Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2006 o 13:43, boski PL_MODED napisał:

> Mam problem z directem a właściwie z jego instalacją. Otóż zainatalowałem windows nie
na dysku
> C tylko na dysku G. I nie miałem żadnych problemów dopóki nie chciałem zainstalować directx9.0c.

> Po wskazaniu lokalizacji G:Program Files nie chce się zainstalować-wyskakuje od razu komunikat,

> że instalacja została zakończona ale nie prosi o restart.No i nic. Czy muszę przeinstalować

> z powrotem windows na C?
nie musisz... jesli masz SP2 to masz juz DX9... najlepiej sciagnij wersje z lutego
DirectX End-User Runtimes (Luty 2006)
1 > http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=fff5ed7d-3446-4583-b2c9-8db1bc10b16e
2 > http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3


Niestety to samo co wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 16:03, Lost Paradise napisał:

Witam,

skąd mogę zassać rejestry odblokowujące ukryte zakładki w panelu graficznym do kart nVidia
???
(chodzi mi o tę z zegarami - overclocking)




Już nieaktualne:)) znalazłem.
Sorry za kłopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 15:02, Ferilas de Rienne napisał:

Właśnie z AGP jest problem :/... a reszta sprzętu to Athlon 2600+ i 512 RAMu, które mam
zamiar do tysiąca rozbudować... Są to pozostałości po modernizacji sprzed bodajże półtora roku.
Mówie o tej karcie bo mi ją znajomy polecał ale on rzeczywiście ma nieporównywalnie lepszy
sprzęt i nie AGP..


Max co u CIebie widzę to GeFOrce 6800GS lub 6800GT.
GS to chyba najlepsze wyjście. I tak nieco będziesz takim sprzętem ograniczał kartę - chyba, że postarasz się o przestawienie magistralki procesora na wyższą (200MHz??).
Dodatwkowo 512MB RAM to też mało - sam tego doświadczyłem. Etap w Q4 łądował się kilka minut (nawet do 10 przy załadowaniu systemu innymi programami). Przy 1GB trwa do poniżej minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 16:28, RobeN napisał:

>Dzięki za info..


Kurcze to niezły trzeba mieć procesorek żeby się na 7800 pobawić.. W każdym razie sobie odpuszczę.. nie te progi finansowe.. Ale skoro zaoszczędze na karcie.. to czyżbyś sugerował bym jeszcze sobie RAMu dołożył powyżej tego 1024?

I ponownie THX za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy większej ilości RAM mogą pojawić się innego typu problemy.
Dlatego 1GB wydaje mi się wystarczający przy Twoim sprzęcie.
Gdybyś miał A64 3X00 to wówczas mógłbyś myśleć o 2x1GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 10:47, rafal1310 napisał:

a teraz mam takie pytanie:
czy GeForce 6800 XT Galaxy to dobra karta??

Jesli chodzi o wydajnosc to w miare dobra. Jednak nie polecam za bardzo. Sprowadzilem 3 takie karty, i dwie odeslalem do reklamacji. Innymi slowy, jakas kiepska partia przyszla ... nienajgorszych kart :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka!
Czy mając głośniczki 4.1 i podłączając je pod karte Sound Blaster Audigy 4, to czy dużo strace na jakości dźwięku??
Chciałbym się dowedzieć czy jest sens tak podłączać karte czy wypadałoby kupić od razu głośniczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że do Gothica3 trzeba będzie mieć GeForce3 lub lepszy, a ja niekumaty chłopak nie wiem, czy mój GF FX 5200 jest lepszy czy gorszy... Jeżeli to możliwe to czy może mi ktoś pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 16:42, Igor FCBayern napisał:

Czytałem, że do Gothica3 trzeba będzie mieć GeForce3 lub lepszy, a ja niekumaty chłopak nie
wiem, czy mój GF FX 5200 jest lepszy czy gorszy... Jeżeli to możliwe to czy może mi ktoś
pomóc??


Jest teorytycznie wydajniejszy, ale i tak do "średniej" wydajności to mu brakuje spooro i ciut ciut :)
Znając życie to 6800 ultra będzie za słaby do tej gry.. heh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 16:47, DarkSoul napisał:

> Czytałem, że do Gothica3 trzeba będzie mieć GeForce3 lub lepszy, a ja niekumaty chłopak
nie
> wiem, czy mój GF FX 5200 jest lepszy czy gorszy... Jeżeli to możliwe to czy może mi
ktoś
> pomóc??

Jest teorytycznie wydajniejszy, ale i tak do "średniej" wydajności to mu brakuje spooro i ciut
ciut :)
Znając życie to 6800 ultra będzie za słaby do tej gry.. heh :/

Pewnie tak... :( Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty której firmy są lepsze ASUSa czy GIGABYTE i DLACZEGO? Planuje sobie jakąś z nich kupić i nie wiem której firmy (z pośród tych dwóch)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:48, recca napisał:

Karty której firmy są lepsze ASUSa czy GIGABYTE i DLACZEGO? Planuje sobie jakąś z nich kupić
i nie wiem której firmy (z pośród tych dwóch)


Gigabyte korzysta z chłodzenia referencyjnego, Asus preferuje własne rozwiązania. Obie firmy trzymają poziom.

Tyle mogę ci powiedzieć na razie. Jeżeli chcesz uzuskać jakieś bardziej szczegółowe informacje to podaj czy szukasz karty ATI czy NVIDII oraz jaka seria cię interesuje. Bez tego niczego ciekawego się nie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o coś nividii może coś z serii 7xxx (fundusze jeszcze nie kreślone ale może nawet 7900gt, tylko za jakiś czas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 19:06, recca napisał:

Chodzi mi o coś nividii może coś z serii 7xxx (fundusze jeszcze nie kreślone ale może nawet
7900gt, tylko za jakiś czas)


ASUS się lepier kręci. Jak nie chcesz za szybko chłodzenia na niej wybierać to weź ASUSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 18:06, sathorn1 napisał:

ASUS się lepier kręci. Jak nie chcesz za szybko chłodzenia na niej wybierać to weź ASUSa.


karty zadnego producenta nie kreca sie lepiej. powody? wszyscy dostaja takie same chipy od nvidii/ATI, prawie wszsyscy stosuja to samo chlodzenie, zmieniajac jedynie naklejke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 21:37, Archaon2 napisał:

karty zadnego producenta nie kreca sie lepiej. powody? wszyscy dostaja takie same chipy od
nvidii/ATI, prawie wszsyscy stosuja to samo chlodzenie, zmieniajac jedynie naklejke.


Otóż nie całkiem.
Wiele firm zmienia BIOS, część (w tym i ASUS) potrafi zmieniać i PCB.
Zmieniają również rozwiązania zasilania karty, a także podstawowe napięcie.
Zmieniają także timingi, czasami dają inne pamięci.
Różnią się też jakością wykonania oraz klasą komponentów (Kondziołki, Mosfety i cała reszta)

Te wszystkie składowe powodują, iż jedne karty są nieco lepsze do O/C, a inne gorsze.

Płyty główne też są na tych samych chipsetach, a jednak potrafią różnić się o wiele bardziej niż się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO dobra, może ktoś teraz wie:
mam tą nVidie 6800LE i monitor LCD, a czestotliwość ustawiona na 75Hz(to jest max) i wszystko chodzi dobrze, ale gdy włącze jakąś gre to po krótkim czasie włancza mi się wyższa częstotliwość której mój monitor nie potrafi wyświetlić, więc się wszystko zawiesza i wyskakuje komunikat: poza czestotliwośćą
może ktoś wie jak mam ustawić tą częstotliwość na stałe we wszystkim czy coś takiego??
HELP PLIzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować