Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Na kartach graficznych sie nie znam za bardzo dlatego mam pytanie - czy GeForce FX5700 jest lepszy od Radeona 9200? Tzn. mysle ze tak :D ale wolalbym przeczytac jakies opinie dotycznace mojej ''ciut'' nowej kart. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:55, CyberPanki napisał:

Na kartach graficznych sie nie znam za bardzo dlatego mam pytanie - czy GeForce FX5700 jest
lepszy od Radeona 9200? Tzn. mysle ze tak :D ale wolalbym przeczytac jakies opinie dotycznace
mojej ''ciut'' nowej kart. ^^

Obie karty są na tyle podobne że nieodczujesz raczej wyraźniej różnicy...weź tańszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:55, CyberPanki napisał:

Na kartach graficznych sie nie znam za bardzo dlatego mam pytanie - czy GeForce FX5700 jest
lepszy od Radeona 9200? Tzn. mysle ze tak :D ale wolalbym przeczytac jakies opinie dotycznace
mojej ''ciut'' nowej kart. ^^


nie GeForce jest troszkę wydajniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 22:10, struksik napisał:

> Na kartach graficznych sie nie znam za bardzo dlatego mam pytanie - czy GeForce FX5700
jest
> lepszy od Radeona 9200? Tzn. mysle ze tak :D ale wolalbym przeczytac jakies opinie dotycznace

> mojej ''ciut'' nowej kart. ^^

nie GeForce jest troszkę wydajniejszy

Ten GeForce FX5700 ma 256 MB, AGP 8x i shadery 2.0, natomiast radeon 9200 ma shadery 1.4 (albo 1.6 nie wiem ktore to byly :D) i 128 MB. Wiadomo ze wiecej mozliwosci ma geforce ale jakby mialy tyle samo MB to ktora karte byscie wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Ekhm...tymi shaderami to na fx''ach to bym sie niepodniecał....bo to zupełnie jak obsługa ps3 na serii 6xxx , jest ale z działaniem w praktyce gorzej...;) Może dozbieraj kasy i kup sobie chociaż 6600gt ? to chyba nie jest dużo większy wydatek. A odczujesz jakąś różnice przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 23:34, CyberPanki napisał:

Wiadomo ze wiecej mozliwosci ma geforce ale jakby
mialy tyle samo MB to ktora karte byscie wybrali?

To byłby jakiś dylemat, ale trzy lata temu. Dzisiaj jedna i druga karta mają dużo lepsze odpowiedniki. W przypadku Nvidii byłoby to 6600 (GT) lub 7300, w przypadku Radeona X1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać was o najlepszą kartę za ok. 300zł (głównie gram, na złącze AGP), mam na oku Radeona 9800pro czy jest lepsza karta za tę cene (na obecną chwile oczywiście)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 15:05, lord dredy napisał:

Chciałbym się zapytać was o najlepszą kartę za ok. 300zł (głównie gram, na złącze AGP), mam
na oku Radeona 9800pro czy jest lepsza karta za tę cene (na obecną chwile oczywiście)???

no to ja ci odpowiem że dobrej karty za tą kasę nie dostaniesz. taka że ci wejdzie gothic 3 to za ok. 600 zł netto!
na http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33992&szerokosc=612 znajdziesz to czego ci (według mnie)potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 14:17, sinir napisał:

co myślicie o geforce 7600gt??? pójdzie na nim każda gierka( z założeniem że reszta jest b.
dobra)???

Pójść pójdzie każda, ale w niektórych bedziesz musiał zjechać z detalami na medium, np. Gothic 3. Jeśli masz PCI-E i trochę zbędnej kaski, to dołóż i kup 7900GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem kompa pod koniec wakacji a miałem kupić jeszcze na święta bożego narodzenia tamtego roku.Aktualnie mam GeForce 7600 GS[jakaś lepsza edycja[z takim ziomkiem z deską na pudełku)]a wtedy mogłem mieć tylko ATI x800 GT....
PS.Dam wam za niedługo zdjęcie tej karty oraz pudełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 15:16, skubsa napisał:

Ja kupowałem kompa pod koniec wakacji a miałem kupić jeszcze na święta bożego narodzenia tamtego
roku.Aktualnie mam GeForce 7600 GS[jakaś lepsza edycja[z takim ziomkiem z deską na pudełku)]a
wtedy mogłem mieć tylko ATI x800 GT....
PS.Dam wam za niedługo zdjęcie tej karty oraz pudełka

wydaje mi się że wersja gt jest lepsza od gs, ale mają dużą różnice cenową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 15:16, Zebius napisał:

> co myślicie o geforce 7600gt??? pójdzie na nim każda gierka( z założeniem że reszta jest
b.
> dobra)???
Pójść pójdzie każda, ale w niektórych bedziesz musiał zjechać z detalami na medium, np. Gothic
3. Jeśli masz PCI-E i trochę zbędnej kaski, to dołóż i kup 7900GS.

ile bym potrzebował wtedy pamięci ram gdybym miał ten geforce 7900gs???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 15:42, sinir napisał:

> > co myślicie o geforce 7600gt??? pójdzie na nim każda gierka( z założeniem że reszta
jest
> b.
> > dobra)???
> Pójść pójdzie każda, ale w niektórych bedziesz musiał zjechać z detalami na medium, np.
Gothic
> 3. Jeśli masz PCI-E i trochę zbędnej kaski, to dołóż i kup 7900GS.
ile bym potrzebował wtedy pamięci ram gdybym miał ten geforce 7900gs???


Minimum 1GB, choć w coraz większej ilości gier potrzeba 2GB do przyjemnej gry w maks. ustawieniach. Obecnie niestety RAM jest drogi, ale można go przecież dokupić jak stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 15:52, sinir napisał:

a ile by kosztował ok. 1.5 gb ram w media markt, albo ogólnie po ile jest???


Po 1 - nie kupuj w Meida. Po 2 - lepiej kupić 2x512 lub 2x1024, lub 1x1024 i dokupić. A za 1.5 dobrej firmy musiałbyś dać coś koło 7 stów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha, to dzięki. ja mam 446 ram (powinienem mieć 512 ale coś tam odciąga). jest to ddr ale na karcie którą chcę kupić pisze tak: typ zastosowanej pamięci GDDR3 (256bit). i teraz takie troszkę skomplikowane pytanie: bo jeśli teraz mam te 446 mb ram, to po zmianie na karte o typie obsługi pamięci z ddr na "gddr3" będe miał chyba 3 razy większą moc ramu. nie jestem tego pewien ale to by znaczyło że bym miał 1470 mb ram zwykłego ddr. czy się mylę? jaka jest różnica między ddr a gddr3???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 17:52, sinir napisał:

aha, to dzięki. ja mam 446 ram (powinienem mieć 512 ale coś tam odciąga). jest to ddr ale na
karcie którą chcę kupić pisze tak: typ zastosowanej pamięci GDDR3 (256bit). i teraz takie troszkę
skomplikowane pytanie: bo jeśli teraz mam te 446 mb ram, to po zmianie na karte o typie obsługi
pamięci z ddr na "gddr3" będe miał chyba 3 razy większą moc ramu. nie jestem tego pewien ale
to by znaczyło że bym miał 1470 mb ram zwykłego ddr. czy się mylę? jaka jest różnica między
ddr a gddr3???


GDDR 3 jest szybsze od DDR, ale wcale nie trzykrotnie. Jasne, że różnica jest, ale te nazwy, w szczególności GDDR 4 (takie też są) to w sporej mierze chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować