Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2007 o 14:14, KrzychW napisał:

> a masz winde xp czy viste? moze to kwestia okienek a nie karty?

Mam XP Media Center.Nie mam pojęcia , czy ta odmiana XP jest w jakiś sposób "antygrowa".


Jest to wersja angielska plus nakładka spolszczająca, jest przeznaczona do ogłądania filmów DVD,przeglądania zdjęć, słuchania muzyki oraz radia, oglądanie telewizji , jest to przeznaczenie programowe tego systemu natomiast gry mogą działać ale nie muszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:22, TigerXP napisał:

> Jaka najlepsza karta pojdzie mi na płycie głownej :
>
> PIGigabyte K8NS nf3 s754

Masz do wyboru albo rodzine kart nvidii http://sklep.benchmark.pl/katalog_4295.html, albo radeona
http://sklep.benchmark.pl/katalog_5361.html. Ja bym wybrał radeona.


Do tak muzealnej płyty nie wiem czy jest sens płacić wiecej jak 400 zł za grafę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytał się o najlepszą kartę, to mu odpowiedziałem. O to czy się opłaca ją ładować do tej płyty to jeszcze kwestia tego, jaki ma procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:22, TigerXP napisał:

Masz do wyboru albo rodzine kart nvidii http://sklep.benchmark.pl/katalog_4295.html, albo radeona
http://sklep.benchmark.pl/katalog_5361.html. Ja bym wybrał radeona.


lol XD dzieki . Myślalem zę na tej płycie mi nic nie pojdzie .

Czy duza ilosć pamieci moze rekompensowac jakość ?

Np taka nvidai 7900 ma 512 mb , a nvdia 8800 320 mb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 09:49, Olamagato napisał:

Winna jest zapewne Twoja płyta główna. Sterownik ATI zawsze próbuje włączyć fast write (szybki
zapis) na płytach z AGPx8. Jednak moim zdaniem 80% płyt głównych nie potrafi poprawnie tej

Do czego słyży ta opcja fast wriete(szybki zapis, ale czego i po co ?)

Dnia 13.06.2007 o 09:49, Olamagato napisał:

funkcji obsługiwać. Wyłącz ją z biosu, albo ze sterownika.
Druga możliwość, to taka, że po prostu karta dostaje za mało prądu z zasilacza i cały komp
pada.

Mam Cheftec''a 500 W i przełożyłem z 1,5 V na 1,8 V i tyle pomogło, że mogę dłużej pograć ale nadal są tego typu problemy. Próbowałem dać Omegę to to samo, po za tym SP1 jest co najmniej wymagany, niee nooo problemy takie ATO zrobił, że hej. Przy GF''ach tego nie ma. Do Sterowników jeszcze jest wymagany ten rpogram netframework, same wymagania. Nie mam zamiaru instalować SP2 bo mi kompa spowalnia.

Dnia 13.06.2007 o 09:49, Olamagato napisał:

Odpal jakieś demo graficzne w oknie i sprawdź na programie monitorującym czy napięcia wtedy
nie siadają.

Czym się to sprawdza ?

Dnia 13.06.2007 o 09:49, Olamagato napisał:

Radek X1950 Pro, to bardzo dobra karta i sam nie słyszałem narzekań na jej awarie.

... ale GeForce''y są wygodniejsze w obłsudze. Żałuję że mnie spotkał taki stan rzeczy mogłem kupić o 30% słabszą(GF7800 GS) ale konkretną i nie z takimi ceregierami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opłaca się kupować taką karte, napisz jakiego masz proca to ocenimy czy warto ładować jakąś silną karte. A jeśli chodzi pamięci to im więcej jej masz tym karta lepiej sprawuje się na wyższych rozdzielczościach. Nic Ci nie da duża ilość pamięci na słabej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:30, blacklio napisał:

Jest to wersja angielska plus nakładka spolszczająca


O pewnym niedopracowaniu świadczy fakt , że niektóre nazwy katalogów mam po polsku , inne po angielsku.Ogólnie jest to dość dziwna mieszanka.Pomysł o winie systemu , a nie sprzętu , może być dobrym tropem.Nakładkę da się chyba wywalić i zostawić tylko XP.Muszę sprawdzić.Oj , gdyby pomogło , to byłoby super.Mam ochotę pograć w klasyczne tytuły , a co któryś zainstaluję , to tylko nerwy sobie szargam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 15:00, Ryan Kam napisał:

Procesor AMD Athlon 64 2,8 ghz Box 754


Myśle że GF 7600 GS/GT tutaj by się sprawzdził, a dokładniej kwestia finansów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno bo do czegoś się nie przyznałem, mam ten zasilacz 500 W ale tablica na której jest licznik ma podobno u mnie zepsutą podstawę do której wkręca się bezpiecznik 16 A, z dnia na dzień albo nawet za parę godzin prawie, że pali się taki bezpiecznik(czernieje ta blaszka mosiężna) że można by na niej kotlety usmażyć(mimo tego prąd wszędzie chodzi: pralka, telewizor no i ten nieszczęsny komputer z tym radeonem 1950 pro nie wiem ale mam wrażenie że ona ciągnie za dużo prądu(ale nie wiem ile dokładnie ;//).
Tak tata mi mówił, że jest zeputa podstawa i dlatego się tak szybko nagrzewają bezpieczniki
Czy może takie coś sprawiać problemy w grach ?? Na pulpicie mogę robić co chcę ile chcę a jak włącze grę, nawet internetową to lada nie lada różnie to bywa może się zaciąć ;/ dziwne co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 15:32, Galadin napisał:


Ja już sam nie wiem, które karty są lepsze .... Te od ATI czy NVIDII - różne testy różnie mówią.
Co do testów XP vs. Vista. Tak żeście marudzili, że jest spadek wydajności pod Vistą, a tu guzik, o parę FPS, a w niektórych trybach S.T.A.L.K.E.R w dodatku działa szybciej pod Vistą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 15:43, sferis napisał:

> Karty graficzne pod Stalkera - test
> http://benchmark.pl/artykuly/testy/wybieramy_karty_do_STALKER/strona-1.html

Ja już sam nie wiem, które karty są lepsze .... Te od ATI czy NVIDII - różne testy różnie mówią.
Co do testów XP vs. Vista. Tak żeście marudzili, że jest spadek wydajności pod Vistą, a tu
guzik, o parę FPS, a w niektórych trybach S.T.A.L.K.E.R w dodatku działa szybciej pod Vistą
:P


Ja bylem caly czas za ATI ale jak wyszly nowe GF 8800 zmienilem zdanie i teraz wiem ze Nvidia jest lepsza. sam widzisz jaki byl przyklad ze strony ATI. zapowiadali wspomaganie HD pod nazwa UVD a okazuje sie ze te ich najmocniekjsze karty tego nie maja. Slabsze modlee beda lepiej dopracowane ale na nie trzeba poczekac jeszcze z miecha. Ja sam gustuje w tych drogich kartach. Sam sobie dzisiaj zamowielm na jutro 8800GTX KO ACS3. jutro ci wysle jej zdjecia jak do mnie przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 16:08, MLODY2K6 napisał:

Ja bylem caly czas za ATI ale jak wyszly nowe GF 8800 zmienilem zdanie i teraz wiem ze Nvidia
jest lepsza. sam widzisz jaki byl przyklad ze strony ATI. zapowiadali wspomaganie HD pod nazwa
UVD a okazuje sie ze te ich najmocniekjsze karty tego nie maja. Slabsze modlee beda lepiej
dopracowane ale na nie trzeba poczekac jeszcze z miecha. Ja sam gustuje w tych drogich kartach.


No ale spójrz na testy S.T.A.L.K.E.R.A :-)

Dnia 13.06.2007 o 16:08, MLODY2K6 napisał:

Sam sobie dzisiaj zamowielm na jutro 8800GTX KO ACS3. jutro ci wysle jej zdjecia jak do mnie
przyjedzie.


Ok, bardzo chętnie popatrzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jak ktoś ma zailacz 500W to może spokojnie sobie zafundować tego nowego Radeona bo się w miarę opłaca. Ja jednak i tak zbieram na 8800 GTS 320mb i na gwiazdkę chyba mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 16:30, sferis napisał:

> Ja bylem caly czas za ATI ale jak wyszly nowe GF 8800 zmienilem zdanie i teraz wiem ze
Nvidia
> jest lepsza. sam widzisz jaki byl przyklad ze strony ATI. zapowiadali wspomaganie HD pod
nazwa
> UVD a okazuje sie ze te ich najmocniekjsze karty tego nie maja. Slabsze modlee beda lepiej

> dopracowane ale na nie trzeba poczekac jeszcze z miecha. Ja sam gustuje w tych drogich
kartach.

No ale spójrz na testy S.T.A.L.K.E.R.A :-)

> Sam sobie dzisiaj zamowielm na jutro 8800GTX KO ACS3. jutro ci wysle jej zdjecia jak do
mnie
> przyjedzie.

Ok, bardzo chętnie popatrzę :P


dobrze i co z tego ze na stalkerze jest lepiej na ATI zauwaz ze jak wlacza AA na full to jest duzy spadek wydajnosci. Jest tak jak kiedys z HL2. On chodzil leopiej na Ati niz na Nvidii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 16:33, blacklio napisał:

Nvidia też tego nie ma, w słabszych kartach dopiero to jest


W tych drozyszych tez jest i nazywa sie to PURE VIDEO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 16:33, blacklio napisał:

Nvidia też tego nie ma, w słabszych kartach dopiero to jest


W tych drozyszych tez jest i nazywa sie to PURE VIDEO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować