Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2006 o 17:52, sinir napisał:

karta graficzna to najważniejsza część kompa. jak masz np. geforce6600 (słaba) , athlon 3000+
i 1024 ram to gothic 3 ci nie wejdzie... więc lepiej uzbroić się w dobrą kartę i bardziej "średniego"
procka....:)


Nie zgodzę się :) Mam Gigabyte GF 6600 256MB TurboForce i Gothic 3 mi chodzi dość dobrze na medium. Pozatem Athlon64 3200+ i 1GB Ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2006 o 17:52, sinir napisał:

karta graficzna to najważniejsza część kompa. jak masz np. geforce6600 (słaba) , athlon 3000+
i 1024 ram to gothic 3 ci nie wejdzie... więc lepiej uzbroić się w dobrą kartę i bardziej "średniego"
procka....:)


Ja na Athlonie 3500+(2.2GHz@2.9GHz)1024 DDR RAM i płycie głównej Gigabyte M55PLUS-S3 z zintegrowana grafa GF6100 mam 10-25 FPS na minimalnych (tekstury średnie, widoczność 2x średnie i efekt overglow). No i co powiesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 20:39, Grigor4 napisał:


> karta graficzna to najważniejsza część kompa. jak masz np. geforce6600 (słaba) , athlon
3000+
> i 1024 ram to gothic 3 ci nie wejdzie... więc lepiej uzbroić się w dobrą kartę i bardziej
"średniego"
> procka....:)

Ja na Athlonie 3500+(2.2GHz@2.9GHz)1024 DDR RAM i płycie głównej Gigabyte M55PLUS-S3 z zintegrowana
grafa GF6100 mam 10-25 FPS na minimalnych (tekstury średnie, widoczność 2x średnie i efekt
overglow). No i co powiesz ???


gothic 3 to gra w którą przyjemnie się gra na "high quality". prawdziwą przyjemność daje granie na super grafie co nie dają na przykład "średnie detale"!!! jak ja porównałem średnie do wysokich... ty na swoim sprzęcie tego nie poczujesz...a jak ci płynnie chodzi to naprawde się cieszysz. a nie co ty tam się plujesz o to by ci "na styk" szło na minimalnych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2006 o 20:57, sinir napisał:

gothic 3 to gra w którą przyjemnie się gra na "high quality". prawdziwą przyjemność daje granie
na super grafie co nie dają na przykład "średnie detale"!!! jak ja porównałem średnie do wysokich...
ty na swoim sprzęcie tego nie poczujesz...a jak ci płynnie chodzi to naprawde się cieszysz.
a nie co ty tam się plujesz o to by ci "na styk" szło na minimalnych!!!


Po prostu chodzi mi o to, że w Gothicu 3 karta graficzna nie jest taka ważna jak np. w Oblivionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 08:07, struksik napisał:

jak myślicie opłacałoby mi się kupić teraz GeForce`a 7600GT, czy za miesiąc 8600GT??


A gdzie ty widziałeś 8600GT ?? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2006 o 08:13, Dead-pl napisał:

A gdzie ty widziałeś 8600GT ?? xD


napisałem że za miesiąc, bo za miesiąc wychodzą pozostałe karty z serii 8000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2006 o 22:26, Grigor4 napisał:

Po prostu chodzi mi o to, że w Gothicu 3 karta graficzna nie jest taka ważna jak np. w Oblivionie.

w gothicu 3 karta jest ważniejsza niż w oblivionie, ponieważ gothic 3 ma bardzo duze wymagania i nie jest dobrze napisany, nie uruchomisz go jak obliviona na starszym troche kompie. Gothic 3 jest nie dopracowany pod względem wymagań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, po skompletowaniu (wreszcie) wszystkich elementów, udało mi się w miarę bezboleśnie odpalić mojego nowego kompa :)
Ale jedna rzecz mnie zastanawia. Otóż, jest to Core2Duo E6400, 2x1GB DDR2 PDP Patriot, MSI GF8800GTS.
W 3DMarkach uzyskałem wyniki mniej więcej takie:
3DMark03 - coś ponad 24000
3DMark05 - około 12500
3DMark06 - ponad 8500
Żadna rewelacja ale też i nie najgorzej. Inna sprawa to gry ...
Otóż FarCry (tyle że "niespaczowany" bo walczę z sieciówką o neta i na razie przegrywam :) przy rozdziałce 1280x1024 i wszystko na najwyższych detalach śmiga ładnie tyle że czasem delikatnie przycina. Niby nieźle, ale ja spodziewałem się bezproblemowo grać na rodzielczości 1600x1200 i wyższych tymczasem z płynnością jest już dużo gorzej.
TitanQuest (wszystkie łatki) - rozdzielczość 1280x1024 i wszystko na max i często zdarza się mu "zarwać" więc płynność też nie jest pełna.

Pytanie: czy tylko tak ma być waszym zdaniem?

Przed kupnem dużo recenzji czytałem i karta ta bez podkręcania ma spokojnie działać nawet na rozdzielczościach bliskich HD. Testy robili na procku Athlon 3800+ i 2x512 DDR2 - więc jakby zestaw gorszy a np. FarCry na rodziałce 1600 x 1200 - AA-x4 Anizo-x8 uzyskiwał średnio 60,5 fps-a więc wynik dobry. Mam wrażenie, że u mnie jest na pograniczu płynności czyli coś około 25-30fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Odpal gry na single player, i zobacz. Może to przez neta. Ja mam dużo gorszy sprzęt, gram w JO i mam około 30-55 klatek na sekundę w średnich, jednak gdy spadają mi pingi i mam problemy z połączeniem neta ilość klatek spada do 3-17 na sekundę. Sprawdź, bo wątpie że co innego zwalnia ci komputer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 12:12, Pingus napisał:

Ostanio na allegro widzialem GeForce 7900GT na AGP, czy istnieje taka karta na AGP?

Tak jest coś takiego ale raczej 7800 GS SILENT 512MB GS+. Inna nazwa ale jak kto woli moze byc 7900gt. Tylko ze jest to edycja limitowa z tego co wyczytalem z pewnych zrodel a mianowicie tu mozesz ozobaczyc http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 12:38, BaRt3k. napisał:

> Ostanio na allegro widzialem GeForce 7900GT na AGP, czy istnieje taka karta na AGP?
Tak jest coś takiego ale raczej 7800 GS SILENT 512MB GS+. Inna nazwa ale jak kto woli moze
byc 7900gt. Tylko ze jest to edycja limitowa z tego co wyczytalem z pewnych zrodel a mianowicie
tu mozesz ozobaczyc http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=855


Ile może kosztować najtańsza karta z seri 8xxx ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować