Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2006 o 19:53, Dead-pl napisał:

ja mam aktualnie kombo 2x7900GT i przesiadam się na jendą 8800GTX... własnie dla tej odrobiny
mocy więcej i by spokojnie patrzeać na gry przez najbliższe 2 lata ... a w między czasie kupie
drugą i będzie bardzo ładny zestaw ... a pkt w 3dmarkach to wogule sobie głowy nie zawracam
bo to czysta bajka. wole realne testy gier... jak mam >60fps to jest very nice :P

Podzielam twoje zdanie, ja także niedługo przesiadam się na 8800 GTX, także nie chodzi mi o to by chwalić się punktami w 3d marku, ale abym był w stanie odpalać wszystkie gierki w najwyższej jakości grafice, bo ja grą sie moge cieszyć wtedy, kiedy oglądam ją tak jak programiści ją stworzyli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie,bo ta karta jest słaba jak nic.Chyba że masz pełno ram idobry procesor i ogólnie to kupuj
a jak masz mało ram i innych wspułczynników to nie ta krata jest stara i słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 20:34, Radzisz napisał:

> /.../
>
> Nforce to chipset. AM2 to socket czyli sposób zamocowania procesora na płycie
wiem ale mialem na mysli ze nie widzialem plyty z socketem z chipsetem nforce 4 :P ale znalazlem
http://sklep.benchmark.pl/pelny_30388.html
czy taka plyta bedzie dobra?

plytka sredniej klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie jest zła. W zasadzie ma to co powinna, czyli 2xPCI-E x16, SATAII. Weź pod uwag jednak to, że AM2 to taki pokręcony socket procesorów, który uzależnia pracę pamięci (czy ich częstotliwość) od pracy procesora. Nie dam głowy, ale z tego co zdążyłem się zorientować, to pamięci będą chodzić np. na 667MHz tylko wtedy jeśli na takiej szynie będzie pracował procesor. Ale poza tym jest OK. I cena też przystępna.

@Barkley
Czy będziesz ograniczał swoje spamowskie posty tylko do tekstów typu "płytka średniej klasy" czy może podasz swój konfig, który jak mniemam z tonu Twoich wypowiedzi powali wszystkich forumowiczów na kolana i postarasz się doradzać a nie nabijać licznik swoich postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 20:51, mrosi napisał:

/.../

Nie jest zła. W zasadzie ma to co powinna, czyli 2xPCI-E x16, SATAII. Weź pod uwag jednak to,
że AM2 to taki pokręcony socket procesorów, który uzależnia pracę pamięci (czy ich częstotliwość)
od pracy procesora. Nie dam głowy, ale z tego co zdążyłem się zorientować, to pamięci będą
chodzić np. na 667MHz tylko wtedy jeśli na takiej szynie będzie pracował procesor. Ale poza
tym jest OK. I cena też przystępna.

To jeszcze jedno pytanko... A jakbym wziął socket 939 to coś bym stracił? nie znam za bardzo ludzi obeznanych w tej branży a tak patrze ze wiesz co mówisz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Obeznany to zbyt duże słowa :-)
Tak naprawdę to wystarczy siedzieć po parę godzin dziennie w necie.
Co do socketów. Wprawdzie 939 jest najbardziej sprawdzony, ale firma AMD zapowiedziała zakończenie produkcji procesorów pod sockety wszystkie poza AM2. Więc wg. mnie kupno proca i płyty na inny socket niż AM2 może skutkować tym, że jeśli będziesz chciał w przyszłym roku wymienić proca, to poniesiesz porażkę, bo będziesz miał krótko mówiąc płytę z nieistniejącym na ten dzień socketem. Dlatego, mimo iż socket AM2 był dopiero od 2 miesięcy na rynku ja kupiłem i proca i płytę właśnie pod AM2. I jestem przekonany, że nie będę żałować. Mało tego. Coraz więcej informacji do mnie dociera na temat tego, że Athlony są lepsze od Core2Duo. Nie mam jeszcze jakichś faktów do podparcia się w tej tezie, ale jeszcze chwila..... I zatryumfuję.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie procka+mobo pod AM2 .... AMD x2 3800+ do tego płytka Asus''a , lecz ostatnio migrowałem do obozu "wroga" czyli przesiadka na Intela c2d 6600 + mobe EVGA ;) i jestem jak najbardziej zadowolony z osiągów c2d... polecam każdemu...c2d :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 21:02, mrosi napisał:

/.../

Obeznany to zbyt duże słowa :-)
Tak naprawdę to wystarczy siedzieć po parę godzin dziennie w necie.
Co do socketów. Wprawdzie 939 jest najbardziej sprawdzony, ale firma AMD zapowiedziała zakończenie
produkcji procesorów pod sockety wszystkie poza AM2. Więc wg. mnie kupno proca i płyty na inny
socket niż AM2 może skutkować tym, że jeśli będziesz chciał w przyszłym roku wymienić proca,
to poniesiesz porażkę, bo będziesz miał krótko mówiąc płytę z nieistniejącym na ten dzień socketem.
Dlatego, mimo iż socket AM2 był dopiero od 2 miesięcy na rynku ja kupiłem i proca i płytę właśnie
pod AM2. I jestem przekonany, że nie będę żałować. Mało tego. Coraz więcej informacji do mnie
dociera na temat tego, że Athlony są lepsze od Core2Duo. Nie mam jeszcze jakichś faktów do
podparcia się w tej tezie, ale jeszcze chwila..... I zatryumfuję.... :-D


Ja używam aktualnie procesorka intela i zadowolony nie jestem :) też słyszałem że chcą skończyć z socketem 939... A jaką płytę kupiłeś i czy się sprawdza? można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam Asus M2N32 Sli Deluxe Wireless Edition.
Kosztuje wprawdzie ok.700PLN ale zapewnia pełną współpracę między prockiem na AM2 a pamięciami (a w AM2 pamięci są zależne od procka) na 800MHz.Poza tym ma dwa pełne sloty PCI-Ex16, Wi-Fi, dwa 1G kontrolery sieciowe, 8 złącz SATAII, spore wyposażenie dodatkowe. Wszystko co mam na płycie hula jak ta lala. Ustalałem swój zestaw przez blisko dwa miesiące.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 21:31, Radzisz napisał:

hmmm czy używając takiej płyty głównej (jakbym wybrał taką jak ty) dobrze by było mieć ge forca
czy to bez różnicy... znacie jakiś lepszy model od http://sklep.benchmark.pl/pelny_33942.html
tyle ze ze "stajni" nvidii? podobny przedzial cenowy - max 1200 zł


Dlaczego chcesz coś od NVIDII, która w tym przedziale cenowym nie oferuje nic lepszego? ;) Ten Radeon to marzenie! Wprawdzie może lekko słabszy od 7950 GX2 i GF 8, ale zato o wiele tańszy. Sprawdź zasilacz, ja bym brał, ale twoja decyzja przecież jest ostateczna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować