Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2007 o 13:35, Mikex napisał:

a nie naciągać i robić za przeproszeniem w ch***!

Właśnie dlatego że tak się zdarza wolę sam poczytać co kupić, popytać np. na TYM forum i nie słuchać żadnego sprzedawcy, który będzie wciskał to co szef mu kazał... I potem kupuję ze spokojem przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 maja wychodzi R2900XT a reszta 14, tak więc kwestia czasu jak ceny pójdą w dół pozatym bodajże za 2 -3 tygodnie nowy chipset wchodzi na C2D (obsługa FSB 1333 i DDR3 ) i ceny jak zwykle w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 13:35, Mikex napisał:

Ja wychodzę z założenia, że to sprzedawca ma NAM doradzić (bo jakby nie patrzeć, to MY jesteśmy
jego pracodawcami) i pomóc w wyborze, a nie naciągać i robić za przeproszeniem w ch***!


Masz rację, ale spójrz jak to wygląda dla sprzedawcy:
Zostało mu powiedzmy dużo 7900GTX. Niedawno wyszły 8800GTX. No to co ma robić? Będzie gadał, jakie to 8800GTX energożerne i w ogóle. A dlaczego? Bo jak nie sprzeda 7900GTX to straci grubą kasę.
Zresztą nie wiem czemu, ale sprzedawcy baaardzo nie lubią dobrze znających się na rzeczy klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 14:02, ziptofaf napisał:

> Ja wychodzę z założenia, że to sprzedawca ma NAM doradzić (bo jakby nie patrzeć, to MY
jesteśmy
> jego pracodawcami) i pomóc w wyborze, a nie naciągać i robić za przeproszeniem w ch***!


Masz rację, ale spójrz jak to wygląda dla sprzedawcy:
Zostało mu powiedzmy dużo 7900GTX. Niedawno wyszły 8800GTX. No to co ma robić? Będzie gadał,
jakie to 8800GTX energożerne i w ogóle. A dlaczego? Bo jak nie sprzeda 7900GTX to straci grubą
kasę.
Zresztą nie wiem czemu, ale sprzedawcy baaardzo nie lubią dobrze znających się na rzeczy klientów...


Przeważnie sprzedawcy znają się tylko na jednym - co najlepiej schodzi jest według nich najlepsze ;) Więc lepiej zapytać się właśnie na forum i wtedy lecieć do sklepu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2007 o 14:02, ziptofaf napisał:

Zresztą nie wiem czemu, ale sprzedawcy baaardzo nie lubią dobrze znających się na rzeczy klientów...

Bo takiemu trudniej wcisnąć coś :) To tak jak sprzedaż używanego samochodu. Lepiej kompletnemu laikowi niż znającemu się fachowcowi/mechanikowi/handlarzowi. Ci drudzy będą wszystko wytykać i zaniżać cenę:) A laik połknie kit i kupi bez marudzenia. To samo w komputerach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Fakt, tylko troche głupio, że kolo najpierw mówi, że nie tego GF, a jak mówie, że w takim razie dziękuje, to nagle jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 14:38, Mikex napisał:

/.../

Fakt, tylko troche głupio, że kolo najpierw mówi, że nie MA tego GF, a jak mówie, że w takim razie
dziękuje, to nagle jest;/



PS Sory, ale błąd sie wkradł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 14:38, Mikex napisał:

/.../

Fakt, tylko troche głupio, że kolo najpierw mówi, że nie tego GF, a jak mówie, że w takim razie
dziękuje, to nagle jest;/

Pojechał gościu po bandzie, nie ma co. Zamów sprzęt przez internet wraz ze złożeniem i po "ptokach".
Swoja drogą ja już kilkakrotnie trafiłem na takich doradców w sklepach typu "weź to (coś przecietnego), po co ci taki wypas?". Po prostu ręce opadają... jeszcze kilka tygodni temu usłyszałem, że "oni polecają Athlony, bo z C2D są kłopoty"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 14:57, Aurelinus I napisał:

Pojechał gościu po bandzie, nie ma co. Zamów sprzęt przez internet wraz ze złożeniem i po "ptokach".
Swoja drogą ja już kilkakrotnie trafiłem na takich doradców w sklepach typu "weź to (coś przecietnego),
po co ci taki wypas?". Po prostu ręce opadają... jeszcze kilka tygodni temu usłyszałem, że
"oni polecają Athlony, bo z C2D są kłopoty"...


W sumie to się nie dziwię sprzedawcom. Każdy na ich miejscu patrzyłby na to jak sprzedać starszy sprzęt. Prawo rynku, klienta się głaska. A jeszcze u nas w kraju to za dużo sprzedawcy nie zarabiają, chociaż sam chciałbym pracować w sklepie ze sprzętem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 12:40, Mikex napisał:

/.../

Mnie tylko dziwi jedna rzecz...GF 8800GTS jest sporo droższy od GF 7600GT! Więc czemu chciał
mi tak ostro wcisnąć tę karte? Teraz nawet nie można kupić tego, co się chce...;/

z tym 8800 i Chieftecem to moglo byc tez tak (jest to moja teoria co do sklepow komputerowych szczegolnie w malych miastach) ze sprowadzaja tak zwany "standardowy sprzet" ktory idzie masowo.Jak chcesz wziac karte za 1200 i wypasiona zasilke to dla nich to nie jest wcale "dobry klient" tylko "klient problematyczny" bo nie maja takiego sprzetu na skladzie albo maja malo dla tzw. "znajomych".Zamawiac z hurtowni sprzet tylko dla Ciebie to za duzo trudu i zachodu, lepiej opchnac cos co lezy juz od miesiecy w sklepie i jest zaplacone.Kupowanie kazdego elementu oddzielnie w profesjonalnych sklepach np w necie jest szybsze, tansze i bardziej komfortowe.Samo zlozenie to zrobi ktokolwiek za male pieniadze jezeli nie chcesz / nie umiesz sam.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zawsze myślałem, że PROLINE, to dobry sklep, i że pracują tam ludzie znający się na rzeczy...Mam tylko nadzieje, że to wyjątek od reguły, bo jeśli na moim miejscu byłby ktoś nieobeznany z tematem, to by kupił ten shit...Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego moim zdaniem lepiej jest kupować w sklepie,który jest jeden,niż w sklepach,które mają całą sieć w Polsce.
Wczoraj byłem właśnie kupować kompa,w takim sklepie,który jest jeden,nie ma żadnej sieci,to sobie kupowałem właśnie,to mi podpowiadał,które najlepsze części w najniższej cenie(kupowałem 8800 gts 320 mb,to mi mówił,widać,ze znał się na rzeczy,mówił,ze jak na razie to jedna z najlepszych kart,że lepsze są tylko 8800GTS 640 i 8800 GTX ,ale tylko w wyższych rozdzielczościach się różnią ilością fps) Takich ludzi właśnie lubię,takich,którzy jeszcze pomogą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 16:16, kacakandzer napisał:

ello 3 2 1 0
jest tu kto? chcialbym zapytac gdzie sie sprwadza jaką ma się kate graf...? ;/


System/sprzęt/menedżer urządzeń/karta graficzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 15:58, Kryszek napisał:

I dlatego moim zdaniem lepiej jest kupować w sklepie,który jest jeden,niż w sklepach,które
mają całą sieć w Polsce.
Wczoraj byłem właśnie kupować kompa,w takim sklepie,który jest jeden,nie ma żadnej sieci,to
sobie kupowałem właśnie,to mi podpowiadał,które najlepsze części w najniższej cenie(kupowałem
8800 gts 320 mb,to mi mówił,widać,ze znał się na rzeczy,mówił,ze jak na razie to jedna z najlepszych
kart,że lepsze są tylko 8800GTS 640 i 8800 GTX ,ale tylko w wyższych rozdzielczościach się
różnią ilością fps) Takich ludzi właśnie lubię,takich,którzy jeszcze pomogą:P

jak ja kupowałem kompa i chciałem core 2 duo to gosciu mi chciał wcisnac pentium D! a takiego wała sie dałem. wiedziałem ze intel kazał wszystkim sprzedawac pentium d i sprzedaweca chciał to zrobic ze niby to dobry procek itp itd.. a teraz bym załował bo roznica w wydajnosci jest znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A ja trafiłem na spoko ziomka właśnie:P Ale tacy co wkręcają,to tragedia,a jeszcze gorsi są ci,którzy nic nie wiedza na temat komputerów,a sprzedawają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam, ze lepiej kazda czesc osobno zamowic... bo wychodzi taniej i wszystko jest tak jak sie nalezy i nikt Ci kitu nie wciska... ja tak zrobilem i nie narzekam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 17:55, Kryszek napisał:

/.../

A ja trafiłem na spoko ziomka właśnie:P Ale tacy co wkręcają,to tragedia,a jeszcze gorsi są
ci,którzy nic nie wiedza na temat komputerów,a sprzedawają:P

zebsy ty wiedział ze sa tacy. nawet soebi sprawdziłem w miescie wiekszym to tragedia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować