Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2005 o 22:11, Matrix14 napisał:

i mam jeszcze jedno pytanie;) jaka karte graficzna teraz najlepiej kupic?? ale niechce za duzo wydac! z gory dziekuje za
odpowiedz;)


No w sumie jeśli chcesz coś na najbliższych parę lat to za 600-800 PLN max. Czyli albo GF6600GT albo 6800LE ale tą z możliwością odblokowania Potoków i Vertexów (są one segregowane często przez sprzedawców, którzy dają gwarancję na odblokowanie - jeśli się nie powiedzie to wymieniają kartę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Za grosze.
GF4MX posłuży już jako po prostu karta a nie karta do gier.
Zasilacz używany, 350Wattowy i pewnie marnej klasy (ModeCom albo jakiś NoName) też raczej nie ma dużego powodzenia na rynku.
Obecnie wszyscy szukają zasilaczy minimum 400W o dużej wydajności rzeczywistej i najlepiej z aktywnym PFC i stabilizacją napięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak Mxy z seri 400 to badziewne karty miałem 440 i chciałem ja jak najszybciej wymienić (szczęście że się spaliła) ale na dużo lepszą to jej nie wymieniłem GeForca Fx 5200 ale z tej karty jestem zadowolony (miałbym prawdopodobnie lepszą ale płytę główną mam za słabą aby wsadzić wydajniejszą kartę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 22:40, RobeN napisał:

za 600-800 PLN max. Czyli albo GF6600GT albo 6800LE ale tą z możliwością odblokowania
Potoków i Vertexów (są one segregowane często przez sprzedawców

Za górną stawkę z tego zakresu można spróbować wyszarpać ze sklepu dwunastokanałową 6800 z możliwością moda do 16/6. Ceny droższych kart systematycznie schodzą i 6600GT w cenie ok. 750 zł, powoli staje się nieopłacalną inwestycją. :) Pewnie jeszcze za rok wielu ludzi skuszonych nieaktualnymi podpowiedziami będzie twardo kupować tę kartę za prawie 800 zł gdy będą już znacznie lepsze modele w tej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem... Źle powiedziałem???
Przecież powiedziałeś, że za gorną (800) mmożna kupić 6800 z możliwością odblokowania 16/6 => czyli to co ja napisałem. A za 600 miałem na myśli 6600GT. Skoro 6800 można mieć za 800 to 6600 musi kosztować mniej. W końcu ma połowę potoków i vertexów też mniej od pełnej 6800 16/6

A za rok??? To już raczej 7800 albo Radeona, bo pewnie już ze 2 nowe serie wyjdą, które będą jeszcze silniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 18:57, Matrix14 napisał:

oplaca sie kupic radeona 9550 ??


To nie lepiej juz 9600 Pro lub jakiegos 6600/6600Gt! To napewno bardziej sie oplaca!
Zalezy ile masz funduszy? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 18:57, Matrix14 napisał:

oplaca sie kupic radeona 9550 ??

Do 300 zł tak. Powyżej nie.
Za 400-500 zł coś z Radka 9800 lub X700, powyżej 550 zł GF6600GT lub X800GT, a jeszcze powyżej 700 zł to coś z serii GF6800 i X800 (od najtańszych do droższych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 13:06, RobeN napisał:

Nie bardzo rozumiem... Źle powiedziałem???

W zasadzie nie. Chodziło mi o to, że nie warto za tą cenę brać GF6800 LE skoro można dostać pełnego GF6800. Drobiazg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 18:50, WąChU napisał:

Wersja GF z dopiskiem LE jest gorsza od takiego zwyklego GF ?

---> Jeśli porównujemu karty z tymi samymi oznaczeniami to tak, to po prostu słabsza wersja karty bez LE w nazwie [np. GF6800 i GF6800LE].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Epox-a 9NPA+ Ultra. I tylko X800, wiec nie wiem jak sie zachowa na takim smoku o jakiego pytasz, ale mi sprawuje sie ta MB wysmienicie. Ew DFI z serii LanParty tez na nF4. Zbieraja calkiem pochlebne opinie w necie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktos mi podpowiedzieć, jakie sterowniki powinienem zainstalowac do GeForce 6800GT? Póki co pobrałem zoficjalnej strony nvidii sterowniki i jakiejś specjalnej różnicy między tym a radeonem 9200se nie widze, pewnie ja zle cos poinstalowalem i chcialbym wiedziec jak wy zwiekszacie wydajnosc geforców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 16:52, Olamagato napisał:

> Nie bardzo rozumiem... Źle powiedziałem???
W zasadzie nie. Chodziło mi o to, że nie warto za tą cenę brać GF6800 LE
skoro można dostać pełnego GF6800. Drobiazg. :)


No w sumie fakt. Nie spojrzałem, że ceny tak szybko się zmieniły ostatnio.
Jednak musi to być wersja 100% modowalna a za takie jeśli są "pewne" handlarze doliczają sobie ciut ciut (i chyba wtedy ponad 800PLN wychodzi za 6800 "bez LE")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 23:20, Mistic napisał:

Może ktos mi podpowiedzieć, jakie sterowniki powinienem zainstalowac do GeForce 6800GT? Póki co pobrałem zoficjalnej strony
nvidii sterowniki i jakiejś specjalnej różnicy między tym a radeonem 9200se nie widze, pewnie ja zle cos poinstalowalem
i chcialbym wiedziec jak wy zwiekszacie wydajnosc geforców.


Nie wiem jak mogłęś nie zauważyć.
Czy przy zmianie karty instalowałeś system na nowo??? Jeśli nie to przydałoby się, bo nie wiem czy poradzisz sobie z oczyszczeniem systemu ze śmieci i ustawień po starej karcie (i jej sterownikach).
Drugą rzeczą jest to, że po instalacji systemu zawsze trzeba zainstalować sterowniki do płyty głównej (w których zawarty jest sterownik GART odpowiadający za AGP i jego pełną sprawność)

Najlepsze sterowniki??? 71.89WHQL??? 78.05??? Te są na pewno stabilne i całkiem szybkie. Ale w zasadzie każdy sam sobie szuka sterowników czy to Oryginalnych czy Modowanych, bo każda karta i konfiguracja całego kompa trochę inaczej działa na każdych sterownikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować