Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Mi też chodzi o 8 potoków i 256 bit w Radku. Szukam tej karciszy, bo i tak czeka mnie przeprowadzka na PCI-E, ale to za ohoho... nie wiem kiedy to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 03:13, mrosi napisał:

Pytanie za 100pkt.
Słyszałem ostatnio, że do posmarowania procesora lepsza jest pasta silikonowa od np. Silver5.

Różnica właściwości termicznych między nimi to maksymalnie od 2% do granicy błędu pomiaru, więc nie ma to znaczenia. Moim zdaniem pasty srebrne, to wynik po prostu mody. Ładniej wygląda dla niektórych, ale za to cholernie brudzi. Dużo trudniej ją usunąć z wielu powierzchni niż zwykłą pastę silikonową - to dlatego ma lepsze właściwości termiczne - wypełnia każdą nierówność nieco lepiej. Jedna i druga potrafi się zestalić jak przekroczymy 90 st. C. Zresztą jest to normalne zjawisko. Ja używałem srebrnej żeby się jej pozbyć, a jak mi się kończyła, to brałem normalną białą i było tak samo tylko paluchów nie miałem srebrnych przez pół dnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 15:23, pendejo napisał:

kupilem ostatnio gf 7600 gs 512 MB od gigabyte i mam pytanie ile mozna z tej karty wycisnac
i czy podkrecenie zegarow da cos w fpsach w grach?


Podkręcanie zawsze "coś" da. A Ile można wycisnąć tego nikt Ci nie powie, bo sam musisz to sprawdzić.
Jednak pamiętaj, że może się to skończyć uszkodzeniem karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem niedawno kupilem gf 7600 gs 512 mb od gigabyte i gdy ionstaluje utility tools czy jakos tak jest ok restartuje kompa i gdy ma sie wlaczyc ten program wyskakuje mi najpierw jedno okienko z zawartoscia:

C:\program files\gigabyte\vga utility manager\gvflash.cfg

po kliknieciu ok nastepna ramka

error opening cfg file

pozniej znowu

C:\program files\gigabyte\vga utility manager\gvflash.cfg
error opening cfg file

i ostatnia ramka

supported device not found

zainstalowalem najnowsze sterowniki i nie pomoglo wiec nie wiem co amm dalej zrobic jakies dziwne to jest dla mnie ze producent daje oprogramowanie ktore pozniej nie wspolpracuje z karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci Utility Tools??? Czy jest niezbędne do przełączania trybów 2D/3D??? Z tego co napisałeś, to ten program służy jako FLASH BIOSów kart graficznych GB. Nie wiem jakie ma inne funkcje, ale niewykluczone, że nic co byłoby niezbędne.
Być może musisz użyć sterowników, które są na stronie GB lub tych z płyty.

I jednak ważna rzecz - jeśli to jest karta na AGP to upewnij się, iż masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej, a w szczególności GART => GART to sterowniki do poprawnej obsługi AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2006 o 13:33, RobeN napisał:

I jednak ważna rzecz - jeśli to jest karta na AGP to upewnij się, iż masz zainstalowane sterowniki
do płyty głównej, a w szczególności GART => GART to sterowniki do poprawnej obsługi AGP.


Karta jest na pci-e i na sterownikach tych z plyty tez mi nie dzialal ten program i ktos mi poradzil ze amm zainstalowac nowsze sterowniki wiec pobralem odinstalowalem stare zainstalowalem nowe i dalej to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mom zdaniem ta aplikacja nie jest 100% potrzebna. Tym bardziej, że pliki, które podałeś wyraźnie mówią iż związane jest to z FLASHEm => chyba nie chcesz zmieniać BIOSu w karcie graficznej???
Podaruj sobie ten program.
Jeśli nawet dawałby również opcje podkręcania, to moim zdaniem ATItool (najnowsza beta) oraz RiveTuner wystarczą w zupełności => ATItool dodatkowo potwierdzi skuteczność podkręcenia i brak artefaktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2006 o 15:40, RobeN napisał:

Jeśli nawet dawałby również opcje podkręcania, to moim zdaniem ATItool (najnowsza beta) oraz
RiveTuner wystarczą w zupełności => ATItool dodatkowo potwierdzi skuteczność podkręcenia
i brak artefaktów.


ok sprawdze tego ATItoola tylko jakos nazwa tego programu wskjazuje ze on chyba dla radeonow jest a ja mam ge forca ale sprawdze dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 15:49, pendejo napisał:

ok sprawdze tego ATItoola tylko jakos nazwa tego programu wskjazuje ze on chyba dla radeonow
jest a ja mam ge forca ale sprawdze dzieki za pomoc


RiveTuner działa też z ATI a nazwa również nieco w drugą stronę - czyż nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zmienić teraz kartę graficzną na jakąś "wypaśną", czy lepiej kupić coś tańszego i poczekać na popularyzację kart z DX10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:39, BzyQacz napisał:

Ja mam pytanko... Co będzie lepsze. Pod AGP. GF 6200 256? Czy Radeon 9880 Pro 128?


Radeon ale 9800 Pro. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:38, Ballonik napisał:

Czy opłaca się zmienić teraz kartę graficzną na jakąś "wypaśną", czy lepiej kupić coś tańszego
i poczekać na popularyzację kart z DX10?


Na moim miejscu, poczekałbym do końca stycznia, ponieważ wychodzą nowe Radeony, więc napewno ceny wielu kart spadną. Zresztą jeszcze długo....zanim producenci gier przerzucą się na "chwalebny" DX 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20711
Przymierzam sie do kupna tej karty. Co o niej sądzicie? Jakie ma wady i zalety? Ew. jaką polecacie? (Niestety nie dysponuję dużą ilością pieniędzy. Tak ok. 200pln) Chodzi mi o to, aby grać w nowsze (niekoniecznie najnowsze) gry na przynajmniej srednich detalach. Czy ta karta da temu radę? I jeszcze raz przypomnę - jaką kartę moglibyście mi polecić za ok. 200pln?
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowsze gry + średnie detale na grafie za ~200ziko ?? mażenie chłopie.

@Ballonik, jak masz sporo pieniędzy to możesz kupić sobie 8800GTS lub GTX ... ale bez Visty i tak DX10 niebędziesz miał. A to kolejny wydatek. Gry na dx10 ? rok 2k7 pare nam przyniesie....już zacieram rączki na Crisisa ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po głębszych przemyśleniach postanowiłem kupić kartę graficzną teraz ;]
Tylko pozostaje pytanie czy lepiej kupić droższą, czy wzrost wydajności nie jest znaczący?

7600GS
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31493

7600GT
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32766
_______________________________________________________

Czy na tej karcie dałoby się pograć jeszcze przez dłuższy czas na w miarę przyzwoitych detalach - ale niekoniecznie maksymalnych? Pytam, ponieważ cena jest znacznie wyższa od tych podanych na górze ^^

7800GS
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 22:58, Dead-pl napisał:

na 7600GT leadteka pograsz w nowe gry na średnich/wysokich... w zależności od posiadanej ilości
ramu

1 GB

A jak to wygląda z 7800GS - starczy na dłużej? Bo niestety nie orientuję się w jak to technika pójdzie na przód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 22:49, Ballonik napisał:


Ja mam właśnie GF7600GT gigabyta :](reszta konf. w podpisie)
I pierwsza gra, która nie chodzi(płynnie) na full detalach jest G3(ale to przez złą konfiguracje gry i chyba dlatego, że mam za mało ramu), a wszytskie inne (Oblivion, Carbon, Doom 3, Call of Juarez) śmigają pięknie na fulla (1024x768) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować