Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2006 o 17:37, RobeN napisał:

> podsumowujac kazdy instaluje to co lubi i jak lubi...

Racja.

Tylko dlaczego wciąż ludzie zgłaszają problem ze skrótami skoro został on definitywnie rozwiązany???



podejzewam, ze nie instalowali ostatnich wersji i nie sprawdzali... mozliwe tez, ze starali sie zrobic to po swojemu poprzez modyfikacje rejestrow badz dynamicznych bibliotek... lub nakladek.
po tych probach (zapewne nieudanych) jakos zapomnieli przywrocic wlasciwych ustawien/wpisow ;) to czesta przypadlosc osob experymentujacych na zywym organizmie systemowym a zapominajacych i istnieniu kopii zapasowych - co prawda same sie one nie robia :) ale to moje przypuszczenia i nic mam zamiaru nikogo obrazac itp.
rozwiazaniem moze byc rowniez to, ze samo Ati zaleca przed instalacja nowych sterownikow i oprogramowania usuniecia poprzednich wersji... do CCC jest polska lokalizacja moze ona im rozwiaze ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:47, boski PL_MODED napisał:

rozwiazaniem moze byc rowniez to, ze samo Ati zaleca przed instalacja nowych sterownikow i
oprogramowania usuniecia poprzednich wersji... do CCC jest polska lokalizacja moze ona im rozwiaze
ten problem.


Przy najbliższej okazji przetestuję na nowo - być może wiele się zmieniło od ostatnich zabaw z CCC ;)
Chociaż Olamagato w tym siedzi ciągle, a mimo to ma złe zdanie o CCC.
Napisz do niego aby dokładnie wyjaśnił co Jemu nie odpowieda w Control Center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:51, RobeN napisał:

Przy najbliższej okazji przetestuję na nowo - być może wiele się zmieniło od ostatnich zabaw
z CCC ;)

z ciekawosci... kiedy ostatnio?

Dnia 28.02.2006 o 17:51, RobeN napisał:

Chociaż Olamagato w tym siedzi ciągle, a mimo to ma złe zdanie o CCC.
Napisz do niego aby dokładnie wyjaśnił co Jemu nie odpowieda w Control Center.

nie bede zaczepial... jesli obserwuje topic sam sie wlaczy do dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:53, boski PL_MODED napisał:

z ciekawosci... kiedy ostatnio?


Hmmm... chyba będzie ponad rok :)
Do zabawy miałem tylko jakieś 9550 i pokrewne, więc CCC nie było niezbędne.

Dnia 28.02.2006 o 17:53, boski PL_MODED napisał:

nie bede zaczepial... jesli obserwuje topic sam sie wlaczy do dyskusji ;)


Ale Olamagato jest ostatnio zajęty czasami bardzo - zatem odpowiada na zadane bezpośrednio Jemu pytania szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:18, boski PL_MODED napisał:

>
mhmmm... ciekawe ;) u mnie na 18 stacjach z kartami ATI od R9600 przez 9xxx, X8xx i do X1800
"nie wraca" - Cat ver. 5.12, 6.1 i 6.2.
czy inne ustawienia po restartach tez mu wracaja na domyslne? czy tylko od skrotow klawiaturowych?

Powiedz mi jedno (bo ja miałem ten problem z literą ć do wersji Catalyst 5.9 (dalej nie sprawdzałem)
Ale czy Ty masz zainstalowany Control Panel czy Control Center?
Bo właśnie to od tego zależało.
Możesz , klikając na ikone ATI taki piękny pane z zakładkami, w centrum którego jedzie samochód i zmienia wygląd w zależności od ustawień?
Jeśli nie masz, to znaczy, że nie masz Control Center, tylko Control Panel. A problem ze skrótem występuje przy Control Center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:55, RobeN napisał:

> z ciekawosci... kiedy ostatnio?

Hmmm... chyba będzie ponad rok :)
Do zabawy miałem tylko jakieś 9550 i pokrewne, więc CCC nie było niezbędne.


no to bardzo wiele sie zmienilo...
jest monitorowanie temperatur, mozliwosc podkrecania, rozbudowana obsluga DVI, Avivo, itd.
oczywiscie nie dla wszystkich kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:02, KrzysztofMarek napisał:

Powiedz mi jedno (bo ja miałem ten problem z literą ć do wersji Catalyst 5.9 (dalej nie sprawdzałem)
Ale czy Ty masz zainstalowany Control Panel czy Control Center?
Bo właśnie to od tego zależało.

mam Control Center ( z samochodzikem - coz za wyznacznik wersji oprogramowania) i nie mam problemow z wylaczaniem skrotow, nie resetuja sie ich ustawienia po restarcie...

Control Center mam rowniez zainstalowane na radku X700 Mobylity w laptopie i rowniez nie wysepuje problem z "Ć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:07, boski PL_MODED napisał:

> /.../
Control Center mam rowniez zainstalowane na radku X700 Mobylity w laptopie i rowniez nie wysepuje
problem z "Ć"

Od kiedy?
Bo ja jeszcze pół roku temu próbowałem, ale dałem spokój. Zresztą control panel jest mniejszy i dla mnie wygodniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:22, boski PL_MODED napisał:

> Od kiedy?
na laptopie? od zawsze... nie instalowalem nowszych - sa oryginalne z recovery CD

Wiesz Ty co? A ja mam stary dysk wymienny, (jeden z pary, wymieniłem dwa, jak jeden padł) i na nim mam jeszcze Control Center ze sławetnym skrótem "ć" i nie ma więcej niż 9 miesięcy. Wiem, że miałem na nowym dysku jeszcze, ale skasowałem. Więc jeśli masz na laptopie Control Center "od zawsze" to ten Twój laptop jest z zeszłego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:07, boski PL_MODED napisał:

> /.../( z samochodzikem - coz za wyznacznik wersji oprogramowania) i /.../

Nie tyle wersji oprogramowanie, ile pewności czy chodzi o control panel czy center.
Tak więc mówisz, że skrót ć już został zlikwidowany? Wiesz, wymienię dysk na stary i ściągnę conrol center...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozatym pojawił się w sprzedaży GF 7600 GT i 7900 GT>X. Te dwa ostatnie szybko ze strony komputronika znikneły, nie wiem czemu. Natomiast 7600GT w porównaniu z 6600GT ma wyższe zegary i obsługe kilku nowszych technologii - myślę, że to godny następca 6600. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:38, KrzysztofMarek napisał:

(...) Więc jeśli masz na laptopie Control
Center "od zawsze" to ten Twój laptop jest z zeszłego roku...

a i owszewm... jest z zeszlego roku (2005 dla uscislenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 20:11, boski PL_MODED napisał:

> (...) Więc jeśli masz na laptopie Control
> Center "od zawsze" to ten Twój laptop jest z zeszłego roku...
a i owszewm... jest z zeszlego roku (2005 dla uscislenia)

Dla "uściślenia" przyznaję Ci rację w sprawie sterowników. Ściągnąłem sterowniki ATI w wersji 6.2 razem z Control Center i mogę je polecić. Control Center jest spolonizowany, można go ustawić w wersji podstawowej i rozbudowanej a skrót klawiaturowy "ć" daje się wyłączyć i nie wraca po restarcie.
O ile w wersji 5.7 , 5.8 i 5.9 na moim monitorze LCD w niektórych rozdzielczościach widać było paskudne zygzaki. o tyle w wersji 6.2 to zjawisko nie wystąpiło (a sprawdziłem większość rozdzielczości). Zostawiłem ATI TrayTools z ikonką na pasku zadań, bo w niektórych ustawieniach za pomocą Control Center powrót do starych ustawień może okazać się niemożliwy (albo jeszcze na to nie wpadłem) a z ATI Tray Tools można natychmiast.
Za informację dziękuję, bo pewnie jeszcze parę miesięcy pozostałbym w niewiedzy.
Czy sterowniki zwiększają szybkość w grach, nie wiem, ale sądzę, że jeśli nawet nieco spowolnią, to wyglądają na tyle stabilne, że warto spróbować. Jeszcze tylko sprawdzę, jak działają przy odbiorze telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 11:04, KrzysztofMarek napisał:

Dla "uściślenia" przyznaję Ci rację w sprawie sterowników. (...)


nie ma problemu... ciesze sie ze moglem pomoc i obalic pewne mity... jesli jests zaineteresowany Control Center la Radeon Mobility to moge ci podelsac wersje 5.9, na RadkuX700 w moim laptopie dziala stabilnie i rowniez bez problemow z "ć".

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 17:03, boski PL_MODED napisał:

> /.../

Mam kompyter dwusystemowy i już na obydwu systemach mam Catalysty 6.2 z Control Center. Zupełnie inny od tego, co miałem na starym dysku i już po polsku. Na razie potestuję w grach (dotąd tylko Gothic I). Co do telewizji - nie wiem, chyba bez różnicy, ale to tylko współpraca sterownika tunera ze sterownikiem karty. A czym się różni Control Center Mobility od tego normalnego? Bo na razie, to co mam mi pdpowiada.

Dnia 01.03.2006 o 17:03, boski PL_MODED napisał:

pozdrawiam

Ja też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 17:03, boski PL_MODED napisał:

> Dla "uściślenia" przyznaję Ci rację w sprawie sterowników. (...)

Teraz trochę posprawdzałem szybkość działania. Nie wiem o ile wolniej działają Catalysty 6.2 z Control Center, ale wyraźnie wolniej od tego co miałem poprzednio. Pewnie dokładniejszym sprawdzeniem zajmie się ktoś lepiej znający sie na tym niż ja, na razie gry chodzą i to jest najważniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 19:27, KrzysztofMarek napisał:

> > Dla "uściślenia" przyznaję Ci rację w sprawie sterowników. (...)
Teraz trochę posprawdzałem szybkość działania. Nie wiem o ile wolniej działają Catalysty 6.2
z Control Center, ale wyraźnie wolniej od tego co miałem poprzednio. Pewnie dokładniejszym
sprawdzeniem zajmie się ktoś lepiej znający sie na tym niż ja, na razie gry chodzą i to jest
najważniejsze ;)


Zapuść 3D sMarka05 to zobaczysz, czy jest różnica - no chyba, że na starych nie testowałeś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 00:08, RobeN napisał:

> > > /.../
Zapuść 3D sMarka05 to zobaczysz, czy jest różnica - no chyba, że na starych nie testowałeś..

Nie testowałem.
Kiedyś, jakiś program pokazywał wyniki w formie wykresów, nawet sobie wydrukowałem, ale to było chyba z rok temu i wydruk dawno gdzieś wcięło.
Jedno muszę nowym sterownikom przyznać: obsługują wszystkie rozdzielczości a na poprzednich na moim monitorze LCD w niektórych rozdzielczościach robił się paskudny zygzak na ekranie.
Ale tutaj na forum, ktoś na pewno przetestuje, mnie się na razie nie chce, bo dorwałem stary komputer i na nim trenuję wszystko, co się może przydać. Wymiana dysku, ustawienia Biosu, to sporo do opanowania, a jeszcze i pograć by się chciało...
Mam zamiar tak się wprawić na tym starym, żeby nowy komputer złożyć samemu od podstaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować