Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2006 o 22:50, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> I tak podziwiam ;] - ja wydaję mniej więcej ponad połowę tego co Ty. /.../

Na nowy komputer zbieram od chwili, w której kupiłem poprzedni. Stary zmodernizowałem, dokupując
RAM, raz nowy procesor i dwa razy nową kartę graficzną (pierwotnie miał Celerona 1,8 z Radeonem
8500). Mam nadzieję, że nowy będę musiał kupić za rok, akurat, jak wyjdzie Vista z SP 1 ;)

Znam to - kupuję jakiś komputerek, sukcesywnie go ulepszam i pod koniec jego kadencji u mnie jest... mocno zmieniony (praktycznie każda część) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:47, BzyQacz napisał:

Jestem ciekaw, ile by chciał za Radka 9800 PRO 256 mega (jak jest)... Jest możliwość, że się
spytasz?

W tej chwili nie ma, musiałby sprowadzić. Wiem, bo dzisiaj byłem. Ja mam Radeona 9800 Pro...ale tylko 128
Co do sprowadzania, to trzeba doliczyć wysyłkę do Ciebie, więc to już parę złotych dojdzie. Najlepiej sprawdż na http://www.skapiec.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Powiem Ci, że nie zgodzę się. W takich małych sklepach mały obrót muszą nadganiać dużym narzutem. /.../
Widzisz, człowiek poszedł po rozum do głowy i postawił na 5% narzut i duży obrót. Zanim tam pójdę, sprawdzam ceny w sklepach internetowych. Mieści się zawsze w niemal najniższych cenach sklepów internetowych, a do tych cen trzeba doliczyć koszt przesyłki. Między innymi dlatego nie przyjmuje płatności kartą- prowizja banku zjadałaby połowę zysku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:02, BzyQacz napisał:

/.../
Coś koło 300 zeta wychodzi. Co możesz mi powiedzieć o tej karcie? Ciągnie zdrowo?

Kiedyś to była najlepsza karta na rynku. Tyle, że to było dawno. A prądu ciągnie zdrowo, chyba tyle samo co moja aktualna GF 7800 GS 256/256. Za 300 zł, moim zdaniem warto. Ale tutaj to ja nie jestem autorytetem, , jak RobeN, albo Olamagato potwierdzą, to kupuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sam fakt przyjmowania płatności tylko gotówką pozwala mu obniżyć cenę. (tak naprawdę koszt obsługi karty jest ok. 2%). Ja się cieszę, bo poniższą kartę dwa miesiące temu kupiłem za 970PLN:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30478

Tyle, że mój sklep mam pod nosem, więc nie płacę za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:12, BzyQacz napisał:

Będę czekał również na ich zdanie :D. Ty nie masz tego Radka jeszcze na opych?

Nie bardzo. W tej chwili leży i czeka, ale... Ale u żony nadal chodzi stary Radeon 8500, teraz już wiekowy a w drugim kompie mam GF 5200, też wiekowe. Trzymam, jak któraś z kart padnie. Jak znam życie, nie padnie żadna, bo mam zapasową, ale jak ją oddam, to natychmiast któraś strzeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Więc tak chę kupić grafę pod agp za jakies 200- max 300 zł.
Tylko problem w tym że raczej ta dolna granica jest w moim zasiegu. Mysle że dobrym wyborem bedzie radek 9500 lub 9550. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:25, Marko Pele napisał:

Witam mam pytanko. Więc tak chę kupić grafę pod agp za jakies 200- max 300 zł.
Tylko problem w tym że raczej ta dolna granica jest w moim zasiegu. Mysle że dobrym wyborem
bedzie radek 9500 lub 9550. Co o tym sądzicie?


Za tą cenę konkurencją może być GeForce 5500 ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23411)
A jeżeli kupowałbyś coś droższego to za 299zł masz GeForce 6200 ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16491)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:25, Marko Pele napisał:

Witam mam pytanko. Więc tak chę kupić grafę pod agp za jakies 200- max 300 zł.
Tylko problem w tym że raczej ta dolna granica jest w moim zasiegu.
Mysle że dobrym wyborem bedzie radek 9500 lub 9550. Co o tym sądzicie?

Możesz, tylko będziesz musiał szczególnie uważać na wymagania minimalne nowych gier.

Moim zdaniem lepszym wyborem byłoby rzucenie okiem na allegro i wyszukanie 256-bitowego Radeona 9800 Pro, albo XT lub zmodowanego na XT. Ich ceny nigdy nie przekraczają 300 zł, a bardzo często są poniżej 200. Niektóre z okazyjnych pozycji, to karty fabrycznie nowe nawet z gwarancją i fakturą (zdarza się, że oryginalne ATI z wyprzedaży).
Karty te zostały już porządnie potestowane - te które miały się zepsuć lub spalić zrobiły to i na rynku pozostały tylko takie, które mogą chodzić w nieskończoność (poza przypadkiem samodzielnego ich zniszczenia). W używanych egzemplarzach jedynym ograniczeniem może być sprawa wyeksploatowanego wentylatora (kilka lat potrafi zrobić swoje) - chociaż jeszcze ani jednego takiego przypadku na serii 9800 nie widziałem. W razie problemów wymiana chłodzenia na jakiekolwiek bardzo tanie i tak nie sprawi problemów, ani wielkich kosztów.
Jest to jedyna możliwość kupienia karty 256-bitowej po takiej cenie. Porównywalne 128-bitowe GF6600GT kosztują conajmniej 400 zł (również używane).

Obecnie najnowsze gry w zapowiedziach mają na pewno obsługę kart serii 9800 i 9700, natomiast niektóre nie będą już obsługiwać, ani Radeonów 9600/9550 i gorszych (za wyjątkiem 9500 Pro ~ 9700) oraz GF 5600 i gorszych. A jeżeli nawet gra się uruchomi, to będzie zbyt wolna do grania nawet na ustawieniach minimalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:02, BzyQacz napisał:

Coś koło 300 zeta wychodzi. Co możesz mi powiedzieć o tej karcie? Ciągnie zdrowo?

WoWa na full, Guild Wars na full, Far Cry na prawie full, wszystkie istniejące RTS poza SW:EaW na full (ta ostatnia na średnich), najnowsze wypasione pozycje z branży FPP na średnich lub nawet lepiej. 9800 Pro/XT to jedyna stara karta, której nie trzeba się dzisiaj wstydzić.
ps. Do tej karty nie potrzeba więcej pamięci niż 128 MB. Wersje 256MB, to albo okazja (ta sama cena co 128), albo marnotrawstwo. Jedyne do czego przydaje się wersja 256, to możliwośc odpalenia 3dmarka 2006. Dość niepotrzebne, a i frustracja gwarantowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THX za info. Napisałeś w odpowiedzi na posta (wyżej troszkę), że dało się trafić na okazyjną cenę Radka 9800 nawet poniżej 200 zeta. Możliwe to będzie za niedługo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 23:13, BzyQacz napisał:

THX za info. Napisałeś w odpowiedzi na posta (wyżej troszkę), że dało się trafić na okazyjną
cenę Radka 9800 nawet poniżej 200 zeta. Możliwe to będzie za niedługo?

Trochę przeholowałem bo zobaczyłem taką cenę na dwóch aukcjach - tyle, że nie popatrzyłem, że wciąż trwały. :)
A ponieważ na każdej sprawnej licytuje często kilkanaście osób, to cena pewnie do prawie 300 zł dochodzi. Chociaz widziałem już "Kup teraz" za 260 zł.
A... uwaga: Chodzi o 8-potokowego, 256-bitowego 9800 Pro lub XT.
Ceny wersji 128-bit lub 4-potokowe SE są znacznie niższe niż tych pierwszych. Ale to nie to samo i wydajność mają podobną do 9600XT czyli o 100% niższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 23:10, Olamagato napisał:

> Coś koło 300 zeta wychodzi. Co możesz mi powiedzieć o tej karcie? Ciągnie zdrowo?
WoWa na full, Guild Wars na full, Far Cry na prawie full, wszystkie istniejące RTS poza SW:EaW
na full (ta ostatnia na średnich), najnowsze wypasione pozycje z branży FPP na średnich lub
nawet lepiej. 9800 Pro/XT to jedyna stara karta, której nie trzeba się dzisiaj wstydzić.
ps. Do tej karty nie potrzeba więcej pamięci niż 128 MB. Wersje 256MB, to albo okazja (ta sama
cena co 128), albo marnotrawstwo. Jedyne do czego przydaje się wersja 256, to możliwośc odpalenia
3dmarka 2006. Dość niepotrzebne, a i frustracja gwarantowana.


Troszkę żeś przesadził z tym opisem. Rzeczywiście Radek 9800 Pro to swego czasu była super karta, flagowa pozycja ATI. Miałem nawet swego czasu to cudo. Ale to było kiedyś, teraz nie pograsz w nowości komfortowo ( zależy też co ktoś rozumie przez " komfortowo" ). U mnie FarCry na średnich detalach to raczej tak sobie dało się pograć, a co dopiero w nowsze gry, np taki FEAR to juz obowiązkowo na minimum, bo cieło niemiłosiernie. Ciekawe jak np wyglądał by Gothic3, albo Oblivion ? Inna sprawa że dużo też zależy od procka, Radek 9800 pro rozwijał skrzydła przy silnych procesorkach. Wydaje mi się że jeżeli już kupować to zdecydowanie 256, różnicy w cenie prawie żadnej, a w testach jakaś tam różnica była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 00:13, hehe napisał:

Ale to było kiedyś, teraz nie pograsz w nowości komfortowo ( zależy też co ktoś rozumie przez " komfortowo" ).

Wszystkie gry, które wymieniłem z nazwy chodzą u mnie tak jak napisałem za wyjątkiem GW, które miałem jedynie przez kilka dni. Jedyne do czego faktycznie możesz się przyczepić, to nowe FPP, z których wszystkich przecież nawet nie widziałem, nie mówiąc o graniu. Możliwe, że w wielu z nich trzeba jechać na minimum. Ale inne karty dostępne w tej cenie (do 300 zł) często w ogóle ich nie odpalą.
A i napisałem o swoim konfigu z Athlonem XP 3200+ i 2 GB DDR 400 CL2. Czyli najmocniejsza konfiguracja starego Athlona XP. Na pewno ma to wpływ.

Dnia 23.11.2006 o 00:13, hehe napisał:

U mnie FarCry na średnich detalach to raczej tak sobie dało się pograć

U mnie tak było na Duronie 1800 właśnie. :) Na szybkim jest znacznie lepiej. Podejrzewam, że całość dławił procesor.

Dnia 23.11.2006 o 00:13, hehe napisał:

a co dopiero w nowsze gry, np taki FEAR to juz obowiązkowo na minimum

OK. Ale na słabszych kartach za 200 zł w ogóle nie pograsz bo klatek nawet na te minimum 20/sek. nie wystarczy, nie wspominając o uruchomieniu.

Dnia 23.11.2006 o 00:13, hehe napisał:

Ciekawe jak np wyglądał by Gothic3, albo Oblivion?

Mogę napisać tylko o tym drugim bo G3 nie mam. Jest wcale nieźle. 25 klatek na średnich lub średnio-niskich. Czasem spadnie do 15-18 jak się trochę efektów narobi. Zupełnie przyzwoicie jak na stary złom i kompletnie niezoptymalizowaną gierę.

Dnia 23.11.2006 o 00:13, hehe napisał:

Inna sprawa że dużo też zależy od procka, Radek 9800 pro rozwijał skrzydła
przy silnych procesorkach. Wydaje mi się że jeżeli już kupować to zdecydowanie 256

Karta nie istnieje już od dawna w sprzedaży sklepowej, a prawie nikt nie pozbywa się używanej wersji 256MB tym bardziej, że było ich 50 razy mniej niż najbardziej powszechne 128 MB Pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pytanie za 100pkt.
Słyszałem ostatnio, że do posmarowania procesora lepsza jest pasta silikonowa od np. Silver5. Ponoć jest tak dlatego, że ta z dodatkiem srebra po kilku wygrzaniach procesora traci swoje właściwości termoprzewodzące. Słyszałeś tego typu tezy? Pytam, bo chcę załżyć na proca Scythe Ninja a w domu mam i jedną i drugą pastę. Która będzie faktycznie lepsza? Masz może jakieś doświadczenia lub wiadomości na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sorry za drugiego posta. To nie miało być w tym temacie. Za dużo zakładek otwartych :-(
Ale i tak liczę na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować