / 800 MHz CL3 (po ok. 2000PLN każdy). cały zestaw wyniósł go 18000PLN. Słabiutko co nie? Se normalnie se żyją ludziska..... Hej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2006 o 22:07, mrosi napisał:

Tylko pytanie kiedy te karty będą w zasięgu przeciętnego śmiertelnika. A znając życie, jak
one będą kosztować w granicach przyzwoitości (czyli wg mnie max 1500PLN) to pewnie wejdzie
następny model, pewnie jakiś 9xxx o dwa nieba lepszy, itp, itd.

Tak można w nieskończoność - dlatego nie mam najnowszej karty, a nadal jestem zadowolony ;]

Dnia 20.11.2006 o 22:07, mrosi napisał:

Swoją drogą. Wolę osobiście poczekać aż te karty będą na tyle przyjazne użytkownikowi, że nie będzie trzeba w energetyce
nocnej taryfy wykupować. :-P Jak na razie śmiem przypuszczać, że jeszcze przez parę miesięcy
nie ukaże się gra, której moja karta nie dźwignie na więcej niż przyzwoitych ustawieniach.

Mnie również wystarczy gra uruchomiona w średnich detalach w średnie rozdzielczości.

Dnia 20.11.2006 o 22:07, mrosi napisał:

Mnie to wystarczy. A pomarzyć... w sumie to nic nie kosztuje...

Dlatego tak bardzo lubię to robić ;]

Dnia 20.11.2006 o 22:07, mrosi napisał:

Tak a''propos kompów (sorry, że nie dokładnie we właściwym temacie). Ostatnio widziałem gościa
kupującego komputer. Byłem do tamtej chwili przekonany, że mój zestaw to szczyt wyrzucania
kasy, ale gość powalił mnie na kolana. W zestawie były m.in. <tu_następują_wymienione_części_które_każdy_chce>


A myślałem, że mogę się pochwalić kumplem, który traci masę forsy na kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:07, mrosi napisał:

/.../ cały zestaw wyniósł
go 18000PLN. Słabiutko co nie? Se normalnie se żyją ludziska..... Hej....

A nie wziął za mało pamięci? Powinien w modułach po 2 GB. To wprawdzie drożej ale jak go stać na 18 000 to stać i na 20 000. Cholera, a ja myślałem, że już uzbierałem na nowy komputer z najwyższej półki (połowę tego, co tamten wydał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zanim kupiłem swój zestaw byłem trochę ubawiony, bo poszedłem pewnego dnia do takiego małego, osiedlowego sklepu, gdzie zapytałem o cenę mojej grafy (znaczy Gigabyte GF7900GT Zalman Edition). Facet w sklepie spojrzał w komputer, potem na mnie, ponownie w komputer i jeszcze raz na mnie i powiedział "za tyle to my całe komputery składamy". W pewnym sensie aż mi się głupio zrobiło. Ot burżuj, wydaje 4 koła na bebechy od kompa. A po tamtym gościu zwaliło mnie z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2006 o 22:18, KrzysztofMarek napisał:

Cholera, a ja myślałem, że już uzbierałem na nowy komputer z
najwyższej półki (połowę tego, co tamten wydał;)


I tak podziwiam ;] - ja wydaję mniej więcej ponad połowę tego co Ty.
A i tak jestem zadowolony, więc nie mogę sobie wyobrazić waszego uśmieszku na twarzy, gdy mówicie "Phi! Crysis?! co to jest dla MOJEGO komputera?!" ;]

P.S. Mutanty! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:29, mrosi napisał:

/.../ > Zanim kupiłem swój zestaw byłem trochę ubawiony, bo poszedłem pewnego dnia do takiego małego,
osiedlowego sklepu, /.../

Niemal zawsze kupuję w takim osiedlowym sklepiku-warsztacie. Nieco taniej i zawsze można się dokładnie wypytać. I z gwarancją nie ma kłopotu, jak czegoś nie ma, to sprowadzi. Co bym dotąd nie kupił, zawsze taniej, jak w Komputroniku. A teraz sobie w dodatku pomyślałem, że facet, o którym pisałeś, przepłacił, albo nie dopłacił. Mógł wziąźć GF 8800 albo 2x GF 8800 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:32, Ballonik napisał:

/.../> I tak podziwiam ;] - ja wydaję mniej więcej ponad połowę tego co Ty. /.../

Na nowy komputer zbieram od chwili, w której kupiłem poprzedni. Stary zmodernizowałem, dokupując RAM, raz nowy procesor i dwa razy nową kartę graficzną (pierwotnie miał Celerona 1,8 z Radeonem 8500). Mam nadzieję, że nowy będę musiał kupić za rok, akurat, jak wyjdzie Vista z SP 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiem Ci, że nie zgodzę się. W takich małych sklepach mały obrót muszą nadganiać dużym narzutem. Fakt, że jestem w komfortowej sytuacji, bo kupuję sprzęt w zasadzie w cenach hurtowych, więc mój zestaw normalnie kosztowałby ok 5000PLN zamiast 4000PLN. Komputronik jest jednym z droższych sklepów. Jedyny ich plus to zaopatrzenie. Ja z paroma rzeczami (a raczej ich zakupem) wylądowałem u nich właśnie ze względu na jakość zaopatrzenia. Ale były to drobiazgi typu wentyl na proca czy do obudowy.
Co do tego gościa. To było jakiś miesiąc temu i 8800 nie było jeszcze na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować