Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2006 o 22:41, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ Te wersje nie mają ogromnego panelu kontrolnego,
> który jest tylko wodotryskiem. /.../
Ten wodotrysk w dodatku przechwytuje literę "ć" i trzeba każdorazowo, żeby coś napisać,
wywołać ten panel i odznaczyć w nim opcję, która i tak wraca po restarcie. Miałem i wyrzuciłem.

A nie da się tego trwale wyrzucić???
Intelowskie sterowniki mają to samo, ale tam da się bezproblemowo.
Na ATi też napewno jest jakiś trick - choćby poprzez rejestr.
Jednak w dalszym ciągu nie rozumiem => przecież ten błąd zapewne był zgłaszany do ATi - dlaczego zatem do tej pory nie został on poprawiony??? Przecież jest to banalnie proste... Wystarczyłoby poprawnie zaimplementować funkcję (jak ASUS) własnych skrótów, lub skrótów z użyciem ALT+CTRL+klawisz.
Widać ATi i Intel wszystkich mają w poważaniu...
Już o tym kiedyś rozmawialiśmy - ja dalej nie mogę pojąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 23:10, RobeN napisał:

> > > > /.../
Już o tym kiedyś rozmawialiśmy - ja dalej nie mogę pojąć...

Można ściągnć gołe sterowniki i to wystarczy. Można ten mniejszy panel i wtedy jest bardzo dobrze. Ale ten duży Control Center (chyba tak się nazywa) to do niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 23:15, KrzysztofMarek napisał:

> > > > > /.../
> Już o tym kiedyś rozmawialiśmy - ja dalej nie mogę pojąć...
Można ściągnć gołe sterowniki i to wystarczy. Można ten mniejszy panel i wtedy jest bardzo
dobrze. Ale ten duży Control Center (chyba tak się nazywa) to do niczego...

To ja to wiem. Ale właśnie chodzi mi o ten Panel z błędem skrótowym - przecież mogliby to w końcu zrobić porządnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 00:31, RobeN napisał:

> > To ja to wiem. Ale właśnie chodzi mi o ten Panel z błędem skrótowym - przecież mogliby to w
końcu zrobić porządnie...

Nie zrobią tak szybko dopóki *Polacy* nie wejdą na pomoc techniczną ATI i nie zaczną molestować firmy raportami o błędzie wyłączenia skrótu CTRL+ALT+C.
O ile mi się zdaje tylko na polskiej klawiaturze programisty potrzebna jest ta kombinacja klawiszy. Jeżeli więc sami nie bedziemy sypać raportów do Kanadyjczyków, to problem w ogóle nie będzie ich obchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 11:12, Olamagato napisał:

Jeżeli więc sami nie bedziemy sypać raportów do kanadyjczyków, to problem w ogóle nie będzie
ich obchodzić.


Gdzieś na zagranicznym forum czytałem, że nie tylko polski programisty. Ale widać 2 kraje w skali światowej to mało. W sumie panel nie potrzebny, więc nawet upośledzone wyłączanie owych skrótów jest niepotrzebne.
Intel również do dziś nie zmienił skrótów - tyle, że u niego da się to wyłączyć prawidłowo => ale, że też mają te same skróty???
Mam nVidia i mam inne problemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 19:47, Olamagato napisał:

> czy GeFORCE winfast PX6800LE 256mb to dobra karta??
Zależy od ceny i dla kogo.
Jest to karta słabo modowalna (zwykle maks. do 6800), ma wrzucone nie dość, że pamięci DDR
zamiast GDDR3, to jeszcze o zmniejszonej prędkości, podkręcalność też nie najlepsza właśnie
z powodu słabych pamięci. Dzisiaj taka karta powinna być warta ok. 450-550 zł. Niestety w sklapach
(równiez internetowych) jej ceny są zawyżone (marketing? producent?). Nie jest to karta, którą
warto specjalnie kupować jezeli można poczekać. Jest obecnie kupowana gdyż jest to najtańsza
karta 256-bit z 8 potokami pikseli i 256 MB ram - ale to wcale nie przekłada się na funkcjonalność
w przyszłości.


a czy geforce 6600 galaxy(czy jakos tak) jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 19:47, Olamagato napisał:

> czy GeFORCE winfast PX6800LE 256mb to dobra karta??
Zależy od ceny i dla kogo.
Jest to karta słabo modowalna (zwykle maks. do 6800), ma wrzucone nie dość, że pamięci DDR
zamiast GDDR3, to jeszcze o zmniejszonej prędkości, podkręcalność też nie najlepsza właśnie
z powodu słabych pamięci. Dzisiaj taka karta powinna być warta ok. 450-550 zł. Niestety w sklapach
(równiez internetowych) jej ceny są zawyżone (marketing? producent?). Nie jest to karta, którą
warto specjalnie kupować jezeli można poczekać. Jest obecnie kupowana gdyż jest to najtańsza
karta 256-bit z 8 potokami pikseli i 256 MB ram - ale to wcale nie przekłada się na funkcjonalność
w przyszłości.



a czy błąd(komunikant: "to urzadzenie nie działa poprawnie") kontrolera SCSI (nie wiem nawet co to jest :-/)jest zwiazany z karta graficzną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:53, rafal1310 napisał:

a czy geforce 6600 galaxy(czy jakos tak) jest lepsza?

Gorsza głównie z tego powodu, że ma okrojoną wersję procesora, a nie pełna 6800, taką samą pamięć lub słabszą (nie DDR 2.2 ns, lecz zwykle 3 ns, 350 MHz lub wolniejsze), nieco niższe taktowanie VPU (300 zamiast 325 MHz), szynę do pamięci 128-bit, a nie 265-bit, co oznacza dwukrotnie wolniejszą przepustowość (wydajność).

Natomiast miałoby się dylemat gdyby chodziło o 6600 GT, która ma szybsze VPU (500 zamiast 325 MHz), o wiele szybszą pamięć (GDDR3 1.6 ns, 500 MHz), tylko przepustowość 128-bit byłaby na niekorzyść oraz cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:59, rafal1310 napisał:

a czy błąd(komunikant: "to urzadzenie nie działa poprawnie") kontrolera SCSI (nie wiem nawet
co to jest :-/)jest zwiazany z karta graficzną??

Nie. Zwykle chodzi o jeden ze sterowników dysków, np. Serial ATA lub RAID.
Najczęściej chodzi o to, że sterownik Windows do kontrolera nie jest zainstalowany (wykrywane jest to we właściwej sekcji). Zwykle pomaga na to zainstalowanie sterowników dołaczonych do płyty głównej. Chyba, że do komputera została włożona karta kontrolera SCSI i też brakuje sterowników.

SCSI - small computer system interface.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:24, Olamagato napisał:

> a czy błąd(komunikant: "to urzadzenie nie działa poprawnie") kontrolera SCSI (nie wiem
nawet
> co to jest :-/)jest zwiazany z karta graficzną??
Nie. Zwykle chodzi o jeden ze sterowników dysków, np. Serial ATA lub RAID.
Najczęściej chodzi o to, że sterownik Windows do kontrolera nie jest zainstalowany (wykrywane
jest to we właściwej sekcji). Zwykle pomaga na to zainstalowanie sterowników dołaczonych do
płyty głównej. Chyba, że do komputera została włożona karta kontrolera SCSI i też brakuje sterowników.

SCSI - small computer system interface.



dzięk,i spróbuje z tymi sterownikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2006 o 20:29, Archaon2 napisał:


na AGP moge polecic ci GeForce''a 6200. po odpowiednim zmodowaniu go mozna nim dogonic lepsze
karty 6600. a kosztuje ok 200zl

Pomyśle nad tą 6200 a tak wogóle to w czym jest gorsza od 6600 przeiceż też ma shadery w wersji3.0 i inne rzeczy...??;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:05, czapla56 napisał:

Pomyśle nad tą 6200 a tak wogóle to w czym jest gorsza od 6600 przeiceż też ma shadery w wersji3.0
i inne rzeczy...??;/


ma niestety wykastrowane potoki. ale niektore karty daja sie odblokowac. z tym ze wlasnie sobie czytam troche o tej karcie i wychodzi na to ze daly sie moddowac tylko chipy NV43, a teraz w sprzedarzy sa glownie NV43A. latwo rozpoznac je po cenie wlasnie - 6200A koszutja ~200 a 6200 ~350...

wiec roznie to moze byc w sumie...szczegolnie ze w paru recenzjach mieli wielkie problemy z podkreceniem 6200A...a shadery 3.0 takiej karcie malo w sumie daja gdyz jest ona raczej tylko chwytem marketingowym - gry ktore na dobre go wykorzystuja i tak zmiazdza ta karte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:41, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ Te wersje nie mają ogromnego panelu kontrolnego,
> który jest tylko wodotryskiem. /.../
Ten wodotrysk w dodatku przechwytuje literę "ć" i trzeba każdorazowo, żeby coś napisać,
wywołać ten panel i odznaczyć w nim opcję, która i tak wraca po restarcie. Miałem i wyrzuciłem.

banal...wystarczy wylaczyc skroty klawiaturowe w CC - ot i caly problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 02:56, boski PL_MODED napisał:

> > > > /.../ Te wersje nie mają ogromnego panelu kontrolnego,
> > który jest tylko wodotryskiem. /.../
> Ten wodotrysk w dodatku przechwytuje literę "ć" i trzeba każdorazowo, żeby coś
napisać,
> wywołać ten panel i odznaczyć w nim opcję, która i tak wraca po restarcie. Miałem i wyrzuciłem.

>
banal...wystarczy wylaczyc skroty klawiaturowe w CC - ot i caly problem.


Jeśli dobrze przeczytasz, to KM napisał => Należy odznaczy KAŻDORAZOWO PO RESTARCIE, bo OPCJA WRACA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie co do GF 6200. Czy na tej karcie z chipek tym co sie nie da zabardzo modowac pogral bym w gry na full detalach np. FarCry, DOOM3 i takie tam...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 11:23, RobeN napisał:

Jeśli dobrze przeczytasz, to KM napisał => Należy odznaczy KAŻDORAZOWO PO RESTARCIE, bo
OPCJA WRACA.


mhmmm... ciekawe ;) u mnie na 18 stacjach z kartami ATI od R9600 przez 9xxx, X8xx i do X1800 "nie wraca" - Cat ver. 5.12, 6.1 i 6.2.
czy inne ustawienia po restartach tez mu wracaja na domyslne? czy tylko od skrotow klawiaturowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:18, boski PL_MODED napisał:

mhmmm... ciekawe ;) u mnie na 18 stacjach z kartami ATI od R9600 przez 9xxx, X8xx i do X1800
"nie wraca" - Cat ver. 5.12, 6.1 i 6.2.
czy inne ustawienia po restartach tez mu wracaja na domyslne? czy tylko od skrotow klawiaturowych?


Z tego co wiem, to tylko od grafy i tylko od skrótów. Ale nie wiem czy próbował na różnych wersjach sterowników.
Wiem natomiast, że kiedyś i mi się to przytrafiło (choć zupełnie nie pamiętam szczegółów) - od tamtej pory nikomu nie instaluję CCC (poza ewentualnymi problemami ze skrótami, to strasznie MB-chłonny jest Panel), a przecież wszystko można ustawić i bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:21, RobeN napisał:

Z tego co wiem, to tylko od grafy i tylko od skrótów. Ale nie wiem czy próbował na różnych
wersjach sterowników.
Wiem natomiast, że kiedyś i mi się to przytrafiło - od tamtej pory nikomu nie instaluję CCC
(poza ewentualnymi problemami ze skrótami, to strasznie MB-chłonny jest Panel), a przecież
wszystko można ustawić i bez niego.

pamietam, ze ten problem rozwiazano chyba juz w wersji 5.7 lub 5.8 - skroty ;)
Catalysty dostarczane z kartami Gygabyte byly "od zawsze pozbawione tego problemu"
obciazenie systemu CCC zajmujue dokladnie 3,4MB z zasobiow pamieci - to jednak nie tak duzo ;)
odbiegajac w przyszlosc/terazniejszosc z kartami X1xxx nie wspolpracuje zwykly panel... i jesli ktos chce wlaczyc sobie HDR lub wylaczyc to musi instalowac CCC.
podsumowujac kazdy instaluje to co lubi i jak lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:29, boski PL_MODED napisał:

podsumowujac kazdy instaluje to co lubi i jak lubi...


Racja.

Tylko dlaczego wciąż ludzie zgłaszają problem ze skrótami skoro został on definitywnie rozwiązany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:18, boski PL_MODED napisał:

> /.../
czy inne ustawienia po restartach tez mu wracaja na domyslne? czy tylko od skrotow klawiaturowych?

Sterowniki ATI, tak, jak pamietam, występują w trzech formach.
1. gołe sterowniki. Wszystko na nich działe, ale nie można nic regulpwać, chyba, że w ustawieniach ekrany. ta opcja działe dobrze.
2 Control panel - to samo co wyżej, + ikona na pasku zadań, w której wywołuje się różne opcje lewym, albo prawym przyciskiem myszy i reguluje się, co się chce bardzo dobre, ja to mam u siebie.
3. Control Center (ja nigdy nie wiem, czy nie myle control panel z control center), wymaga zainstalowania Javy, zajmuje więcej miejsca i ma takie centrum, które można wywołać albo klikając na ikonę ATI na pasku zadań albo skrótem klawiaturowyn c+Alt (co u nas oznacza literę "ć") Ma to taką zaletę, że jet tam ładny ruchomy obrazek (jadący samochód) i wszystkie zmiany, które wprowadzasz od razu widać.

To byłoby dobre, gdyby nie to, że nie daje się pisać, bo jak tylko napiszesz (a właściwie próbujesz napisać) litere ć to zamiast niej pojawia się ten Control center.
W opcjach Control Center możesz odznaczyć ten skrót c+Alt, i wtedu już litera ć nie wywołuje tego Control Center i pożna pisac normalnie, ale po restarcie komputera historia się powtarza.
Na stronie ATI (dawno nie wchodziłem, może się zmieniło) zawsze była możliwość ściągnięcia w trzech etapach - żeby nie mieć dolegliwości z literą ć wystarczy ściągnąć pierwsze dwa etapy i ma się i możliwość regulacji ustawień i nie ma się kłopotów.
Ja zaraz wejdę na stronę ATI i ewentualnie poprawię to, co napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować