Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2006 o 18:02, marian538 napisał:

Ja dokładnie o takim też myśle, kwestia czasu pewnie po świętach, albo z 256 albo 512. Jeszcze
nie wiem, myślisz że te 512 ram bedzie miało znac znaczny wpływ na jej wydajność, na pewno
prędzej czy później sieprzydadzą, ..???

Wątpie żeby się przydało, a i dużego wpływu na wydajność nie ma co pokazują testy. Jak wyjda gry w których sie niby mogłoby to przydac to wydajnościowo te karty nie będą juz takie rewelacyjne. W dzisiejszym świecie sprzętu komputerowego, nie ma co kupowac "na przyszłość", chyba że masz 2 tys na 8800 ( na rok wystarczy pewnie ). Nowinki techniczne i coraz lepsze wydajnościowo karty sypią sie jak z rękawa, a sprzęty robią sie przestarzałe w dość szybkim tempie. Niestety, firmy robią nas w balona i zarabiają na biednych graczach krocie. W USA jest nawet pozew przeciwko ATI i nVidii , podobno firmy zrobiły spisek cenowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 21:19, hehe napisał:

> Ja dokładnie o takim też myśle, kwestia czasu pewnie po świętach, albo z 256 albo 512.
Jeszcze
> nie wiem, myślisz że te 512 ram bedzie miało znac znaczny wpływ na jej wydajność, na pewno

> prędzej czy później sieprzydadzą, ..???
Wątpie żeby się przydało, a i dużego wpływu na wydajność nie ma co pokazują testy. Jak wyjda
gry w których sie niby mogłoby to przydac to wydajnościowo te karty nie będą juz takie rewelacyjne.
W dzisiejszym świecie sprzętu komputerowego, nie ma co kupowac "na przyszłość", chyba że masz
2 tys na 8800 ( na rok wystarczy pewnie ). Nowinki techniczne i coraz lepsze wydajnościowo
karty sypią sie jak z rękawa, a sprzęty robią sie przestarzałe w dość szybkim tempie. Niestety,
firmy robią nas w balona i zarabiają na biednych graczach krocie. W USA jest nawet pozew przeciwko
ATI i nVidii , podobno firmy zrobiły spisek cenowy



Masz racje, szkoda że tak jest, dlatego trzeba wybierać z głową, to po prostu marketing, ktoś musi wydawać żeby ktoś zarabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając pewien popularny zagraniczny serwis zajmujący się testowaniem sprzętu, natrafiłem na pewną dość interesująca informację. Testerzy z tego serwisu znaleźli ciekawą różnicę pomiędzy kartami z serii ATI oraz nVidii. A wszystko za sprawą sterowników. Otóż karty nVidii sprawują się znacznie lepiej jeżeli posiadamy dobry procesor. Podobno sterowniki są tak napisane, że sporo wykorzystują z mocy obliczeniowej naszego procka. Dlatego tez im więcej nasz procek może wspomóc kartę, tym lepsza wydajność. Z kolei gorsze procesory będą spowalniać kartę.
W kartach ATI jest troszkę inaczej. Moc procesora nie ma aż tak dużego wpływu na wydajność karty.Równiez za sprawą sterowników. Dlatego słabszy procek nie będzie ograniczał grafiki. W ten sposób karta będzie się sprawowac równie dobrze przy mocnych jak i przy słabych komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 00:06, hehe napisał:

Przeglądając pewien popularny zagraniczny serwis zajmujący się testowaniem sprzętu, natrafiłem
na pewną dość interesująca informację. Testerzy z tego serwisu znaleźli ciekawą różnicę pomiędzy
kartami z serii ATI oraz nVidii. A wszystko za sprawą sterowników. Otóż karty nVidii sprawują
się znacznie lepiej jeżeli posiadamy dobry procesor. Podobno sterowniki są tak napisane, że
sporo wykorzystują z mocy obliczeniowej naszego procka. Dlatego tez im więcej nasz procek może
wspomóc kartę, tym lepsza wydajność. Z kolei gorsze procesory będą spowalniać kartę.
W kartach ATI jest troszkę inaczej. Moc procesora nie ma aż tak dużego wpływu na wydajność
karty.Równiez za sprawą sterowników. Dlatego słabszy procek nie będzie ograniczał grafiki.
W ten sposób karta będzie się sprawowac równie dobrze przy mocnych jak i przy słabych komputerach.


Dosyć ciekawe. Na jakim serweże to znalazłeś, jeżli można wiedzieć?
Pisali tam coś o kartach GF7300LE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 00:06, hehe napisał:

Przeglądając pewien popularny zagraniczny serwis zajmujący się testowaniem sprzętu, natrafiłem
na pewną dość interesująca informację. Testerzy z tego serwisu znaleźli ciekawą różnicę pomiędzy
kartami z serii ATI oraz nVidii. A wszystko za sprawą sterowników. Otóż karty nVidii sprawują
się znacznie lepiej jeżeli posiadamy dobry procesor. Podobno sterowniki są tak napisane, że
sporo wykorzystują z mocy obliczeniowej naszego procka. Dlatego tez im więcej nasz procek może
wspomóc kartę, tym lepsza wydajność. Z kolei gorsze procesory będą spowalniać kartę.
W kartach ATI jest troszkę inaczej. Moc procesora nie ma aż tak dużego wpływu na wydajność
karty.Równiez za sprawą sterowników. Dlatego słabszy procek nie będzie ograniczał grafiki.
W ten sposób karta będzie się sprawowac równie dobrze przy mocnych jak i przy słabych komputerach.

To było wiadome od dawna no ale pomyslmy. Jak ktoś ma GF 8800 to z pewnoscia nie ma procka Intel P3 albo 4 nie? Na taką karte wystarczy ze ma C2D z zegarem 1,8x :) (x=6?:) ).Ten procesor moim zdaniem spokojnie starcza a to ze wszyscy go kreca na dodatek to nie maja z i prockiem i grafa problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 18:07, Galadin napisał:

Jak nie wiesz jak podkręcać, to się może nauczysz, przyda się na przyszłość. ;)

Tak,chętnie bym się nauczył ale nie ma mi kto tego pokazać;(

Dnia 19.12.2006 o 18:07, Galadin napisał:

A chłodzenie - każda karta ma system chłodzenia (wiatraczki najczęściej) dzięki któremu karta
się nie będzie bardzo przegrzewać i się nie spali. Akurat ta Galaxy ma ciche i dobre chłodzenie
firmy Zalman. ;)

Aha,dziękuje serdecznie za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 18:18, Arclight napisał:

W Obliviona na wysokich na pewno, Gothic jest tak napisany, że w średnich powinno działać w
miarę płynnie.

Oblivion ok,ale w Gothica 3 na średnich w miarę płynnie??To jaki trzeba my mieć ewentualnie sprzęt żeby zarać na wysokich/maxymalnych??
To naprawdę nie masz szansy żeby na kompie:
Intel Core 2 Duo E6300 ------2gb ramu -------GF Galaxy 7600GS nie poszło na wysokich,ale płynnie??
PS.Mam jeszcze takie pytanko która z tych kart jest wydajniejsza i co o nich sądzicie
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GS+256+PZ tego linka juz podawałem chodzi mi o to czy ta karta jest lepsza czy gorsza od tej,ale bez podkręcania
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+512+D3A co sądzicie o tej,jest w podobnym przedziale cenowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym kompie pojdzie plynnie po najnowszym patchu jakim szykuja bo ponac w tym patchu maja sie zajac optymalizacja kodu gry. Oczywiscie sam mozesz sie pobawic i sam zoptymalizować kod.Bo jak wiadomo G3 zepsuli pod tym względem. Wiec jakby sie postarac to powinno pojsc na srednich napewno...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 08:04, boduczek napisał:

PS.Mam jeszcze takie pytanko która z tych kart jest wydajniejsza i co o nich sądzicie
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GS+256+PZ tego linka juz podawałem chodzi
mi o to czy ta karta jest lepsza czy gorsza od tej,ale bez podkręcania
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+512+D3A co sądzicie o tej,jest w podobnym
przedziale cenowym


7900GS jest dużo wydajniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 08:08, BaRt3k. napisał:

Na tym kompie pojdzie plynnie po najnowszym patchu jakim szykuja bo ponac w tym patchu maja
sie zajac optymalizacja kodu gry. Oczywiscie sam mozesz sie pobawic i sam zoptymalizować kod.Bo
jak wiadomo G3 zepsuli pod tym względem. Wiec jakby sie postarac to powinno pojsc na srednich
napewno...:)

....Fajnie ,a czy mógłyś powiedziećna jakim komputerze Gothic 3 pójdzie na maxymalnych ustawieniach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2006 o 08:12, ziptofaf napisał:

7900GS jest dużo wydajniejsza.

Dużo??tzn?Dlaczego jest dużo wydajniejsza i co z chłodzeniem czy jest dobre w tej drugiej karcie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 08:12, boduczek napisał:

....Fajnie ,a czy mógłyś powiedziećna jakim komputerze Gothic 3 pójdzie na maxymalnych ustawieniach??


U mojego kumpla chodzi w max. detalach na nast. sprzęcie:
Intel Core 2 Duo E6300
2 GB RAM GeIL 800 MHZ
Geforce 7950 GT
Fakt, że musiał stweakować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2006 o 08:14, ziptofaf napisał:

U mojego kumpla chodzi w max. detalach na nast. sprzęcie:
Intel Core 2 Duo E6300
2 GB RAM GeIL 800 MHZ
Geforce 7950 GT
Fakt, że musiał stweakować grę.

Aha,nieźle.A z resztą najlepiej jest samemu sprawdzić;)
No cuż dziekuję za pomoc;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chciałbym kupić nową kartę graficzną, ale chciałbym wiedzieć czy ta karta jest dobra i czy będzie działać. Narazie mam karte GeForce 6150 (zintegrowana z płtą główną), nie jest ona zła ale wolałbym lepszą. Mój komp:
Płyta Główna: Asus M2NPV-VM
Procek: Athlon 64 3000+
Ram: 1 Giga DDR2
I myślę o tej karcie:

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=756871

Czy warto? Myślę o grach takich jak: Gta SA, NFS Carbon i Most Wanted, MoH Pacific Assault. Będą te gry dobrze działały ? DZiękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 10:50, Steven8 napisał:

Witam :) Chciałbym kupić nową kartę graficzną, ale chciałbym wiedzieć czy ta karta jest dobra
i czy będzie działać. Narazie mam karte GeForce 6150 (zintegrowana z płtą główną), nie jest
ona zła ale wolałbym lepszą. Mój komp:
Płyta Główna: Asus M2NPV-VM
Procek: Athlon 64 3000+
Ram: 1 Giga DDR2
I myślę o tej karcie:

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=756871

Czy warto? Myślę o grach takich jak: Gta SA, NFS Carbon i Most Wanted, MoH Pacific Assault.
Będą te gry dobrze działały ? DZiękuję za odpowiedź :)



Ta karta Którą wskazałeś jest średnia, jednak gry które wymieniłeś powinny ci chodzić bez większych problemów. Ja jednak bym radził dołożyć troszkę kabony i kupić coś takiego

http://sklep.benchmark.pl/pelny_27376.html

Niedawno zakupiłem sobie taki model i jest naprawde dobry, jak za tą cene!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 07:43, BaRt3k. napisał:

To było wiadome od dawna no ale pomyslmy. Jak ktoś ma GF 8800 to z pewnoscia nie ma procka
Intel P3 albo 4 nie? Na taką karte wystarczy ze ma C2D z zegarem 1,8x :) (x=6?:) ).Ten procesor
moim zdaniem spokojnie starcza a to ze wszyscy go kreca na dodatek to nie maja z i prockiem
i grafa problemu :)

Za słaby procek jak na 8800. Nie to że by coś słabo działało. Pewnie będzie śmigać aż miło, ale nie wyciśniesz na tym procku z tej karty wszystkiego. Grafika będzie ograniczna przez słaby procesor. Pisałem gdzieś wyżej że do 8800 potrzeba naprawdę ekstremalnie dobry procesor żeby karta pokazała pełnię możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 12:17, hehe napisał:

Za słaby procek jak na 8800. Nie to że by coś słabo działało. Pewnie będzie śmigać aż miło,
ale nie wyciśniesz na tym procku z tej karty wszystkiego. Grafika będzie ograniczna przez słaby
procesor. Pisałem gdzieś wyżej że do 8800 potrzeba naprawdę ekstremalnie dobry procesor żeby
karta pokazała pełnię możliwości.

Możesz powiedzieć na podstawie czego tak twierdzisz ? Bo jak na razie dobrych testów wydajności na dx10 nie ma - trzeba czekać na nowe gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 08:14, boduczek napisał:

> 7900GS jest dużo wydajniejsza.
Dużo??tzn?Dlaczego jest dużo wydajniejsza i co z chłodzeniem czy jest dobre w tej drugiej karcie??


Dużo wydajniejsza, poszukaj tych kart w tym teście :
http://pclab.pl/art22175-9.html

>....Fajnie ,a czy mógłyś powiedziećna jakim komputerze Gothic 3 pójdzie na maxymalnych ustawieniach??

Gothic 3 ma tak skopany kod, że na żadnym komputerze nie pójdzie płynnie :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się bardziej NA CHWILĘ obecna opłaca kupić: GF 7950 GT
Radeona X1950XT
GF 8800GTX?
Co jest najmocniejsze, wie każdy, ale mi chodzi o stosunek przydatności na chwilę obecną do wydanej kasy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 12:20, Clegan napisał:

Możesz powiedzieć na podstawie czego tak twierdzisz ? Bo jak na razie dobrych testów wydajności
na dx10 nie ma - trzeba czekać na nowe gry

Tu nie chodzi o nowe gry na dx10. Nie mówie też że coś będzie działać słabo. Słabe sprzęty po prostu spowolnią tą niezwykłą kartę. Będą dla niej ogranicznikiem. Na jakiej podstawie ? Proszę bardzo :
http://www.tomshardware.com/2006/11/29/geforce_8800_needs_the_fastest_cpu/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować