Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Ja mam jesce jedno pytanie,bo coś kiedys czytałem,że karty NVidii nie moga włączyć naraz AA,HDR,i Anitrozpi(bodajże),Czy teraz karty z serii 8800 też maja takie problemy?? Bo jak sobie zainstaluje Far Cry,to bd chciał sobie włączyc i HDR i AA,i anitrozopie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 15:20, Kryszek napisał:

Ja mam jesce jedno pytanie,bo coś kiedys czytałem,że karty NVidii nie moga włączyć naraz AA,HDR,i
Anitrozpi(bodajże),Czy teraz karty z serii 8800 też maja takie problemy?? Bo jak sobie zainstaluje
Far Cry,to bd chciał sobie włączyc i HDR i AA,i anitrozopie:P


Na GF8000 wszystko już chodzi jak należy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad 2 kartami graficznymi, i nie wiem która kupić.
Geforce7600gs lub geforce 7300gt, obydwie z Palita.
Karty nie chce podkręcać, po prostu chcę mieć na jakiś czas kartę do grania na wysokich detalach.
Oczywiście za jakiś rok sobie ją wymienię.
Ja mam teraz Geforce 6600 z pixelview i w obliviona gram na średnich, a w c&c wojny o tyberium też na średnich.
Od karty wymagam tego, aby grać na wysokich, ze wszystkimi efektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 17:20, Furion III napisał:

Zastanawiam się nad 2 kartami graficznymi, i nie wiem która kupić.
Geforce7600gs lub geforce 7300gt, obydwie z Palita.
Karty nie chce podkręcać, po prostu chcę mieć na jakiś czas kartę do grania na wysokich detalach.
Oczywiście za jakiś rok sobie ją wymienię.
Ja mam teraz Geforce 6600 z pixelview i w obliviona gram na średnich, a w c&c wojny o tyberium
też na średnich.
Od karty wymagam tego, aby grać na wysokich, ze wszystkimi efektami.


To nie lepiej zamiast dwóch słabszych kart,kupić jedną a lepszą?? Na 8800 też na razie pograsz we wszystko na max,i nie wiem czemu,ale wydaje mi się,ze nawet gry bd lepiej chodziły:P Jedyna rzecz,to nie wiadomo jak bd bod directx10:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 17:20, Furion III napisał:

Zastanawiam się nad 2 kartami graficznymi, i nie wiem która kupić.
Geforce7600gs lub geforce 7300gt, obydwie z Palita.


Z tego co wymieniłeś, to logiczne, że 7600GS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 17:22, Kryszek napisał:

To nie lepiej zamiast dwóch słabszych kart,kupić jedną a lepszą?? Na 8800 też na razie pograsz
we wszystko na max,i nie wiem czemu,ale wydaje mi się,ze nawet gry bd lepiej chodziły:P Jedyna
rzecz,to nie wiadomo jak bd bod directx10:P


On nie chce kupować kart w SLI ;)

Weź GeForce 7600GS od Galaxy z Zalmanem i pamiętaj aby wziąć wersję z dostępem 1.2ns. Ja na tej karcie w Obliviona gram na full ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2007 o 17:38, Jimus napisał:


On nie chce kupować kart w SLI ;)

Weź GeForce 7600GS od Galaxy z Zalmanem i pamiętaj aby wziąć wersję z dostępem 1.2ns. Ja na
tej karcie w Obliviona gram na full ;)


Ojj,to mój błąd,źle zrozumiałem to co przeczytałem:P (czytanie ze zrozumieniem sie kłania ;P)

Ale jak już,to niech bierze 7600GS:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc zdecydowanie 7600GS, ale prawda jest również taka że poniżej 7900GS nie powinno się już schodzić, więc lepiej będzie jak doskładasz trochę kasy i kupisz coś lepszego. Raz a porządnie a nie dwa razy i średnio taka rada ode mnie. Wypasionego 7900GS i osiągami takimi jak 8600GT/GTS znajdziesz już za 650-700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 19:07, blacklio napisał:


Ja jednak podziękuję za tego GS''a. Już wolał bym 6800GTO GDDRIII512/256 Titan Version.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_7900_GS/

GeForce_7900_GS_Gigabyte_Turbo_Force_256MB_HDTV__2x_DVI_PCI_E_/pelny,id,31892/

Połącz sobie te dwa linki w jedną całość. Mam tą kartę i na moim konfingu w 3DMark 06 jest 10.245 pkt przy lekkim kręceniu karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 20:07, blacklio napisał:

Za cienkie takty do tego Galaxy :)


Takty się nie liczą, mogą być nawet 400/1000. Głównie chodzi o ilość potoków, jednostek pixel shader oraz przepustowość. Takty odgrywają najmniejszą rolę i na nie się nie patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 20:24, oOreVenOo napisał:

> Za cienkie takty do tego Galaxy :)

Takty się nie liczą, mogą być nawet 400/1000. Głównie chodzi o ilość potoków, jednostek pixel
shader oraz przepustowość. Takty odgrywają najmniejszą rolę i na nie się nie patrzy.



Oj patrzy się,bo niby czemu np. podkręcona karta 8800 od EVGi,jest droższa,od zwykłego 8800 gts?? Bo ma ciut większą ilośc fps''ów. O jakieś 5-10 Fps''ów ma więcej,a potoki,shadery mają taką sama ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra a myślisz że jest jakaś różnica dostrzegalna przez ludzkie oko w 545/1520 a 600/1600 ? Pomyśl trochę, bo takie takty dodadzą góra z 3 fpsy przy czym na takim sprzęcie jak 79GS256/256 GDDRIII fps nie spada poniżej 20 więc różnica między 20 a 23 jest znikoma i nie ma że nie dostrzegalna więc nie wkręcaj mi głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nie spada poniżej 20 więc różnica między 20 a 23 jest znikoma i nie ma że nie dostrzegalna

Dnia 01.05.2007 o 20:30, oOreVenOo napisał:

więc nie wkręcaj mi głupot.


http://pclab.pl/art24817-6.html spójrz sobie na testy w F.E.A.R i w Preyu,ten 8800 gts 320 mb od xfx i ten niżej pod nim od Evgi mają podniesione takty,i spójrz od razu na 8800 Asusa.Jak dla mnie różnica przynajmniej 10 FPS''ów to różnica dostrzegalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Tak ale to jest 8800GTX karta najpotężniejsza karta na rynku z obsługą DX10 i tutaj takty mogą znacznie wpływać na FPS. Ale przy 79GS na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art22175-9.html i znowu link

Zobacz sobie podkręconego 7900 GS od Asusa,a nastepnie nie podkręconego w ogóle Palita:P:P
Takty takze mają znaczenie,bo skoro by nie miały,to po co by sprzedawano podkręcane karty,albo po co ludzie sami by je podkręcali??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować