Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Na stronce nVidii jest lista gier partycypowanych programem "Mean to be played":
http://www.nzone.co.uk/page/home.html
Ati z tego co wiem nie ma jakoś odpowiedniego programu tak jak nVidia... ale na ich stronce tez jest podobna lista:
http://ati.amd.com/technology/crossfire/gaming.html

Z tego co wiem, jedyną grą która była pisana pod konkretną generację kart grafiki był Doom3. Optymalizację wykonano pod rodzinę GF6600. Na GT-ku działa lepiej niż na X850 ... sprawdzałem osobiście. No i tu idzie łańcuszkiem wszystko co jest na silniku D3 ... Quake 4 i inne.
Half life za to lepiej śmigał na ATi ... w sumie cieszę się bo mam okropnego smaka na Dark Messiah-a :D

Takie dzielenie się rynkiem czasem prowadzi do dziwnych sytuacji ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2006 o 14:58, sinir napisał:

WSZYSTKIE SĄ ZŁE. JA BYM ŻADNEJ Z NICH NIE KUPIŁ:) może radeonx1950xt .....

Wiesz nie byłeś zbyt pomocny :/ Widziałeś gdzieś X1950 na złącze AGP? Czy ta sobie tylko odpisałeś nie czytając zbyt wnikliwie mojego posta? Poza tym w dniu, w którym wydam na kartę graficzną ponad 1000 zł, sam osobiście się zgłosze do psychiatryka :/ Nie mam drukarni pieniędzy w drewutni, a szkoda :P

Może jednak znajdzie się ktoś na tyle miły by mi pomóc? Byłbym wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeśli miałbym wybierać to tę:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33992

Z tym, że nie dopatrzyłem się informacji czy jesteś w stanie przeznaczyć tyle kasy na zakup karty. Co do firm, to z tego co się orientuję, to w rodzinie NVidii najlepszymi producentami kart są Gigabyte, Gainward, Asus. Do Galaxy nie jestem przekonany. Mimo iż miałem kartę tej firmy i przez ponad dwa lata służyła mi dzielnie to jednak wolałbym dołożyć i postawić na pewniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich obecnych! Mam następujący problem. gdy próbuję podłączyć R9550 poprzez TV-OUT (S-Video [4 piny] do do 9-pinowego wejścia na karcie i SCART w TV) do telewizora LCD (LG 26lc2r) karta graficzna nie jest w stanie wykryć telewizora i na odwrót. Gdy podłączyłem kartę pod starszy typ telewizora otrzymałem czarno-biały obraz- ale jednak działało. Co mam zrobić, aby zaczęło działać? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 10:59, sinir napisał:

a ja mam inne pytanie: które złącze jest lepsze: AGP czy PCI EXPRESS?


Na pewno PCI-E x16 bo zapewnia szybszy transfer danych ( dwukrotnie ) od AGPx8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 10:59, sinir napisał:

a ja mam inne pytanie: które złącze jest lepsze: AGP czy PCI EXPRESS?

Technicznie rzecz ujmując różnica w wydajności między nimi jest niewielka - bardziej tu chodzi o to, ze karty na pci-e są tańsze i na agp raczej już nie będzie nowości w stylu kart z dx10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 10:59, sinir napisał:

a ja mam inne pytanie: które złącze jest lepsze: AGP czy PCI EXPRESS?


Tak naprawdę PCI-E jest w testach szybsze o ok. 5%, więc dla zwykłego śmiertelnika niezauważalna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:13, sinir napisał:

dzięki za ostatni post:) i jeszcze jedno: jaka jest różnica między kartami: geforce 7900gt
a radeon x1950 pro HIS?


Z tego co czytalem niewielka, zas roznica cenowa jest juz wieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Problem TV-OUTa już rozwiązany. Chciałbym teraz zapytać czy jeśli włączę jakąś grę (np. G3) na TV to czy nic mi się nie stanie z telewizorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A czy jeśli oglądasz film odtwarzany na DVD czy na video coś się z telewizorem dzieje? Nie. To samo jest z komputerem podłączonym do TV. Nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yep, ale w instrukcji mam napisane - "Należy unikać wyświetlania na ekranie odbiornika obrazu nie zmieniającego się przez dłuższy czas. (np HUD w G3). Niezmienny obraz może zostać trwale odwzorowany na ekranie. Należy jak najczęściej używać wygaszacza ekranu." Więc moja pytanie brzmi. Mogę spokojnie grać czy istnieje jakieś ryzyko uszkodzenia TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli masz plazme to niestety ale przy dluzszym (kilkugodzinnym grani moga sie pojawic takie problemy...) szczegolnie kiedy to telewizor plazmowy pierwszej lub drugiej generacji...

na stale potrafi sie obraz wypalic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam nowy problem :/ Rano kupiłem nowy kabel S-video, podłączyłem do przejściówki, przejściówkę do kompa i śmigało. Dałem potem Disabled na TV i jak chciałem teraz go włączyć to nie wykrywa mi go. Widać na telewizorze BIOS i ładowanie WinXP, ale przy uruchomieniu pulpitu obraz znika. Wie ktoś co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 02:18, de99ial napisał:

Fajny test porównawczy radka 1950pro i 7900GS

http://guru3d.com/article/content/386/1/


Mnie żaden tes nie przestawi w stronę Radeonów. Nvidia jest moim bogiem po koniec świata i jeszcze dłużej. Miałem już coś koło 8 kart tej drugiej firmy i na ani jednej się nie zawiodłem. A wymieniałem bo kumple chcieli kupić bo nowa płyta i złącze itd. Jakbym mógł to do dzisiaj bym jechał na GeForce 2 MX. To była dopiero dobra karta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł to do dzisiaj

Dnia 10.12.2006 o 08:40, YahooPL napisał:

bym jechał na GeForce 2 MX. To była dopiero dobra karta ...

A ja dzisiaj jeszcze jade na GeForce 2 TI 64 mb ultra, gdy zakupiłem ta karte było to monstrum jak na owe czasy ;) najciekawsze ze hl 2 niezle dzialal, w wowa gralem tez niezle... niedlugo zmieniam kompa, no i grafike zmienie... Ale tej karty nikomu nie oddam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować