Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2007 o 11:09, blacklio napisał:

a ajk to płyta bo oprócz że jest na nForce 5xx nic nie wiadomo


No właśnie problem w tym,ze nie pamiętam,wiem tylko,ze będzie to płyta od MSi,z serii Nforce5,a powiedz mi,cała ta seria to takie kaszany??(ta płyta pamiętam za jakieś 300 zł):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../

Dnia 30.04.2007 o 11:01, Kryszek napisał:

No,ale ona(ta płyta:P) będzie też taka zła,jeśli nie bd podkręcał niczego itd.??:P
Bo nie chce,zeby komp z 8800,athlonkiem 2rdzeniowym i 2 gb pamięci chodził jak żółw:/

Do takiego sprzętu nie kupuje się płyty byle jakiej:P , board z chipsetem Intela P965 czy nforce''m 680 musi być dobry, najlepiej jakiegoś zaufanego producenta: EVGA, ASUS czy Gigabyte, MSI, płyty z tymi chipsetami to wyższa półka, więc bubla z takim chipsetem cieżko kupić, co nie znaczy że nie możesz :P
A OC to sprawa podejścia, teraz nie będziesz, za 2 miechy tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj mam odebrac swoj komputer.

C2D
Abit AB9 QuadGT
GF8800 gts 320 mb BFG
2 gb ram OCZ
Seagate 320gb

Mam pytanie co do firmy karty. Dobra wziąłem? Bo zastanawiałem sie miedzy własnie BFG a ASUS. Ale BFG ma wiecej lat gwarancji wiec wzialem BFG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 21:33, Taschon napisał:

Jak myślicie, za jaki czas może wyjść jakiś GF8900? Realnie.

Realnie, to sobie raczej poczekasz.

Dnia 29.04.2007 o 21:33, Taschon napisał:

Bo przymierzam się do nowego kompa
w ciągu miesiąca i nie wiem, czy brać 8800, czekać na r600 czy czekać na 8900 albo G90?

Nawet jak będzie premiera r600 z cała rodziną na raz (mrzonki raczej), to i tak zanim karty będą dostępne w sklepach w Polsce, to sobie poczekasz jeszcze dobry miesiąc lub dwa.
Podejrzewam, że sytuacja wyklaruje się dopiero na wrzesień/październik gdy większość kart będzie przetestowana na wszelkie sposoby, będzie 3dmark07 i będzie mozna porównać ofertę ATI i Nvidia. Na razie jak ktoś nie chce wtopić a chce dobrze porać przez najbliższe pól roku, to radziłbym przeczekać kupując kartę middle (GF7600 GT, Radek x1650XT) na niewielkie pieniądze, a pod koniec roku ją sprzedać i kupić to co sie chciało. Ceny kart średnich przez ten czas raczej wiele nie spadną, ceny nowych kart będą już znane, a ceny high-end dla DX9 być może polecą ostro w dół.
Można też zaryzykować i kupować teraz GF 8800GTS, ale jest to ryzyko, że mogłoby się kupić lepiej bo wtej chwili nie ma żadnych informacji na których można się opierać, a pod koniec lata będą raczej wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 10:00, Kryszek napisał:

chociaż licze,ze w rozdziałce 1024 wszystkie gry na max z włączonym AA,anitrozpoią

O to raczej nie ma co się martwić.

Dnia 30.04.2007 o 10:00, Kryszek napisał:

HDR :D

A mnie ten wpływ głupiej reklamy na ludzi tylko śmieszy. Wszyscy uwierzyli, że HDR, to coś za co warto wydać kupę kasy podczas gdy jest to warte funta kłaków. Nie dość, że jest do paskudnie wolna obsługa 32-bitowego koloru bo zamiast mieć po 8 bitów RGB i jeden na przeźroczystość, to mamy po 10 bitów na RGB i 2 bity na przeźroczystość lub zmarnowane, to jeszcze wiekszość osób nie potrafi w ogóle zobaczyć różnicy bo jeżeli ktoś ledwo widzi 16 mln odcieni (ok. 12 mld to realna granica postrzegania oka człowieka), to jakim cudem potrafi dostrzec miliard? Nawet nie ma co wspominać o tym, że żaden z wyświetlaczy LCD na całej Ziemi nie potrafi wyświetlić miliarda różnych kolorów (niektóre mają problem z 16 mln), a CRT prawie zaraz nie będzie się już produkować. Tak więc dla mnie HDR to bzdura pomijając fakt, że sprzęt dostaje mocno w tyłek ponieważ wycinanie 4 bajtów po 8 bitów jest zawsze szybsze niż wycinanie 10 bitów z 32-bitowego słowa maszynowego. Dlatego pod HDR wszystko chodzi duuużo wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz,jesli dam rade włączyć AA i anitrozpie,i jeszcze będzie z jakieś 50 fps,to pozwole sobie także na HDR,bo podoba mi się,jak to niby"słońce" w grach przebija się przez drzewa np:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 10:57, sferis napisał:

> cały nForce 5xx jest niedopracowany średnie OC, nForce 4 Ultra zdecydowanie wygląda lepiej


Przepraszam bardzo. Kto Ci powiedział, że nForce 5xx jest gorszy od nForce 4 Series? ;>
Przejrzałem 6 testów nForce 5xx i wszystkie przewyższają 4 Series, ale oczywiście ustępują
6xx. Proszę o dokładne sprecyzowanie wypowiedzi, skąd masz takie info.

Pozdrawiam,
sferis

przejrzyj se testy na egieldzie. to ze nforce 5 nie znaczy ze lepszy od 4. 4 jest mniej problematyczna niz 5 bo słyszałem o roznych problemach i w kwestiach OC 5 wypadaja gorzej.takze poprzednik ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 12:05, Olamagato napisał:

> HDR :D
A mnie ten wpływ głupiej reklamy na ludzi tylko śmieszy. Wszyscy uwierzyli, że HDR, to coś
za co warto wydać kupę kasy podczas gdy jest to warte funta kłaków. Nie dość, że jest do paskudnie
wolna obsługa 32-bitowego koloru bo zamiast mieć po 8 bitów RGB i jeden na przeźroczystość,
to mamy po 10 bitów na RGB i 2 bity na przeźroczystość lub zmarnowane, to jeszcze wiekszość
osób nie potrafi w ogóle zobaczyć różnicy bo jeżeli ktoś ledwo widzi 16 mln odcieni (ok. 12
mld to realna granica postrzegania oka człowieka), to jakim cudem potrafi dostrzec miliard?
Nawet nie ma co wspominać o tym, że żaden z wyświetlaczy LCD na całej Ziemi nie potrafi wyświetlić
miliarda różnych kolorów (niektóre mają problem z 16 mln), a CRT prawie zaraz nie będzie się
już produkować. Tak więc dla mnie HDR to bzdura pomijając fakt, że sprzęt dostaje mocno w tyłek
ponieważ wycinanie 4 bajtów po 8 bitów jest zawsze szybsze niż wycinanie 10 bitów z 32-bitowego
słowa maszynowego. Dlatego pod HDR wszystko chodzi duuużo wolniej.

kto ma wolna grafike to moze narzekac :P. opdal se oblivion + hdr albo far cry albo TDU-gra wyglada o niebo lepiej a tu ty gadasz o tym ze to nic nie warte i wolne i ze nie ma roznicy.. akurat. seria 8 z hdr
radzi sobie dobrze a dla serii 9 hdr bedzie bułka z masłem ale za to pojawia sie jeszcze lepsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście GeForce 8800Ultra jest śmieszny, wolał bym już podkręcić sobie 8800GTS i na jedno by wyszło, szkoda gadać, prawda jest jedna seria 8xxx to "syfki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:15, oOreVenOo napisał:

Rzeczywiście GeForce 8800Ultra jest śmieszny, wolał bym już podkręcić sobie 8800GTS i na jedno
by wyszło, szkoda gadać, prawda jest jedna seria 8xxx to "syfki".



Niekoniecznie kupujesz Radzia HD 2900XT zjada na śniadanie GF8800GTS 640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:21, blacklio napisał:

Niekoniecznie kupujesz Radzia HD 2900XT zjada na śniadanie GF8800GTS 640


I tak też można ale dla mnie jest głupotą kupowanie kart na DX10 na razie. Ja sobie poczekam aż wyjdzie seria 9xxx albo coś innego naprawdę porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować